מחזור 9: חיפה ירוקה, אשדוד מנצחת את מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏4/11/04.

1. אלי מתחן Member

במחזור הראשון קריית אליעזר לא היה מלא, היו מקסימום 9 אלף אוהדי מכבי חיפה ו3 אלף אוהדי בית"ר, זה 12 אלף אוהדים שזה 5 אלף פחות מקריית אליעזר מלא.

2. robson Member

אני לא מבין מה הבעיה?..
    תמיד הממוצע של חיפה היה 6 או 7 אלף אוהדים ושום דבר לא השתנה לטובה או לרעה..
    הבעיה היא שחוץ מבית"ר אף קבוצה לא מביאה קהל למשחקי חוץ וגם למשחקי בית אם יורשה לי להוסיף..

3. אלי מתחן Member

וכמה מפתיע ששתי הקבוצות האלה הן ההתקפות הטובות בליגה.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו שעלה בראשי: בשבת הבאה משחק העונה הראשון נגד מכבי ת"א שיכול להגדיל את הפער ל- 14 נקודות אם אני זוכר נכון. ככל הנראה, טפו טפו טפו, יעמדו לרשות רוני לוי כל השחקנים. לאור ההצלחה של ברדה וקולאוטי (שלכאורה מתנגשים בתפקיד), ולאור החזרה של רוסו, גרייב וגונזאלבש מהפציעות איך הייתם מארגנים את ה- 11 הפותחים של רוני לוי בצורה הטובה ביותר לקראת מכבי ת"א?
    אני אנסה:
    -------------דוידוביץ'------------
    מגרש'-----בנאדו----חרזי-----אוזן
    ---------טל------דירסאו--------
    קטן----------בוקולי----------רוסו
    ------------קולאוטי-------------

בחיי, זה היה קשה לבנות את ההרכב הזה... חרזי בהרכב שלי בגלל ההופעות הטובות בשני המשחקים האחרונים, בעוד גונסאלבש אולי צריך להמשיך באימונים לפני שנזרוק אותו חזרה להרכב במשחק מפתח שכזה. גם הניסיון קובע, ואני חושב שעם ההתקפה של מכבי ת"א (אוקסימורון) חרזי לא יתקשה. נאלצתי בקישור להוציא את באדיר ולהכניס את רוסו. באדיר בירידה לאחרונה וחבל כי הוא שחקן שיכול להכניס הרבה נחישות וכוח להגנה וגם להתקפה. רוסו זה רוסו, כשהוא כשיר הוא צריך לשחק מכיוון שהוא יודע לבשל וגם לכבוש. טל ירד קצת אחורנית כדי לעזור לדירסאו שמשחק טוב מאוד לדעתי לאחרונה, ויחד הם ישתקו את מרכז הקישור של מכבי ת"א ויחפו על החסרון של באדיר. על קישור התקפי שמורכב מרוסו בוקולי וקטן אני לא צריך להרחיב, מסכנים מי שיעמדו מולם. התלבטות אחרונה הייתה בחוד- קולאוטי וברדה כבשו לא מעט לאחרונה, אבל לקולאוטי יש יותר "פינישינג", מיקום וכוח. הוא יידע גם להוציא את סטרול/ג'ובאניני החוצה כשצריך ולפנות שטח לשלישיה מהקישור ההתקפי.
    מה דעתכם?

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא מבין למה לפתוח עם 2 קשרים אחוריים. ברור שזה מה שיעשה רוני לוי כי הוא פחדן הומו עלוב אבל אני הייתי מוריד את דירסאו לספסל ופותח עם ברדה שמוכיח את עצמו במשחקים ששיחק. במערך שכזה חיפה תהיה דורסנית ופשוט תקרע למכבי ת"א החלשה, המסכנה והמצחיקה את הצורה.

6. city Member

אני מסכים עם ההרכב שנתת חוץ מדבר אחד. אני הייתי משאיר את באדיר בהרכב ומשאיר את רוסו על הספסל. ההרכב הזה רץ טוב כבר כמה מחזורים ומציג יכולת משכנעת. חוץ מזה, אם במהלך המשחק רוני לוי יצטרך שינוי, הוא תמיד יכול להעלות מהספסל את רוסו (שעוד לא בכושר משחק מלא).

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובסון, זכור לי שאמרת משהו על אליניב ברדה בזמנו?
    רק לפני חודש טענתי שמדובר באחד מהחלוצים הטובים בליגה שפשוט לא מנצלים אותם נכון.
    מדהים באיזה מהירות התברר שצדקתי.

ולמישהו בכלל יש ספק מיהו השוער הטוב בארץ היום?
    2 שערים בלבד אסי רחמים חטף העונה(את 2 השערים האחרים של אשדוד חטף השוער השני של אשדוד כשרחמים היה בחוץ בגלל הרחקה).

