מח' 31 בפל' העליון ו30 בתחתון: מהפך נוסף בפיסגה - ב"ש ראשונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏15/4/16.

1. Hapoel_Tel_Aviv Member

אתה צודק שהוא בנוי כמו חלוץ קלאסי (לא חושב שהוא ברמה של פריצה))בנוסף לזה שהוא לא כבד כמו שחושבים שמסתכלים על שחקן כזה, ובנוסף - הוא לא מהיר במיוחד אך ביחס לגובה שלו הוא מהיר וזז ולא איזה שחקן שלא רץ. (נגיד דודו ביטון, למרות שלא בנוי בכלל כמוהו כמובן)
    העניין הוא שעד עכשיו השערים שלו זה טעויות של ההגנה/שוער או ניצול הגובה שלו, לא איזה יכולת טכנית מרשימה במיוחד, אני לא חושב שמול בלמים חזקים או חכמים יותר הוא יוכל לכבוש ככה.
    לתחתית זה מספיק ויכול להיות שכחלוץ שני בעונה הבאה זה גם יכול להספיק לנו אבל לגבי נבחרת זה מוגזם מידי.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני נכנס היטב. הבעיה שהראש שלך לא תואם את הכדורגל של ימינו/המציאות. שוינפלד ותומר חמד לא חלוצים כבדים? שני טנקים שלא משנה כמה ניידים הם יהיו, אם הם ישחקו רחוק מהרחבה לא תהיה להם אפקטיביות. הפיזיות שלהם תורמת להם, אבל אני מעדיף חלוצים זריזים ומגוונים מאשר כאלה כמו שוינפלד וחמד.

3. DRORIKO Member

למה לבנות עליו את הנבחרת אם יש לך את תומר חמד?
    שוינפלד חלוץ לא רע, אבל לא חושב שנכון על סמך 4 שערים לקבוע שהוא החלוץ של הנבחרת. מה גם שחמד הבקיע נגד הגנות הרבה יותר טובות מההגנות ששוינפלד הבקיע נגדן(כן כולל זאת של מכבי). ומצטער אבל עצם זה שהוא היה שחקן שולי מאד באמריקה גורם לי לחשוד. בכל מקרה אחרי סיום העונה הבאה נהיה יותר חכמים לגביו.

4. עידן444 Member

לא אמרתי שהוא ברמה של פריצה.
    לגבי הנבחרת זה עניין של סגנון. יכול להיות שהמאמן הבא ירצה לבסס את המשחק על יותר מהירות ופחות כוח ויעדיף את בן שהר ואלירן עטר שיתכן שהם שחקנים עם יכולת אישית יותר גבוהה.
    התכוונתי שהיום יש מגוון רחב יותר של חלוצים מבעבר ושויינפלד זה שחקן שמוסיף מימד קצת אחר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. alexshw Member

כמו שזה נראה המאמן הבא בהחלט יעדיף חלוצים מהזן של חמד או שוינפלד כ - 9

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

:)

7. עידן444 Member

אתה מעדיף. ואולי גם המאמן הבא. אבל אולי גם לא. אין הוכחה מדעית מה סגנון יעיל יותר. גם אין ממש הוכחה מה עדיף לנבחרת שלנו שלאורך כל השנים התבססה על אותם שחקנים מאותו פס יצור של זריזות. מהירות, פחות כוח, פחות נוכחות. סך הכל אומר שהיום יש את הכלים לנסות משהו אחר.

8. עידן444 Member

שוב, אני מדבר על סגנון. יש 10 חלוצים ישראלים שעשו יותר משוינפלד. אני מדבר על הסגנון. הוא מביא משהו שונה ממה שעטר, שכטר, שהר, וברדה מביאים. אבל אפשר להמשיך להתעקש על אותו דבר או לתת לחמד להמשיך לרוץ למעלה לבד כשזהבי מצטרף אליו פעמיים במשחק.

9. DRORIKO Member

אני אגב לא הייתי פוסל את בן שהר. אם נשחק על מתפרצות הוא יכול להיות מאד יעיל

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אין הוכחה מדעית, אבל יש הוכחה עובדתית שבקבוצות הטובות בעולם היום החלוצים מהירים, מסוגלים לשחק רחוק מהשער, מסוגלים לשחק רחוק מהשער ולא מקובעים לעמדה ברורה אחת. אורי קופר, אחד מהאנשים שאני יותר מחזיק מהם בכדורגל, אמר לי שלדעתו בעתיד העמדות בכדורגל יהיו הרבה פחות ברורות, וכבר היום רואים זאת.

אם הדיון פה הוא על מה הבעיה של הנבחרת שלנו, אז סגנון חלוצים ממש לא שייך. קודם כל שהחלוצים, והקשרים והבלמים על הדרך, ידעו דברים בסיסיים של כדורגל ברמה טובה.

11. Melikson24 Member

אוגו פותח... ראדי על הספסל.

