מיהו החלוץ הטוב בעולם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Dyer, ‏3/9/04.

1. Oshea22 Member

תראו, עם כל הגדולה של הנרי,
    ואם כל זה שהוא חלוץ מצוין, בואו נתייחס לעובדה הפשוטה-
    למה הוא כובש הרבה פחות בליגת האלופות?
    בניגוד לרוד, בניגוד, לרונאלדו, שבצ'נקו מוריינטס ועוד?
    למה גם בטורנירים בין לאומיים הוא כובש פחות? ואל תסבירו לי שטורניר בין לאומי זה לא מדד, אולי זה באמת לא מדד, אבל כנראה שההגנות האנגליות פשוט לא מספיק טובות בשבילו, ומחוץ לאנגליה ההגנות כן?
    ברגע שהנרי יעשה מה שהוא עושה באנגליה, הוא יעשה גם בליגת האלופות(סיכוי גבוה מאד שזה יקרה השנה)
    , אז הוא יכול להיות מוכתר כחלוץ הטוב בעולם. עד אז הוא אולי החלוץ הטוב באנגליה,הוא ורוד.

2. Javier Zanetti Member

כי הנרי הוא Choker , גם במשחקים החשובים של נבחרת צרפת הוא לא משחק טוב בדרך כלל .
    לא שרוד לדעתי יותר טוב בנבחרת הולנד , ומן הסתם ברור שרוד יבקיע יותר ממנו כשהוא חלוץ יחיד והוא חלוץ מטרה .
    ובניגוד לשני החלוצים האלה רונאלדו ואדריאנו הם שחקנים שמככבים ברגעי האמת(רונאלדו מוליך את ברזיל לזכייה במונדיאל במו רגליו , אדריאנו לקופה אמריקה) .

3. I M M O R T A L Member

רונאלדו היה החלוץ הטוב בעולם, אין בכלל ויכוח שאחד הטובים בכל הזמנים אבל השיא שלו כבר מאחוריו והוא לא כל כך רעב כמו שאר המדוברים כאן (סליחה, בעצם הוא כל הזמן רעב). http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. Joel Gion Member

אנדריי שבצ'נקו.לטעמי,החלוץ הכי מושלם בעולם.יש לו הכל.טכניקה,סיומת,נגיחה וכו'.
    אני לא אובייקטיבי,אבל שכטרזגה בריא הוא אחד הטובים בעולם(לטעמי שלישי,אחרי שבה ורונאלדו).

5. Fernando Cavenaghi Member

ממתי פבלו רוזנברג הוא החלוץ הכי טוב בעולם? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

ולעניין, למרות תקופה יחסית רעה ולמרות שבתור אוהד ברצלונה קשה לי להגיד את זה, זו בושה שראול לא הופיע פעם אחת בדיון. שחקן שבכושר טוב יכול להוציא מכל עשירית מצב גול, סיומת מעולה, לא משנה מאיפה.

ובקשר להנרי, הנרי שחקן ענק, אף אחד לא מפקפק בזה, הבעיה בהגדרה שלו בתור החלוץ הכי טוב בעולם היא שהיכולות הספציפיות שמציבות אותו בתור אחד מהשחקנים הטובים בעולם הן לא תכונות "חלוציות". הדריבלינג, וראיית המשחק עוזרות לו לכבוש עשרות גולים בעונה אבל אם מישהו יצטרך לתת הגדרה לתפקיד החלוץ הקלאסי הנרי לא יהיה זה שיופיע שם.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשנה שעברה הנרי היה מלך השערים( כשאל תשכח שרוד מפסיד יותר מחודש וחצי בעקבות פציעה), לפני שנתיים רוד היה זה שהיה מלך השערים.

רוצה עובדה וידוקה?
    ואן ניסטלרוי לפני שנתיים (דיברת על שיאים) שבר שיא אגדי באנגליה עם 12 משחקים רצופים שבהם הוא כבש.
    מה ששום שחקן באנגליה לא עשה לפניו.
    הריצה שלו נפסקה לפי זיכרוני בעקבות פציעה.

רוצה עוד עובדה?
    לפני שנתיים, רוד סיים כמלך השערים של ליגת האלופות (רוצה לומר לי איפה הנרי היה?) כשהיוניטד הגיעה רק לרבע הגמר.

