מיכאל באלאק - הלוזר הנצחי!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י C-J, ‏30/6/08.

1. רפאל Member

מעניין אם זה הסיבה למה גראנט החליט לא לפתוח איתו בגמר גביע הליגה נגד טוטנהאם?

זוכרים את הקטור קופר?
    לפני המחזור האחרון החליטו בפארמה לפטר אותו רק בגלל שהוא תמיד נכשל ברגעים המכריעים ובל זאת פארמה הפסידה וירדה ליגה גם בלעדיו.

אני מת לראות את באלאק משחק אצל הקטור קופר והם זוכים בכל התארים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/08
  2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעו! שמעו! הקשיבו! הקשיבו! אבקת הקסם "באלאק הלוזר"! כן! כן! האבקה שפותרת ה-כ-ל! בעיות בהגנה, בעיות בקישור, בעיות בהתקפה וגם של מכשור. ניתן להשיג רק בסניפי סטארבקס. אבקת הקסם תפתור הכל, מספיק רק להשליך את "באלאק הלוזר" על מקור הבעיה והבעיה נפתרת חיש מהר, כלא הייתה! הנה עדות מפי האינסטלטור "בכל פעם שאני נתקע מול צינור סדוק, קצת מאבקת "באלאק הלוזר" והצינור דבוק." כן, כן שמעתם נכון. "באלאק הלוזר" פותר ה-כ-ל בעיות של מאמן, בעיות של כשרון, בעיות של מנהיגות ושל שכרון! ומה יש לפרוטולוג לומר? "לא תאמינו! אבקת "באלאק הלוזר" נגד הטחורים, היא כן-כן, היא ורק היא הקץ למעצורים "!
    ועכשיו במבצע קנה שניים וקבל את השלישית במתנה! "אבקת "באלאק הלוזר" הפתרון לה-כ-ל!"

טוב אני מאמין שהבנתם... בכל פעם שהנבחרת מנצחת "יופי של נבחרת, יופי של כשרון!" בכל פעם שהיא מפסידה או משהו לא הולך "באלאק הלוזר" יוצא מהשרוול. אתם מאבדים כל אחיזה עם המציאות ותוקעים את הציפורניים בפתרון המהיר והנוח, זה ששם את כל הבעיות האחרות בפינה החשוכה. התחכשות העליזה שתופסת אצלכם את מקומו של הכאב ויותר גרוע מזה- של האמת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/7/08
  3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם לצ'לסי ולברקוזן היו בעיות בקישור ובהגנה אה?

אוקי סליחה, הוא ווינר, סוחף את הקבצה אחריו וכבר עמוס בגביעים, הארון מלא. מכיר נגר טוב?

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא העניין. העובדה שעל כל כשלון של הנבחרת שלכם, בכל פעם שזו כושלת אתם מדביקים שלט עליו חרוט "באלאק הלוזר". כל כיבלי האשמה שלכם נקשרים בקשר אחד "באלאק הלוזר". במקום באמת לראות כמה הנבחרת שלכם רחוקה שנות אור מהנבחרות הקודמות, שגם אני כל כך אהבתי לאהוב, אתם מחפשים פתרון פשוט ונוח. כאילו העובדה שבאלאק הפסיד עם לברקוזן את גמר ליגת האלופות לריאל מדריד היא זו שגרמה להפסד שלכם מול ספרד. כאילו העובדה שטרי החמיץ פנדל היא זו שבגללה ברזיל הניפה את הגביע הזהוב אי שם ב-2002.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ב 2002 לא הדבקנו את זה עליו, כי אפשר היה לומר וואלה, הפסדנו גמר אחד, מי אשם? נכון לאז אוליבר קאן היה אשם כמנהיג שפישל. כיום אנחנו יודעים שזה גם המנחוס והמזל של באלאק, הוא פשוט לא מצליח להגיע לגמרים אם זה פיזית או מבחינת יכולת נטו. אותו הבאלאק הגדול לאורך כל העונה הופך לבאלאק פחות טוב בהרבה ברגעי האמת בהם הוא צריך לסחוב את הקבוצה עליו, להיות טוב יותר מיום רגיל שלו, להראות אכויות של שחקן אגדה ומנהיג אמיתי. כל אלו באלאק לא מראה ברגעי האמת. 2 הפסדים של לברקוזן במחזור האחרון בשתי עונות שונות עם יתרון נקודות במחזור האחרון, 3 גמרים שונים, חצי גמר אחד עם יכולת זוועה וגם אשם בגול כי לא סגר את גרוסו וכל זה בגלל "האחרים". אתה יכול להמשיך לעצום עיינים כמה שבא לך.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעצם מה שאתה אומר הוא שכל הנבחרת שלכם שווה לערך של חרא נע. וגם זה ביום טוב. אין לכם פרט לבאלאק אפילו לא שחקן אחד שיכול לעשות משהו, שחקן אחד שיכול ליצור משהו, או אולי איזה מאמן שיביא משהו מעצמו. שהרי בעצם, כל עשרת השחקנים האחרים -לא! למה רק הם - כל הסגל כולל הצוות המקצועי, כולם גם יחד סה"כ יושבים על כתפיו של באלאק ומצפים שזה לבדו יסחוב על כתפיו את כולם עד הזכיה. אבל מה! זה חלאה שכזה! דווקא בגמר, דווקא ברגע האמת הוא קורס מהעומס. שכל הסגל מחכה שבאלאק יביא לנו את הגביע, דווקא אז הוא מחליט לקשור את גורלו בנאחס.

