מיהו ספורטאי העשור?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י דנידין, ‏18/12/09.

1. דנידין Member

פיסטון מצביע אחר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. דימה Member

ספורטאי העשור זה אוסיין בולט, וזה אם אנחנו בוחרים בצורה אובייקטיבית.
    היחיד שיכול לערער על בולט זה פלפס - אבל גם הוא נופל בסוף.
    כל ספורטאי אחר נפסל...ושוב אני אומר אובייקטיבית, אם יבוא עכשיו אחד כמו לאציו ויגיד קובי, מה אפשר להגיד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

3. GRANDE LAZIO Member

למה בולט זה אובייקטיבי וקובי לא? הרי מי יודע, אולי אתה האוהד מספר 1 שלו.. קובי לא צריך אותי כדי שאצביע בשבילו, ההישגים שלו מדברים בעד עצמם, ואלו לא רק תארים, אלא גם ההשפעה שלו על המשחק, על הענף, שבזכותה הוא נחשב לספורטאי הפופולרי עלי האדמות, ולא בכדי. קבלות יש ובשפע, אז למה שאלך על מישהו אחר? כשכל היתר מגיעים מענפים שלא מעניינים אותי, והאמת? גם לא כאלה תחרותיים וחשובים, ביחס ל-NBA וכדורגל.

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא יודע מאיפה הקרצת שקובי פתאום השפיע על המשחק כל כך הרבה, כי הוא לא פיתח הרבה דברים חדשים אלא יותר העתיק ממישהו שבאמת השפיע (בעיקר השפיע עליו כמו שרואים).

והכי גרוע, שאר ענפי הספורט לא נראים לך הכי חשובים למרות שיש להם הרבה יותר אוהדים מסביב לגלובוס והחטא על פשע ממשיך בזמן שהכדורסל בעשור האחרון בכלל בצניחה חופשית ברמת העניין שלו בארה"ב ומחוצה לה.

5. דימה Member

יאללה אחינו אני יענה לך, למרות שאחרי שאני ישקיע ויכתוב את כל זה אתה תגיע "ואללה צודק איך לא חשבתי על זה לבד".
    קודם כל מראש אני אומר כל הספורטאים שאני הולך לציין פה גדולים, כל אחד השפיע על המשחק בצורה גדולה מאוד ולכולם תארים מפה עד הודעה חדשה.

נתחיל בלאנס ארמסטרונג שאותו הכי קל לי להוריד:
    בגלל שאנחנו מדברים על ספורט נטו, אז בואו לא נתייחס רגע למחלה שלו ולמלחמה שלו מחוץ לספורט - כמובן שזה נושא חשוב מאוד וכל זה אבל זה לא קשור לספורט.
    האיש הוא רוכב הטור דה פראנס הכי טוב בכל הזמנים, שימו לב - רוכב הטור דה פראנס הכי טוב בכל הזמנים. רק עכשיו בשנה שנתיים האחרונות הוא התחיל להשתתף בטורים האחרים כמו הג'ירו והואלטה (כששאר הרוכבים של הטור משתתפים ועוד איך בשאר התחרויות).
    זה מינוס מאוד גדול ללאנס האגדי, כי אם רוכב עושה תחרות אחת בשנה ומתאמן אליה ושומר כוחות אליה כל השנה, אז אם נאמר שכולם מגיעים עם אותו סיכוי לזכיה - הרי שארמסטרונג מעלה לעצמו את האחוזים רק מעצם זה שהוא לא עשה כלום כל השנה.

