מח' 32 בליגת העל: 0:1 אדום במשחק העונה ומקום ראשון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏22/4/10.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת. הבן אדם הביא לכם פעמיים מקום 2. השחקנים בים וזה ברור ועם כל הכבוד לכסף ממקום 7 זה לא מה שיציל את מכבי נתניה, מה שיציל את מכבי נתניה זה מישהו שירכוש אותה ויהיה עמיד, לא יודע למה יצחק תשובה אולי מעשירי הארץ, לא רוצה את הקבוצה הרי זה לא שמבקשים ממנו לשים 70 מיליון, עם שליש תקציב של 20 מיליון נתניה יכולה ללכת בקלות לפלייאוף עליון ואולי אירופה ועם כפול תקציב גם לקחת אליפות אם יהיה מתקנים, בחירת שחקנים נכונה ושיווק קהל. אין מה לעשות נתניה, בני יהודה, אשדוד וב"ש ושות' - רק אם הן ישקיעו סכומים כסף נכבדים וישווקו כמו שצריך את הקבוצה לחיבור עם קהל - זה הסיכוי היחידי ליצור פה ליגה ולהוריד את הדומיננטיות של חיפה והפועל כי אז הן יתחזקו במקביל לחיפה והפועל, מכבי ובית"ר ואז הרמה במשחקים תהיה גבוהה ולא נראה התבטלות, לפחות לא מהן.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

די עם "הביא לכם מקום 2". הוא לא הביא שום דבר מיוחד וגם את זה הוא עשה בזכות הגנת ברזל שירש מאלי גוטמן ואייל ברקוביץ'. בעונה שבה מכבי חיפה, מכבי תל אביב והפועל תל אביב סיימו במקומות נמוכים בטבלה, פחות מהמקום ה-2 היה כשלון, כי פערי התקציבים בין 5 הקבוצות העשירות דאז לשאר בליגה היו גדולים מאוד. היחידה שהתקרבה הייתה עירוני קרית שמונה של איזי שירצקי.

הדברים היחידים שהוא הביא זה כדורגל מבחיל, זרים מתאגרפים ופוליטיקה בשקל. הוא לא הנחיל שום שיטת משחק בשנים שהוא בקבוצה, הוא לא בנה שום שחקן והוא רק יודע לחייך למצלמה אחרי נצחונות.

3. wings Member

הניצחון הזה של בית"ר הכניס קצת מתח על המקום השלישי. אם היה מסתיים בתיקו זה היה סוף הסיפור כי למכבי ת"א יש הפרש שערים טוב בהרבה, ואין סיכוי שבית"ר היתה לוקחת 7 נקודות יותר עד סיום הליגה.
    בתחתית שמח. עם כל הסימפטיה להפועל פ"ת, מגיע לקבוצה שמנוהלת ע"י דני לוי לרדת ליגה. מדהים שאם הפועל חיפה לא מנצחת מחר היא נכנסת לקרב הישרדות. זה מצחיק כי להפועל חיפה יש הפרש שערים של של מינוס 6 בעוד אחי נצרת עד לפני המשחק היום עם מינוס 40.

4. Green Lantern Member

מצד שני,הוא לקח קבוצה צעירה שלא הוא בנה ונתי עזריה היה איתה עמוק בתחתית והיה לא רחוק ממקום בפלייאוף העליון,עם נצחונות לא רעים בקופסא על מכבי ת"א ומכבי חיפה ותבוסה מול בית"ר.

מה שכן,מסכים בנושא הרכש והזרים,לדעתי הוא מאמן לא רע אבל כל קבוצה שהוא יאמן בה חייבת מנג'ר מעליו שיהיה אחראי על הרכש.

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אשדוד מוכיחה שהיא בובת ראווה בפלייאוף העליון, קבוצה צעירה ומוכשרת שנתנה פייט אך בסיום יצאה ללא נקודה. נאיביות, לוזריות, תקראו לזה איך שבא לכם. חבל לי שסכנין התעוררה יחסית מאוחר, היתה מוסיפה יותר מאשר אשדוד. לא אוהב את סכנין כמועדון, בלשון המעטה, אך אי אפשר להתעלם מרצף הנצחונות המשכנע שלהם. שאפו לבלבול.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנצחון על ביתר ירושלים הוא יוצא מן הכלל. הנצחונות על המכביות מחיפה ותל אביב הגיעו בזכות מזל גדול. אני מתאר לעצמי שראית לפחות את המשחק שהיה בין שתי הקבוצות האהודות עלינו וראית שהיה לנו מזל גדול שלא הבקעתם עד שנכנסנו למשחק.

