מיהו החלוץ הטוב בעולם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Dyer, ‏3/9/04.

1. I M M O R T A L Member

אבל ראול כבר שנתיים לא משחק כמו פעם. השנה האחרונה שלו היתה גרועה אז אולי בתקופה מסוימת לפני כמה שנים הוא היה הטוב בעולם

2. שלומי אדרי Member

לפני שנתיים ראול היו מצויין מעל 25 שערים בכל המפעלים!

ותזכר גם שהוא נפצע ובגלל זה ריאל לא עברה את יובה "(הוא לא שיחק במשחק הראשון ובשני הוא היה גמור אחרי הניתוח)
    http://www.soccerage.com/en/04/03224.html

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אוביקטיבי?
    אני, שמעדיף את ראול על רוד, לא אוביקטיבי?
    תראה איך אתה מסלף את העובדות.

אתה מזכיר עוד פעם ועוד פעם את הזכייה של הנרי במונדיאל 98, כאילו היה לו חלק בזכייה.
    הנרי ב98 לא היה חלק חשוב מצרפת (בניגוד לשחקנים כמו זידאן וטוראם למשל).
    הנרי באותו טורניר גירד את הספסל, אפילו טוראם כבש יותר ממנו!
    זה כמו שאני אגיד שפורלאן הוא ווינר עם קבלות, הנה תראה, בשנים שלו ביוניטד הוא כבר זכה בשני תארים, אליפות וגביע. עזוב את העובדה שהוא בקושי שיחק, אבל הוא זכה עם היוניטד בתארים.

אז להנרי היו 3 טורנירים שהוא היה חלק מרכזי בנבחרת הצרפתית.
    באחד הוא היה טוב, ובשניים הוא היה מתחת לכל ביקורת (השניים האחרונים דרך אגב).

וואו, 2 גביעי קונפדרציות! לא 1, 2!
    וואו, מה הוא גם ניצח את נבחרת סלובניה ונבחרת ישראל.
    עזוב אתה צודק, באמת, המונדיאל והיורו אלה סתם טורנירים חסרי משמעות, בטח כשהנרי זכה ב2! לא 1! 2! גביע קונפדרציות, וניצחונות על האימפריות ממלטה, סלובניה וישראל.
    זה למה הוא חשב לפרוש אחרי היורו, אתה צודק.

וידוקה, אפילו ממך לא צפיתי לכזה ציטוט (שנאבק חזק עם חלק מהציטוטים של אלון מיזרחי אצלי):
    " בגלל ארבעה משחקים ספציפים שבחרת דווקא ביורו "
    אתה שומע את עצמך?
    אתה מדבר על משחקים ביורו כמשהו לא רלוונטי, מאיפה החוצפה הזו?
    מאיפה החוצפה בנשימה אחת לציין זכייה בגביע הקונפדרציה העלוב כהישג, ומצד שני משחקים חלשים במעמד הכי מחיב מבחינת הנבחרות באירופה, היורו, כלא משמעותי.
    האם גם ההופעה העלובה שלו במונדיאל הקודם היא לא חשובה?
    בעצם הוא זכה ב2 גביע קונפדרציות! אז אפשר לסלוח לו על יכולת עלובה באליפות אירופה ובאליפות העולם לנבחרות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

ועכשיו התחלנו עם התירוצים על התקופה ביובנטוס.
    נו באמת, אתה נשמע כל כך פתאטי.
    הנרי ביובנטוס היה עלוב, פשוט וקל.
    הנרי בשתי טורנירים האחרונים, כשהוא אמור להוביל את צרפת, משחק ברמה של חלוץ ממוצע בליגה הישראלית.
    במילים אחרות, הנרי בשנים האחרונות, מחוץ לאנגליה, נכשל באופן טוטאלי.
    וזה לא משנה כמה שערים הוא כבש במשחקי ידידות ובמשחקי קדם היורו מול ישראל, וזה לא משנה בכמה גביעי קונפדרציות עלובים הוא זכה, במונדיאל וביורו האחרונים הוא הציג יכולת עלובה.

ומצחיק אותי שמצד אחד אתה לא מייחס חשיבות ליורו ולמונדיאל הגרועים של הנרי, ומצד שני אתה קוטל את ראול על יורו גרוע?
    מה ההבדל בין ראול להנרי מבחינת היכולת ביורו?
    להנרי היה מותר להיות עלוב ביורו כי הוא נתן עונה טובה באנגליה?
    אני מדבר על החלוץ הטוב בעולם מבחינת יכולת באופן כללי, מבחינת כישרון.

כי אם שופטים לפי שני המפעלים העיקרים של השחקנים בשנה האחרונה, היורו והליגות, אז רוד הוא הטוב ביותר.
    שבצ'נקו בכלל לא הגיע ליורו, ראול והנרי היו חלשים, ורק רוד המשיך להפציץ גם ביורו.