רוג'ר פדרר:
    טניסאי וספורטאי ענק, אולי ב 5 השנים האחרונות הוא בלט הכי הרבה בכל מהדורת חדשות ובכל מה שנקשר ל"שבירת שיא".
    אני מאוד אוהב אותו (אולי כי אני מאוד שונא את נדאל), אבל הוא לא הספורטאי הכי גדול של העשור.
    דבר ראשון גם פדרר שומר מאוד על עצמו ואם נדאל משתתף ב 20 טורנירים בשנה אז פדרר משתתף ב 7 - זה בערך היחס.
    שזה אומר כמו לאנס שהוא מגיע עם יותר כוח ויותר בריא פיזית לכל תחרות שהוא ניגש, אז מן הסתם הסיכויים שלו לקחת את התחרות עולים (גם אם לא היו קוראים לו רוג'ר פדרר אלא אנדי רם).
    עוד סיבה היא שיש לו 15 סלאמים, שזה שיא אמנם אבל זה ממש רחוק מלהיות כמו השיא של בולט. פיסטול פיט מחזיק ב 14, יש הרבה מאוד עם 11 ו 10 ונדאל כנראה גם יגיע למספר כזה בקרוב (מקסימום אחרי שפדרר יפרוש).
    אם אפשר להשוות את ההישג של בולט לפדרר - זה כאילו שלפדרר יהיו עכשיו 30 סלאמים. זה בערך שווה ל 9.58 ואני לא בטוח כמה צריך בשביל 19.19 (!!!).

קובי בראיינט:
    אין שום סיבה בכלל לשים אותו בתור מועמד, כי לאציו אם אתה מבין לאן אני חותר, יש לפחות 10 ספורטאים בעולם שהגיעו ליותר הישגים ויותר שליטה בענף שלהם מקובי בראיינט - עם כל הכבוד.
    אם כדורסל היה ספורט יחידים וקובי היה עושה 9 אליפויות ב 10 שנים, אין ספק שהוא ראוי להיות מועמד לספורטאי השנה.
    אבל בגלל שזה קבוצתי הכל מטשטש הרבה יותר, ולפי סטטיסטיקה למשל אין יותר מדי הבדל בין קובי ופאו בפלייאוף או במשחקי הגמר...ואני סתם זורק דוגמא..
    פדרר לאנס בולט פלפס איסנבייבה בקלה אל גארוז' (מאוד חורה לי אבל הוא לא יכול להיות מועמד גם :/) - אלה ספורטאים גדולים שעשו את מה שעשו לבד! בלי שום עזרה לא משאקיל לא מפאו ולא מאף אחד אחר...
    וזה שאתה אוהב את הספורט הזה לא אמור להיות שיקול בכלל.
    אני אוהב קליעה למטרה עם חיצים אז לדעתי אלוף העולם שם הוא ספורטאי העשור - נשמע לך הגיוני?

טוב אני מסכם, כי יש עוד הרבה ספורטאים שאני יכול לגעת בהם כמו ולנטינו רוסי למשל ועוד ועוד...
    אז בגדול, אני יגיד למה בולט ולא אף אחד אחר:
    פשוט כי הבחור הקדים את הספורט שלו בלפחות 50 שנה נקודה. פדרר עם כל הכבוד השיג 15 סלאמים אבל אנחנו רואים שיש אחד בשם נדאל ודיוקוביץ' ועוד רבים וטובים שיכולים להתמודד איתו איכשהו, וכן מנצחים אותו, וזה לא שאי אפשר לראות את היום שלטניסאי יהיה 15 סלאמים או יותר.
    בולט באמת שנות אור מכל השאר - ופה לא רואים שום אתלט שיכול לדגדג אותו...אני אוהב אתלטיקה ועוקב אחרי הספורט הזה כל הזמן (לא רק באולימפיאדות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ), ובאמת שאין דברים כאלה.
    שיא העולם האחרון ב 200 מטר שנקבע על ידי בנאדם שהוא לא אוסיין בולט, 19.32, צפוי היה להשבר או להיות קרוב להשבר רק סביבות 2050.
    הנה בא בולט והקדים את כל האתלטיקה דבר ששום ספורטאי לא עשה בעשור הזה.
    טוב אני יכול לחפור עוד שעות אבל מקווה שהבינו אותי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אחלה לילה אנשים :)

6. דנידין Member

השקעת די הרבה יחסית לזה שאתה כותב כאן לקירות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. johnnie walker Member

ספורטאי העשור: גרנט.
    לא ממש בכדורגל אלא יותר בחתירה בלתי נלאית (תחת מאמנים).

