מיכאל באלאק - הלוזר הנצחי!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י C-J, ‏30/6/08.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, אתה בוחר להיות עיוור וחרש לדברי. כתבתי, שזה לא העניין. העניין הוא שאי אפשר ,פעם אחר פעם, לתלות את כשלון הנבחרת בעובדה שבאלאק לא מצליח לזכות בתארים. פיות ושדונים זה יפה, אבל לא שווה כלום. יש בנבחרת הרבה בעיות והועבדה שבכל פעם שבאלאק לא משחק טוב לנבחרת הזו אין שום פתרון היא הבעיה העיקרית. אתם בכל פעם בוחרים להגן על כל שחקני הנבחרת, לכתוב על אחד ואחד מהם כמה הם כולם וינרים וברמה הכי גבוה שיש ולתלות את הכשלון רק בעובדה אחת "באלאק לוזר".

בעניין אחר, "זה האופי וזה גורלו של האיש."

יכול להיות שזה כך, אבל אסור גם לשכוח שכל משחק גמר שבאלאק עולה לשחק, פרט לכל סגל הנבחרת שיושב על כתפיו, הוא גם עולה עם טונות של לחץ פסיכולוגי, שיושב לו שם בחלל המוח ומזכיר לו עד כמה הוא לוזר וכמה תארים שהוא כבר הפסיד. חלק גדול מזה יש לתקשורת, חלק לגורל, כי אולי הפנדל של טרי היה משחרר את באלאק מהלחץ הלא אנושי הזה גם במשחק מול ספרד. נטל פסיכולוכי כמו שהוא חווה בכל משחק גמר, הוא מעבר לעניין של אופי.

2. Olli Member

באמת יכול להיות שזה בגלל רוזטי, אבל יכול להיות שבאלאק בכל אופן היה מפסיד את הגמר אם רוזטי היה מוציא אדום ללהמאן בכיוון השני.

אלעד, השופט הוא לא זה שקבר את גרמניה והסיכוי שלה לנצח. מספיק להידבק לטיעון הזה.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אלעד, שלברקוזן מתפקדים יופי ואף באמת היו רואיים לזכות ב 2002, היינו כל השחקנים היו טובים בגמר ובאלאק היה חלש, זה לא קצת ההפך?

מזל טוב אגב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יפה. אלו החיים ואלו העבודות שגם כמו שאני רואה גם אתה מקבל, כי זה המצב עובדתית כרגע ואין דרך לקחת את הזמן אחורה ולצאת מבור ההפסדים שהביאו גם לסוג של מיתוס בכדורגל העולמי.

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/08
  5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ציטוט:
    "אני מסכים לגמרי עם כל מילה שלך ואני אפילו רוצה להעלות כאן תהייה. אם מיכאל באלאק מגיע למספר רב של גמרים בטורנירים היוקרתיים ביותר בכדורגל העולמי ונחשב כלוזר, מה ניתן להגיד על כל השחקנים שהודחו הרבה לפני שלב הגמר? אני חושב שכמו בכל הקשר אחר, גם כאן התקשורת מחפשות את הקלישאות והסטיגמות."

הם לא לוזרים, הם פשוט לא טובים מספיק ואף אחד לא מצפה מהם. הבעיה שבאלאק כן טוב מספיק, מבחנת יכולת הוא לא נופל מאף כוכב בעשור האחרון. הוא בשורה הראשונה כמו כולם. בגמרים הוא משחק כמו שחקן ליגה שניה. פה קבור הכלב.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

באלאק ולא אתה הוא זה שיצטרך לחיות עם הכשלונות שלו. אני בכל אופן תמיד שואל איזה עוד גמר הגיע לברקוזן אחרי שזה עזב. עם כמה תארים סיימה באיירן את העונה אחרי שזה עזב ומה קרה שמוריניו הגדול ללא באלאק לא הצליח להגיע לגמר ליגת האלופות (באלאק נפצע לפני החצי) ואילו אברהם גרנט המוקיון אפילו היה קרוב כמה סנטימטר מזכיה.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אם ואם ואם...

שורה תחתונה, נאדה. אם זה המזל שלו, אז חבל, אבל זה חלק ממנו. זאת התווית ועם זה נחיה.