4. שבצ'נקו Member

בקשר להנרי הוא שחקן מצויין ללא ספק,אך הוא עדיין לא הוכיח שום דבר באירופה נגד הגדולות באמת כאשר הן מאורגנות .
    עזבו את המשחקים שהוא כבש מול רומא ואינטר בתקופת המשברים שלהם, הוא לא עשה שום דבר משמעותי כמעט בליגת האלופות.
    אנגליה זה לא מדד למי חלוץ טוב יותר , חלוץ צריך להיות השחקן שקורא הכי טוב את המשחק ושחקן שיודע לנוע ללא כדור בכל המגרש או לכבוש בדיוק שערים מטווח 0 כמו רוד.
    רוד בתור חלוץ יותר טוב מהנרי לדעתי,פשוט וכך, הנרי שחקן טוב יותר אבל לא חלוץ טוב יותר מרוד.
    מה סה"כ צריך מחלוץ?
    התמצאות טובה ברחבה,להיות במקום הנכון בזמן הנכון, לדעת לפצח כל הגנה ללא יוצא מן הכלל בכל רגע שצריך ולדעת לשים את הרגל או לנגוח מדוייק לשאר.
    תשימו לב!
    לרוד יש יתרון על הנרי במס' נתונים,למשל אם הנרי ישחק מול הגנה ממש חזקה עם בלמים מנוסים למשל מול יובנטוס כיום או מילאן ,לדעתי הוא לא יפרוץ את ההגנה,לעומת זאת לשחקן כמו רוד שיודע לנוע ברחבה יש יותר סיכויים כי לבלמים יש חולשה כאשר שחקנים מתרוממים אצלם ברחבה וזה קשה לבלם לעקוב אחרי שחקן ללא כדור.
    בקשר לראול אני באמת לא יודע,הוא היה פנטסטי לפני כמה עונות אבל כבר שנה וחצי שאני לא בונא ממנו.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר מישהו כאן "חוצפן" זה אתה שמדבר בכזה זלזול על גביע הקונפדרציות, טורניר שבו שיחקו ברזיל (אלופת העולם), טורקיה (מקום שלישי בעולם), קולומביה (אלופת דרום אמריקה), קמרון (אלופת אפריקה) ועוד כל מני נבחרות זערוריות. "עלוב", ממש עלוב, לזכות פעמיים בטורניר שבו משתתפות האלופות מכל היבשות. בטח כולם גם הפסידו בכוונה, נכון?

עכשיו משה, יש לנו בעיה בויכוח הזה - חוסר היכולת שלך לקרוא על מה אתה מגיב. "אתה מדבר על המשחקים ביורו כמשהו לא רלוונטי". ליונברג טען שהנרי לא משחק טוב בנבחרת צרפת. שנתיים שלמות, שזה פחות או יותר 30 משחקים לא כולל היורו, שהוא מצטיין בנבחרת ועל סמך 4 משחקים הוא קובע שהנרי לא מצליח לבטא את עצמו בצרפת. היורו הרבה יותר חשוב, כמובן - אבל זה כמו להגיד שבגלל שהנרי לא כבש נגד יונייטד (הוא כמובן כן, אבל סתם דוגמא) הוא לא מצליח לבטא את עצמו בארסנל, למרות שהמשחק מול יונייטד טכנית חשוב יותר ממשחק נגד אברטון בו הוא למשל כבש שלושער.

.

תירוצים? הוא בכלל לא שיחק כחלוץ ביובנטוס, הוא תופקד כקשר ימני. איך אתה יכול להגיד שהנרי נכשל כחלוץ בקבוצה שבה הוא בעצם... לא שיחק כחלוץ?

שוב אתה זורק את כל שעריו והמשחקים של הנרי בהם הוא הצטיין בנבחרת צרפת ואומר שהוא נכשל בה טוטאלית. ביורו 2000 הוא נכשל טוטאלית כשהיה אחד המצטיינים בטורניר? בכל משחקי הידידות, המוקדמות, גביע הקונפדרציות וכו' הוא נכשל?

מי קוטל את ראול על יורו גרוע? תגיד, אתה יודע לקרוא בכלל?

אני אסדר בסעיפים כדי שתבין :

1) אתה טוען שהנרי הוא לא אחד משלושת החלוצים הטובים בעולם בגלל שהוא לא הצליח ביורו האחרון.
    2) ראול, שלטענתך הוא החלוץ הטוב בעולם, הצליח אפילו פחות ביורו.

