מח' 12:ברצלונה(8:0) וריאל(5:1) כבר מוכנות לקלאסיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏19/11/10.

1. riquelme1 Member

יעקב, תפסיק לדבר שטויות, מנצ'סטר וצ'לסי לא טובות יותר מבארסה וריאל, ומה ההקשר בדיוק לריאל שלא עברה 6 שנים את שמינית הגמר לריאל העונה של מורניו?

לא ידעתי שאתה אנגלופיל דרך אגב...

2. אלי מתחן Member

ברור שזה חגיגה גדולה, ואם יש לנו מזל אז פעם בכמה שנים מקבלים משחק כדורגל ענק (רמז : ה3-3 בקאמפ נו לפני 4 שנים). אבל עדיין, בתור אחד שעוקב כבר הרבה שנים אחרי כדורגל ספרדי בעיקר, העניין שעושים מזה בערוץ הספורט מוציא לי את החשק מהמשחק, לא היו עושים עניין כזה לפני כמה שנים. כי עם כל הכבוד זה בסך הכל משחק על 3 נקודות.

3. noamvcf Member

כל הדיבורים על חשיבות הקלאסיקו מיותרים לדעתי,כל אחד ומה שהוא מעדיף.אותי יותר מעניין לראות משחק של ולנסיה מאשר את הקלאסיקו,שבו מעניינת אותי בעיקר התוצאה.וגם מה זה משנה רמת הליגה,יש לא מעט אנשים (אני בטוח שגם באייסוקר) שמעדיפים לראות כדורגל ארגנטינאי מאשר משחק בליגה הספרדיתף שכביכול נחשבת יותר טובה. ואני יכול להבין אותם כי חלק גדול מהמשחקים בארגנטינה הם משחקים מהירים,חזקים עם גולים יפים והשופט נותן למשחק לזרום.אחרי לא מעט שנים של צפיית כדורגל אני יכול להגיד שאני מעדיף לראות משחק בספרד או בארגנטינה מאשר משחק של מנצ'סטר מול ליברפול\צ'לסי\ווילה.וזה לא שאני לא רואה את המשחקים האלו אבל פשוט הם בסגנון שאני פחות אוהב. לרוב אין לי הרבה עניין במשחקים שלא קשורים לולנסיה או כשאין איזה שחקן כמו טבז\ליסנדרו לופז שאני אוהב.
    בקיצור הכוונה שלי היא- שכל אחד רואה את הסגנון שמעניין אותו ועוקב אחרי השחקנים שמעניינים אותו וזה ש"קלאסיקו הגדול" (לדעת הרבה אנשים זה ריבר-בוקה) נחשב משחק חשוב לא אומר שחובה לראות.
    mister joe cool צודק כשהוא אומר שבארץ מגזימים עם הקלאסיקו,לפני עונה או שתיים הם אשכרה עשו שעון בקצה של המסך שסופר ימים ודקות לקאלסיקו.לדעתי זה עצוב ומיותר.

4. xavi6 Member

כנראה שאינכם מבינים את המשמעות העמוקה של הקלאסיקו. זה כנראה לא מתקרב אליכם החשיבות שלו. אם אתה אומר "זה כולה משחק על 3 נקודות" כנראה שאתה לא באמת מבין את היריבות העמוקה בין הקבוצות וכמה ניצחון בקלאסיקו הוא יוקרתי לכל אחת מהקבוצות האלה. זה בערך כמו שאני אגיד לך שגמר ליגת האלופות סה"כ זה על איזה גביע מברזל לארון, ושגמר המונדיאל זה כולה משחק על חתיכת זהב קטנה...

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/10
  5. noamvcf Member

לא נעים לי להגיד לך אבל המשמעות די ירדה. ירדן אין מה לעשות,הרומנטיקה נעלמה מהכדורגל והיום זה רק עניין של כסף.נכון בארסה קטאלנים וריאל היא הקבוצה של פראנקו אבל לדעתי זה נהיה יותר סיפור של רונאלדו VS מסי מאשר פרנקו VS המיעוט הקטאלני.

6. Blaugrana Blood Member

את צ'לסי - בזכות השופט.
    את ארסנל - בגלל הפציעות.
    את יונייטד - כי גירד לרונלדו במגן שוק.
    את באיירן - כי בקנבאואר היה חולה ונטש את האימון המסכם.
    את ליון - כי בנזמה כבר חלם על מדריד.
    ברצלונה האלה כמה מזל יש להם, תמיד מנצחים בגלל כל הסיבות בעולם חוץ מהיכולת על המגרש.
    שורה תחתונה בשלוש שנים האחרונות בארסה הפסידה רק משחק אחד קריטי - 3-1 בסאן
    סירו (וזה בעונה שהיא מנצחת את אינטר פעמיים).

