מיכאל באלאק - הלוזר הנצחי!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י C-J, ‏30/6/08.

1. Jack Wilshere Member

זה בדיוק מה שאני מנסה לומר להם... מישהו חכם אמר פעם שבחיים צריך 90% מזל ו-10% יכולת. לבאלאק יש 90% יכולת ו-10% מזל, וזו התוצאה. לילה טוב.

2. C-J Member

באלאק כבר בפעם האחד עשר מקום שני. כמו יום שני, תמיד שני.

1. לברקוזן 2000 - מפסיד את אליפות גרמניה במחזור האחרון לאחר מעידה במשחק מול אונטרהכינג.

2. לברקוזן 2002 - עוד השמטה של האליפות.

3. לברקוזן 2002 - הפסד בגמר הגביע הגרמני מול שאלקה.

4. לברקוזן 2002 - הפסד בגמר הצ'מפיונס ליג נגד ריאל.

5. נבחרת גרמניה 2002 - צופה מהצד בנבחרתו מפסידה בגמר לברזיל, עם השעיה בגלל צהובים.

6. באיירן מינכן 2004 - באיירן נותרת בלי אליפות הבונדסליגה.

7. צ'לסי 2007 - פציעה מונעת ממנו להיות חלק פעיל במחזורים שקבעו שהיונייטד היה האלופה.

8. צ'לסי 2008 - הפעם באלאק פעיל וגם מפסיד את האליפות למנצ'סטר יונייטד.

9. צ'לסי 2008 - הפסד בגמר גביע הליגה לטוטנהאם.

10. צ'לסי 2008 - הפסד בגמר הצ'מפיונס ליג ליונייטד.

11. נבחרת גרמניה 2008 - הפסד בגמר יורו 2008 מול ספרד.

(כמובן שהיתה לו אליפות מקומית עם באיירן מינכן. ממש חוכמה!)

3. T0XiN Member

7.כן באמת אשמתו ששחקן ניוקאסל סידר לו מנוחה לשבעה חודשים.
    שלא נדבר על זה שמ"לוזר" כמו באלאק היית מצפה שיחזור למגרשים בפורמה כל כך גרועה הראויה ללוזר שכמותו.

9.אם אני זוכר נכון הוא לא שיחק באותו משחק וגם אם כן :
    1.הוא לא הקפטן של צ'לסי
    2.בתור שחקן שהוא לא קפטן הוא אשם בהפסד בדיוק כמו כל הקבוצה שלו.

10. כן בהחלט אשם שג'ון טרי מפספס.

4. רפאל Member

היום הוא שיחק מול ספרד נבחרת שהייתה מצויינת בטורניר, איטליה אלופת העולם לא הצליחה להתקיף מול הספרדים, רוסייהשעשתה קרקס להגנה ההולנדית לא הצליחה מול הספרדים אז אני לא רואה איך דווקא באלאק היה יכול מול הספרדים במיוחד ששאר שחקני הקישור דבוקים לגמרי מאחור ושלבאלאק היה אמור לשחק היום כקשר קדמי מה שהוא לא כל כך טוב בו.

5. Reyes Member

באלאק לא לוזר. הוא קר רוח והלחץ בכלל לא משפיע עליו. ראיתם איך הוא בעט את הפנדל נגד יונייטד בליגה? כאילו הוא בחצר של סבתא שלו, בלי לחץ, בלי התרגשות.

לפחות ברוב מהמקרים- באלאק פשוט היה בקבוצות שלא הגיע להן לנצח בגמר. ריאל מדריד הייתה גדולה על לברקוזן, ברזיל הייתה גדולה על גרמניה ב-2002 (למרות שהוא בכלל לא שיחק) ובגמר ליגת האלופות של השנה למשל, רק פנדל של ג'ון טרי מנה ממנו לזכות בגביע.

לגבי היום - ספרד פשוט יותר טובה. אתם לא יכולים להטיל את כל האשמה על באלאק, שגם עלה לא כשיר במאת האחוזים למשחק. אם כבר אז למה לא להאשים את יואכים לאו האנמי וחסר ההשפעה? יש לו חלק הרבה יותר גדול בזה שגרמניה בכלל לא הופיעה למשחק היום.

6. yonmu Member

באיזה תארים באלאק כן זכה?

7. C-J Member

שים לב שהנתונים שהבאתי הם מספר הפעמים שבלאק לקח מדליית כסף, ללא קשר לעובדה אם שיחק בגמר או לא.
    תודו שזה "הישג", וששנת 2002 היתה שנת "השיא" שלו.
    אני מסכים עם מה שאמרתם שצריך ביש מזל נדיר בשביל לרשום רזומה שכזה.

אבל זה עדיין לא מסיר ממנו תווית הלוזר.

(נ.ב.: הבוקר כשאני קורא את התגובות שלו אחרי ההפסד, תוך שימוש במשפטים כמו "אפשר להיות גאים, זה היה טורניר ארוך, ספרד הרבה יותר טובה מאיתנו", אני מקבל חררה.
    לא רק שהוא לוזר במעשים, אלא גם בדיבורים.
    הלו היר באלאק! אתה קפטן גרמניה. סתום והשאר את הדיבורים האלה לקרואטים או לרוסים.
    עדיף לך להעביר את סרט הקפטן לשויינשטייגר. לפחות לשוויני כאב אחרי ההפסד!)

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לוזר זה אחד שמגיע לבאר ולא שותה. להגיע לבאר צריך להיות שחקן טוב, כוכב, באלאק מביא קבוצות לבאר, הוא כוכב, אבל הוא לא שותה כי הוא לוזר. לא מסוגל לסיים.