זה סלע אידיולוגיה בגרוש או אם תרצה ברבריות ססגונית. במקום לבדוק איפה היו יתר השחקנים והמאמן ברגעים שבאלאק קרס, כי לי נדמה שהבעיה דווקא שם, במקום זאת אתם מכסים את הנבחרת בסדין של תמימים מסקנים ואילו את באלאק מעלים על המוקד על כך שזה לבדו לא הצליח לזכות במשהו עבורכם.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אורי, אם הנבחרת הגרמנית טובה מספיק להגיע עד לגמר ב 2002, חצי גמר ב 2006 ושוב גמר השנה, זה סימן שהם כן שחקנים מהשורה הראשונה. ב 2006 קו ההגנה של לאם, מצלדר, מקטאסקר ופרידריך היו בשיאים, כולם. שיא קריירה, נקודה סוף. אני אכניס אפילו את פרינגס לרשימה, כי הוא אמור לתת אוויר לבאלאק וגם לעשות הגנה. לצידו היו את שוויני שפרח ואת שניידר שהורגש חיסרונו הגדול ביורו הנוכחי. על החוד אין בכלל מה לדבר, חלומו של כל קשר חלוצים פוריים כמו קלוזה ופולדי. מיכאל שוב נעלם ולא הוביל את הקובצה, הוא לא היה על המגרש. כך גם בשאר הקבוצות שלו. אל תעוות את הדברים שלי, לא אמרתי שנבחרת גרמניה כולה רעה ואני מצפה ממנו לניסים, אבל מנהיגים ואגדות כדורגל הציגו ברגעי האמת כדורגל טוב מהממוצע שלהם לא משנה איך נראה מהלך המשחק, זאת התעלות! באלאק הוא ההפך הגמור.

אתה מפתח כאן תאוריה דמגוגית שכולם לא טובים ובאלאק טוב, כולם זבל ובאלאק אגדה, איך יתכן הדבר? וכל זה לא משנה באיזה מהקבצות או דור נבחרות שהוא נכח בהם. הוא מפסידן, הוא משקשק ברגעי האמת, הוא לא מציג את יכולת הבאלקיות שלו, היא נעלמת, דווקא שהלחץ הוא גבוה. יש פה גם הלמנט של מזל משמיים, אולי, אבל זה נדבק עליו עובדתית. אין לך ניצחון גמר שלו כדי להוכיח אחרת.

8. דנידין Member

ונחזק את הקייזר בעוד טיעון שאם פורטו או יוון לקחו עם סגלים טובים פחות משל לברקוזן, צ'לסי או נבחרת גרמניה תארים, אז אחד זה המינימום לקחת. אם זה ווינר על הקווים כמו קאהגל או אם ווינר על המגרש כמו דקו שבגמר נותנים הצגה בלי קשר למה שקורה סביבם.

