מח' 12:ברצלונה(8:0) וריאל(5:1) כבר מוכנות לקלאסיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏19/11/10.

1. אלי מתחן Member

ההבדל אולי לא ביכולת, אבל אם ברצלונה הייתה משחקת באנגליה היו שוברים לה את הרגליים בגול ה5.

2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעשור האחרון ולנסיה הגיעה לשני גמרים ליגת האלופות ברציפות,סביליה עם שתי זכיות באופ"א ברציפות,אתלטיקו בשנה שעברה מחזיקת הליגה האירופית..ויאריאל חצי גמר לפני כמה שנים

קבוצות דרג ב' לא נופלות משום קבוצות דרג ב' בשום מדינה !!!!!

לצ'ה וקייבו וויגאן וולבס לא יותר טובות מאוססונה וסראגוסה

3. אלי מתחן Member

רק לי נמאס לשמוע את מוטי איווניר האנטי ריאל הזה??

4. Carlo Zampa Member

למה? צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד טובות יותר מברצלונה וריאל מדריד?

5. אלי מתחן Member

לא.
    אבל יש עוד 18 קבוצות, למרות מה שנהוג לחשוב בארץ.

6. M_T_A Member

הפערים בליגה הספרדית הם דבר שכבר היה ידוע לא מהיום. מהדיבורים פה אפשר להבין כאילו ה8-0 הזה מייצג את הגדלת הפערים עוד מעבר למה שהם כבר היו, וזה לא נכון. המשחק הזה לא מייצג כלום, זה משחק שבימים רגילים נגמר 4, אולי 5. אבל היום השחקנים של אלמריה נשברו יותר מדי בקלות אחרי הטעות בהגנה בגול של אינייסטה והגול העצמי אחרי הזה ונראו כמו סמרטוטים. חוץ מזה זה יום שלבארסה הכל הלך, בניגוד לביקורים הקודמים במגרש הזה.
    אלמריה קבוצה שבכל יום אחר היתה עושה לבארסה חיים מאוד קשים במשחק הזה. היום היא התבזתה. קורה.
    נכון התוצאה לא מחמיאה לליגה אבל צריך להבין שזה לא אומר שום דבר מיוחד על הפערים בליגה הספרדית\דבר שלא ידענו קודם וגם לתת את הקרדיט שמגיע לאינייסטה, צ'אבי, וייה, בויאן, פדרו ומסי על עוד משחק מצוין כי בכל זאת לא כל קבוצה היתה נותנת פה שמיניה.

7. Blaugrana Blood Member

קורה שקבוצות מתפרקות, וכשזה מול שחקן (מסי) שנמצא בכושר הכי טוב ששחקן
    כלשהו היה אולי בעשרים שנה האחרונות, אז זה יגמר רע.
    הליגה לא פח וההבדלים בין ריאל/בארסה לשאר הליגה גדולים כי מדובר בשתי ענקיות
    שנמצאות בכושר שיא.
    אפשר לחשוב שכשארסנל, באיירן, ליון, שטוטגארט, פנאתנייקוס וכו' מגיעות לקאמפ נואו
    הם נראות יותר טוב מסביליה/סאנטנדר/אלמריה.
    הפרמייר ליג נראית כרגע יותר שוויונית כי מנצ'סטר וארסנל חלשות יחסית. וברגע שצ'לסי
    תחזור לכושר נחזור לראות גם שם שישיות מול וויגאן וקבוצות דומות.

קצב המשחק באנגליה יותר מהיר ויש יותר פציעות אבל איך זה הופך את הליגה ליותר
    טובה??

8. riquelme1 Member

אמיר, לפני 3-4 שנים המצב לא היה כמו שהיום, מה שהיה בעשור האחרון לא אומר כלום על מה שקורה עכשיו, ויאריאל הייתה בחצי גמר ליגת האלופות ופעם אחד ברבע, ולנסיה בשתי גמרי ליגת האלופות ופעמיים ברבע, סביליה שתי זכיות בגביע אופ''א, אספניול בגמר גביע אופ''א, אתלטיקו זכתה בליגה האירופית, ולא נשכח את דפורטיבו שהייתה מעצמה בליגת האלופות בתחילת העשור הגיעה לחצי גמר, והייתה אורחת קבועה בשלבי הנוקאווט.

מ2007 הפערים ניהיו עצומים, מ2007 שסביליה הגיעה למחזור האחרון עם סיכוי לאליפות ביחד עם ריאל ובארסה, שהייתה לדעתי העונה הכי גדולה של הליגה הספרדית מאז שאני צופה בה(למעלה מעשור).

כל זה טוב ויפה, אבל הפערים כרגע גדולים מידי, דווקא הרמה בליגה העונה טובה יותר, ולנסיה, סביליה, אתלטיקו, ויאריאל, נראות טוב יותר מבעונה שעברה, וגם קבוצות כמו הרקולס, סוסיאדד, הביאו לליגה הזאת הרבה צבע.

