מיהו ספורטאי העשור?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י דנידין, ‏18/12/09.

1. samoel Member

נראה לי שאתה חי יותר מדי אתלטיקה ואתה מסרב להכיר בזה שעד כמה שהוא יגדול אדם שפורץ בשנה -שנתיים האחרונות קשה מאוד לקבל את זה שיהפוך לספורטאי העשור, עם כמה שיאים שלא ישבור. ואתה ממש נסחף עם העניין של השיאים, חוצמזה אם אתה מדבר על המשכיות והכל אני מתקשה להבין את ההתנגדולת שלך לפדרר , עזוב את זה, אין לו די זמן בכלל להשיג 40 גראנד סלם, גם לארמסטרונג אין זמן ל- 20, 11 מאיות מספיק פעם 1, 15 גראנד סלאמס צריך לפחות 4 שנים!!!!

2. דימה Member

סמואל שוב אני אומר אני מת על פדרר.
    ועד עכשיו הייתי תמיד בעדו כדי שיקח סלאמים כמה שיותר כי לכל אחד מאיתנו יש בלב את הרצון לראות הסטוריה.
    history in the making מה שנקרא, להגיד "אני הייתי שם כשזה קרה".

אני יתקן את עצמי בולט שיפר ב 13 מאיות לא ב 11 את השיא ב 200...
    אתה אומר מספיקה פעם אחת, שהאחת הזאת לא הגיעה, לא ציפו שתגיע עכשיו ולא תגיע גם בעוד 100 שנה אני חותם לך.
    אני מוכן לשים איתך כסף ששיא עולם ב 200 לא ישבר עוד בחיינו לפחות על ידי אדם ששמו לא אוסיין בולט, ואפשר גם להקצין ולומר שלא ישבר שיא עולם ב 200 מטר בחיינו בכלל.
    וזה מה שעושה את האיש הזה גדול.

פדרר עם כל זה שהוא עילאי (ואני רציני לא ציני בכלל), שבר אינסוף שיאים בטניס גם מבחינה כספית והכל...
    עדיין זה לא יהיה כזה לא נורמלי אם יקום איזה טניסאי צעיר אחרי שפדרר יפרוש ויסיים קריירה עם 15 או אפילו יותר סלאמים.
    זה לא כזה לא ריאלי.

ואני לא חזק באופניים כל כך אבל אדי מרקס עשה 6 זכיות בטור לא?
    ואני בטוח שהיו עוד כמה רצפים כאלה, אמנם לא 7 שזה שיא, כן, אבל היו.

מעולם באתלטיקה לא היה מישהו שכל כך היה שונה מאחרים. לעשות 9.69 עם ריצה אמיתית של 70 מטר, ו 30 מטר לסוף לדפוק על החזה ולהתלהב שלקחת זהב...
    לא היו דברים כאלה!!

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם לא חושב שבעולם הטניס - לפחות בעידן המקצועני - היה שחקן שהפגין שליטה שכזאת בסבב הגברים. בסופו של דבר אני מבין את שני הצדדים ואני מצדיק את שניהם. האמת הלא נעימה היא שאפשר לברבר את עצמנו למוות, אבל אי אפשר באמת להשוות בין הישגיהם של ספורטאים בענפים שונים.

4. דנידין Member

יש גם אמת בדברים של דימה. אולי זה לא אנושי לעשות תוצאות כמו של בולט ובעשור הזה נכתבו שיאים שישארו לעוד הרבה עשורים. אולי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/12/09
  5. Igi Member

ההתלבטות שלי הייתה בין פדרר ללאנס ארמסטרונג. למרות הדרך המעוררת השראה של פדרר(ואולי הוא באמת היה הבחירה היותר הגיונית) להפוך לטניסאי הגדול בכל הזמנים, הלכתי עם הלב. עם כל מה שאמרסטרונג עבר הוא עדיין הצליח במהלך העשור להשתלט ולהפוך את המקצוע שלו ל"ספורט של בן אדם אחד".

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארמסטרונג ללא ספק היה הרוכב הטוב והמצליח ביותר... אבל תסלח לי... ארמסטרונג הפך את האופניים לספורט של בן אדם אחד בעיני מי שלא עוקב אחרי הספורט, וכנראה לא מבין שבאמת יש מירוץ אחד בן שלושה שבועות שהוא הקשה והחשוב מכולם, אבל הוא לא היחיד. זאת הבעיה בהשוואות האלו.

7. samoel Member

טור, ענק על מייקל פלפס, האמת לא ממש ענק. הקדמה די ארוכה שמעצימה את הכתיבה המתומצת הישירה והמעצימה של אבי אורנן בפסיקה האחרונה שהופכת את פלפס למגה ספורטאי.

דימה ידידי, אני יותר ממליץ לך לקרוא את זה ולהבין איך אפשר להשוות בין כל הענקים הללו לאוסיין בולט(סליחה שאני מחזיר את זה למרות שזה חסר טעם), שלמען האמת עם כל השיאים שלו לדעתי כרגע הוא אפס ומאומה ליד הענקים הללו (לאנס, מייכאל, פלפס ורוג'ר).

אגב, העיתון הוא מעריב, מי שמתקשה קצת מול כתיבה מתחכמת שלא לא לומר סרקסטית יתקשה לקרוא עד הסוף אבל שווה קריאה!

זה שיאן - גיל 15 שיא עולם!

8. דימה Member

סמואל אתה סתם נעול על הדעות שלך...אבל איך שאתה רוצה.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

העשור נגמר והסקר נסגר עם ניצחון מוחץ של פדרר.

להת' בסוף העשור הבא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/10