מח' 12:ברצלונה(8:0) וריאל(5:1) כבר מוכנות לקלאסיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏19/11/10.

1. Ampelmann Member

מסכים עם הדעה שלך, אבל רק שני תיקונים לגבי הליגה הגרמנית:

קודם כל, המבנה הכלכלי שלה לא מאפשר כמעט כניסה של כסף גדול וכנראה שלעולם לא נראה שם את הסכומים של אנגליה (לעומת זאת, עדיין אפשר לראות משחקי בונדסליגה ב-8 יורו לכרטיס לעומת 40 לפחות בפרימיירליג). דבר שני, לגרמנים יש משמעת טקטית ושחקנים חכמים בהרבה, אבל מתי בפעם האחרונה ראית שחקן גרמני טכני?!? כנראה שכשרונות סטייל מסי ימשיכו לצמוח או באקדמיות של ספרד או ברחובות של דרום אמריקה.

אני צופה סטגנציה, אבל לא פוסל שהליגה הגרמנית תהפוך לשלישית בטיבה על חשבון האיטלקית אם באיטליה ובגרמניה ימשכו המגמות הנוכחיות.

ואגב ליגות- "וואלה ספורט" טבעו מונח חדש: ה"לא-ליגה" (על משקל "לה-ליגה"). עצוב, אבל די נכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. xavi6 Member

אני דווקא מאוד אוהב את מארין ואוזיל, יש להם טכניקה מדהימה. צריך למצוא את הכשרונות האלה ולפתח אותם. כנראה שבגרמניה ממש "מסרסים" את היכולת הזאת כי היא לא נתפסת בעין יפה ומעדיפים אותם יותר אפקטיבים וחזקים מאשר טכנים וזריזים.

כשאני מסתכל על איטליה ואנגליה במשך שנים אני רואה אותו דבר-צ'לסי ויונייטד בממלכה, ואינטר ו...זהו באיטליה. זה שהן מפסידות בליגה לא בהכרח מעיד על החוזק של הליגה. גם ברצלונה וריאל מועדות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/10
  3. קטלוני Member

א.אני ממליץ על מצב מיוט.משפר את חווית המשחק ברמות שאי אפשר לתאר.
    ב.נדב יעקובי אוהד אתלטי אם אני זוכר נכון,בגלל זה הוא לא כל כך מחבב את ריאל.

4. Muurad Member

למה סתם לזרוק דברים באוויר כשאתה בבירור לא יודע מה הולך בכל הנוגע לכישרונות הגרמנים העולים, לפחות לפי התגובה הזו?

כל הכשרונות הגדולים בכדורגל הגרמני בשנים האחרונות ואלה שבדרך הם הזריזים והטכנים.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

איך אפשר לומר זאת אחרי העשור האחרון בבונדסליגה וחצי העשור האחרון של הנבחרת הגרמנית? דווקא ההפך הוא הנכון. הקבוצות מעודדות שחקנים טכנים, גם מקומיים וגם מביאות זרים כדי שהליגה תעצב סיגנון מרהיב. לאחר מכן אלו מגיעים לנבחרת ומועדפים להיות בהרכב הראשון, לפני שחקנים אפורים (כמו שראינו ביורו ובמונדיאל). אז אולי אין הרבה שחקנים כמו אוזיל ומארין בגרמניה, אבל מאוד מנסים שכן יהיו. איך הגעת למסקנה ההפוכה? אין לי מושג.

6. xavi6 Member

שוב, כתבתי כנראה. לא קבעתי את זה כעובדה. אני לא רואה ליגה גרמנית, שיערתי את זה לפי הנבחרת שהיא איננה נבחרת טכנית, אלא יותר ממושמעת וחזקה, פיזית. לדעתי זה מה שתמיד חסר לה בשביל לזכות בתארים. אמפלמן בעצמו אמר שאין הרבה שחקנים טכניים גרמנים. אני רק זרקתי את ההשערה שלי למה אין.

גאגו, הרגל השניה של פפה באותו קוו של יורנטה. חלאס. למדתם מהמאמן שלכם להתבכיין.

7. דנידין Member

זה שאין הרבה שחקנים טכניים, זה לא אומר שלא מנסים לעודד את הסגנון. בגרמניה בהחלט זה הכיוון ובטח לא לסרס את הדבר.

8. Blaugrana Blood Member

מוריניו בכיין גדול.
    אבל במקרה הזה פפה אמנם בקו אחד, אבל בגלל שקסיאס לא באזור
    צריך שני שחקני הגנה כדי למנוע נבדל.
    ולכן זה נבדל...חחח כאילו זה משנה בכלל.

9. Blaugrana Blood Member

טיילתי קצת בפורום האנגלי וראיתי שמשהו (אוהד אברטון) רשם שהוא מעדיף
    לראות משחק מהליגה ה-4 באנגליה על פני ה"אל קלאסיקו".
    חשבתי להגיב לו שם אבל החלטתי לא להכניס את הראש למיטה חולה.
    ממש מזוכיסטים האנגלים האלה...

10. AS R Member

אני מניח שהכוונה שלו הייתה קצת אחרת. תכלס גם אני לא בטוח אם אני מעדיף לראות אלמריה- לבנטה מאשר משחק בליגה ה-4 באנגליה.

בעניין אחר- יש היום שידור בערוץ פתוח(!) לסביליה- מאיורקה. סוף סוף שידור בערוץ פתוח למשחק שלא כולל את 2 הגדולות. נקווה אבל שלא יביאו לנו את השדרים הזוטרים אלא את אבי או נדב- אחרת אני באמת אעדיף לראות את המשחק באינטרנט כמו שתכננתי מלכתחילה.

11. אלי מתחן Member

אני חייב להגיד לך שלפני 3-4 שנים נהניתי הרבה יותר לראות את הקלאסיקו. זה כבר הפך לפחוץ בארץ למין חגיגה מטומטמת כזאת כאילו זה גמר ליגת האלופות.

12. riquelme1 Member

יש לי בשורות בשבילך, זה חגיגה בכל העולם ובספרד בפרט, זה המשחק הכי גדול בספרד, ולדעת רבים גם הכי גדול בעולם.

בכושר של שתי הקבוצות, ושתי השחקנים הטובים בעולם, זה בהחלט חגיגה גדולה.

13. AS R Member

אז בגלל שבארץ עושים לזה הרבה פרומואים אתה נהנה פחות מהמשחק ? מה הקשר.
    חוץ מזה, שזה כן המשחק הגדול ביותר בעולם מבחינת איכות הקבוצות והשחקנים.

14. xavi6 Member

זה בגלל שבשנים האחרונות התחילו יותר לשדר משחקי כדורגל ולכן משחקים כאלה תפצו יותר "כותרות" ונפח בתקשורת. החשיבות שלהם בספרד ובעולם כולו עדיין אותה חשיבות-סוג של גמר.

15. yakov_y YNWA

תקרא את כל מה שכתבתי וגם מה שכתבתו ותקבל תשובה.
    מתי תבינו שאת הליגה הטובה לא מחשיבים בשתי קבוצות שרצות לאליפות ולא את כל הקבוצות הגדולות, גם לקבוצות התחתית יש חלק בליגה, חלק גדול.

נ.ב:
    על הנייר, ההרכב של ריאל מדריד וברצלונה חזק מצ'לסי ויונייטד. הספסל ממש ממש לא, אבל מה זה משנה על הנייר או לא.

ריאל כבר 6 שנים לא עברה את השמינת וברצלונה ניצחה את צ'לסי בזכות השופט, אז כן.

מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי טובות מריאל וברצלונה.