אבל אי אפשר שלא יהיה פערים כל כך גדולים שהפערים בתקציב בין ריאל ובארסה לשאר הליגה כל כך גדולים.

נכון שריאל ובארסה הם קבוצות עצומות, ולדעתי היום הם הקבוצות הטובות בעולם, לא באיטליה ולא באנגליה יש קבוצות ברמה שלהם כיום, אבל עדיין זה לא מצדיק את הפערים האלה. ראשי הקבוצות, שכרגע רק דל-נידו נשיא סביליה, ורויג' ויורנטה נשיאי ויאריאל וולנסיה מצטרפים למאבק, שהזכיות שידור יהיו יורת שיווניות, לא יתכן שריאל ובארסה ירוויחו מזכויות 140 מיליון יורו, ואתלטיקו וולנסיה 45.

9. Gago Member

הוא פשוט לא מסוגל לפרגן לריאל. וגם אבי מלר היה אנטי.
    אפילו שנותנים לנו חופש מיעקובי שאוהד את בארסה אנחנו לא יכולים ליהנות משידור הוגן.
    אבי מלר עוד האשים את השופט שנתן מתנות לריאל כאילו הגול של בילבאו לא הובקע מנבדל...

http://www.as.com/prom/201011/pro_photo1290290987.Xxx

10. XabiAlonso Member

המחזור הזה רק מוכיח את מה שידוע מזמן. ריאל ובארסה נמצאות בליגה משל עצמן.
    ומוטי איווניר.... שלפחות ינסה להישמע אובייקטיבי. על מלר אין בכלל מה לדבר.

11. Blaugrana Blood Member

לא מבין את הקטע הזה של פרשני ערוץ הספורט להגיד בערך כל
    שבוע - "ריאל לא ביום גדול נותנת חמישייה".
    אוקיי אז זה לא עם שמונים אחוז אחזקת כדור כמו בארסה, אבל ריאל משחקת
    בסגנון שונה!!
    רבאק קצת פירגון...

12. xavi6 Member

אין מה לעשות, גם אני כאוהד ברסה יודע שהתקשורת מנפחת ומאוהבת בקבוצה. אומנם לדעתי בצדק, כי ברסה מייצגת את הכדורגל שרוב חובבי הענף אוהבים לראות. לצערי אצל אוהדים של קבוצות מסוימות ספציפיות, זה מפתח נטו אנטי נגד ברצלונה, והם מחפשים רק הזדמנויות "לחבוט" בתדמית או בקבוצה עצמה. זה נעשה פתאטי ועלוב. עם זאת, יש סגנונות שונים שאולי "אפורים" יותר כמו צ'לסי שמשחקת לדעתי לפחות יותר על כוח והגבהות, אבל כל אחד והטעם שלו. לדעתי הסגנון של ריאל רחוק מלהיות משעמם או אפור, ביחוד בשנה הזאת. ציפיתי ממוריניו שיהפוך אותה לקבוצה הכי משעממת, אבל עם כלים כמו שיש לו-באמת שקשה היה להפוך אותה לכזאת. זה היה פשע לעולם הכדורגל אם הוא היה הופך אותה לכזאת. אז הוא הפך אותו להרבה יותר הגנתית, הרבה יותר "בונקריסטית" מה שנאמר כשהיא מובילה, אבל מבחינה התקפית מדובר בקבוצה מפחידה לא פחות מברסה. הקלות שהיא מגיעה לשער ולמצב מסוכן מחפה על חוסר השליטה באמצע והנעת הכדורגל שברצלונה לעומת זאת דוגלת. לברצלונה יותר קשה להגיע למצבים מריאל, אבל ריאל בחיים לא תתקרב לרמת הטיקטאקה וההנעת כדור של ברסה. כל קבוצה והסגנון שלה, והתקשורת אכן טועה כשהיא מנסה לצייר את ריאל השנה כקבוצה אפורה שלא משחקת כדורגל יפה. אפילו אני כאוהד ברסה יכול להגיד-נהנתי היום לראות את רונלדו. למרות השחצנות והגועל שיוצא בכל תגובה שלו. נהנתי.