חוץ מזה, שאני לא מסתכל על התוצאות שלו, שבאף עונה שלו כמאמן לא היה איזה משהו יוצא דופן, אלא על הגישה. נכון שעם נתי עזריה לא הגענו לתוצאות, אבל הוא ניסה לשחק כדורגל טוב, לתת לקבוצה להתבשל ולסגל לעצמה מאפיינים של קבוצת צמרת. אסור לשכוח שדניאל יאמר לא הסכים לו להשתמש בשוער שהקהל רכש עבור הקבוצה וראינו שבלי אריסטד זוגובו גם ראובן עטר לא הצליח להביא תוצאות.

ראובן עטר 'הביא' פעמיים מקום 2 ולותר מתיאוס 'רק' מקום 4. ובכל זאת, תשאל כל יהלום את מי הוא מעדיף והרוב המוחלט יענה לך שאת הגרמני. למה? כי איתו הקבוצה סיגלה לעצמה מאפיינים של קבוצה צמרת, עם דרך ושיטה ולא כזו שחיה על הרגע או על המזל. הוא נתן את הבמה לשחקנים צעירים ושיפר אותם. הוא לא שיקר לקהל ואף פעם לא הסיר מעצמו את האחריות (וזה עלה לו בחוסר כבוד מהתקשורת המגעילה בישראל) או מהשחקנים שמהם ציפה למשהו ולא קיבל תמורה.

http://www.fcmn.co.il/files/gallery/121139835926549596.Xxx

הקולות של פיראוס
    מזכירים את חיפה
    עם בקבוק של מתיאוס
    את נראית כה יפה

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/10
  7. wings Member

אני מת על מתיאוס. לא דופק חשבון, זרק את כל הבלוף שהנחיתו עליו תוך מספר שבועות. לפעמים הוא קצת הגזים ביציאות שלו על שחקנים בתקשורת, אבל חוץ מזה מצוין.

8. Raulito Madridista

מצחיק שדווקא תמוז שהציג משחק נוראי, הוא זה שמסדר לבית"ר את הניצחון(ומחמאות לעידן טל על בישול גדול - בעיקר איך שחתך בין שני שחקני הגנה) שמקרב אותה מאוד לעבר המקום השלישי, ועוד בדקה כזאת. תמוז לא כבש כבר הרבה זמן והיום הוא עשה את זה. הכרטיס הצהוב השני שקיבל על הורדת החולצה, היה אולי המשמח בקריירה שלו - מה אכפת לו? לאשדוד הגיעה נקודה ואולי יותר בסיכום הכללי, כי גם היא יצרה הזדמנויות והמתפרצות שלה היו מסוכנות, אבל אחרי שער השיוויון הנהדר של שריקי, ניתן היה לראות בעיקר את בית"ר רצה ותוקפת כדי להשיג את הניצחון. אשדוד הלכה אחורה והתפרסה בפני בית"ר בסופו של דבר למרות שביום הזה היא יכלה לנצח, ולכן הקבוצה של יוסי מזרחי משלמת על כך ביוקר. תחת יצחק שום, בית"ר לא הייתה מנצחת משחק כזה, חד-משמעית.

אחי-נצרת ורעננה הביסו בקלילות בבית את הפועל פ"ת והפועל עכו וכעת חוץ מרעננה שיש לה 14 נקודות, לשלוש האחרות יש 16. הרבה מתח בתחתית, בקיצור. מצחיק שדווקא השבוע דיברו על הארכת חוזהו של ירון הוכנבוים ובהנהלה אמרו שהוא מוציא מים מהסלע. אבל הפועל פ"ת היא הביזיון הגדול של המחזור כי יש לה סגל שחקנים הרבה יותר טוב. אני לפחות שמח שגרגורי לא איבד כאן את הכבוד שלו ולא נתן לקבוצה שלו להתבזות.

בני סכנין עשתה היום צעד חשוב לעבר המקום השביעי אחרי שניצחה את באר-שבע. היה ברור שהקבוצה של בלבול לא יכולה לתת שני משחקים טובים. היום היא פגשה קבוצה נחושה שלא עושה חשבון. זה כישלון של באר-שבע שהיא תסיים את העונה במקום השמיני.

