מיהו כדורגלן העשור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏21/12/09.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הוא פרש רק לפני שנתיים והיה מצויין גם אז.

נערך לאחרונה ב: ‏22/12/09
  2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל אתה מדבר על שחקן שהיה בולט בתקופה של עשור, אם לא עשור אז לפחות 5-6 שנים. אם תעלה כאן כל שחקן שהיה מצויין בליגה שלו 3 שנים ולאחר מכן נעלם תהיה לך רשימה של עשרות שחקנים. מה כבר שבצ'נקו עשה מעזיבת מילאן בפעם הראשונה? אין ספק שרונאלדניו שחקן ענק אבל הוא פשוט התמוטט אחרי שלוש עונות. לדעתי שחקן העשור צריך להיות משהו יציב שלאורך שנים אפשר לומר שהיה ענק לא אחד שעשה את שלו שנתיים שלוש.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גם לדעתי, אבל זה מתבקש שאני יאפשר הבעת דעה חופשית גם לאלו שחושבים אחרת.

4. SeRgInHo Member

פיגו ראוי להיות פה יותר מאשר 3/4 שחקנים מהרשימה. לא שהוא שחקן העשר שלי (אבל בהחלט בטופ 5), סתם משהו שהפריע לי.

5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת אני חושב שקנבארו היה משהו מיוחד...במיוחד ב 2006...אולי לא שחקן העשור אבל ממתי שחקן הגנה זוכה בכדורגלן השנה?? ממתי שחקן הגנה מקבל פרס לשחקן הכי טוב !!! הכי טוב באותה שנה...נתן עונות מדהימות, מונדיאל מושלם,שחקן כל כך אלגנטי,חזק פיזית,זריז,משחק ראש מעולה...שמתי אחר שזה פאביו קנבארו...פשוט להעריך את השחקן הזה !!!

6. Don Joan Roman Member

רונאלדו הברזילאי, איזה שחקן, איזה פנומן, סקורר אדיר, טכניקה מדהימה, פשוט אחד מהשחקנים שגרמו לי להתאהב במשחק, אליל כדורגל לא יכול לתאר אותו במילה אחרת, אחריו כמובן זיזו ואי אפשר בלי השחקן הכי אהוב עליי בכל הזמנים שהתרגשתי עד התקף לב כשראיתי אותו לפניי שבע שנים על המגרש ברמת גן: אלסנדרו דל פיירו.

7. דנידין Member

כל כך הרבה כישרונות היו לנו בעשור האחרון שנעים להזכר. נסטה היה מפלצתי, טוטי הוא סופר טאלנט, קאן הוא סמל בענף, ראול מלך מלכי השערים באירופה, מלדיני אולי הכי טוב בתפקידו בכלל ב 2 עשורים וכמובן גם הצעירים שכבר רשמו היסטוריה. כולם ענקיים אבל אחד באמת ווינר אמיתי ועילוי כדורגל של ממש - אנדרי שבצ'נקו. הוא היה מדהיםםםם. החלוץ מספר אחד בעשור באיי פאר והאיש שלי בבחירה.

8. הקדוש מבוסטון Member

רונלדו הפנומן הברזילאי. בשיאו בעשור הקודם עד גיל 21 היו לו כלים(מהירות,דריבל,עוצמה,דיוק) ברמות שלא נראות גם היום. ללא הפציעות כנראה היה מוחלט לגביו על כדורגלן העשור בפה אחד.
    אבל כמובן באו הפציעות והוא איבד תקופת משחק(מה שפגע קשה גם באינטר) וחלק נכבד מהכלים שלו נחלשו. אבל פה לפי דעתי גם הגדולה שלו חזר אחרי תקופה ארוכה,ומפציעה קשה ,וסחף את ברזיל לגמר שני וזכייה , ניפוץ מלכות השערים של המפעל בכל הזמנים,תקופה אישית נהדרת שלו בריאל ואפילו במילאן ראו ניצוצות, אני אישית גם טיפה עוקב אחרי גם בברזיל וגם שם הוא מצליח להבליח עם שערי רונלדו טיפוסיים.
    הבנאדם תופעה ואחד מהשחקנים הטובים בהסטוריה.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

האמת שגם לי פיגו חסר ברשימה.

ולמרות שרונאלדו נעלם מהתודעה הוא החלוץ המשמעותי יותר והטוב ביותר שהכדורגל העולמי ידע מזה שנים. עם כל הכבוד לכ.רונאלדו, מסי ושבצ'נקו, הברזילאי היה באמת משהו יוצא דופן ופה אני מדבר על הפציעות שכל הזמן הרגו אותו והוא חזר לכבוש בצרורות.

