מיהו כדורגלן העשור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏21/12/09.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ראול כן ומלדיני לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx כי הוא שחקן התקפה?

2. דנידין Member

הרי זה לא ברור שכולם סוממו עלידי התקשורת הממוסחרת שיעדה הוא כסף?

3. Bill Shankly Member

סטיבן ג'רארד . מה אני יעשה... אני משוחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx .

4. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוער העשור: בופון
    בלם העשור: נסטה
    מגן העשור: רוברטו קארלוס
    קשר העשור (דיפנסיבי):מקאללה
    קשר העשור (התקפי):רונאלדיניו
    חלוץ העשור: רונאלדו

5. GRANDE LAZIO Member

שוער העשור: בופון
    בלם: פויול
    קשר: פיגו/רונאלדיניו
    חלוץ: ראול

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/12/09
  6. דנידין Member

לאציו, אתה לא יודע גבולות? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    שם את רונלדיניו או פיגו לפני זידאן? פויול לפני נסטה או קאנבארו?

דיון בדיחת העשור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. דנידין Member

8. piston Member

בואו נראה מי המובילים עד עכשיו

זידאן, רונאלדו, הנרי, ראול ורונאלדיניו.

מה המשותף ? כמובן שכולם שחקני התקפה.

ללא שחקני הגנה טובים מאחוריהם שיתנו לשערים ובישולים שלהם משמעות של תארים, לא הייתם שומעים עליהם יותר מעל רוביניו למשל.

תנו את הקרדיט לשחקני ההגנה

קחו שחקן כמו פאולו מאלדיני לשם דוגמה קלאסית.

הוא השחקן היחיד בהיסטוריה שבאמת אפשר לאמר עליו שהוא בין הטובים ביותר בהיסטוריה בעמדה שלו, ולהתכוון לשתי עמדות שונות.

אני לא אכנס לוויכוח אם הכי טוב או כמעט בכי טוב כי זה לא רלוונטי, העובדה היא שכששיחק כמגן שמאלי, היה אחד מהמגנים השמאליים הטובים בהיסטוריה, וכשעבר לשחק בלם גם שם היה אחד הטובים בהיסטוריה.

ובכל זאת, הוא לא נמצא אפילו בחמשת המובילים, אמנם אני אוהד מילאן, אבל גם בצורה אובייקטיבית, זה פשוט מביך שהוא לא שם.

9. yonmu Member

מאלדיני ענק ביותר מעשור אחד.

מבחינתי יש את החלוצים הגדולים באמת - שבצ'נקו, הנרי, ראול, דל פיירו, טוטי (לאחרונים יש גם את הענין של הסמליות שלהם), אבל אין לי ספק שרונאלדו הוא פשוט רמה מעליהם, למרות כל הפציעות.

10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל רונאלדו פיזר את השיא שלו על פני הסוף של העושר הקודם ותחילת העשור הנוכחי. זה אומר שבעשור הנוכחי, זה שאנחנו מצביעים עליו, הוא בלט לאורך 4 שנים בערך במצטבר.

למרות שכאוהד מילאן זה גובל בפשע נגד האנושות, לדעתי נסטה שחקן הגנה גדול יותר ממאלדיני. כמובן שלמאלדיני יש אקסטרה מכל מיני בחינות אחרות, אבל מבחינה מקצועית נטו נסטה הוא שחקן ההגנה הכי גדול שראיתי.

דור - אם הצטייר מההודעות שלי שאני לא מעריך את ראול ושהוא חלוץ שחי על חשבון כוכבים אחרים, אני מתנצל. לא זאת הייתה הכוונה. ראול אחד החלוצים הבולטים בעשור האחרון והמספרים שלו מאשרים את זה. אני בסה"כ לא מאמין שהוא היה החלוץ (או בכלל השחקן) הבולט בעשור האחרון וגם לא בריאל מדריד כשהיא הייתה בשיאה. בשבילי מדובר בחלוץ גדול שהיה חלק מקבוצה גדולה, אך נופל מעט מכמה שחקני התקפה אחרים שכיכבו בעשור.

אם הייתי צריך להרכיב את נבחרת העשור:

בופון; זמברוטה, נסטה, קנאברו, רוברטו קרלוס/אברה; כריסטיאנו רונאלדו, פירלו, זידאן, גיגס/נדבד; טוטי, הנרי

*לא מתיימר להיות אובייקטיבי*

11. 亚历山大帕托 Member

נסטה הוא הבלם הכי טוב שראית... מאלדיני הוא הכדורגלן הכי טוב בהיסטוריה של המשחק.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סבבה שאתה לא מתיימר להיות אובייקטיבי, אבל אני חושב שיש גבול, לא? מילא נסטה וקנאברו(שאגב דועכים מאוד ב3-4 עונות האחרונות, במיוחד הראשון שגם בקושי משחק) ולא טרי באחד מן המקומות האלה, אבל פירלו ולא ג'רארד או קאקה? טוטי ולא רונאלדו או ראול?

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/09
  13. דימה Member

בחרתי בקאן.
    מה לעשות שלשוער קשה יותר להיות באור הזרקורים כי הוא לא עושה יותר מדי במהלך משחק..
    אבל קאן לדעתי יותר טוב מכל שוער אחר שדרך על הדשא בעשור הזה.
    חוץ מזה להרים את עצמו לרמה שהרים בשנות האלפיים אחרי המכה שקיבל ב 99 - לא הרבה היו מצליחים.

14. Pipe Member

הנבחרת שלי: קאסיאס, זמברוטה, נסטה, ג'ון טרי, אשלי קול , רונאלדו, קאקה, מקללה, זידאן, הנרי, שבצ'נקו.

לא מערך קלאסי במיוחד אבל אילו הבחירות שלי. על הספסל: בופון, ג'רארד, גיגס, קנאבארו, ראול, רוברטו קרלוס, גארי נוויל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/09
  15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני חושב שבסקר כמו בכל סקר, יש לאנשים גם זיכרון קצר וגם נטייה לזרום עם מה שהתקשורת מכניסה\מוציאה מאור הזרקורים. בנוגע לשחקני הגנה, כמו שאמרו כאן, זה די בולט.

אגב, קאקא ובעיקר שבצ'נקו קופחו כאן קשות בסקר בשל בעיות זיכרון, כי הם אף שחקני התקפה. חצי עשור כאן לא היה אף תחרות בעניין החלוץ, שבה היה מספר 1 בעולם. אז אולי לא שחקן העשור, אבל לא קיבל כאן כמעט בכלל קרדיט.

ועוד משהו, אוליבר קאן נבחר השנים 2002-1998 ארבע פעמים ברצף לתואר שוער השנה באירופה. בתקופה זו נחשב בעיני רבים לשוער הטוב בעולם. אולי לא השחקן העשור, אולי, אבל כשוער? צד אחד לפחות לפני כל אחד אחר בעמדה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/09