מיהו כדורגלן העשור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏21/12/09.

1. 亚历山大帕托 Member

:aaagath:

קודם כל, אין לך מושג על מה אתה מדבר לגבי נסטה, הוא נעדר רק שנה אחת בגלל פציעה וחזר כבלם הכי טוב בעולם כמו שהיה כשנפצע. טרי צריך להראות איזה גביע עולם שבו הוא השחקן המצטיין כדי להתחרות בקנאבארו, וגם זה לא יספיק. את ג'רארד רק לנבחרת השחייה להתחרות בצלילה חופשית.

http://i14.photobucket.com/albums/a336/chelseaboy2005/gerrard.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/09
  2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי הוא נעדר רק שנה אחת בגלל פציעה, אבל בשנה שלפני זה הוא גם לא שיחק עונה מלאה ובעונה שלפני כן הוא אפילו לא שיחק חצי עונה. אתה יכול להמשיך לצחוק כמה שאתה רוצה אבל נסטה של רוב חצי העשור השני לא נספר באותה קלאסה כמו טרי, וידיץ', פרדיננד ופויול, ובצדק.

ואתה יכול גם להמשיך לעקוץ על הצלילות של ג'רארד, אותי זה לא מרשים, הכל שמעתי בעבר, ותאמין לי שאני האחרון שאכחיש שהוא צולל ובעיקר העונה. כנראה שהשנאה מעוורת אותך אם אתה לא מסוגל להודות שמדובר בכדורגלן עצום שכבר 9 שנים רצוף נותן יכולת מדהימה והשיג כל תואר אפשרי חוץ מכמובן האליפות עם שחקנים שלמעט 3-4 מהם לאורך כל העשור היו בינוניים ותו לא, בטח ששחקן יותר טוב מפירלו.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/09
  3. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

נסטה בקושי משחק? למעט העונה הקודמת וב 06/07 בה היה פצוע הוא שיחק כמעט בכל המשחקים, מתחילת העשור נסטה שיחק ביותר מ 300 משחקים בלי להחשיב את הופעותיו בנבחרתגם נסטה וגם קנאבארו היו בעשור הנוכחי הרבה יותר טובים מטרי (דווקא נראה שאתה זה שסובייקטיבי פה).
    פירלו, למרות שהוא בדעיכה בשנתיים האחרונות (בגלל פציעה קשה) היה קשר הרבה יותר טוב העשור מג'רארד ובטח שיותר מלפארד. היה לו מונדיאל מצויין ואם אני לא טועה היה בין מצטייני הטורניר ובין העיקריים שהצעידו את איטליה לגמר (הבישול הגאוני שלו לגרוסו נגד גרמניה) ואל תשכח את תרומתו למילאן- הבישולים, הבעיטות החופשיות, העזרה ההגנתית והמנוע של הקבוצה.
    בקשר לטוטי, הוא הסמל של רומא ויהיה כך לדורות ובנוסף חלוץ מצוין. אני מסכים שרונאלדו היה חלוץ טוב יותר אך עדיין שחקן העשור לא חייב להיות לאו דווקא השחקן הטוב ביותר העשור.