10. דנידין Member

רונאלדו היה חלוץ יותר טוב מראול ושבה, זה נכון, אבל בעשור הקודם המפלצתי שלו. בעשור הזה הוא ידע בעיקר פציעות ועודף בקילוגרמים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

פיגו הוכנס לרשימה, אבל זה כמובן על חשבון של מישהו אחר. לא קל היה ליצור את הרשימה הזאת וגם לטעמי היא עדיין חסרה את קאנאברו ואחרים. זה מה יש.

בואו נעשה ככה, חמשת המקומות הראשונים הולכים לסיבוב שני של מי הוא שחקן העשור של אייסוקר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

12. Raulito Madridista

שחקן העשור: ראול גונזאלס

http://realmadrid-futbol.com/IX_champions-2002_casillas_salgado_raul.Xxx

חשבתי לכתוב בדיון הזה מגילה שספק אם מחרתיים הייתם מסיימים לקרוא אותה(וייתכן שחלקכם היו פורשים מוקדם מאוד או בכלל לא מתחילים לעיין). אבל במחשבה שנייה – ראול לא זקוק לייצוג. ראול זה ראול וזה אומר הכל. זו בושה וחרפה שהשחקן המדהים הזה מעולם לא זכה בתואר שחקן השנה בעולם. תמיד תהיתי למה השחקנים שמשכו את מירב תשומת הלב של חובבי הכדורגל(מחוץ לספרד) היו רונאלדו(הברזילאי), זידאן או בקהאם. ברור שהיה בהם משהו מיוחד, אך גם בראול, וצריך להסתכל על המכלול. זה מתחיל בדברים הקטנים של מרצ'נדייז ונמשך גם לדברים מעבר. ראול בהחלט זכה לכבוד ואף אחד לא מזלזל בו, אבל הוא היה ראוי להערכה נוספת.

אז ראול הוא שחקן העשור שלי. בגלל האופי, ההתנהגות והיותו ספורטאי מצטיין ללא כל צל של ספק, בגלל התארים(שתי זכיות בליגת האלופות, ארבע אליפיות ספרד והמון תארים זניחים נוספים), בגלל הסטט' המרשימה מאוד שלו(אני מתעלם לרגע מהעונה בה היה פצוע לשלושה חודשים. וגם אם כוללים אותה בעשור החולף, מגלים שראול נתן שבע עונות טובות בעשר שנים וזה יפה מאוד, וארבע מהן לדעתי היו מדהימות), בגלל היכולת וסגנון המשחק שלו(ראול הוא לא המצטיין באף אספקט של המשחק או של חלוץ בכלל, פרט לחוכמת המשחק – לדעתי הוא השחקנים שמבינים את המשחק בצורה מושלמת. ראול הוא פשוט המכלול. הוא יודע לעבור שחקן למרות שלא מנסה זאת הרבה, הוא יכל ליצור לעצמו מצבי כיבוש לבדו למרות שברור שהיו כאלו שעשו זאת טוב יותר, הוא לא הכי מהיר שיש אבל כל הבלמים התקשו מול הזריזות שלו, הוא לא הנוגח הטוב ביותר אבל הוא כבש שערים נפלאים בנגיחה ולרוב לא החמיץ למרות שהוא לא גבוה במיוחד, היה לו מיקום מצויין וטכניקה – הוא כבש הרבה שערים בהקפצות. הוא היה שחקן שמשחק פשוט וזה היופי שבו), משום שהוא לא נעלם אף פעם במאני טיים(כבש בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות והשיא היה פעמיים בגמר) וגם עשה דברים לא רעים בנבחרת במידת האפשרויות(ספרד הייתה תמיד נבחרת טובה אבל היה חסר לה משהו והיא מעולם לא הייתה כה יציבה), משום שהוא מנהיג(לא סתם הוא קפטן ריאל מדריד כבר שש שנים וגם ענד את סרט קפון נבחרת ספרד לשעבר) ומשום שהוא הסמל הכי גדול של ריאל מדריד והשחקן הטוב ביותר שלבש את המדים הלבנים.
    (ואולי משום שלא בטוח שאני הכי אובייקטיבי).

13. Raulito Madridista

בכוונת תחילת אתייחס לחלק משאר המועמדים בהודעה נפרדת.
    לדעתי מספר 2 אחרי ראול זהו זינדין זידאן ללא ספק. כל-כך הרבה אנשים היו מבואסים כשהוא פרש, ובטח שבאוקרד כזה. זידאן היה השחקן הכי חכם בעולם. השליטה שלו בכדור הייתה מדהימה, איך הוא עצר את הכדור קרוב לרגל. הוא היה מאוד איטי אבל זריז, חד ומהיר במחשבה. הוא היה רואה חמישה מהלכים קדימה ותמיד הסתכל על פריסתם של כל השחקנים על המגרש. זיזו שיפר את השחקנים שהיו לידו והוביל גם את הנבחרת הלאומית להישגים. הוא הגיע לכל המשחקים הגדולים במדי ריאל מדריד בטח בשלוש העונות הראשונות.

