מחזור 9: הקלאסיקו הגדול - ריאל מפרקת את בארסה 3:1 - כריסטיאנו, פפה ובנזמה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏24/10/14.

1. golding מנהלים

איסקו צפה קצת בקלטות של אוסקר במהלך הקיץ, העבודה ההגנתית שלו פשוט מעולה.

ריאל הייתה טובה בהרבה היום, אם אני לא טועה זה הניצחון התשיעי שלהם ברציפות הליגה. קשה לי לראות קבוצה עוצרת אותה בכושר הנוכחי.

2. Raulito Madridista

http://srv1.Xxx.co.il/2/544be967101de.Xxx

שטיח לרגלינו. האווירה בפאב(ג'קסון) הייתה מדהימה וכל מי שהתעצל - הפסיד, אז אני יכול רק לתאר לעצמי מה הלך שם בברנבאו(הנה קבלת הפנים לאוטובוסשל השחקנים), פשוט 90 דקות של טירוף. הקהל נתן בראש. אני לא כל-כך יודע מאיפה להתחיל חוץ מזה שיש שמחה גדולה והקלה עצומה, אולי נתחיל מהסוף - שחטנו אותם, אבל רק 3:1. בארסה ששימשה כשטיח מול אלופת אירופה - צריכה להגיד תודה לאלילת המזל שהיא לא חזרה הביתה עם מאניטה לפחות בין הרגליים, וזו פעם שלישית שהיא נמלטת כמו בעונת הפאסיו(2007-08) וגם בגומלין הסופר-קופה ב-2012-13. כריסטיאנו חירב אינסוף התקפות והוא היה גרוע מאוד.

אומרים עליי שאני מר סטטיסטיקה של ריאל מדריד וזה נכון, אבל אני באמת לא זוכר מתי הצלחנו לנצח בקלאסיקו אחרי פיגור, שהגיע מוקדם מאוד. השחקנים הפגינו פשוט אופי עצום והיינו טובים מבארסה כמעט לאורך כל המשחק, פשוט שאפו ענק, בטח כשהשחקן הכי טוב של הקבוצה פשוט לא הופיע גם לקרלו על כך שהכין את הקבוצה נהדר, בשעה טובה יש לו ניצחון על קבוצה גדולה והפער רק נקודה אחת - יאללה להסתער!!

אחרי המשחק ראמוס אמר 'היינו נהדרים בכל חלקי המגרש' ונותר רק להסכים אותו. אני עדיין סקפטי לגבי המערך ללא קשר אחורי, ובארסה הייתה היום שכונה לחלוטין - אבל חוץ מהפתיחה - לא היה קיים חוסר איזון אצלנו. הרבה שחקנים היו מעולים(פפה חזר לעצמו במחצית השנייה אחרי שלקח את הכדורים וכבש עם כל הלב) - אבל מעל כולם שניים ניצחו את המשחק - מרסלו ובנזמה, ומי האמין שנגיד את זה בסופר-קלאסיקו. היריבה לא הייתה לבאנטה היום גם אם בדקות מסוימות היא נראתה ככה. בנזמה היה נפלא בהנעת הכדור, כל כדור לכתובת וגם עשה תנועה אדירה. למרות ההחמצה הכפולה הוא לא הוריד את הראש והגיע לו לכבוש, קלאסיקו רביעי ברציפות בברנבאו. ומרסלו? איך הוא השתחרר בתחילת המשחק והעביר רוחב, פשוט לבארסה לא הייתה תשובה ליכולת המזהירה שלו בחלק הקדמי. בארסה ממש הייתה פרוצה בכל המחצית השנייה, נראתה קבוצת לא מאומנת ושמחתי לראות את לואיס אנריקה הבוגד אובד עצות.

חשוב לציין גם את איקר שהפגין מנהיגות וכיוון את שחקני ההגנה(ראמוס מעולה, סתם הרבה פיות לחבר'ה פה) וגם רשם הצלה אחת מדהימה בזמן קריטי ובדיוק על זה דיברתי. איזה ערב, איזה כיף, ננוח קצת לפני שתקבלו את סיקור המשחק המלא באתר. Hala Madrid Y Nada Mas!!!

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אולי שיביאו את פלקאו ועונה אחר כך את רוני.
    מעניין כמה עוד עונות המועדון הזה צריך כדי לקלוט שלא פותרים בעיות בהגנה עם עוד חלוצים.

שימשיכו לא לספוג בליגה גם עוד 30 משחקים, בפועל בכל משחק מול יריבה רצינית, ההגנה הזאת ואיתה כל הקבוצה קורסת. פעמיים עד עכשיו זה נגמר בשלישיות, ואין סיבה שזה יישתנה בהמשך.