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לדעת מה בדיוק רונאלדו וראול עשו יותר מטוטי בעשור הנוכחי שגורם לבחירה של האחרון להוות חציית גבול? רונאלדו התעורר ב-2002 וחזר לישון ב-2005. אולי כמה כאן צריכים קצת תזכורת לגבי מי זה בדיוק פרנצ'סקו טוטי:
    בעשור הנוכחי, הוא זכה באליפות עולם (סיים כמלך הבישולים של הטורניר), אליפות איטליה, 2 זכיות בקופה איטליה, ולא פחות מ-5 סגנויות בליגה (שזה די שווה ערך לאליפות כשאתה משחק ברומא) ועוד סגנות באליפות אירופה. בכולם הוא היה השחקן המוביל מכל בחינה אפשרית (בדיוק כמו הנרי בארסנל - הבחירה הנוספת שלי לעמדת החלוץ), בניגוד לראול שנעזר בשירותיהם של פיגו, מקאללה, זידאן ורונאלדו. טוטי במדי רומא כבש בעשור הזה יותר מ-190 שערים בכ-370 משחקים. מעבר לנתונים והמספרים, אני מציע למי שמפקפק בשחקן הזה שיילך ליוטיוב (כן, כן - יוטיוב, אתר הפדאלדות הרשמי) ויבדוק כמה סרטונים של האיש. לא כדי ללכת ולהרשים סקאוטים צעצוע, אלא כדי לקבל מושג קטן של מה בדיוק האיש יודע לעשות עם הרגליים - דברים שראול יכול רק לחלום עליהם. בניגוד לקווארסמות למיניהם שמתעסקים בפדאלדות והצגות, טוטי היה יעיל, חד ויצירתי - את הכל הוא גיבה במספרים אסטרונומיים. הדבר היחיד שדופק אותו בראי ההיסטוריה זאת העובדה שהוא בחר להישאר נאמן לרומא. אני לא מתכוון לקחת את העובדה הזאת כדבר חיובי עבורו, כי לסנטימנטים אסור להוות מדד כשזה נוגע לניתוחים מקצועיים. מה שכן, העובדה הזאת ככל הנראה מנעה ממנו לגמור את העשור ואת הקריירה עם כמות תארים בלתי נתפסת. מבחינת כישרון, היו אולי 3-4 שחקנים שעשו עם הרגליים יותר ממה שטוטי עשה. ההבדל היחיד הוא שהאחרים עשו את זה במועדוני העלית ותירגמו את זה להרבה תארים. טוטי הסתפק ב-6 עונות מתוך 9 בשתי המקומות הראשונים באיטליה.

לגבי נסטה וקנאברו אין לי כוונה להרחיב כמו לגבי טוטי. את הירידה בכושר של קנאברו אפשר לקזז עם תחילת העשור שבו טרי לא היה חצי מהבלם שהוא היה בשנים האחרונות. כל מי שראה את קנבארו בשיאו גם יידע להעיד שטרי מעולם לא הגיע לשיאי בלמות כמו הגמד האיטלקי החביב. נסטה? די... אתה לא רציני.

אני אשמח אם תרחיב לגבי הסיבה שבגללה לאמפארד או ג'רארד צריכים לבוא לפני פירלו. יהיה נחמד אם תסביר גם למה בחירה באיטלקי מהווה חציית גבולות.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נבחרת העשור שלי:

קאן
    קרלוס - טרי - קנאבארו - מלדיני
    מקאללה - ג'רארד - כ. רונאלדו - זידאן
    רונאלדו - ראול

כמובן שהיו עוד הרבה שנשארו בחוץ ומגיע להם להיות בפנים אבל בכל זאת אם הייתי צריך לבחור נבחרת חלומות של העשור הזה זאת הבחירה שלי.

6. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

סקאוזר, פירלו היה המנוע של הקבוצה הכי חזקה באירופה באמצע העשור. ג'רארד היה המנוע בקבוצה שחיה על משחקי נוקאאוט ונלחמת על המקום הרביעי בליגה שלה. יש גם כמה משחקים בגביע עולם מסויים שבהם פירלו היה ענק, בזמן שלג'רארד רעדו הרגליים בכל פעם שלבש את החולצה הלבנה/אדומה של אנגליה.

7. 亚历山大帕托 Member

*ממשיך לצחוק*

בעונה שלפני הפציעה שיחק 36 משחקים, וכאשר פספס חלק גדול של עונת 06/07 בשל פציעה אחרת, חזר והביא לנו את גביע האלופות.

נכון, הוא בקלאסה משלו מתחילת העשור ואף אחד לא מתקרב לאלגנטיות בה הוא עושה עבודת הגנה מושלמת, גם כשהוא פצוע.