איך זה מסתדר בדיוק? ואני "קטלתי" את ראול בגלל השנה העלובה שלו בספרד שבה היה חלש להחריד. אני, בניגוד אליך, לא בוחר בכל השנה כמה משחקים ספציפים וקובע שהשחקן ששיחק בהם הכי טוב הוא הטוב בעולם. לפי שנה שלמה בליגה הספרדית, 38 משחקים, ראול היה חלש. הנרי ב-38 משחקי הליגה שבהם הוא שיחק כבש 31 שערים ובישל 11 שערים, מספרים מדהימים שאף שחקן אחר בעולם לא מתקרב אליהם (מה זה חשוב, רוד כבש ארבעה שערים ביורו....), בטח שלא הצוללן שלך שכבש יותר מעשרה שערים פחות וגם בישל בערך עשרה פחות.

אתה כל כך סותר את עצמך שזה מדהים.

אתה מסביר שהצוללן הוא הטוב ביותר בגלל היורו והליגות. אתה אח"כ מסביר שהצוללן הוא הטוב ביותר על סמך היורו בלבד. מה, שבצ'נקו והנרי שכבשו עשרות שערים בליגות בניגוד לצוללן שרק צלל וצלל באותו הזמן עכשיו גם לא הצטיינו בליגות מבחינתך?

נ.ב אני באמת מבקש ממך משה - תצטט כל חלק מההודעה שלי ותכתוב מתחת תגובה, כי אתה מתעלם לגמרי מההודעה שלי וחוזר על אותם הדברים.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאתה אומר לא מסתדר לי - אם שחקן X טוב משחקן Y, הוא לא גם טוב יותר בעמדתו?

תסביר לי איך יתכן שלמרות שהצוללן חלוץ טוב יותר לטענתך הנרי כובש הרבה יותר ממנו? ומבשל יותר ממנו? כי המשחק של הצוללן מוגבל לחלוטין? אז השחקן המוגבל יותר שכובש, מבשל ותורם לקבוצתו פחות הוא טוב יותר בעמדתו מאשר שחקן מגוון שכובש ומבשל בכמויות. כל הכבוד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx .

7. שבצ'נקו Member

פשוט מאוד,שחקן x יכול להיות שחקן טוב יותר אני מתכוון מבחינת יצירתיות וכו' לעומת שחקן Y שטוב יותר מבחינת היכולת בעמדה עצמה,אלו דברים שונים לגמרי,נסה להבין.

כמה פנדלים הנרי כבש?
    בערך 7 לא?
    ורוד לא היה פצוע איזה חודש?
    והפנדלים שהוא כבש נגרמו ממנו, בתור חלוץ רוד פשוט מתעלה על הנרי, ולא נראה לי שהנרי יתן עונה טובה יותר מזו שהייתה לו.
    בקשר לטורנירים הבינלאומים ,הנרי הוא אכזבה שם,גביע קונפדרציות הוא לא מדד, היחיד שגרר את נבחרת צרפת היה זידאן בטורנירים הגדולים ולא הנרי ,שהביא הופעה טובה רק ביורו 2000.

שוב,הליגה האנגלית בהחלט לא מדד למי החלוץ הטוב ביותר,אם כבר ליגת האלופות ששם החלוצים מכריעים משחקים לקבוצות שלהם ואני לא אומר שרוד עשה משהו גם שם ותשימו לב הדגש שלי על זה...

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

על פנדלים אין צורך לדבר - ואן-ניסטלרוי בעט וכבש יותר מהנרי בשנתיים האחרונות, אם אתה לוקח אותם ביחד. הנרי בחיים לא בעט 7 פנדלים, אולי שלושה, עדיין פחות או יותר עשרה שערים יותר מהצוללן לא כולל בישולים.

אז אתה אומר שחלוץ לא צריך יצירתיות, טכניקה, מסירה, הגבהה, בעיטה חזקה מרחוק, דיוק ופירגון כדי להיחשב לטוב ביותר בעמדתו. כן, זה מה שאתה אומר בעצם.

הנרי כבש הרבה יותר שערים ממנו - אז איך הצוללן חלוץ טוב יותר?? כי הוא צולל טוב יותר? או כי הנרי חטא בכך שיש לו עוד יכולות חוץ מסיומת ויכולת לגעת בכדור בלי לאבד אותו בתוך תיבת ה-5?

אני כרגע מדבר על הנרי נגד הצוללן (לא שבכלל אנחנו אמורים להתווכח על זה, הנרי חלוץ הרבה יותר טוב). הם שיחקו נגד אותן קבוצות במשך אותו מספר משחקים והנרי היה הרבה יותר טוב. סוף הסיפור. זה כן מדד להשוואה ביניהם.