לגבי המאבק הבלתי פוסק הזה בין אנגליה-ספרד...
    במשפט אחד-זה שהליגה יותר תחרותית, לא הופך את הקבוצות שם ליותר טובות משלנו, ולכן גם הליגה לא יותר טובה משלנו. נקודה. האנגלים נוטים להתאהב בעצמם ולהכניס לנו לראש שאנחנו חיים בבועה, אבל הם חיים בבועה עוד יותר גדולה ולא יודעים להבדיל בין תחרותיות לאיכות. זה שהליגה תחרותית יותר לא הופך את הקבוצות שם ליותר טובות. זה לא משהו שהם יכולים להוכיח, וגם אנחנו לא להפך. אז ניתן להם וגם לתקשורת להמשיך לנפח לנו את המוח שהם הכי הכי, למי זה באמת אכפת? אנחנו נפגשים נגד הקבוצות האנגליות בגמרים ובחצאי גמרים שונים לפעמים מנצחים לפעמים מפסידים. אני נהנה מלהיסתכל על החתימה שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx (ומעל הכל, אני הכי נהנה לראות את נבחרת אנגליה חוטפת בראש. ערימה של זבל האנגלים האלה שופכים בדיונים שלהם, כל הזמן רק טוחנים את המוח כמה שהם הכי והכי ובסוף רואים חרבנה של נבחרת. חוץ מזרים טובים אין בליגה שלהם שום דבר אנגלי טוב, והנבחרת היא המראה לכך. וכאשר השחקן הכי טוב שלהם אומר לאוהדים בפנים מה שהוא חושב עליהם הוא חתיכת זבל...)

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/10
  13. Blaugrana Blood Member

אני חדש פה אבל אני מתאר לעצמי שויכוחים בנוסח ספרד VS אנגליה עלו פה
    לאורך השנים, כשמדי פעם גם לאיטלקים יש מה להגיד.
    עזבו רגע איזה קבוצה אתם אוהדים, לאיזה סגנון משחק אתם מתחברים ואת ההצלחות
    של הקבוצות ברמה האירופאית (שווה פחות או יותר).
    ההבדלים המשמעותיים הם בכסף - לטובת הפרמיירליג, ובתוצרת המקומית - לטובת
    הלה ליגה.
    המגרשים שמלאים כל משחק, הכסף מזכויות השידור יותר גדול ומחולק יותר נכון בין
    הקבוצות, ובעיקר כלכלה יותר עשירה (ספרד נפלה חזק במשבר) נותנים לקבוצות באנגליה יתרון.
    אבל כדורגל לא משחקים בחשבון בנק וכרגע בספרד גדלים כשרונות בסיטונאות, ועל כל ג'ק
    ווילשייר או תיאו וולקוט יש עשרה כאלו בספרד.
    תאמינו לי תראו משחקים של בארסה ב', הכשרון נוזל לילדים מהאוזניים.

בקצב הזה אם ספרד לא תתאושש כלכלית, והליגה לא תתחיל להתנהל יותר שוויוני.
    ואם באנגליה ימשיכו לנסות להפוך סוסי עבודה (חחח כמה הופעות יש להסקי בנבחרת?) לשחקני כדורגל ולא להפך. אני צופה שבעוד 5-10 שנים הליגה הגרמנית
    תעקוף את שניהם...שם לא חסר כסף ושוויון ולא חסרים כשרונות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/10
  14. אלי מתחן Member

גם לבארסה וריאל יש חלק בזה, הם צריכות להבין שאלא אם משנים את הליגה ויהיו 8 סופר קלאסיקו בעונה, לאוהדים ימאס לראות את ברצלונה וריאל נותנות חמישיות כל משחק.
    אני בתור אוהד ריאל לא מסוגל לראות משחק שלם כזה, בסוף אפילו אוהדי מסי יגיעו למסקנה הזאת.

15. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201011/pro_photo1290308908.Xxx

מוליכים. שמרנו כוחות במשחק הזה, אין ספק בכלל, ואני האחרון שאתלונן אחרי חמישה כדורים ברשת. אבל חבל שלא ראינו יותר מהלכים קבוצתיים ומהירים. אני מת על משחקים שמוכרעים בצורה כזאת בלי שום מאמץ. אבל חבל שלא ראינו יותר מהלכים קבוצתיים ומהירים. רוב המשחק היה שקוף, שבלוני ואיטי. מדהים שכבשנו חמישה שערים עם אפס יצירתיות. רוב המשחק היה שקוף, שבלוני ואיטי. השלושער של רונאלדו נגיד - גועל נפש חחחח. אחד מפנדל ואחד מבעיטה חופשית מעפנה בסטנדרטים שלו. העיקר שהוא שוב מלך השערים בליגה ושהשוונו את מס' הכיבושים של ברצלונה - שמחתי בגול החמישי. השער שנפסל בצדק היה המהלך הכי יפה שלנו במשחק. מצויין שפפה הצליח להימנע מכרטיס צהוב, באמת שאני מתפלא עליו, למרות שבילבאו לא תקפה יותר מידי בניגוד למה שאמרו בשידור. המארקה מדהימים, אני חייב לומר לכם. בארסה קטשה את אלמריה עם שמינייה במשחק חוץ, בלי לבדוק זהו ניצחון החוץ הגבוה בתולדותיה, והאירוע מוזכר עם תמונה פיצפונת בצד שמאל, ממש 5 מילימטר. העיקר ריאל מדריד. נתראה ביום שני.