8. דימה Member

לוידיץ' בחיים לא הייתה קלאסה :/

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה - שכנעת אותי לגבי כך שבחירה בטוטי היא לגיטימית. בכנות. למרות שאני לא מסכים ועדיין חושב שיש חלוצים יותר ראויים, אכן לגיטימי והגיוני לבחור בו.

בקשר לנסטה, כפי שציינתי, שחקן שלא שיחק עונה שלמה ועוד ארבע פעמים בקושי חצי עונה מתוך עשור שלם, לעומת טרי שלהוציא עונה-שתיים בתחילת העשור נותן עונות מלאות ונהדרות... לא יודע, לי זה מפריע ששחקן לא הופיע כל כך הרבה משחקים כשיש שחקן לא פחות טוב(או אולי קצת פחות טוב בשיאם של שני השחקנים) שכן שיחק מספר הרבה יותר גדול של משחקים באותו עשור באותה היכולת. קנאברו מאז שנחת בריאל זה לא אותו קנאברו, מדובר בכמעט חצי עשור גם במקרה הזה, כשאני ממש לא חושב שאפשר לקזז את זה עם טרי שאצלו מדובר בבקושי 2 עונות בתחילת העשור. הדבר היחיד לטעמי שיכול לתת לנסטה וקנאברו את היתרון על טרי זה הזכייה בגביע העולמי, כי חוץ מזה לאורך כל העשור טרי גם שיחק הרבה יותר מנסטה(וגם מקנאברו אגב, אבל ביניהם ההבדל הוא מינורי ולא משמעותי) וגם היה יותר טוב מקנאברו כשמחשיבים את כל העונות מ2000.

פירלו לעולם לא היה דומיננטי בקבוצתו כמו ג'רארד, לעולם לא היה צריך לסחוב קבוצה של בינוניים על הגב שלו ובדיוק כמו שאמרת בדוגמא של ראול לעומת טוטי - בעוד הוא שיחק עם לצד נסטה, קאפו, מאלדיני, סיידורף, גאטוסו, קאקה, שבצ'נקו ועוד לא מעט שחקנים ברמה גבוהה מאוד, ג'רארד שיחק רוב העשור עם שחקנים מאוד מאוד בינוניים במקרה הטוב, ורק ב2-3 שנים האחרונות קיבל לצידו שחקנים באמת ברמה כמו טורס, מסצ'ראנו, ואלונסו. ג'רארד גם כדורגלן לטעמי יותר שלם ופשוט יותר טוב מפירלו, אבל זה כבר עניין סובייקטיבי לחלוטין, ממה שאתה לא יכול להתעלם זה העובדות שכתבתי למעלה לצד כמובן כמות התארים הלא קטנה בהם ג'רארד זכה(שוב - כמעט לבד), כשלדעתי היתרון של פירלו הוא אך ורק בזכייה בגביע העולמי, ומבחינתי זה לא מספיק לעומת כל שאר הדברים שג'רארד השיג והציג במהלך העשור הזה.

לגבי למפארד התחרטתי והחלפתי לקאקה בכל מקרה, כך שזה לא רלוונטי...

אייג'נט אורנג',
    אני כותב רוב חצי העשור השני, אתה כותב לי מתחילת העשור... בעונה שלפני הפציעה הוא שיחק 36 משחקים בכל המסגרות מתוך כמה משחקים של כל הקבוצה? אז קצת יותר מחצי, או הו איזה הבדל. הסיבות בגללן הוא נעדר ממש לא חשובות.