ככל שהעונה חולפת השיחרור של השוער הענק הזה כואב יותר ויותר.

8. אורן04 Member

חחח השוער הטוב בארץ! אז הוא נותן עונה טובה, אבל זה לא אומר שום דבר. דוידוביץ' ואוואט טובים ממנו בהרבה גם בימים אלה. בקשר לשטאובר ואלימלך - זה כבר לא זה (בעצם שטראובר אף פעם לא היה זה).

אגב ברדה - הוא לא בין החלוצים הטובים בארץ וגם לא באיזור. יש לו איכויות, ועם כדורים כמו שהוא מקבל במכבי חיפה הוא יכול לפרוח, אבל עדיין פרט לשערים הוא עושה הרבה בעיות למכבי חיפה כחלוץ, התנועה שלו לעומק לוקה, המסירות שלו לוקות, המשחק עם הגב לשער לא מספיק טוב. זה לא זה. קולאוטי עדיף בהרבה. תפקידו הטבעי של ברדה הוא כקיצוני ימני שיכול לעשות תנועת עומק גם עם הכדור וגם בלעדיו (בעיקר להגבהות) שם הוא יכול לנצל את המהירות והזריזות שלו יחד עם הטכניקה.

9. burning soil Member

שני משחקים לא הופכים את ברדה לשחקן כל כך טוב כמו שאתה אומר,
    זה גם לא כזאת חכמה להבקיע שערים מול קבוצות בינוניות בעלות הגנות חלשות.
    פוטנציאל יש,ואם הוא ימשיך לקבל צ'אנס הוא גם יבקיע,ואפילו יהיה לו מקום בנבחרת.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. אסי רחמים חטף העונה 2 שערים.
    2 שערים.
    אני יודע שקשה לקלוט את זה, אז תנסה שוב.
    בעוד שההגנה של מכבי חיפה כוללת את השחקנים המובילים בארץ, לאסי רחמים יש בהגנה שחקנים כמו אג'יפור, עמר סלמן, אדיר טובול ועידן שריקי.
    כשאשדוד לא סופגת זה לא אומר שלא הגיעו לשער של רחמים במשך 90 דקות כמו שקורה בקבוצה כמו מכבי חיפה, זה אומר שרחמים הצטיין ומנע מאשדוד לספוג.
    אני ראיתי השנה את כל המשחקים של רחמים, רובם במלואם, את השאר בתקצירים, ובכולם, בלי יוצא מהכלל, הוא הצטיין.
    הוא כרגע השוער בכושר הטוב ביותר בישראל.
    דוידוביץ' בכושר פחות טוב ממנו, וכך גם אלימלך ויתר שוערי הליגה.
    אין לי ספק שאם הוא היה עומד היום בשער של מכבי ת"א או מכבי חיפה הוא היה מוזמן לנבחרת, אם כשוער שני ואם כשוער ראשון.

הלאה, אליניב ברדה.
    2 משחקים שהוא פתח, 3 שערים, זה אומר הכל לדעתי.
    אני טוען כבר הרבה מאוד זמן שהוא אחד מהחלוצים הטובים בארץ.
    אין בארץ שחקני הגנה שיכולים להתמודד עם המהירות שלו, מישהו כאן דיבר על המסירות של אליניב, המסירות שלו מעולות, הוא יודע למסור במהירות, ויש לו תנועה מעולה.
    הוא נותן הכל, נלחם בלי הפסקה, ובעיקר תמיד מוכן ללמוד.

אבל זה בסדר, גם על יניב קטן נלחמו איתי עד לתחילת השנה הנוכחית, ובסוף התברר שגם בנושא יניב קטן צדקתי.
    בסוף השנה נחזור לנושא ברדה, וכולם יראו(במידה והוא ימשיך לקבל את חולצת ההרכב) שגם כאן אני צודק.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי חיפה ניצחה היום את הפועל נצרת-עילית 1:3 במשחק אימון. לחיפה כבשו ווסלי פינה גונסאלבס, אליניב ברדה ושי בירוק.
    קראתי גם שלמרות שרוסו עורך אימונים מלאים, וגם שיחק היום, הוא מרגיש מדוכדך בגלל שאיבד את מקומו בהרכב (נגד מכבי ת"א הוא צפוי לפתוח שוב על הספסל) והוא חושש שלא יחזור להיות השחקן שלפני הפציעה. לדעתי הוא צריך להבין שבשביל זה צריך סגל רחב, ושאם הוא ישתדל יותר באימונים הוא יצליח לחזור להרכב, שכן הפוטנציאל ליכולת שהוא מסוגל להפיק גבוה מאוד כפי שידוע לכל.