בקאהם אחרי המונדיאל הודה שהוא כשל בהנהגת הנבחרת שלו וויתר על סרט הקפטן בעוד שהוא נשאר בנבחרת. זה מעשה אחראי של מישהו שהודה שהוא נכשל בהנהגה. כמה פעמיים באלאק יפסיד עד שהוא יבין שזה הצעד המתבקש?

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

המזל, לאורך זמן הולך פעם איתך ופעם נגדך. לבאלאק כבר היו מספיק פעמים כדי שהמזל בעדו ונגדו יתאזן ומכיוון שעד היום הוא לא זכה בשום "גמר" אז צריך לחפש את הסיבה במקום אחר ומכיוון שלא מדובר במזל אז נשאר רק אופי. וההגדרה לאחד שבאופי שלו מפסיד משחקי גמר היא לוזר. (במונח גמר או ENDSPUIE הכוונה לא רק למשחק גמר, אלא לכל משחק שהוא מעין גמר ולא נגד האימפריה האוסטרית זה לא נחשב להיות ווינר למרות שגם זה מעין גמר).

לכל אלה שטוענים שבגמר 2002 הוא לא שיחק ונגד טוטנהאם הוא לא שיחק ובחצי הגמר של צ'לסי בשנה שעברה הוא לא שיחק, יש לי שאלה. אתמול בגמר יורו 2008 נגד ספרד הוא שיחק?

באלאק שחקן טוב. לא מעבר לזה, בטח לא סופרסטאר, בטח ובטח שלא מנהיג. את התקופות הכי יפות שלו הוא עשה כשהוא היה חלק מקבוצה. בלברקוזן היו לו את באשטורק וזה רוברטו שיעשו איתו את העבודה, בצ'לסי את לאמפרד ודרוגבה ועוד כמה שחקנים ואפילו בטורניר הזה היה לו את שוויני. ולכן, האשמה היא בעיקר במי שעשה ממנו מנהיג (לקח לקאן את סרט הקפטן ונתן אותו לבאלאק) ומי שבונה את הקבוצה סביבו. דבר נוסף שגרוע בו זה שמכיוון שהוא כוכב גם אסור להחליף אותו ואם הוא רוצה לעלות לשחק פצוע חייבים לתת לו. גם במשחק הקודם וגם היום (וגם בעוד כמה משחקים בטורניר) הוא פשוט היה חלש להחריד. הוצאתו והכנסת קשר אחר הייתה מתבקשת - אבל הוא הכוכב וזאת לא נעשה. אבל זה כבר לדיון אחר.

10. 100%Bayern Member

אתם באים ומאשימים את באלאק... כאילו שאתם מצפים שבגמר הוא יביא שלישיה..

אתם לא חושבים על כל הסגירה שתיהיה עליו בגלל שהוא כל כך טוב.

איפה הייתה כל הנבחרת?

פולדי ושוויני נראו כמו החושך.... מצלדר ניהיה לוסיו 2.

פרינגס עשה משו?

גומס וקוראני יודעים בכלל מזה כדורגל?

אם לא הוא היינו עפים כבר בבתים, אתם פשוט לא יודעים להעריך.

לפעמים אני חושב שאתם מעדיפים לעוף בבתים מאשר להפסיד בגמר.

שאתה מפסיד בגמר אתה מפסיד לקבוצה הטובה ביותר!

אני יושב עכשיו וחושב... מה יהיה הגמר הבא שלנו? אין לנו מנהיג, אין לנו סופרסטאר... אין לנו קבוצה.

אני חושב על זה שפולדי ושוויני הם אלו שאני צריך לבנות עלייהם, ושואל למה?! למה?!

אני מוריד את הכובע בפני מיכאל באלאק, מלך! מלך!

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

המלך הוא עירום

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא מאשים אף אחד כאן בדיון הזה. זה לא דיון האשמים (לזה יש שני מקומות - דיון הנבחרת כאן ודיון היורו). זה דיון האם באלאק ווינר או לוזר. לא אם הוא האשם בהפסד. במה שקרה בטורניר הזה יש כמה אשמים - באלאק הוא רק אחד מהם.

איך בדיוק הגעת לזה? מזה שהוא הבקיע שער אחד בבעיטה חופשית נגד אוסטריה (גם ככה השער הזה לא שינה שום דבר).

13. yonmu Member

מישהו פה באמת חושב שאם רולפס או כל מישהו אחר היו משחקים במקום באלאק התוצאות של גרמניה באמת היו טובות יותר?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/6/08
  14. אפנברג Member

כמה פעמים עוד אכתוב את זה: באלאק אוברייטד מטורף! הוא לא אפנברג ולא מתיאוס ולא סופרסטאר בקנה מידה עולמי. וודאי שהוא לא האשם היחידי בהפסד אמש אך באופן כללי יותר מדי מחזיקים ממנו ולא ברור לי איך הוא נבחר ע"י אופ"א כאחד ממצטייני הטורניר, הוא לא הופיע לאף משחק חוץ מאשר לרבע הגמר מול פורטוגל (בדיוק כפי שבמונדיאל האחרון הוא הופיע רק לשמינית הגמר מול שבדיה). לגרמניה כבר שנים אין כוכב -על וזו אחת הבעיות של הכדורגל הגרמני.

15. yonmu Member

בין אם הוא אוברייטד או לא, הוא טוב יותר מכל קשר מרכזי אחר שיש לגרמניה. זה שגרמניה בלעדיו לא שווה כלום זה לא אשמתו.