Civil אוהב/ת את זה.
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני שמח לראות את חאמס משתלב יותר ויותר. היום אסיסט לבנזמה, שני מצבים לשער ועוד 24 מסירות מדוייקות, שלא לדבר על כך שהיה כמה פעמים חופשי אם רק רונאלדו היה מרים את הראש. אחרי הביקורת שהוא קיבל (ולטעמי שלא בצדק) ולאור העובדה שהוא בכלל משחק באגף שזר לו, אני מרוצה מכך שהוא משתלב ומרגיש טוב יותר בכל יום שעובר והקרדיט גם לקרלו שגם כשהיה פחות טוב, הוא המשיך להאמין ונתן לו לצבור את הביטחון. צפיתי ניצחון לריאל וצדקתי, פשוט כי בעוד שההתקפה שווה בשני הצדדים, בהגנה היתרון של ריאל מול האין הגנה של בארסה כ"כ ברור. נהניתי לראות היום את הקלאסיקו, משהו שבד"כ לא קורה לי.

5. WARTOYZ what is your profession?

אני חושב שהבעיה של חאמס היא שהוא נשפט לפי תג המחיר שלו הוא כשלעצמו שחקן טוב אבל לא של 80 מליון ולא, ועד כה הוא לא הוכיח שהוא עדיף על איסקו בקישור ולא על בייל באגף, אני חושב שפשוט מי מבקר בעקיפין בין אם במודע או לא מבקר את פלורנטינו.

אני לא רואה סיבה שכאשר בייל יחזור למה חאמס לא יירד לספסל אין סיבה ולו הקלילה ביותר שהוא יחזור לקישור על חשבון איסקו לא מתקבל על הדעת, אבל שוב לך תצא נגד הנשיא שככל הנראה כפה את הרכישה ונגד תג מחיר של 80 מליון לא פשוט להיות מאמן בריאל מדריד אפילו אם קוראים לך מוריניו..

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מהתחלה לא חשבתי שריאל צריכה את חאמס וגם על תג המחיר שלו דיברתי (שום שחקן בעולם, כולל רונאלדו ומסי, לא שווה 80 מיליון), אבל מצד שני אני חושב שמבחינת כישרון, חאמס לא רואה את איסקו, שהוא שחקן טוב מאוד, אבל הוא לא חאמס. יש לו תכונות עדיפות על חאמס, בעיקר הגנתיות, אבל מבחינת ראיית משחק למשל, חאמס טוב ממנו. גם לבייל יש תכונות טובות יותר וטובות פחות משל חאמס, ככה שלא ממש ניתן להשוות אותם. בייל הוא יותר גולר מחאמס, האחרון יכול להשאיר לך כדור מול שוער מתי שתרצה. אני כן חושב שמגיע לו הרכב והוא מקבל את זה עד עכשיו בזכות ושוב, כל זה כשהוא משחק באגף שזר לו לחלוטין. אבל ככה זה, כל מי שראה את חאמס רק במונדיאל וחושב שהוא לפתע הפציע, מרשה לעצמו לזלזל בקולומביאני הנהדר. הכישרון היה שם הרבה הרבה לפני המונדיאל.

מתן ערוסי אוהב/ת את זה.
  7. zivmay Member

לואיס אנריקה קיבל נוקאאוט לפרצוף, ואם זה כך מול אנצלוטי, מה יקרה מול מאמנים יותר מוכשרים?
    שיטת היהלום יכולה לעבוד התקפית, אבל הגנתית היא זוועת עולם. הלחץ בשיטה הזו פשוט חובבני, שחקנים גם שהם לוחצים עושים את זה בצורה כלכך גרועה, שאני בהלם איך קבוצה יכולה להתדרדר בצורה כלכך דרסטית בשנתיים-שלוש, באספקט שהיא הייתה מדהימה בו.
    כל איבוד כדור של בארסה, גרם למתפרצת לתפארת של ריאל. שחקנים לא יורדים להגנה, שחקנים לא סוגרים בצורה חכמה. ואיאפשר להאשים רק את השחקנים, כי במיוחד בכדורגל של היום, ובמיוחד של בארסה העבודה של המאמן היא מאוד אינטנסיבית וטבועה.
    בינתיים היו 8 מחזורים די טובים של בארסה, היום היו לה 20 דקות די טובות. אבל אחר כך פשוט זוועה.
    ד"א, לואיס אנריקה, שהוא בנאדם שנושם ספורט ( רץ מרתונים וכו'...), הייתי מצפה ממנו להעמיד קבוצה שתראה עליונות בכושר הגופני, ובפיזיות בכל תחומי המגרש. אבל בינתיים זה רחוק מזה.