רוצה עוד עובדה?
    בטורניר האחרון(היורו), בזמן שהנרי הציג יכולת עלובה, רוד ביכולת נהדרת ובשער בכל משחק חוץ מבחצי גמר, סחב את הולנד לשלבים הגבוהים.

אז מה אם השערים של רוד באים גם מפנדלים?
    אפשר לחשוב שלהמן בועט את הפנדלים בארסנל.
    מי שבועט את הפנדלים בארסנל הוא הצרפתי המסריח הנרי.
    אשמת רוד שהוא בועט פנדלים יותר טוב מהנרי?
    אשמת רוד שהיוניטד משיגה יותר פנדלים מארסנל?
    ואתה מתעלם מהעובדה ש יותר מ90% מהפנדלים שרוד בועט בוצעו עליו.
    אלו פנדלים שנשרקו לאחר עבירות על ההולנדי.
    כלומר הוא גרם לאותם פנדלים שהוא כבש.

ועכשיו לסוגייה שלשמה התכנסו.
    אני טוען שקשה להגדיר "מיהו החלוץ הטוב בעולם" מכיוון שישנם חמישה חלוצים בעולם שלכל אחד מהם יש את התחום שהוא בולט בו.
    אם אתם מחפשים חלוץ רחבות קטלני, הטוב ביותר שתוכלו להביא הוא ואן ניסטלרוי.
    אם אתם מחפשים חלוץ שבאופן קבוע(אלא אם הוא עובר פציעה קשה) יתן תפוקת שערים גבוהה, וישלב חדות עם מהירות ובעיטה אדירה לשער, הטוב ביותר שתביאו זה שבצ'נקו.
    אם אתה מחפשים חלוץ שישלב בין טכניקה, סיומת, יכולת אישית גבוהות, יכולת להפוך את השחקן ליד ליותר טוב ואת הקבוצה ליותר טובה, אתם מחפשים את ראול.

ואם אני צריך להחליט, אני הולך דווקא על ראול כחלוץ הטוב בעולם.
    הוא משלב את כל הדברים שחלוץ צריך.
    יש לו סיומת ברמה הגבוהה ביותר כמו לואן ניסטלרוי(בניגוד להנרי שרחוק מבחינת סיומת מההולנדי), יש לו טכניקה מדהימה וכשהוא צריך הוא משתמש בה באופן מבריק, כמו הנרי ( אלמנט שרוד למשל נופל מהנרי).
    הוא מספק בכל עונה (שוב, עונה בלי פציעות, ועונה שאין לידו גוץ כמו רונאלדו שלוקח את כל הכדורים) כמות בטוחה וגדולה של שערים כמו שבצ'נקו.
    הוא אסיסטר מעולה (ראיתי בשנה שעברה הרבה מאוד פעמים שהוא פשוט עשה את כל המהלך, ובסוף פשוט מסר לרונאלדו שמול שער ריק גילגל את הכדור פנימה).
    ראול משלב כל מה שחלוץ צריך.
    להנרי יש חסרונות (משחק ראש ברמה נמוכה, סיומת ברמה פחות טובה משל חלוצים כמו ואן ניסטלרוי), לרוד יש חסרונות (קשה לו לבוא לידי ביטוי מחוץ לרחבה, הטכניקה שלו טובה, אבל פחות טובה משל הנרי), לכל חלוץ בחמישיה הראשונה בעולם יש חסרונות, לראול יש הכי מעט חסרונות, הוא משלב בתוכו את כל היתרונות של החלוצים הטובים בעולם.
    שימו אותנו העונה ליד מוריינטס והוא לבדו יוכיח מיהו החלוץ הטוב בעולם.