EO11 אוהב/ת את זה.
  12. עידן444 Member

ראית את שוינפלד משחק? פלט לדעתך זה שחקן שמקובע לעמדה אחת? על מה אתה מדבר? מה עשית לי מהם? ג׳ורג׳ בה ומאמדו סיסאיי?
    אורי קופר יכול לחזות מה שהוא רוצה. הוא מדבר על משהו עתידי והתייחס לזה בהקשר של באירן מנכן- מועדון כל יכול שיכול להביא איזה שחקנים שהוא רוצה. הכדורגל רחוק שנות אור מללכת לכיוון הזה באופן גורף כאילו זה לעבור ל 4-4-2 או 3 בלמים.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- יפה שאתה קובע למה אורי קופר התייחס. לא, הוא לא התייחס לבאיירן, אלא למגמה של כלל הכדורגל והיא מתחילה לבוא לידי ביטוי במקומות מסוימים.
    - פלט מסוגל לשחק רחוק מהשער, אבל גם שם הוא מתפקד בסטייל דומה לחלוץ רחבה. האפקטיביות שלו מחוץ לרחבה יורדת בהרבה מאשר בתוכה, ואת שוינפלד ראיתי כמה וכמה פעמים, אף פעם לא ראיתי אותו עושה משהו מיוחד מחוץ ל-16, אולי רק בדרבי כשראיקוביץ' חילק לו מתנה.

אבל תמשיך להתעלם מהתמונה הגדולה והיא שחלוצים כאלו נעלמים מהעולם ואין שום סיבה שדווקא עכשיו נבנה עליהם.

14. Raulito Madridista

מאוד מעצבן אותי התיקו של הפועל בק"ש היום, לא משום שאני חושב שנרד כי רואים שהפועל השתפרה עם גוטמן והליגה הזו כל-כך פחונית, אבל מודה שהתפתח בי אנטי כלפי הקבוצה מהצפון, ולא חסרות סיבות: איזי שרצקי מבין כדורגל והוא אחלה דמות ב-'בובה של לילה' אבל הוא מעצבן, ומעבר לכך - המנחוס רב"ש, אלרואי כהן, גרזיצ'יץ', ליאור לוי, שמעון אבוחצירא שתקע לנו רביעייה וכן שנתיים בהן אנחנו סופגים מק"ש שלישייה. כבר הובלנו 1:0 במשחק מנומנם מאוד וחבל שלא היו לנו את האנרגיות לחזור ולשחק טוב אחרי הטעות האיומה של וינטרה שאני כלל לא מבין למה הוא משחק, הרי ברור שהוא לא יישאר בעונה הבאה והרכבתו ב-11 היא טעות של גוטמן. פשוט חבל. השחקנים סתם ויתרו לעצמם וחבל.

אני מקווה שהפועל באר-שבע הספיקה כבר לנגב את הדמעות מהשבוע האחרון והיא תחזור לשם שינוי לשחק כדורגל וזה לא יהיה פשוט מול סכנין שמגיעה משוחררת, בכושר טוב וכשאין לה מה להפסיד.

מה שכתבתי על ק"ש למעלה תקף גם לגבי מכבי פ"ת, קבוצה די חמוצה שמוציאה ממך את המיץ, לא הייתי מתנגד לראות אותה יורדת אבל ברור שמקומה בחוף מבטחים. כפר-סבא הייתה סימפטית רוב העונה והיא בדרך לנצח וזה טוב לה; הפועל חיפה מתעוררת עם שני נצחונות רצופים וחבל לי, לא בגלל אנטי נגדה אלא כי ממש רציתי שמכבי נתניה תמזער איכשהו חלק מהנזקים של העונה הפאתטית שלה ותיקח כבר נקודות בפלייאוף התחתון.

**
    לא קראתי פה את התגובות המלאות על שוינפלד אבל התפתח דיון קטן. אני לא רוצה לשפוט לפי כמה משחקים ואני חושב שהוא הוציא מים מהסלע העונה, הפועל בקושי ייצרה מצבי הבקעה ולרוב זה נכנס לו. הוא לא רק 1.90 שמחכה ברחבה לכדור גובה, הוא לא רע בכלל גם אם הסגנון שלו לא סקסי. מצד שני, אני חושב שפלט עולה עליו, פחות אוהב את סגנון המשחק הזה(מצד שני, שגיב יחזקאל מוסיף את המהירות והדריבל) ואני מאוד מקווה שבהפועל לא בונים עליו כמספר 9 לעונה הבאה, רק מחליף.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Raulito

פ"ת עדיפה על ק"ש מהסיבה הפשוטה שזה יחסוך לנו וואחד נסיעה למשחק חוץ. לק"ש מגיע לרדת למרות איזי שרצקי ולא בגללו. העיר הזאת לא ראויה לקבוצה הזו.

Fabio Junior אוהב/ת את זה.