מיהו ספורטאי העשור?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י דנידין, ‏18/12/09.

1. Selby Member

זה לא בחירות דמוקרטיות, אני אומר לכם יש כאן פוטש! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. דנידין Member

סלבי, חשבתי שהתרגלת לכך שפדרר בטופ ותגלה יותר אדישות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הצבעתי לפדרר. יש פה, צריך לציין, גם עניין של טיימינג ומזל. הרי קריירה של ספורטאי לא תמיד מתנהלת לאורך עשור. לפעמים לספורטאי יש כמה שנים גדולות בסוף עשור מסוים ובתחילת העשור הבא. אבל פדרר במקרה גם התקדם בעשור הזה מכישרון צעיר ומבטיח (אבל לא בצורה מטורפת), שהתחיל לקחת תארים גדולים, עבר לקחת אותם בקצב מטורף, השתלט על הטניס, חווה סוג של נפילה (הכל עניין של סטנדרטים) ושוב סיים בגדול. אני לא חושב שאי פעם ראיתי מישהו שולט בענף כל כך קשה תקופה כל כך ארוכה כפי שפדרר עשה עד לפני שנתיים, והוא גם עשה זאת תוך הצגת טניס מקסים. הסיכוי שנראה דבר כזה שוב בעשורים הקרובים קלוש, וזה רק מדגיש את גודלו.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אכן, גם בתקופת המשבר שלו הוא לקח גראנד סלאם. זה נקרא משבר בשפה של האגדה.

5. samoel Member

דימה, חשבת על זה שאדרבא, העובדה שלאנס לא משתתף באף טורניר רק גורמת להישג שלו להיות גדול יותר?
    בוא נראה, מתי שומרים על כושר בין לבין? ואיך אם לא מתחרים בכלל איך אני ארגיש תחרותיות? עם מי עם האופניים של נייקי? אולי מנטלית אתה צודק(שיותר קל לו להתוכנן לאחת) אבל פיסית אין ספק שזה הכי קשה, בטח לתחרות הקשה בעולם. כמו שכבר אמרו לך בולט גם הוא לא בדיוק מתכונן לאינספור תחרויות. בכלל על סמך כמה? שנתיים בעשור הזה אתה מכתיר אותו לספורטאי העשור? זאת הסיבה שאני בכלל לא מבין למה הוא כאן, אני עדיין משוכנע שהוא לוקח סמים (בניגוד לפלפס, אולי כשחייה זה ספורט נקי הרבה יותר) ואני לעולם לא אבחר במישהו מהאתלטיקה בגלל הכתם שיש שם. אולי איסנייבה, אבל גם זה אולי בגלל שהיא גברית משהו קצת מחשיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אגב, סליחה על הבורות ואולי באמת עדיף ללכת לויקיפדיה ולא לצאת אביל. אבל בניגוד ללציו, שבטוח שמע על לאנס שומכר פדרר ושות', באמת אבל באמת שאין לי מושג מי זה ולטינו רוסי?

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

נהג אופנועי מירוצים שלקח את אליפות העולם בסבב כמה פעמיים בעשור האחרון.

נערך לאחרונה ב: ‏24/12/09
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

"הדוקטור"

שליטה כמע מוחלטת בענף למרות שבמשך תקופה מסויימת הוא רכב על כלי פחות טוב משל יריביו, בהתחלה לא סבלתי את המניירות שלו (גם אהבתי את מקס ביאג'י יריבו בתחילת הדרך) אבל אני חייב להעריך אותו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/12/09
  8. דימה Member

סמואל, אני מחשיב את עצמי מבין, ודוקא זה יותר קל. הוא יכול להיות בצרפת חצי שנה - לבדוק מסלול, להכין את הצוות שלו, ציוד, מנוחה (הכי חשוב) מזג אויר וכל השאר...
    אין ספק שהוא ספורטאי ענק, אבל בולט יותר. ההישג שלו ענק! 11 מאיות זה כל כך הרבה...אין לי מילים.

9. דנידין Member

הוא לא רק ענק, הוא חתיכת גאון בדורו!

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

תגידו, טייגר וודס קופח כאן בשל צבע עור או חוסר עניין ספורטיבי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. דימה Member

חחח
    לא קופח ולא צבע עור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    ספורטאי העשור - יש לך קול אחד הצבעה אחת. ולא מגיע לטייגר וודס עם כל האינספור תארים שלקח...
    לאיסנבייבה מגיע יותר מוודס לדעתי, אבל בולט זה הבחירה וזה אפילו לא נתון לויכוח (בניגוד לכדורגלן/טניסאי/כדורסלן)

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הכל נתון לויכוח, כי פדרר משך את ההצלחה שלו על הרבה יותר זמן מבולט עד נכון לרגע זה. בולט עוד ספורטאי די טרי וחדש, לא יודע אם הוא עומד לפני פדרר, שומכאר או ארמסטרונג.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/09
  13. דימה Member

עד לפני חודשיים בולט היה היחיד שירד מ 9.70 (ועוד כמה מתחת....9.58!).
    זה כמו שפדרר יהיה היחיד מעל 10 סלאמים, עם 40
    או לאנס היחיד שזכה בטור דה פראנס יותר מפעם אחת, עם 20 זכיות.

אתה מבין, שתי הדוגמאות האחרונות זה בגדר חלום כי זה לא יקרה לעולם, אבל הנה בולט הוא מציאות!

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא אני לא הכי מבין כנראה. בולט שבר את השיא, פדרר שבר את השיא (אפילו שיאים, כי גם את מספר השבועות ברצף במקום הראשון בדירוג העולמי הוא שבר).

15. דימה Member

כן זאת הבעיה שהרוב לא מבינים לא אוהבים ולא חיים אתלטיקה.
    בקיצור תאמין לי כשאני אומר שהשיא של בולט הוא באמת לא יאמן (בניגוד לשיא של פדרר, ש 15 סלאמים זה לא "לא יאמן"...).
    חוץ מזה שגם כולם צפו את זה, וזה לא הגיע בבום...קם שחקן שהוא רמה אחת מעל השאר (גם השאר זה קריטריון, עד שקם והתפתח נדאל כולם היו חלשים מאוד).
    בניגוד לבולט שהירבים שלו כולם שמרו על סטטוס כמו שהיה לפניו. שזה אומר גמרים אולימפיים באזור ה 9.85 וכאלה והרבה ריצות חזקות (שלא נדבר על ה 200..).

אני לא מתכוון לחפור על זה שוב, אבל יש לבחור עוד שיא וזה 19.19 ב 200 מטר.
    כמה שזה מפתיע אני עד עכשיו לא יכול להגיד 19.19 בלי להתרגש...
    מומחים/יודעי דבר/פרשנים וכל מי שאתה רוצה לא חזו שבירת שיא עולם ב 200 מטר ב 50 השנים האחרונות.
    והנה בא בולט ומוריד 11 מאיות(!!!!!!!) מהשיא הלא יאמן הזה.
    בקיצור, אני עוד שניה בוכה...סיימתי כאן