12. robson Member

משה אוחיון, ידידי הצעיר.
    אין לי ספק שברדה הוא חלוץ ליגה טוב ומעולם לא אמרתי אחרת אני עדיין ממשיך לטעון שלהיות החלוץ המוביל
    במכבי גדול עליו, פשוט אין לו את הנתונים להיות חלוץ ברמה אירופית.
    בכל אופן לפי דעתי את הדיון על ההרכב של מכבי חיפה צריך לעשות בדיון על חיפה ולא בדיון המחזור...

13. DaMaGe Revolution Member

על מה אתה מדבר??!

הייתי במשחק מחזור 1 ולא מילאתם שום מגרש....היו מלא חלקים קירחים אצלכם ובכל מקום היה רשום שהבאתם רק 7,000...פחחח...

אנחנו לעומתכם הבאנו 3,000 ושחר דחס אותנו כרגיל ביציע של 1,700 אוהדים בזמן שאתם מביאים לטדי במקרה הטוב 1,000 ונותנין לכם את התנאים הכי נוחים שיש.

7,000 אוהדים למשחק בית מחזור ראשון! לא יאומן אתם פשוט קהל עלוב, כל מה שיש לכם בראש זה אבוקות ופירו'...קהל לא נמדד לפי פירו'.

איזה 30,000 נגד רוזנבורג?!!? במקרה הכי הכי הכי טוב הבאתם 25,000...
    ואיפה הייתם נגד הקבוצה האוקראינית בגביע אופ"א?!?!

אנחנו הבאנו מחזור שני נגד הבועל ת"א ונגד מכבי ת"א בבית למעלה מ-14,000 אוהדים,
    נגד בני יהודה הבאנו 7,000 אוהדים אחרי 2 הפסדים רצופים,
    נגד הבועל ב"ש הבאנו 7,000 אחרי תבוסה צורמת (ואתם יודעים למי....),
    נגד הפועל חיפה היינו שם יותר מהקהל של הפועל חיפה חח...
    ונגד הפועל פ"ת שבוע שעבר אני בכלל צריך לפרט?! מה שהלך שם היה פשוט מטורף! לא יאומן כמה הבאנו למשחק חוץ!

פשוט מדהים הקהל של בית"ר...לא חושב שיש בכלל ויכוח על מי הקהל הכי טוב והכי נאמן בארץ.

למכבי חיפה יש קהל נאמן!?!? תעשה לי טובה...חחח...

14. קופירוק Member

נגד רוזנבורג היו 30000 אל תתווכח... ונגד פועל ת"א וחיפה היה מלא.
    אין וויכוח לגבי מי הקהל הכי נאמן בארץ אבל אוהדי בית"ר הם ממש ממש לא הקהל הטוב בארץ.

15. אורן04 Member

פחחחח לך תמציא, מול מכבי ת"א ראיתי אותכם היה אולי 10,000 גם זה כנראה לא ומול הפועל ת"א גם ראיתי ואפילו זה לא היה, היה ריק לחלוטין משהו כמו 6-7 אלף.
    הקהל הממוצע שלנו גבוה בהרבה משלכם, ותמיד היה.
    והכמויות שאנחנו מביאים לבלומפילד נגד התל אביביות הן גבוהות יותר מכל מה שאתם מביאים למשחקי חוץ.
    אבל יש לכם קהל משהו משהו והוא מוכיח את זה כל פעם מחדש עם נהמות, קללות ואבנים על האוטובוס של הקבוצה.

**ולאחר בדיקה קטנה באתרי האינטרנט השונים - העובדות לפני:

ביתר-מכבי ת"א - 12,000 צופים
    ביתר-הפועל ת"א - 10,000 צופים
    ביתר-בני יהודה - 5,000 צופים
    ביתר-ב"ש - 3000 צופים (בזיון)

חיפה-דרבי בהצגת שחקנים - 14,000 צופים
    חיפה-ביתר - 10,000 צופים
    חיפה-נצרת עילית - 6,000 צופים
    חיפה-הפועל ת"א - 7,000 צופים
    חיפה-בני יהודה - 6,000 צופים
    חיפה-ב"ש - 6,000 צופים
    חיפה-רוזנבורג - 30,000 צופים

לסיכום אתם מביאים תמיד מספרים יפים נגד התל אביביות, אנחנו מילאנו את המגרש בהצגת שחקנים, הבאנו 10 מולכם, מביאים יותר ממכם במשחקי הליגה ה"רגילים" באופן קבוע, מילאנו את ר"ג דבר שאפילו מכבי ת"א לא עושה באלופות, ועוד נשאר לנו את המשחק מול מכבי ת"א בו המגרש יהיה מפוצץ, את הדרבי לארח - מגרש מלא, וכל זאת בליגה כל כך עלובה שהקהל שלנו נשאר בבית בגלל ש: 1. הנצחונות קלים. 2. אנחנו תמיד ביום ראשון בשעה זוועתית (אני אישית לומד עד 19:30).

אוהדי ביתר שבו בלול, הדבר היחיד שאתם יותר בו ממכבי חיפה זה גזענות ואלימות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/04