מח' 31 בפל' העליון ו30 בתחתון: מהפך נוסף בפיסגה - ב"ש ראשונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏15/4/16.

1. עידן444 Member

ראיתי את הכתבה שהוא מדבר על זה בהקשר של באירן. לא רואה שום כיוון כזה באף קבוצה אחרת באירופה. אפילו לא ניצנים. אתה מבין שזה שינוי תפיסתי וגישה שונה לגמרי כבר מעיצוב שחקן כדורגל- ותרשה לי לנחש- ברוב העולם לא ערוכים ולא בטוח שחושבים שצריך לשנות וללכת לכיוון הזה- כי זו תפיסה שבמהותה מאוד בעייתית.
    חלוצים כאלה נעלמים מהעולם? אולי מהעולם שלך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Hapoel_Tel_Aviv Member

משחק רע מאוד, בהמשך למשחק מול נתניה והפעם תיקו בזכות שוינפלד.
    גוטמן שוב פעם מכניס את ספורי (אני לא מבין, למה כל פעם מכניסים אותו שכל פעם מקבלים ממנו את אותו דבר וזה קורה אצל כל מאמן מחדש) ווינטרה במקום אבו עביד כבלם למרות שההגנה עבדה בסדר.

לא יודע למה מתלהבים מתיקו, ק"ש קבוצה נאחסית ידועה אבל אסור לנו להסתפק בתיקו, אני לא מאמין שנרד אבל זה סתם מעצבן שאפשר להסתבך שוב, כל הזמן ניגנו את מספר הקסם 34 וכנראה שהעונה (הרבה בגלל נתניה שתרמה לכל קבוצה נק') זה לא יספיק, אבל אני לא מאמין שנרד, לפי מה שהבנתי צריך עוד תיקו וגם זה מצריך כל מיני תסריטים מסוימים ויש לנו משחקים עם בני יהודה ופ"ת עוד.

אני חושב שהקבוצה שתרד תהיה בסביבות 35-36 נק' ומקווה שזאת תהיה ק"ש. גם מקום רחוק ולא נגיש וגם קבוצה נאחסית, למעלה או למטה זה לא משנה, מעדיף כבר שעכו תשאר.
    לשלומי דורה ההזוי שחושב שGPS זה פרס מגיע לרדת ליגה ועוד עם 2 קבוצות.
    עוד היום בראיון הוא גונב דעת וטוען שהגיע להם לנצח למרות שהם שיחקו רע בדיוק כמונו וחוץ מבעיטה חופשית והמצב של אמוטו לא עשו כלום.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה מוזמן להראות לי איפה יש חלוצים שדומים לשוינפלד ברמות הגבוהות. סוארז? בנזמה? היגוואין? לבנדובסקי? אובאמיאנג? קבאני? אגוארו? וארדי? הארי קיין? רוני? גריזמן? קרלוס באקה? מיליק? אולי היחידים שאפשר למצוא דימיון ביניהם לבין הטייפ הישן הם מנדז'וקיץ', קוסטה ואיקארדי.

והשיחה שלי עם קופר הייתה בלי קשר לבאיירן מינכן, ואני אתן לך דוגמה במה שינוי התפיסה לגבי העמדות בכדורגל בא לידי ביטוי - היום, בניגוד לפעם, החשיבות של בלם שיודע להוביל כדור ולצאת קדימה היא עילאית ומשמעותית ביותר בשביל קבוצה שרוצה להצליח. אין קבוצה מוצלחת באירופה היום שאין לה בלם שהוא בעצם סוג של קשר אחורי, עם יכולת מסירה, החזקת כדור וראיית משחק ברמה שפעם הייתה נדירה אצל בלמים. זו אחת הדוגמאות, שדוגמה אחרת היא שכמעט כל חלוץ היום בונה את עצמו כך שהוא מסוגל לשחק גם בעמדות אחרות בהתקפה, כמו מאחוריי החלוץ/חלוץ שני (כמעט אותה עמדה) ושחקן אגף. אם נשווה לחלוצים הבולטים מלפניי 10-15 שנים, וביניהם ויירי, אינזאגי, שבצ'נקו, ראול, טרזגה, קלוייברט, ואן ניסטלרוי, טריסטאן וכו', נגלה שאף אחד מהם לא היה בול עץ, אבל גם הם לא היו מסוגלים לשחק בצורה מגוונת כמו החלוצים כיום.

amn, orimor2212 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  4. DRORIKO Member

הפועל 5 נקודות מעל הקו האדום 3 משחקים לסיום העונה, כשכל הקבוצות מתחתיה צמודות זו לזו ועוד אמורות לשחק זו עם זו. אני לא מתמטיקאי אבל יש לי הרגשה שהסיכוי שהפועל תרד הוא 0 (או לפחות משהו שמאד שואף לזה :) )