גם מכבי נתניה היא כישלון. ההפסד היום למכבי פ"ת היה צפוי מאוד. הייתי בטוח שעטר ידחוף את נתניה לפלייאוף העליון. בקצב הזה, אם העונה הייתה ממשיכה עוד יותר זמן - נתניה לא רק הייתה מגיעה לפלייאוף התחתון אלא הייתה בסכנת ירידה ממשית. מעניין אם התצוגות הגרועות הללו, שאצלי לפחות גרמו לשינוי בדעה לגבי עטר - משנות את קו המחשבה של ההנהלה. אולי זה לא כזה ברור שעטר יזכה לחוזה בעונה הבאה?

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מאמין שבית"ר תעבור את מכבי בגלל העובדה שלמכבי יש משחק בית במחזור האחרון מול אשדוד. כרגע למכבי יש 30 נק' ולבית"ר 26. לבני יהודה 24. במחזור הבא בני יהודה ובית"ר נפגשות בטדי, מכבי מארחת את מכבי חיפה. אני לא מאמין שבית"ר תנצח גם את חיפה וגם את הפועל, בטח אם שתיהן יצטרכו את הנקודות כך שאני מאמין שגם הם הם ינצחו את בני יהודה הם יהיו עם 29, לעומת 30 של מכבי, ואני לא בטוח שבית"ר ינצחו את בני יהודה, מה גם שלמכבי יש הפרש שערים יותר טוב מבית"ר, אני מאמין שאם מכבי תצטרך את המשחק במחזור האחרון מול אשדוד היא תיקח אותו.

אני מקווה שג'ון גרגורי ישאר בקבוצה אחרת בארץ אבל אני לא איזה קבוצה תיקח אותו בארץ, לא בשישייה הראשונה, לא בפלייאוף האמצעי, כך שמשאיר רק את הפלייאוף התחתון ומבין הקבוצות אולי היחידה שיכולה לקחת אותו זה הפועל חיפה.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/20.Xxx הפועל רמת גן - הפועל חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxx

ראשון, ה-25/04/10. 19:30 בערב. אצטדיון וינטר.

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_55x50/20.Xxx
    הפועל רמת גן מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-11 ובמאזנה ישנן 18 נקודות. במחזור האחרון סיימה הקבוצה בתיקו מאופס עם הפועל רעננה של צביקה צמח.
    על האורדונים עבר שבוע לא קל בכלל. חוסר הודאות סביב עתיד הקבוצה עלה השבוע מדרגה, כשחלק מאתרי הספורט דיווחו על סיכוי ממשי לאיחוד כבר מהעונה הבאה בין שתי הקבוצות הרמת-גניות, הפועל והכח עמידר. העניין לא הוסיף שקט בגזרת הנהלת הקבוצה והקהל, שחלק מבעלי הון הציעו מיידית לרכוש את הקבוצה. כרגע במערכת מבקשים שקט תעשייתי, על מנת להבטיח עונה נוספת של הקבוצה בליגת העל. האדומים מהמכתש יודעים שנצחון עשוי לקרב אותם משמעותית להישרדות הנחשקת והם מאמינים שמגיע להם להישאר בליגה אחרי שבסיבוב השני הציגו יכולת גבוהה וביצעו רכישות שעזרו לקבוצה להשתדרג.
    סרג' איילי יעדר מאחר והוא מוצהב, אך חוץ ממנו, יעמוד לרשותו של יובל נעים סגל שחקנים מלא.

http://mscwza.wcdn.co.il/archive/571052-5.Xxx - רפי כהן; פבל פרגל, גולן חרמון, קובי מוסא, תמיר בן עמי; אנדריי קלדיירה, בני חדד, שי חדד, קרלוס צ'קנה; מור גולן, ג'ורג' דטורו.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/085/679.Xxx
    עתיד לא ברור. בינתיים הוא רוצה להבטיח עונה נוספת בליגת העל.

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_55x50/1.Xxx
    הפועל חיפה מגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום ה-12 ובמאזנה ישנן 17 נקודות. במחזור האחרון סיימה הקבוצה בתיקו 2-2 מול מכבי אחי נצרת של ג'ון גרגורי.
    גם אצל הכרישים העניינים לא מי יודע מה שקטים, אם כי במקרה שלהם לא מדובר בעתיד המועדון, אלא בזהות המאמן. לא בטוח שהאיש שיעמוד על הקוים בעונה הבאה יהיה שלומי דורה ובינתיים יואב כץ שומר את הקלפים קרוב לחזה. בצוות המקצועי משתדלים שלא להתעסק בזה ורוצים להתכונן בצורה הטוב ביותר למשחק, על מנת לנצח ולקרב את הקבוצה להישארות ודאית לעונה נוספת בליגת העל.
    נראה כי למרות שבתחילת השבוע נאמר לו שהוא לא יפתח בהרכב עקב יכולתו החלשה, ערן לוי עשוי בכל זאת לעלות למשחק, לאחר שבאימונים הוא היה אחד המצטיינים בקביעות. יוסי דורה יחזור להרכב לאחר שנעדר מספר שבועות בעקבות פציעה. עדן בן בסט יפתח לצידו של ירו בלו בחוד.