שלושת חלוצים הטובים בעולם מבחינתי:
    1. ראול
    2. רוד
    3. שבצ'נקו

נ.ב
    בקשר לרונאלדו(אני כניראה אפתח נושא לגביו), בעבר כפי שאמרו לפני הוא היה החלוץ הטוב בעולם.
    למעשה, היכולת שלו בעבר הייתה מזכה אותו היום בתואר החלוץ הטוב בעולם בקלילות, אף חלוץ היום לא מתקרב לרמה של רונאלדו בעבר.
    בעבר היה לרונאלדו טכניקה כמו של הנרי, סיומת כמו של רוד, מהירות כמו של ראול, הוא שילב בתוכו את האלמנטים הבולטים בכל חלוץ.
    עכשיו?
    מדובר על חלוץ טוב, אבל בטח שלא ביכולת של רונאלדו לפני הפציעה.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

הריצה שלו הסתיימה לא בגלל פציעה ולא בטיח, אלא בגלל הפסד 1-0 בבית לליברפול משער של דני מרפי בדקה ה85.

הקטע עם רונאלדו:
    לפני הפציעה הוא היה שחקן פשוט מדהים. הוא היה עובר שחקנים בקצב, כל שער שלו היה דריבל של לעבור 5 שחקנים ואת השוער ולהבקיע מקו השער.
    אחרי הפציעה היכולת דריבל שלו נפגעה. אולם, יכולת הסיום שלו עדיין נשארה הטובה בעולם. הוא הגיע לריאל, שמה האוהדים פשוט תיעבו אותו. הופעל עליו לחץ שאף חלוץ אחר בעולם לא היה מצליח לתפקד בו. כנגד כל הסיכויים הוא פשוט השתיק את כולם, חורר רשתות בקצב מסחרר. ובנוסף הוא הראה ניצוצות של רונאלדו הישן של לפני הפציעה, נגיד ניקח את השער שלו מול ולנסיה או עוד כמה שערים שאני לא זוכר את היריבות. מבחינת סיומת ליד השער פשוט אין מישהו לטעמי שמתקרב אליו, הוא ענק.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

שכחתם כאן 2 חלוצים שיש להם גם לב ולא רק רגליים: ג'ימי ווירי.
    http://www.galeon.com/vda/fotos/jimmy12.Xxx http://www.galeon.com/vda/fotos/vieri01.Xxx

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

להנרי יש יכולת סיום מצוינת, בגלל שבניגוד להרבה חלוצים מובילים אחרים הוא אשכרה מגוון ויכול להציע בחבילה אחת המון יכולות אתם טוענים שהוא... לא חלוץ?

1) אז מה אם הצוללן כבש 12 משחקים רצופים? הוא כבש פחות מהנרי (אני לא הולך לבדוק אבל הוא כבש בערך 12 שערים פחות ממנו, הבדל עצום). הרבה פחות. גם אם הוא היה כובש ב-30 משחקים רצופים והנרי היה כובש 12 שערים יותר ממנו אין בכלל ספק מי יותר טוב.

2) ליגת האלופות והיורו זה כבר סיפור שונה - אלה תחרויות בהן הקבוצה תלויה בהגרלות, כל קבוצה משחקת נגד קבוצות שונות. צרפת משחקת נגד אנגליה, קרואטיה ויוון בעוד הולנד נגד גרמניה, לטביה ופורטוגל. יונייטד משחקת מול פנאתינייקוס, ריינג'רס ושטוטגארט בעוד ארסנל נגד אינטר, לוקומוטיב וקייב.

והנרי זכה ביורו - הצוללן לא.

אתה זורק את כל 31 השערים של הנרי והולך לשתי תחרויות שונות לגמרי שלא מייצגות כלום (תסביר לי משהו, אגב - אם יורו זה המדד, איך ראול הוא הטוב ביותר??). בפריימרליג גם יונייטד וגם ארסנל משחקים 38 משחקים מול אותן היריבות - הנרי הוכיח בכל דרך אפשרית שהוא גם כובש הרבה יותר וגם מבשל הרבה יותר.

3) כמה נוח להגיד "בשנה שעברה הנרי היה ראשון, שנה לפני זה הצוללן היה". תן לי לנסח זאת בצורה שונה - לפני שנתיים הצוללן סיים עם שער אחד בלבד יותר מהנרי, הנרי סיים בשנה שעברה עם יותר מעשרה מאשר הצוללן.

אני תוהה האם מה שאמרת עכשיו נובע מבורות או גם כן מקביעת עובדות.

הצוללן עד היום, למרות יכולת הצלילה המרשימה שלו, סחט בכל הקריירה שלו ביונייטד בפריימר ליג 3 פנדלים (כן כן). בעונה שהוא זכה במלכות השערים הוא כבש 25 שערים ובעט 8 פנדלים. באותה עונה אין לי מושג כמה פנדלים הוא סחט, אבל אני מרשה לעצמי להניח שהוא לא סחט את אותם 3 הפנדלים באותה העונה - משהו כמו סחיטת פנדל אחד. אתה מוכן להסביר לי איך זה מסתדר עם הטענה שלך ש-90% מהפנדלים שלו באים אחרי שהוא צלל ברחבה?

הצוללן עולה עליו קצת בקטע הזה אבל להגיד שהנרי "רחוק" ממנו זה חוסר אובייקטיביות שזועק לשמיים. כשהצוללן החטיא מול שער ריק בפורטו, במגן הצדקה נגד ארסנל ממצב מדהים, מול שבדיה ביורו וכו' הוא הרבה סיומת מדהימה שהנרי לא התקרב אליה?

עכשיו לחלק הכי מגוחך - אתה לוקח את ראול, שבשנה האחרונה לא עשה כלום, גם לא ביורו, גם לא בצ'מפיונז וגם לא בליגה (ואני מניח שאם אתה לא מחשיב אף אחד מהמפעלים האלה אז גם רוד לא יכול להיכנס לרשימה), וטוען שהוא החלוץ הטוב בעולם. אחריו אתה שם חלוץ שרבע משעריו (איזה רבע? כמעט שליש) באים מפנדלים וכולם מתוך תיבת ה-5. טוב, הסקורר הכי גדול בעולם בעונה שעברה שבמקרה גם מבשל בכמויות אדירות, סיים בשנתיים האחרונות (בהם אתה טוען שהצוללן היה טוב יותר) כבחירת העיתונאים והשחקנים לשחקן השנה ועוד כמה הישגים פעוטים לא נחשב אלך לאחד הטובים בעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/04
  10. robson Member

תשמע הדיון פה הוא לא מי שחקן טוב יותר אלא מי חלוץ טוב יותר. אני לא טענתי שרוד מוסר טוב יותר, או שהוא טכני יותר מהנרי או מרונלדו לדוגמא, אלא שהוא חלוץ טוב יותר.
    בקשר להנרי אני כבר אמרתי שלהיות גיבור גדול על ההגנה האומללה של נוריץ' זה קל מאוד, נראה אותו משחק כך
    גם מול קבוצה גדולה באמת. זאת עובדה ששנה אחרי שנה הוא נכשל בצ'מפיונס וביורו או במונדיאל ולא מצליח
    להוביל את קבוצותיו להישגים או את עצמו ליכולת שמזכירה במשהו את היכולת שלו מאנגליה...מסקנה?
    כולם מבינים שפשוט הנרי לא מספיק טוב לרמות הגבוהות ביותר....הוא לא שבצ'נקו הוא לא רונלדו וכן הוא גם לא
    רוד ון ניסטלרוי...

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתה טוען שסיומת היא המדד היחיד ליכולתו של חלוץ - מזל טוב, בחרת בג'ימי פלויד הסלביינק לחלוץ הטוב בעולם.

דיברתי על השנתיים האחרונות, הוא שיחק בהן נגד כל קבוצות הפריימרליג וכבש בין היתר נגד ליברפול, צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד. לא רק נגד נוריץ'.

"נראה אותו משחק מול קבוצה גדולה באמת" - הוא קרע לגזרים את רומא (שלושער) ואינטר (שניים ושני בישולים), כבש מול יונייטד, צ'לסי, ליברפול, ניוקאסל... מה אתה עוד רוצה ממנו?

"לא מוביל את קבוצתו להישגים" - ב-3 השנים האחרונות לארסנל יש שתי אליפויות ושני גביעים. היא סיימה אליפות ללא הפסד. חוסר הישגיות?

"זאת עובדה ששנה אחרי שנה הוא נכשל בצ'מפיונז וביורו או מונדיאל" - באמת? אז איך זה שהוא זכה ביורו ובמונדיאל והצוללן לא ממש? זה נחשב כישלון, או לכבוש נגד נבחרת לטביה ולעוף בחצי גמר מול פורטוגל?

הנרי גם היה שחקן לפני ארסנל והצטיין בליגת האלופות שם הגיע לחצי גמר עם מונאקו - הצוללן לא הגיע רחוק יותר.

"לא מספיק טוב לרמות הגבוהות" - הבנתי, היורו, הפריימרליג וכל השלבים בצ'מפיונז ליג עד לחצי הגמר לא נחשבים אצלך לרמות הגבוהות. הייתי מסביר עוד קצת אבל אני חייב ללכת.

12. Alan Smith Member

החלוצים הטובים באמת היום הם ויין רוני. הנרי ורונלדו.

הייתה לואן ניסטלרוי תקופה מאוד יפה ביונייטד אך נראה כי חלפה היא כבר ועכשיו הוא סתם עוד חלוץ מצוין בינוני.

ויין רוני העונה יוכיח לכולם איזה חלוץ ענק הוא.

הנרי כל שנה משחק פשוט מדהים טכניקה גבוהה מאוד וגם מאוד מדויק. מה רע בסיומת שלו אני לא מבין פשוט מושלם יש לו הכל ברמה גבוהה מאוד. (יחד עם פירס ויירה ועוד מוביל את ארסנל להישיגים מרקיעי שחקים בפרימר ליג)

ורונלדו כמובן זה רונלדו ליגה אחרת בכלל לא רואה אף חלוץ ממטר למרות שאת הנרי אני יותר אוהב בתור שחקן וכל זה אי אפשר אין על רונלדו פשוט אין חלוץ ענק וגם במשחקים השחובים היכולת שלו גוברת על כל דבר.

אז כרגע הדירוג שלי הוא
    1. רונלדו
    2. הנרי
    3. רוני

עוד חלוצים שאני מאוד אוהב הם מוריינטס ויירי ואינזאגי. אחלה חלוצים באמת.
    ומקווה מאוד שבסוף העונה זה יהיה רוני במקום ראשון אחרי שהוא יביא ליונייטד אליפות כנגד כל הציפיות ולמרות הפתיחה הרעה שלה.

13. נדב מיכאלי Member

הנרי ורונאלדו מספר 1 ביחד ואין להם מחליף.
    רונאלדו הברזילאי עם ידע וניסיון שלא יזיק לאף שחקן,גם טכני מאד,גם קרקסן,גם מהיר(למרות משקלו) ,שחקן אדיר שיוצא שחקן כזה פעם בעשור לשמחתי אני ראיתי את רונאלדו כל כך הרבה פעמים ונהניתי מכל רגע,כנ"ל הנרי ,רק חבל שהנרי בניגוד לרונאלדו לא מתרגם את היכולת שלו בנבחרת וחבל .

14. Javier Zanetti Member

ויין רוני טוב מאדריאנו , רוד ,שבצ'נקו ויירי טרזגה ואטו ? Give me a break
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/04
  15. Ljungberg 8 Member

אני די מבולבל כי מצד אחד הנרי מבקיע ומבשל יותר מכל אחד ונראה מצוין בליגה אז הוא הטוב ביותר
    אבל מצד שני ביורו ובמונדיאל לא רואים ממנו יותר מדי
    נראה שהנרי לא כל כך מגוון לשיטות משחק שונות בשיטה של ארסנל הוא משחק טוב כי כל המשחק נבנה עליו אבל בצרפת כשהשיטה שונה לא רואים אותו וכשחושבים כל זה גם ביובנטוס לפי מה שהבנתי לא ראו ממנו הרבה (לא יודע מה היתה הסיבה לא הייתי אז כל כך בקטע של כדורגל)
    לסיכום לא גיבשתי עדיין דעה אני רק יודע שכל חלוץ שהיו מציאים לי בתמורה להנרי לא הייתי לוקח, הנרי עושה על המגרש (לפחות בארסנל) עבודה של 3 שחקנים (התקפה, קישור וגם קצת הגנה) וגם אם היו מביאים לי את רוד והיו מבטיחים לי שהוא יבקיע 20 שערים יותר מהנרי לא הייתי לוקח הוא שחקן כל כך משעמם איך אפשר לאהוב שחקן כזה?