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחרתי בזידאן כי הוא מגיע מהספורט שאני יותר מבין בו מהשאר, לבחור בקובי או פדרר או איזה אתלט שאני לא ממש עוקב עליהם לא היה ממש חכם.
    לגבי זיזו, השחקן אולי החכם ביותר שראיתי, כמה קלאסה וחוכמה במשחק והגלאקטיקו הטוב ביותר והחשוב ביותר לריאל מכל השאר.
    נתחיל מיורו 2000 שם סחף את צרפת לאליפות אירופה תוך כדי ששערים שלו מנצחים את ספרד ופורטוגל בדרך לגמר, הזכייה ביורו למעשה הציבה את צרפת כנבחרת הטובה בעולם.
    משם למעבר שלו לריאל מדריד והפיכתו לשחקן היקר בעולם ואולי הטוב בעולם, השער שלו נגד דפורטיבו באותה עונה היה גאוני וכמובן גם השער בגמר נגד לברקוזן שהביא לריאל את גביע אירופה האחרון שלה.
    במונדיאל 2002 ראו כמה נבחרת צרפת הגדולה תלויה בו כאשר בלעדו היא לא עברה את שלב הבתים, המשיך לזכייה עם ריאל באליפות וגם ביורו 2004 הוא היה השחקן המרכזי של צרפת למרות נוכחותם של הנרי, ויירה, טרזגה ועוד.
    לא זכור לי שחקן בן 34 שלקח כמעט על הגב נבחרת לגמר המונדיאל למרות מאמן מוקיון, והנגיחה במטרנאצי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    מבחינתי אחד הגדולים בהיסטוריה של המשחק.

9. דנידין Member

כן צריך להודות שגם זידאן הוא דמות ענקית רק שהאליפות עולם שלו הייתה ב 98 ואליפות אירופה ב 2002 ובגלל שאנחנו עוסקים בתאריכים (עוד סיבה לפיגור בכל העניין) הוא מאבד מקולות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

10. GRANDE LAZIO Member

תגיד לי, כשבחרת בשומאכר צייצתי? התלוננתי? מחיתי? ביקרתי?
    מה לעזאזל אתה רוצה? אסור לי לבחור מועמד שלי?
    השנאה האובססיבית הזאת שלך לקובי מגוחכת ברמות שכבר בלתי אפשרי לתאר. לך תטפל בעצמך.

11. guyholl Member

דימה שמת לב לאבסורד שיש לך בהודעה? מצד אחד אתה מגמד את ההישג של לאנס מכוון שהוא רכב רק בתחרות אחת כל העונה, ומצד שני אתה בוחר במישהו שמתכונן ל2 אירועי ספורט ב4 שנים.

12. דנידין Member

לאציו, זה שהקייזר בכלל שם כאן את קובי זה בגלל שהוא נחמד. הליגה חלשה מאוד בעשור האחרון ואף שחקן NBA לא היה כזה דומננטי ומיוחד כדי להכנס לרשימת הספורטאים המכובדת שעלתה כאן. שג'ורדן היה בליגה, הוא נבחר בסקר עולמי רחב שעשו להיות פופולארי מהאפיפיור וזה משאיר ללא תחרות גם ספורטאים אחרים נהדרים שמצליחים להגיע קרוב אך רחוק למעמד פופלארי מאוד כמו פדרר וארמסטרונג. הילד השחצן שלך הוא כמעט אנונימי במונחים האלו ואחרי שיפרוש אתה תבין על מה אני מדבר.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

דנידין,

זידאן זכה באליפות אירופה בשנת 2000 לא בשנת 2002, ולמה הוא מאבד קולות בגלל תאריכים?
    שיחק 7 עונות בעשור הזה(אם גם מחשיבים את עונת 99/00 כולל היורו) ובכולם היה שחקן משפיע.
    מסי לדוגמא עדיין לא נבחר(לא שאני משווה בין הרמאי הארגנטינאי לבין אגדה כמו זידאן).

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ב 2002 אליפות אירופה עם ריאל מדריד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מי זה מייקל שומאכר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx