מחזור 9 בליגת העל: תל אביב צהובה - 0-1 למכבי על הפועל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/10/15.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אז אפשר להשאיר את ורמוט בהרכב לצד מיכה וזהבי, האמת שדי נהנתי ממנו במחצית הראשונה נגד בית"ר.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה אמרת עכשיו, בעקיפין, שבדש טוב מיצחקי?

מה? איך? מתי? למה?

3. DRORIKO Member

אני מצטער,אבל יצחקי דהיום נוראי. הוא הצל של השחקן הגדול של לפני הפציעה ב-2014

4. Love Is Red Member

ברק בדש עדיף על הפצוע הזר שלהם שעוד לפניי שהגיע אליהם היה פצוע בכמות הזויה...
    אבל עדיף על יצחקי?
    שיצחקי בריא הוא אחד מ5 החלוצים הכי טובים בליגה, והוא גם לא חלוץ שתלוי בזהבי...

5. DRORIKO Member

יופי,כשהוא בריא. אני דיברתי על הכושר הנוכחי. יצחקי לא התאושש מהפציעה הגדולה שלו. אתה רואה עליו שהוא כבד,מגושם ואיטי במחשבה. דיברתם על ה"יכולת המעולה שלו נגד בית"ר " אז במחצית הראשונה זהבי סידר לו כדור נהדר ברחבה,ולא היה צריך להיות נביא כדי לדעת שהוא יתמזמז איתו ובסוף יאבד. אפילו ליוקנוביץ' נמאס והוא החליף אותו במחצית.

6. Love Is Red Member

הוא החליף אותו כי הוא נפצע!

7. DRORIKO Member

טוב את זה לא ידעתי,טעות שלי. אני עדיין לא חושב שהיום הוא חלוץ טוב. ובניגוד ל-EO11 אני חושב שהמחצית הראשונה שלו נגד בית"ר לא היתה טובה(עם כל הכבוד לבישול).

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/15
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

את ההורדה שלו לזהבי בגול השני לא בדש ולא אף חלוץ בלבל של בדש יוכלו לעשות.

ואגב, אני די בטוח שנגד בית"ר ליצחקי יש מחסום פסיכולוגי. אמנם הוא כבר הבקיע נגדנו, ועדיין, אנחנו לא עוד קבוצה בשבילו. אתם מוזמנים לראות אותו ואת ריקן "חוגגים" את השערים של מכבי נגדנו ולראות שיש בדבריי משהו.

9. DRORIKO Member

ליצחקי של אחרי הפציעה יש מדי פעם הבלחות, כמו הנגיחה שדיברת עליה, או כמו הפצצה נגד עכו. אבל אלה הבלחות של פעם במשחק וזה אפילו לא קורה כל משחק.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ואני מבין שבדש מנגד הפציץ כל משחק והיה כוכב ההתקפה של מכבי.

11. סמואל אטו Member

בדש מסוגל לתרום במשחק שלם בצורה עקבית.
    יצחקי בכושר של היום מסוגל רק להבליח פה ושם. הוא גם לא בנוי לעמדת החלוץ בעוד בדש הוא חלוץ מרכזי קלאסי.

12. Love Is Red Member

שמישהו יסביר לי פעם אחת מה התפקיד של רמזי ספורי?
    אני לדעת, בחייאת...
    הוא קשר, הוא חלוץ?
    הוא קשר אחורי?
    מה הוא?
    הוא נראה חלוץ, שיחק הרבה כקשר קדמי אבל הוא נראה גם כמו שחקן שיכול לשחק כקשר אחורי, אני כבר מבולבל ><

13. South Boy Member

לפי מה שאני ראיתי הוא נגר.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

דרבי תל-אביבי.

1. כל אוהד באשר הוא, בין אם מדובר באוהד הצהוב שכבר חושב על ליגת האלופות או 'שבע' משום שחווה טריליון ניצחון בעונות האחרונות, ובין אם מדובר באוהד אדום, עצוב, עם מחשבות אובדניות(לא באמת), שלא מאמין שיש סיכוי להפתעה מחר - כל אחד שיגיד לכם שהדרבי לא מעניין אותו או שהוא לא מתרגש - משקר לכם, משקר לעצמו. הפרפרים בבטן רק הולכים וגוברים. החיוך שיהיה מרוח על הפנים כשאני אלבש את החולצה I am Hapoel בדרך לבלומפילד, החיוך שיהיה מרוח על הפנים בכניסה למגרש, בשיר הראשון שכל שער 5 יעודד יחד, בבעיטה הראשונה שלנו לשער או כדור הקרן, בדקות שעדיין יהיה 0:0.

2. יש כל-כך הרבה דברים לכתוב על המשחק הזה:
    - הדרבי של רייכרט - השחקן של מיליון היורו נראה כמו הצל של עצמו והוא מגיע בטירוף לדרבי נגד מכבי.
    - הדרבי של ורמוט - משחק ראשון בליגה נגד הפועל, בטוח שיהיו אמוציות מצד הצדדים והוא גם נראה לא רע.
    - פיסקה כלשהי על ערן זהבי שתמיד מזיין את הפועל בדרבי, מי מסוגל להמר נגדו מחר?
    - מצ'אפים על עמדות בעייתיות של הקבוצות, למשל ראיקוביץ' שנראה רע וחתוכה שנראה - לא קשור לענף.
    וגם טב"ח הבלם מול לוקאס וינטרה - שניהם עם עבר אירופי עשיר אבל מאוד מאכזבים - כבדים, טועים.
    - קצת על המשחק הקרוב - מכבי מגיעה במומנטום הכי גרוע בעידן קרויף, בעוד הפועל נראית כמו קבוצה שתרד ליגה.
    - הדרבי האחרון שהפועל אירחה פוצץ כמובן, זה היה אירוע שצריך להתבייש בו ללא ספק. פואד וזהבי כמובן.
    - כל פיסת אינפורמצייה על דרבים קודמים - הדרבים הגדולים, התמונות, הוידאו, הציטוטים, לא חסר.
    ואתם גם שמתם לב שהשנה הייתי פעיל מאוד מבחינת פריוואים בפורום הישראלי, לפחות עד שהפכתי לסטודנט. אבל איך כתב כאן פעם אוהד בית"ר כשפתח דיון חדש לקבוצה שלו - 'אני מודה שיצא פחות טוב מבעבר. אבל מה לעשות, זה קשה לכתוב דברים כאלה על משהו שאתה כל-כך אוהב'. וזו הסיבה שלא יהיו סיקור לדרבי מהצד שלי, מפאת חוסר זמן וגם אי השלמה עם המצב הנוכחי של הפועל ת"א.

3. קראתי ציטוט ב'ישראל היום' נדמה לי - "מפחדים לקבל תבוסה שתיזכר לדורות", או משהו כזה. מי שמפחד שלא יעלה על כר הדשא. זה נראה בלתי-אפשרי לחלץ משהו מחר, והכל שאלה של מתי מכבי תכבוש את השער הראשון - אבל מי שאין לו טיפת אמונה - שלא ישחק כדורגל, שלא יבגוד במקצוע. הפועל צריכה להאט את הקצב, לשחק אגרסיבי, לתת הכל למען הקהל שסובל. אולי יקרה נס והמשפט 'לדרבי חוקים משלו' - יגיח שוב לאוויר העולם בקונוטצייה הזו. נראה לי מגוחך בכלל לדבר על נק' התורפה של מכבי, כאילו אנחנו שווים משהו בכלל. אנטל ועוד עשרה, בערך.

4. אני בכל-זאת מנסה לעודד את עצמי איכשהו, נזכר ברגעים יפים מדרבים ישנים:
    - הדרבי המטורף ההוא ב-2002/03 - הגולאסו של טועמה כבר בדקה השנייה, הוולה של בלילי, הגול של בן-לוז, כל שער בצבע.
    - הדרבים המרגשים בעונה של שייע פייגנבויים - בלומפילד רעד, השחקנים עלו עם מנוע בתחת, הגול האלכסוני של אוגבונה.
    - הדרבי ההוא בעונת 2006/07. משחק הפרישה של אבוקסיס, כבר תיארתי אותו. הוולה של דואני מהאוויר, הבעיטות החופשיות, משחק שמבחינתי מסמל את הפועל הישנה והטובה - אמנם הייתה לנו חרא הגנה באותה שנה בניגוד ל-DNA וגם מחשבות על אליפות, אבל הפועל כביכול הייתה נחותה ע"י הפרשנים לפני המשחק, אבל הוציאה מים מהסלע. עם עמאר מנצור וניל אברבאנל, ודה-ברונו חלוץ, ובונדר בלם. וברדה עוד היה יכול לנגוח את הרביעי אבל נגח לקיבינימיני, רק 4:0.
    - הגול של טלקיסקי בדרבי ההוא ב-2007/08, השער הכי גדול שאני ראיתי במו עיניי בתור אוהד הפועל מבחינת איכות כמובן. הימים עם גוטמן.
    - ה-4:2 בעונת 2009/10, 'מהפך היסטורי' בדרבים, הפועל עולה לראשונה למאזן חיובי. ורמוט ושכטר רקדו על המגרש וגם ביבראס.
    - הניצחון האחרון שלנו בדרבי, בפלייאוף בעונת 2013/14. הפועל, קבוצה מוגבלת לכל הדעות - מסתכלת ליריבה השנואה והעדיפה בעיניים ונותנת קונצרט של 3:0(עד שבא זהבי וצימק כמובן). התשוקה של דמארי והטירוף שלו בגול, הפצצה של דגני לחיבורים.
    - וכמובן, איתי שכטר הגדול 'איך הם שמחו ב-0:0 הבני זונות האלה, זיינו אותם, את האמא שלהם זיינו'. מכבי שלום, מכבי שלום, איך זה לראות..דאבל אדום. [הבעיה שחלפו איזה 5 שנים מאז. מצד שני, זה אומר שנשאר להמתין רק עוד 5 שנים לדאבל הבא].

5. יום-יום אותה שעה, רואה אותה ממול. יום סביב תשעה, לומדים בסלול.
    המורי הזקן, השוט על כתפו, ובמבט בוחן עומד על משמרתו.
    הגיע הזמן, אומרת אמי - הכל כבר מוכן לזיין את מכבי.
    - רק תביאו את הדרבי.
    - הדרבי הוא מעל הכל.

http://idx.co.il/main/files/IMG_4371_Large_whh%5B1%5D.Xxx

"לפעמים יש אכזבות והפסדים, אבל קבוצה לא מחליפים.
    הפועל את בשבילי מעל הכל, ובלעדייך - לא יכול"

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בעיקרון בנוער הוא שיחק חלוץ, אז לדעתי חלוץ, אבל ההוא פה למעלה ענה הכי טוב. אין לו שום קשר לכדורגל.