ואתה שוב סוטה מהנושא. כי מדובר בשחקן גדול, לא שחקן חלש, גדול, קאפיש? שמוביל קבוצה רחוק, אבל ברגעי הלחץ נופל. להיות ווינר גדול ולעמוד בלחץ עצום שכזה באמת שצריך אופי ברזל ורק לבודדים בהיסטוריה של הענף יש את זה. לכן הם אגדות הכדורגל שלנו.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זה שסוטה מהנושא?! אתה הוא שמשועבד לאידיולוגיה שלו ולא רואה מטר ממנה. במקום להתייחס להודעה הראשונה שלי המדברת בעיקר על הכשלון של נבחרת גרמניה בחרת, הודעה אחרי הודעה, להחזיר את הנושא ל"באלאק הלוזר".

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/7/08
  9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הדיון כאן הוא לא על נבחרת גרמניה, כי היא כן מסוגלת לנצח את ספרד. הרי ניצחנו את פורטוגל הפייבוריטית, לטעמי נבחרת איכותית יותר משל ספרד. שם באלאק תיפקד טוב, אבל הגמר הוא לחץ שונה ושם הוא לא יכול.
    אתה בוחר להתמקד בנבחרת הגרמנית כדי לנסות להעביר נקודה מסויימת לגבי באלאק ומעלים עין לגבי הכישלונות שלו ברגעי ההכרעה בליגה עם לברקוזן, באירופה ובמונדיאל. זה לא הדיון של נבחרת גרמניה כי הם מתחלפים, השחקנים בקבוצות מתחלפים ובאלאק עם מי שהוא לא ישחק נשאר בלי כלום עם יכולות מתחת לרמה שלו במשחקי הגמר.

10. FC_Bayern Member

כעת אני באמת מאמין בזה שבאלאק לוזר. הייתי צריך לראות את הגמר מס' 13 שהוא מפסיד על מנת לקבוע את הדברים האלה בוודאות. עכשיו, כשהוא הגיע ל-13, אולי ישתנה המזל?! במונדיאל 2010, כשהוא יהיה בן 34, אני לא חושב שזה יקרה...

מקום 2 - it's your destiny

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני אוהב את הדיון הזה, נמשיך:

2 דוגמאות לסופרסטארים בכדורגל העולמי: זינאדין זידאן ומיכאל באלאק. האחד הגיע לגמר מול ברזיל כאמא והאבא של האנדרדוגים, נתן טורניר סולידי לרמתו, כל החברים לקבוצה מחכים שיוביל אותם ברגע האמת, בא זידאן לגמר והתעלה מעל יכולתו כמו שחקן אגדה לכל דבר. זה ווינר, בנאדם שבא, לוקח את הכדור, לוקח את השער, מכניס ת'גול (פעמיים) ולוקח ת'גביע הבייתה.

דוגמא נוספת, גמר אלופות 2002. לברקוזן עדיפה, תוקפת יותר, באמת עונת שיא לכל השחקנים באותה עונה, אבל בא זידאן ומתעלה בבעיטה שכל הקריירה לא התלבשה לו כך ודווקא בגמר כן, זה מראה על גדולה, ווינריות.

זאת דוגמא טובה לבאלאק, בהפוך. הזה שבמקום להיות קצת יותר טוב בגמר משחק קצת יותר גרוע.

אלו היו 60 שניות על ההבדלים בין ווינר ללוזר.

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/08
  12. פול סקולס Member

אם באלאק לא לוזר, אז מי כן?
    אם הוא לא לוזר, האם יש בכלל כזה דבר? (שהרי הכישלון הוא קבוצתי, לפי הרבה תגובות כאן)

13. דנידין Member

ענק :aaagath:

כזה נכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

14. Rudess Member

באלאק ממש לא לוזר, זה עוד אחד מהדבקת התוויות המטופשת של התקשורת. באלאק לעומת זאת חסר מזל, ולא חסר שחקנים שהם חסרי מזל, ומה לעשות שבכדורגל גם צריך מזל לפעמים. אם הבעיטה שלו במחצית השנייה מול ספרד הייתה נכנסת, אז היו אומרים שהוא לוזר? הרי זה היה משנה בוודאות את הכיוון של המשחק.

שיהיה לבריאות לכל מי שקורא לוזר לשחקן שלקח מספיק אליפויות בחייו.

15. דנידין Member

אבל הוא לא, וכאן ההבדל בין ווינר ללוזר. תקרא לזה חסר מזל, גם הולך. המזל הולך עם האלופים, האגדות - הווינרים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/08