אז תתפלא שבארסה לא רק הכי טובה על הנייר, היא גם עומדת וממושמעות טקטית
    ברמה הגבוהה ביותר.
    ואיך ריאל של מוריניו הייתה גדולה בשתי מידות על מילאן בצמד המשחקים ביניהם כולם ראו.

בקלאסיקו בלי קשר לרמת הקבוצות יש יריבות עצומה, כמו למשל בין סלטיק-ריינג'רס, ריבר-בוקה.
    תוסיפו לזה את השחקנים הטובים בעולם, במדינה שהיא אלופת העולם, ותקבלו את המשחק הגדול
    בעולם!! שני רק לגמרים(מונדיאל,יורו צ'מפיונס וכו')

7. xavi6 Member

אולי לדעתך, עם כל הכבוד-אתה לא הפה של כל חובבי הכדורגל בעולם. מה שאתה מרגיש זה לא מה שמרגישים שאר האנשים. אני מכיר אוהדים של אינטר שאומרים לי שמתחילת העונה הם מחכים למשחק הזה יותר משהם מחכים לדרבי מול מילאן. ולא בגלל מוריניו.

וזה רחוק מלהיות עניין של כסף. אתה מדבר כאילו לפני שנים זה לא היה עניין של כסף ושמות גדולים, רק עכשיו זה ככה. זה רחוק מהמציאות. כסף תמיד היה גם לריאל וגם לברסה, אין פה קשר. זה המשחק אולי היחיד שאין פה קשר לכסף! זה מסורת, זה כבוד, זה יוקרה, זה 2 קבוצות מנוגדות שמייצגות את ההיפך הגמור אחת מהשניה, שנפגשות ל-90 דקות. 2 קבוצות שיש להן היסטוריה מלאה בשנאה, תקריות, אלימות ומהפכים אחת על השניה. זה על הרבה יותר מסתם 3 נקודות, זה אפילו שווה יותר מכל תואר בעום מבחינתי. זה על ה-כ-ל. אני מעדיף להפסיד את כל התארים, אבל לנצח את ריאל. לולנסיה אין משחק או יריבה שמתקרבת לזה, לריאל יש רק אחת-ברסה. לברסה יש רק אחת-ריאל. לא פעם ולא פעמיים אמרתי-חוץ מריאל וברסה, כל שאר הקבוצות הן סוג של תפארת. כולן מתחלפות, כולן יכולות להתחלף, אבל ברסה וריאל זה משהו שימשך לעד, וככה גם היריבות בינהן. היא לעולם לא תקטן. סביר להניח שבקלאסיקו אתה תראה את הצבעים של קטלוניה, מאשר דיוקן של מסי.

8. אלי מתחן Member

ריאל הפסידה 6-2 לפני שנתיים, הושפלה על עפר. משהו קרה? משהו השתנה? כנראה שזה לא משחק כזה חשוב אחרי הכל.
    אם היו משחקים את גמר ליגת האלופות פעמיים בעונה תאמין לי שלא הייתה לו חשיבות.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

:aaarofl:

שום אוהד אינטר שפוי לא יעדיף משחק כזה גדול ככל שיהיה על פני הדרבי המילאנזי. שום אוהד.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מאמין שמישהו באמת אומר את זה...

תיסע לברצלונה תפגוש כמה קטלונים ותבין..

11. אלי מתחן Member

זה העניין, אנחנו לא קטלונים ולא ספרדים, לכן המהומה שעושים בארץ מהמשחק הזה היא מוגזמת בהחלט.

12. Blaugrana Blood Member

משהו קרה?
    הוחלט על פיטור המאמן (בפועל זה קרה בסוף העונה) למרות שלפני המשחק ריאל הייתה
    אם אני לא טועה ברצף שיא מבחינתה של 10-11 נצחונות.
    הוחלט גם על להשקיע 250-300 מיליון יורו על רכש כדי שמה שקרה שם לא יחזור על עצמו.
    מה שקרה במדריד בעקבות המשחק ניתן להגדיר בשתי מילים - "רעידת אדמה".

13. אלי מתחן Member

אחרי כל כישלון מחליפים מאמן, גם אם ריאל הייתה מפסידה 2-0.

14. Blaugrana Blood Member

אבל בעצמך אמרת שזה משחק אחד, כולה 3 נקודות אז למה לפטר מאמן.
    לפי מה שאתה אומר כל שנה אחת מהשתיים מחליפה מאמן כי לא כל המשחקים ביניהם נגמרים בתיקו.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

15. אלי מתחן Member

אז מבחינתך כישלון זה להפסיד בקלאסיקו?
    מבחינתי כישלון (של ריאל) זה לעוף מהצ'מפיונס בשמינית, להפסיד את האליפות ולהיות הרבה פחות טובים מהיריבה.