8. WARTOYZ what is your profession?

כל עמדה שתציב אותו במערכים של ריאל יבטלו את מירב היתרונות שלו, העמדה המתאימה ביותר בעבורו היא זו של אוזיל דאז בזמן מוריניו היום העמדה הזו לא קיימת מתחת לחלוץ ב 4231, ואם זה באגף או חלק מהטריו אז האוסף תכונות שלו לא נותן לא העדפה לא מול בייל ולא מול איסקו ואת זה אני אומר רק בהסתמך על מה שאני רואה משלושתם העונה וזה המבחן היחידי הרלוונטי בעיניי לקבלת חולצת ההרכב, כישרון זה דבר טוב ויפה רק אם אתה מממש אותו על המגרש כרגע לטעמי זה לא כך.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מסכים עם מה שאתה אומר, מלבד השורה על איסקו. ראיתי את כל המשחקים של ריאל העונה, גם כשאיסקו שיחק, לא ראיתי שהוא היה עדיף על חאמס, נהפוך הוא (לא שהוא לא שיחק טוב, רק שלדעתי חאמס, להוציא את המשחקים הראשונים, מפגין יכולת טובה בשביל לשחק בהרכב). בייל אכן פתח מצויין את העונה, אבל ככה זה כשיש לך עומק בספסל. סביר להניח שאיסקו היה מקבל הרכב אילולא חאמס, כרגע אני לא יכול לומר ב-100% שמגיע לו הרכב על חשבון הקולומביאני.

10. WARTOYZ what is your profession?

נו אז בשורה התחתונה אני חושב שהוא מקבל הרכב בגלל תג מחיר מאידך דעתך שזה מקצועי נראה אם מישהו ישנה את דעתו בהמשך העונה B)

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ברור שהוא התחיל לקבל הרכב בתחילת השנה בגלל תג המחיר, אבל מה שאמרתי זה שלמרות משחקים לא טובים בהתחלה, קרלו המשיך לתת לו ביטחון (לא רואה בזה דבר פסול אגב) ונכון להיום בכושרו הנוכחי, מגיע לו הרכב. זה לא אומר שלאיסקו לא מגיע, אבל לא ראיתי מאיסקו משהו יותא דופן שיוציא את חאמס מההרכב. בגדול, אני עדיין חושב שריאל סתם הביאו את חאמס.

12. Civil Anti Madridista

לא מאמין לעצמי שאני אומר את זה, אבל את המשחק לא ראיתי אז אני מסתמך על התקציר שהופיע בשער השבת.
    קודם כל אני לא מבין מדוע ג'רמי מת'ייה עלה במקומו של ג'ורדי אלבה? ואם צ'אבי מתחילת העונה על הספסל מה השתנה דווקא היום?
    לגביי לואיס סוארס אני חושב שההחלטה לפתוח איתו הייתה נכונה, בטח לנוכח הכושר שפדרו נמצאו בו ועל מוניר הקלאסיקו עדיין גדול.

בכל אופן ההפסד הזה לא הפיל אותי מהרגליים. אפשר לשקר לכולם שלא ספנו 8 משחקי ליגה רצופים, אבל היום הבלון התפוצץ.
    ראוליטו הזכיר כאן לפני המשחק מה המפתחות של ריאל מדריד לניצחון הערב, והוא שכח את היתרון העצום שיש להם במצבים הנייחים.
    למרות ההפסד אנחנו עדיין בפסגה בפער נקודה, וגם להפסיד צריך לדעת (משהו שריאל מדריד לעולם לא תדע להכיר בו).
    ברכות לבלאנקוס, נתראה בקאמפ נואו.

13. מתן ערוסי Member

אין מילים לתאר את האושר. אני לא יודע אם זה נאמר כאן, אך אחת הסיבות המרכזיות לניצחון שלנו היא העובדה שהקבוצה ידעה לסגור היטב את האמצע ואילצה את בארסה לתקוף מהאגפים.

האמת לצד האושר יש לי גם אכזבה קטנה. כל המשחק אני הרגשתי שמשהו תקוע לנו במשחק ההתקפה ושיכולנו בקלות לרמוס את ברצלונה שכבר שנים לא ראיתי אותה כזו חלשה כמו עכשיו. אני קצת מרחם על מסצ'ראנו שאלה החברים שלו להגנה. לא נורא, אולי נתחיל רצף נצחונות קלאסיקו משלנו :).

14. WARTOYZ what is your profession?

בסדר, רק שאני עדיין מחזיק בדעה שהמחיר ששולם עליו הוא זה שמשבץ אותו בהרכב נכון להיום(להבנתי).

15. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

איסקו וחאמס שחקנים מאוד שונים, קשה להגיד אם מישהו מביניהם טוב מהאחר. לחאמס יש יותר סטאר קוואליטי, הוא יותר יעיל בהתקפה לטעמי ולכן גם בלי קשר למחיר אפשר להבין מדוע אנצ'לוטי העדיף אותו עד הפציעה של בייל. מה שכן, לאיסקו יש משהו מאוד מיוחד ואותנטי במשחק שלו שאפשר לראות למה הוא קיבל סטנדינג אוביישן מרהיב כשהתחלף וצ'אנטים של השם שלו לאורך כל המשחק. הפשטות שבה הוא משתלט על הכדור, משתחרר משמירה ומנער שחקנים והכל בנגיעה אחת זה משהו שמזכיר מאוד שחקנים כמו זידאן ואינייסטה. לדעתי עם החלטות טוב ועזרה מצוות האיון הוא יכול להגיע לרמה שלהם ואולי אף יותר. הוא באמת קוסם.