9. שבצ'נקו Member

3?
    אני ראיתי במשחק אחד 2 פנדלים שהנרי כבש,ואני אומר שטכניקה זה לא היכולת העיקרית של חלוץ,חלוץ צריך יותר התמצאות טובה ברחבה,דיוק ונגיחה טובה.
    הנרי כבש כמעט 30 אחוז משעריו גם מפנדלים אז סיימנו לדון על נושא הפנדלים.

אז אתה אומר שחלוץ לא צריך לגנוב ברחבה?
    אני יודע זה מעצבן מאוד אנשים כשחקנים נופלים ברחבה,אבל זה עוד נתון שחלוצים טובים יודעים לגנוב ולנצל,פשוט מאוד.

בקשר לציטוט האחרון שלך,הנרי שחקן הרבה יותר טוב אבל הוא לא אפקטיבי כמו רוד בעמדת החלוץ,נקודה.

10. Romario Member

מצטער מראש אם אני חוזר על דברים של אחרים. לא קראתי ממש את כל התגובות בגלל חוסר בזמן.

אם מדברים על חלוץ, אני חושב שואן ניסטלרוי הוא מעל כולם.
    זה נכון, הנרי ורונאלדו כשחקנים יותר טובים ממנו, כלומר בטכניקה, דריבלים, ומשחק יפה. אבל בעבודה נטו של חלוץ, ואן ניסטלרוי עולה עליהם.
    לא ראיתי כבר כמה שנים חלוץ שמתמצא כל כך ברחבה כמו ואן ניסטלרוי. תמיד במקום הנכון, בזמן הנכון. שומר על יציבות טובה, ולא מאבד את הראש במשחקים גדולים.
    אם זה בליגה האנגלית, בצ'מפיונס ליג או ביורו האחרון, הוא תמיד כובש ועושה את העבודה שלו. פשוט חלוץ נהדר.

אני אומר את זה בתור אוהד בארסה מהצד, ואובייקטיבי לחלוטין.

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בתור אוהד בארסה בוודאי יכאב לך לשבח ולהאדיר את רונאלדו. אבל מה לעשות, בכל מה שקשור לסיומת מול השער, הוא לא רואה את הצוללן ממטר. תן לשניהם 30 מצבים מול שוער, רונאלדו ישים בין 29 ל30 מביניהם בפנים, הצוללן פחות.

12. Romario Member

ממש לא. מרונאלדו אני כבר לא מחזיק הרבה מאוד זמן. ממש בלי קשר לאהדה לבארסה.
    לרונאלדו פשוט נבנה שם במשך השנים כחלוץ הכי טוב בעולם. לא משנה באיזה כושר הוא היה, ומה הייתה היכולת שלו באותה תקופה, ב6-7 השנים האחרונות תמיד היו את האנשים האלה שאמרו שרונאלדו הוא החלוץ מספר 1 בעולם. זה באמת היה ככה פעם, אבל כבר לא היום.
    שבצ'נקו, הנרי ובמיוחד ואן ניסטלרוי עולים עליו כיום לדעתי.

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ממש לא יודע מה הסטטיסטיקה שלו, אבל אני יודע שמאז שהוא הגיע לריאל הוא פשוט לא מפסיק לחורר רשתות, ובקצב. ולדעתי הטענות שלך מאוד לא נכונות. עד לפני שנתיים, בעצם עד למונדיאל הוא היה בעיקר פצוע והתחושה הרווחת הייתה שהנה חלף לו כשרון נדיר. אבל מאז שהוא חזר לבמה המרכזית ביותר הוא רק מוכיח כמה הוא עדיין, היה ונשאר החלוץ הטוב בעולם.

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

"לא אפקטיבי כמו רוד"

לא אפקטיבי ממנו? אז איך זה שהוא מפיק הרבה יותר ממנו בעמדת החלוץ? כמה פעמים אני צריך לחזור על זה? 31 שערים, 11 בישולים. כמה שערים הצוללן כבש? 18? ואני בספק אם הוא בישל יותר משני שערים.

אם טכניקה מאפשרת לחלוץ לבצע את תפקידו טוב יותר אז זה בהחלט נותן לו יתרון כשחקן וכחלוץ (אין הפרדה כאן) על שחקן שלא מסוגל לעשות כלום מחוץ לתיבת ה-5.

30 אחוז משעריו באים מפנדלים?? מי אמר לך את הבולשיט הזה?? לדעתי הוא לא בעט יותר משלושה ארבעה פנדלים העונה, 30 אחוז מתוך 31 שערים... מתמטיקה זה לא הצד החזק שלך...

אם גם צלילה זה פרמטר בשבילך אז אין לי מה להגיד כבר.

15. I M M O R T A L Member

אם צלילה זה תנאי בשביל להיות חלוץ גדול, אז אין ספק שואן-צוללן הוא החלוץ מס' 1 ואפשר לנעול את הדיון.