http://mscwza.wcdn.co.il/archive/571049-5.Xxx - אוהד כהן; סיבטי ליפנייה, אושרי רואש, עודד אלקיים, אייל טרטצקי; יוסי דורה, בראיין גרזיץ', ערן לוי; עדן בן בסט, ירו בלו.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/097/994.Xxx
    כבר שכח חגיגות שערים מהן. ירו בלו.

11. Green Lantern Member

ראיתי את רוב המשחק(בכל זאת,ישבתי עם אוהדי הפועל חיפה שלא האמינו שהם מביסים את בית"ר אז נאלצנו לזפזפ..).
    אני מסכים שיותר הפסדנו את המשחק מאשר אתם ניצחתם אותו בגלל החמצות נוראיות וחוסר מזל משווע,אבל עדיין שמתי לב להשפעה של עטר בהחלטה חכמה:הוא נתן הוראה לחלוץ הנתייני ללחוץ ולהיצמד לבלמים החיפאים,במשחקים שקדמו למשחק בקופסא היו קבוצות שסגרו אותנו והשערים באו מההגנה כשקינן וטשיירה יצאו קדימה לסירוגין ופרצו את ה"בונקר"(2 הבישולים של טשיירה נגד רעננה והמשחק נגד עכו זאת דוגמא מצוינת).

אני מסכים שמתיאוס עדיף על עטר וגם אני לא אוהב את סיגנון המשחק שלו בנתניה(בבית"ר הוא היה בסדר גמור),אבל אי אפשר לשכוח שמתיאוס קיבל תקציב גבוה,גב מיאמר בתקופה שהוא עוד השקיע כסף וסגל הרבה יותר טוב.
    לא בטוח שבמצב שעטר קיבל את נתניה העונה מתיאוס היה מוציא יותר,אני גם לא חושב שיש אלטרנטיבות יותר טובות לנתניה בשוק כרגע אבל אני גם בדיעה שמכל הקדנציות שלו עטר כבר מיצה את עצמו בקופסא.

12. הפועל_23 Member

תוצאות מוזרות משהו בפלייאוף התחתון שאמור להיות צמוד אך דווקא 2 האחרונות ערב המחזור, מנצחות 3-0 ו4-0.

להערכתי ניצחון מחר של רמת גן ישאיר אותה בליגה כשיפתח פער של 4,5,5,5,7 מהאלה שמתחתיה כשיש 9 בקופה ומשחקים בין אחת לשניה.

13. נועם אסולין Member

הליגה כ"כ משעממת..
    חוץ מהקרב בין הפועל לחיפה ואולי עוד כמה מחזורים יהיה קצת מתח בפליאוף התחתון אבל עכשיו הליגה כ"כ משעממת שזה מדהים..
    בכלל אני מרחם על האוהדים של הקבוצות של הפליאוף האמצעי, פשוט אין טעם לבוא למגרשים.
    השיטה של אבי לוזון מוכיחה כמה היא עלובה מידי מחזור, אבל לעומת זאת בליגה הלאומית היא גרמה להרבה מתח בקרב על העלייה לליגת העל.

14. Don Joan Roman Member

משחק חלש שלנו אבל לפחות ניצחנו אחריי 4 משחקים רצופים ללא ניצחון וללא הבקעת שער, המקום השלישי לא ריאלי לגבינו והפסדנו אותו בתבוסה המחפירה למכבי ת"א אבל אנחנו צריכים לנסות ולסיים במקום הרביעי כדי לנצל את הזכיה הצפויה של האדומים בגביע המדינה כדי להשתחל איכשהוא לאירופה וגם תמיד כיף לנצח, אנחנו חייבים להשתפר אם אנחנו רוצים לנצח את בני יהודה.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הפועל לוקחת גביע אז מי שמסיימת סגנית הולכת לאירופה לא? אם אני לא טועה מקום 4 הולך רק אם האלופה ומקום 2/3 נפגשות בגמר הגביע...