5. Hapoel_Tel_Aviv Member

תסמוך על זה שבפורום שלנו יש גאונים שמוצאים תסריטים שאפשר לרדת.
    מבין 4 הקבוצות שבאמת נלחמות על ירידה לדעתי לק"ש באמת יש את הלוח הקשה ביותר.
    להפועל חיפה יש אותנו שאנחנו נסתפק גם בתיקו נגדם (מקווה מאוד שלא נבוא לשחק ככה ואולי ננצח בבלומפילד מה שבקושי קרה העונה) וגם את בני יהודה בסוף.
    לעכו יש את בני יהודה מחר ואחר כך את מכבי פ"ת.
    לכפ"ס יש את נתניה בסוף.
    רק ק"ש עם 3 משחקי ראש בראש: כפ"ס (ח), ה.חיפה (ב), עכו (ח)

6. עידן444 Member

בוא נתחיל בזה שכמה מהשמות שהזכרת כן מזכירים אותו בסגנון- פשוט זה יהיה מצחיק כי הם 8 דרגות מעליו. מבחינת הרשימה שנתת בסוף- נתת, כמו ברשימה למעלה- רשימה מאוד מגוונת של חלוצים- רובם ככולם היו יכולים גם היום להיות אדירים והם לא פחות מגוונים מאלה שיש היום. במה ואן ניסטלרוי וקליברט פחות מגוונים מבנזמה? למה נראה לך ששבצ׳נקו רונאלדו או הנרי פחות טובים או מגוונים מאגוארו, סוארז או כל חלוץ אחר בעולם?

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איפה רשמתי את רונאלדו ואנרי לעזאזל?! במה ואן ניסטלרוי פחות מגוון מבנזמה? באמת?

החלוצים הללו היו מתקשים מאוד בכדורגל של היום. אבל אני מבין שהדיון הזה עקר.

8. עידן444 Member

ושים לב שאתה, כמו קופר- מדברים על הטופ של הטופ. איפה תמצא את הכיוון הזה ב 99% משאר העולם?

נערך לאחרונה ב: ‏16/4/16
  9. עידן444 Member

אם לא הבנת הדיון כאן הוא דיון כללי על כדורגל.
    כשאתה אומר שהחלוצים היום יותר מגוונים- כדי להוכיח לך שאתה מדבר שטויות מותר לי לתת דוגמאות בלי להיצמד לרשימה שלך.
    כמה משחקים של ואן ניסטלרוי ראית? לדעתי הוא היה חלוץ טוב יותר מבנזמה ולא פחות מגוון.
    מה השלב הבא? להביא לי דוגמאות לבלמים כבדים מלפני 20 שנה ולהשוות את זה ל-5 בלמים שמשחקים כיום שיודעים להוביל כדור!
    בוא אני אגלה לך סוד- פרנץ בקנבווואר עשה את זה עוד לפני שאתה וגם אני ידענו מה זה כדור. פנקו בארזי ולותר מתיאס עשו את זה גם די מזמן. בארץ רן בן שמעון היה סוג כזה של שחקן הגנה. לאורך כל השנים הגבולות בין שחקני התקפה היו מטושטשים וגם בין בלמים לקשרים אחוריים. אבל אורי קופר היה צריך לעשות כתבה בעיתון, לקח את זה צעד קדימה לגמישות מוחלטת והחליט שזו מגמה חדשה בכדורגל העולמי. ימים יגידו.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@עידן444 דבר ראשון תיתן כבוד, לא רשמתי לך שמה שאתה אומר שטויות וגם אתה לא תרשום לי.
    דבר שני, אם אתה מכניס לי דברים למקלדת, אז אני אתן לך את השם המשתמש, הסיסמא שלי ובפעם הבאה תנהל דיון עם עצמך. יש סיבה למה לא הכנסתי שני אלוהי כדורגל כמו אנרי ורונאלדו, שהיו מצליחים בכל רמה של כדורגל ובכל צורה שלו. אז תודה רבה, על המשך הדיון אני אוותר.

מה ברק בכר ניסה לעשות כשהוא שינה חצי הגנה של ב"ש?

11. עידן444 Member

נתת כדוגמה את החלוצים הכי גדולים שיש היום אז למה מהעבר להביא כדוגמה את ויירי ואינזאגי?(אגב, כובש מחונן שאני לא מחזיק ממנו אבל יכול היה למצוא את השער גם בכדורגל של היום כמו שאלון מזרחי כנראה היה כובש הרבה שערים גם היום).
    הלאה, next.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

אני אומר לכם, אם לא הפציעה שלו מליקסון מתמודד עם זהבי ראש בראש על שחקן העונה. איזה שחקן ענק

Sir Alex Ferguson ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  13. Ajax Amsterdam Member

מליקסון שחקן שבישבלו קונים כרטיס

Sir Alex Ferguson ו-Nave אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

מתן אוחיון פשוט מביך, אפילו בתור סותם חורים

Sir Alex Ferguson ו-EO11 אוהבים את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כי ויירי ואינזאגי היו חלוצים בולטים, וגם כי לא משנה את מי מניתי, אלא כמה מניתי. ברגע שיש לך כמות כל כך גדולה של חלוצים מסוג מסוים והיא מתמעטת בכמות דרסטית תוך זמן קצר, זה מעיד על מגמה. אבל היי, בוא נחשוב ראש קטן!

ד"א, לא מניתי את מסי ורונאלדו. אז את הכי גדולים לא מניתי.