מחזור 9: חיפה ירוקה, אשדוד מנצחת את מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏4/11/04.

1. אלי מתחן Member

לא הבאתם שום 10, אל תשכח שהיו באיצטדיון 3000 אוהדי בית"ר. נגד הפועל היו 12 אלף אוהדים, תראה תמונות, 2 יציעים (שכל אחד מהם מכיל כמו 3 פעמים יציע ג') כמעט מלאים והצפוני עם 500 אוהדי הפועל, נגד מכבי היו 14 אלף, שוב, רק הפעם יותר אוהדי בית"ר ו1000 אוהדי חוץ יותר.

לבלומפילד אתם מביאים בד"כ 5000, כמות גדולה יותר ממה שאנחנו מביאים אבל בעונות האליפות שלנו הבאנו לא פחות ואפילו יותר לבלומפילד או לר"ג מול התל אביביות .
    ממוצע הקהל שלכם לא היה אף פעם גבוה משלנו, במיוחד אם משווים את הממוצע שלכם כנגד ימי האליפות שלנו ששם היה ממוצע קהל של 11 אלף שזה משהו שאף קבוצה בליגה לא יכולה להשיג.

2. אלוהים* Member

צודק.

אתה יכול להוסיף גם שהקהל של בית"ר פרץ למגרש בצורה ברברית וגרם לילד בן 15 להיות צמח.

אה..... בעצם לא.

3. robson Member

הויכוח הוא מיותר, בעיקר על רקע העובדה שג'ו קול צודק..
    להכנס לויכוח טיפשי של איזה קהל אלים יותר לא מעניין אף אחד.

4. אורן04 Member

להמציא כמוך כל אחד יכול, הנה - בעונה של אלי כהן היה לנו 12,000 צופים כל משחק למרות שלא היתה אליפות 6 שנים, באליפות ובתקופה של שפיגל המגרש היה מלא כמעט כל משחק. לגמר הגביע מול הפועל י-ם הבאנו 30,000 לר"ג, ועוד ועוד ועוד

אני מביא לך פה נתונים שאספתי (בנייטראליות) מאתרי אינטרנט, שנכון שהם לא תמיד מדייקים אבל באופן כללי זה מתאזן, ולפי הנתונים האלה השנה הבאתם מקס' 12,000 למשחק - מול מכבי, ובמשחקים ה"רגילים" אתם מביאים מעט צופים יחסית אלינו (סביב 4-5 לעומת 6-7 שלנו).

5. אלי מתחן Member

אני לא מאמין ל"כל מני אתרים" אתה רוצה תביא לינקים, כי מה שאתה אומר פשוט לא נכון. בכל משחקי הבית של בית"ר העונה יצא לי להיות ותאמין לי שאני יודע להעריך את כמות הצופים שמגיעה לכל משחק ומשחק.

למשחק מול מכבי שבו מילאנו כמעט את כל החלק שלנו באיצטדיון, הגיעו כמו שאתה אומר 12 אלף וקצת יותר אוהדי בית"ר, ויחד עם 1500 אוהדי מכבי זה יצא בערך 14000, עכשיו כמובן תגיד אתה מדבר על הכמות שלנו בלבד, אבל שאתה מדבר על מה שהגיעו מולנו בקריית אליעזר 10000 צופים אתה שוכח לציין ש3000 אלף מהם היו אוהדי בית"ר.

כמויות הצופים הן בערך שוות, אבל תסתכל על המיקום בטבלה ותבין את ההבדל. תן לנו 3 משחקי עונה ותראה את טדי מתמלא בשלושתם כמו בעונה שעברה הוכחנו כבר שאנחנו מסוגלים להביא 35,000 אוהדים לר"ג, תאמין לי שלמלא איצטדיון זה לא הכי קשה.

6. אורן04 Member

אתה מוזמן ללכת לאתרים ONE, NRG ואחרים שמדווחים על כמות הקהל העונה.
    אני כמובן מתייחס לכלל הקהל שבא.
    רק תזכיר לי מתי הקבוצה שלך לאחרונה הביאה 35,000 לר"ג, אולי אתה מדבר על הגמרים מול הפועל ת"א לפני איזה 4-5 שנים, וגם אז זה לא נראה לי הגיוני בכלל.

לגבי טדי - מילאתם אותו פעמיים בלבד בכל קיומו, פעם אחת כשנמני פגש את מכבי ת"א, פעם אחת במשחק העונה נגדנו (ב-2001) ועוד פעם אחת הבאתם הרבה צופים כשנמני בא לקבוצה מול אשדוד.

מכבי חיפה תמיד מילאה את האצטדיון במשחקים מול: הפועל חיפה, תל-אביביות ובית"ר. ובקשר למיקום בטבלה, אני די משוכנע שמבחינה הסטורית זה מעולם לא היה גורם גדול בהשפעה על כמות הקהל, שהרי תמיד היה מאבק בין כמה קבוצות. במקרה של בית"ר כיום היא אחרי הרבה עונות שפל, והקהל מתגעגע להצלחה ולכן הוא בא, במכבי חיפה ההיפך - הקהל רגיל כבר להצלחה וזה לא עושה לו את זה כרגע.