במקום השלישי נמצא איקר קסיאס, שאני באמת לא זוכר עונה חלשה שלו במדי ריאל מדריד. הוא תמיד היה שם בשביל הקבוצה ואני לא רוצה לחשוב איפה היינו בלעדיו. הוא היה שם ברגע האמת גם עבור נבחרת ספרד ביורו 2008 ואפילו במונדיאל 2002, אליו הגיע בטעות, הוא היה טוב כשהציל שני פנדלים של אירלנד בשמינית הגמר. קסיאס באמת שוער ששמר על הרמה הגבוהה ביותר למשך תקופה ארוכה(טפו טפו טפו) והוא גם מנהיג, לכן הוא קפטן הנבחרת כרגע. הוא לא נפצע(טפו טפו טפו), הוא למד להסתדר עם כדורי הגובה והבעיטות החופשיות, והייחוד שלו זה המיקום וגם קרבות האחד על אחד שחלוצים תמיד מפסידים נגדו.

רונאלדו הברזילאי זו פשוט סוגייה שאפשר לכתוב עלייה ספר שלם. השחקן הכי מוכשר מזה הרבה מאוד שנים. עולם הכדורגל נפעם לנוכח יכולתו לפני הפציעות. כל הבלמים שיקשקו ממנו. הוא היה עובר שחקנים כאילו הוא משחק במחשב. כל-כך מהיר, כל-כך זריז, כל-כך טכני, כל-כך מדוייק. הבלמים ידעו מראש שאין סיכוי. אבל רונאלדו לקח החלטות לא נכונות(המעבר לאינטר), לא זכה במספיק תארים ובעיקר שוב ושוב סבל ממכת פציעות רצחנית. חלקים נרחבים הוא פשוט בילה על מיטת הטיפולים וזה עצוב, כי הוא היה צריך להגיע הרבה יותר רחוק. אני באמת חושב שבמידה ולא היה סוחב את ברזיל על כתפיו לזכייה במונדיאל עם טורניר חלומי, ההתייחסות אליו הייתה הרבה יותר מינורית.

לואיס פיגו היה השחקן השני הכי אהוב עליי פרט לראול, אבל אני לא חושב שיחשיבו אותו לאחד הגדולים באמת. אולי מבחינת טכניקה ודריבל וגם דיוק מדהים בשתי הרגליים. אבל היה נראה שפיגו תמיד היה צריך לקחת על עצמו עוד אחריות ולהיות יותר מעורב והוא לא עשה זאת. הוא אגר שונאים רבים רבים בגלל המעבר לברצלונה.

רונאלדיניו לא רואי להיכלל ברשימה כי הוא סיפק שלוש עונות גדולות או שלוש וחצי אם נדייק. לא משנה כמה הוא היה גדול באותן שנים(ובמונדיאל הוא נכשל בענק), זו תקופה קצרה מידי. היום רונאלדיניו שחקן טוב אבל לא יותר ובגיל מוקדם יחסית הוא פשוט איבד את הקסם.

קאקא זכה במעט מאוד תארים, היה צריך לתת יותר במדי הנבחרת לטעמי ופשוט היו כאלו שעשו יותר ממנו.

גיגס ומאלדיני שיכים בייחד עם ראול גם לקטגוריית ספורטאי העשור וכל מילה שנוסיף עליהם היא מיותרת.

כריסטיאנו רונאלדו ומסי הם השמות הכי חדשים יחסית, אבל הם עשו כל-כך הרבה בכל-כך מעט זמן. העשור הקרוב גם יהיה שלהם.

14. Raulito Megico Member

ראול...

התארים, האישיות, האופן שבו הוא משפיע על הקבוצה, החוש לשערים, הפרגון, הסמל!!!

אחריו אני מכניס את זידאן וגיגס ל3 שלי...

אגב:
    מסי מועמד זה פתטי, הוא שחקן ענק ואולי שחקן העשור הבא אבל בחייכם היו לו רק שנתיים טובות שבאחת הוא לא זכה בשום תואר

15. xavi6 Member

אני מקנא, אני מקנא, אני מקנא...

זידאן. למה? כי הוא זכה בהכל, והוא פרש בסטייל-נגח בכדורגל המכוער, יותר שווה מכל גביע עולמי. שכבר יש לו...