10. GRANDE LAZIO Member

טוטי יכול רק לחלום על קריירה (יכולת, הישגים, אישיות, מקצוענות, מה ש'תם רוצים...) כמו של ראול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/09
  11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הגדירו את זה נכון לפניי:
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

מודה ומתוודה אני הוא היחיד שהצביע בעבור אלסנדרו נסטה. אני מהמעטים שחושבים ששחקני הגנה חשובים לא פחות לקבוצה מאשר שחקני ההתקפה ומה לעשות שזה לא פופולארי אבל נסטה הוא גאון הגנתי. בסוף העשור הקודם הוא עזר ללאציו לקחת סקודטו היסטורי ובתחילת העשור הנוכחי תרם לה להישאר בצמרת בליגה ובאירופה וכאשר הגיעה השעה, הוא נאלץ לעזוב למילאן ולדעתי כאן מילאן עשתה את עיסקת העשור שלה. לא פירלו ולא קאקה. נסטה ייצב את ההגנה הרוסונרית ויצר עם מלדיני קיר הגנה משובח שיכול להשתוות רק לשיתוף הפועלה האגדי של נסטה עם קנאברו שלצערנו לא התקיים ברוב אותו חודש נוסטלגי ב-2006.

חזרתו להרכב העונה עשתה ללאונרדו ולמילאן רק טוב, הלוואי ונזכה לכמה שיותר שנים ממנו.

עכשיו עם כל הכבוד ויש כבוד לקרלו אנצ'לוטי. טרי הוא בלם גדול אבל בארזי ומלדיני הוא בטח לא וגם לא טרי או נסטה, הוא בלם אדיר אבל לא הגיע לרמת השלמות של הרביעייה הזו. אני בספק אם אתה באמת חושב סקואזר שטרי בשלב כלשהוא התקרב לדרגת השלמות של קנאברו בגרמניה או של נסטה בשיאו. גם היום נסטה לא רואה ממטר אם נשתמש בשפה זו את רוב בלמי אירופה.

ה-11 שלי: בופון, זמברוטה, נסטה, קנאברו, קרלוס, פירלו, רונאלדיניו, זידאן,כ.רונאלדו, רונאלדו, הבוגד.

ספסל: קאסיאס, פויול, טרי, גיגס, הנרי, גאטוסו, טוטי.

12. 亚历山大帕托 Member

קודם כל, מצטער על המספר השגוי, 36 זה רק ליגה (29) + צ'מפיונס (7), והיו לנו באותה העונה גם את הסופרקאפ האירופאי וגביע העולם לקבוצות. מתוך כמה? 38 מחזורי ליגה, ועוד 8 בליגת האלופות, בלי לספור את המשחקים שהגיעו עקב הזכייה ב-06/07, ואת הקופה איטליה שם לא משותפים שחקני הרכב בכל מקרה - הייתי אומר שהוא שיחק את הרוב המוחלט. מה אתה אומר? כבר התחרטת? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

13. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כבר אפשר לצפות מאוהד לאציו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx .
    אז אין לטוטי את התארים שיש לראול. מבחינת יכולת, כיבוש שערים וחוכמת משחק טוטי לא סופר את ראול. לא שאני ממעיט בערכו של ראול ובעיני הוא חלוץ ענק, אבל לא נראה לי שהיו לו יותר תארים מטוטי אם היה משחק כל הקריירה בקבוצה בסדר גודל של רומא ועוד נגד הגנות איטלקיות.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

השורה התחתונה שלי נשארה אותו דבר, פחות מחצי או יותר מחצי לא כל כך משנה, בסופו של דבר טרי הופיע כמעט 100 הופעות בעשור הזה יותר מנסטה.

15. yonmu Member

הנבחרת שלי:
    קאן: זמברוטה-נסטה-קאנאבארו-מאלדיני: מקאללה-גיגס-רונאלדו-זידאן: הנרי-רונאלדו.
    על הספסל - בופון, טרי, רוברטו קרלוס, ג'רארד, נדבד\פיגו, רונאלדיניו, שבצ'נקו.

סקאוזר טומי -
    קאנאבארו אמנם בדעיכה שבנים האחרונות, אבל במונדאיל 2006 הוא היה מדהים, וגם בריאל מדריד הוא היה טוב (אם כי עשה הרבה יותר שטויות מהמצופה), כרגע ביובנטוס הוא בהחלט מאכזב. נסטה, עם כל הפציעות, הוא לדעתי הבלם הטוב בעולם כל עוד הוא כשיר.