מכבי חיפה תמיד (בוא נדבר על עשר השנים האחרונות) הביאה יותר קהל מבית"ר. היחידה שאולי הביאה יותר היא מכבי ת"א, אבל את הנתונים המדוייקים אין לי.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/04
  7. אלוהים* Member

כמה שטויות אתה כותב... בשני גמרים היו 35 אלף בית"רים. מילאתם את קרית אליעזר? כל הכבוד, רק כמה צופים נכנסים לשם? 16-17 אלף, לטדי 21.

אל תשכח את העובדה שב-5 שנים אחרונות בית"ר בתחתית ללא משחקי עונה/אירופה ותבין מה זה הקהל של בית"ר.

8. אורן04 Member

בן כמה אתה? נשמע כמו בן 13 מצוי.

איך יכול להיות גמר מול הפועל ת"א עם 35000 אוהדי ביתר. דבר ראשון תכולת האצטדיון האפקטיבית היא 40,000 צופים, דבר שני הפועל שגרים בת"א בוודאי הביאו לפחות 15,000 צופים. אנחנו במשחק מול הפועל י-ם מילאנו לבד את האצטדיון, כי הם הביאו מעט מאוד אוהדים.

וה-5 שנים ה"קשות" האלה של ביתר היו בול אותו דבר למכבי חיפה מ-95 ועד 2001 וגם בשנים אלה היה לנו המון קהל (ובמיוחד בעונה של אלי כהן שזכורה לי היטב).
    ממוצע הצופים של מכבי חיפה גם בליגה א' (לאומית של היום) עמד על 5,000 בזמנו.

ושוב מכבי חיפה מילאה את הקרייה כמעט בכל משחק גדול (ופה אני לא מדבר על השנה), בית"ר לא יכולה למלא את טדי כי הוא גדול (פרט לפעמים שציינתי) ובד"כ היא אפילו לא קרובה למלא אותו.

9. אלי מתחן Member

אתה יכול להשוות למלא את טדי ואת קריית אליעזר? זה כמו שאני אשווה בין קריית אליעזר וטדי בלי הצפוני שאותו מילאנו בעבר כמעט בכל משחק. זה אותו דבר?

בין העונה הראשונה של הצפוני ועד עונת גוטמן ואפילו בסיבוב הראשון שהוא אימן ממוצע הצופים בטדי היה בסביבות ה16 אלף, כאשר למשחקים גדולים כמו החזרה לטדי בעונה של אוחנה נגד מכבי חיפה הגיעו 18000 אלף צופים אוהדי בית"ר לא כולל אוהדי מכבי חיפה.
    אתה בוחר להתייחס לנתונים שהם פשוט לא נכונים, קריית אליעזר לא התמלא לעיתים תכופות בשנים האחרונות ואם כן זה רק במשחקי אליפות ואולי הצגות שחקנים.

אתה קורא לשנים שהיו לכם מ95 עד 2001 שנים קשות? לא הייתם אפילו עונה אחת בתחתית, וכל עונה היו ציפיות לאליפות ועדיין בכל מני משחקים מעונות האליפות ואפילו בעונות האליפות שלכם היו לנו יותר אוהדים מלכם בקריית אליעזר.

לגמרים בר"ג הבאנו 35,000 אוהדים והפועל ת"א הביאו בסביבות ה10,000 קצת פחות, יש תמונות אם תרצה אני אראה לך. אתה יודע מה, אני לא אכנס לויכוח הזה מול מישהו שנותן טענה ולא מביא עובדות, אתה רוצה אתה מוזמן להביא לי קישורים שמוכיחים את מה שאמרת.

10. אורן04 Member

מי שמפריח הפרחות זה אתה, אני הבאתי לך את העובדות על הקהל של שתי הקבוצות השנה. כל דבר מעבר לכך הוא עיוות של המציאות לפי רצונך.

11. אלי מתחן Member

עובדות מהראש שלך.

12. אורן04 Member

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/771.html

5000 מול בני יהודה

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/783.html

3000 מול ב"ש

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/797.html

12000 מול מכבי ת"א

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/713.html

10000 חיפה-ביתר

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/773.html

7000 חיפה-הפועל ת"א

http://www.nrg.co.il/online/3/ART/766/800.html

6000 חיפה-ב"ש

ואני אביא עוד אם תרצה, ולא רק מNRG.

13. yakirmaimon Member

סלח לי אורן04 אבל אתה מעז להשוות את כמות הקהל שלך לכמות של בית"ר???????.........

14. אלי מתחן Member

תרשה לי לגכך, המספרים שמוצגים שם הם לא אמינים. באף משחק ליגה בשנים האחרונות לא הבאנו פחות מ6 אלף צופים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/11/04
  15. אורן04 Member

חחח בסדר, גם באתרים אחרים כתוב כמויות דומות, למשל על בא"ש המקס' שראיתי היה 5500.
    להמציא זה קל מאוד, ואתה מוכיח את זה כל פעם מחדש.