בלוזריות של באלאק יש משהו רוחני, משהו מעבר לנתפס. פשוט לא נקלט שהוא לא מצליח לקחת גמר אחד, אפילו סטטיסטית זה כבר בעייתי. הופך את כל מי שלידו לטוב כל העונה ובגמר הופך את מי שלידו לחלש יותר ועצמו לא מתפקד.

הוא באמת לא עומד בלחץ, יש אנשים עם אופי כזה.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

במילים אלו שלך הוכחת את כל מה שאני מתאמץ לטעון בהודעות אחרונות שלי. את המחמאות על ההגעה לגמרים האלו אתה בוחר להעניק לכולם פרט לבאלאק, אולם את ההפסדים בגמרים האלו אתה בוחר לתלות רק באשמתו של איש אחד.

לא אני זה שמפתח את התיאוריה, אלא אתה. בכך שמפיל את כל האשמה בהפסד רק על באלאק כאילו לכל היתר אין בכלל חשיבות או היכולת לעשות משהו בלעדיו.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן יופי של טעון. משהו רוחני... פיות ושדונים הארורים!

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני חוזר ואומר כל הזמן שבאלאק הוא שחקן כדורגל גדול. במילים אחרות רק בשבילך, הוא בורג מרכזי מכל גמר שגרמניה הגיע אליו. אבל שם הוא קורס, הוא לא טוב, לא מהוות דוגמא לאחרים. הוא לוזר. לוזר יכול להיות כוכב ענק, סטאר לכל דבר, אבל בלי תארים. גם ביום רע של הקבוצה הוא צריך להיות טוב למרות הכל, ככה היו תמיד אגדות הכדורגל (מה שבאלאק לא). הגמרים באלופות של 2002 ו 2007 היו די פיפטי פיפטי. לבאלאק היה צוות מסייע מצויין, שחקנים שכן התעלו על היכולת הממוצעת שלהם בגמר. היה שם נוח לזרום עם הקבוצה ולהציג יכולת. אבל באלאק כמו באלאק פשוט עושה פיפי במכנסיים בגלל המעמד. זה האופי וזה גורלו של האיש.

12. T0XiN Member

סלע,באלאק לא זכה באף גמר?
    מה עם גמר הגביע האנגלי בעונהב שעברה?
    הרי באלאק הוא לוזר של גמרים ואם אתם מחשיבים את גמר 2002 כלוזריות שבו הוא בכלל לא שיחק אז הנה לך גמר שבאלאק לא שיחק בו אבל בכל זאת ניצח (צ'לסי - מנצ'סטר יונייטד).
    ולהזכירך בלי באלאק בגול בדקה 112 בחצי הגמר צ'לסי אולי לא היתה עולה לגמר הזה.

באלאק ווינר בנשמה!
    וכאשר הקבוצה שמסביבו לא מתפקדת הוא בחיים לא יצליח לדחוף אותה קדימה.
    במה באלאק אשם שפודולסקי החמיץ באחד על אחד מול בופון ב-2006?
    במה הוא אשם שכל הנבחרת נראתה רע בגמר האחרון?

באלאק הוא ווינר בנשמה ומה שהפריד בינו לבין זכיה זה השופט רוזטי שלא שרק לפנדל שהיה משנה את כל המשחק והקבוצה שמסביבו.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באלאק טוב מאוד עד הגמרים, עכשיו רק הוכחת את זה עוד יותר. הרי הדיון כאן הוא לא אם באלאק שחקן טוב או לא טוב, כי הוא כן טוב נקודה. הדיון כאן הוא התת יכולת שלו בגמרים, שם הוא נופל.

והנה ציינת גמר שהוא לא היה והקבוצה ניצחה. חבל שלא היית כאן כשזה קרה, היו פה קטעים חבל על הזמן :aaarofl:

14. T0XiN Member

אם כבר אתה מזכיר את זה שלא הייתי פה,היום זה בדיוק שנה שאני באייסוקר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים לגמרי עם כל מילה שלך ואני אפילו רוצה להעלות כאן תהייה. אם מיכאל באלאק מגיע למספר רב של גמרים בטורנירים היוקרתיים ביותר בכדורגל העולמי ונחשב כלוזר, מה ניתן להגיד על כל השחקנים שהודחו הרבה לפני שלב הגמר? אני חושב שכמו בכל הקשר אחר, גם כאן התקשורת מחפשות את הקלישאות והסטיגמות.