מחזור 9 בליגת העל: תל אביב צהובה - 0-1 למכבי על הפועל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/10/15.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המשחקים האלה הם הבעייתים ביותר עבורנו. תתנו לי משחק צמרת אני הרבה יותר רגוע מאשר כל מיני עכו, נתניה, הפועל חיפה ובני יהודה. משחק שסביר בהחלט שנאבד בו נקודות. הכל תלוי בנו, אבל בעבר הוכחנו שיש משחקים שאנחנו לא יודעים איך להתמודד איתם, בעיקר קשור לפן המנטלי, נקווה שהשנה יהיה שינוי.

2. oFiRzZz Member

*התראת נסיון נאחס*
    לא זכור לי שניסינו לשחק העונה הגנתי חוץ מסכנין .. פשוט ההתקפה על הפנים אז זה נראה
    כאילו משחקים הגנתי . גם כל הקטע של ההגנה הכי טוב זה בלוף כי לא שיחקנו נגד 3 הקבוצות בליגה
    (רעננה, ב"ש , מת"א) , ובשלושה משחקים שיחקנו מחצית+ נגד 10 שחקנים (ק"ש,כפ"ס,סכנין) .
    זה עוד בלי להזכיר שלב"ש ההתקפה הכי טובה בליגה .
    שוב , מתחת ל3-4 אני אהיה ממש ממש מופתע .

3. Hapoel_Tel_Aviv Member

ראיתי בערב חג סוכות את הדרבי הזה בגולד. אחד הדרבים המרגשים ביותר והלוואי הלוואי שיקרינו אותו, מצד שני אז גם מכבי הייתה לא משהו למרות שנתנה עונה טובה וסיימה שלישית לבסוף. (משה ביטון כחלוץ?)

אגב, אחרי זכרון נוסף ממופע האבוקות המרגש ב06/07 וגם בניצחון האחרון עם דמארי, ממש חבל שהדבר כבר לא חוקי ויותר מזה, בדרבי הקרוב לא יהיו כמעט דגלי פריסה או שלטים כמעט חוץ משלטי גדר.
    נאחל לימים שבהם יהיה אפשר להכניס גם אבוקות בתיאום עם המשטרה ובאיזור מוגדר, פשוט מוסיף אווירה מעולה.

שאלה לאנשים עם זכרון ממש טוב כאן, אוהדי הפועל ומכבי שכאן @orimor2212 @עומר @Raulito @Fabio Junior רק אני מקווה שאחרי שעצרו אוהד נתניה על שיר עידוד לא יפרשו את השאלה שלי כאל הסתה לאבוקות או משהו אלא רק שאלה, יש שני סימנים לדרבי שאני גדל עליהם מגיל קטן שמעניין אותי לראות אם הם באמת נכונים (אני בטוח שהם לא אז מעניין לדעת מתי הפעם האחרונה שהם הופרו, אל תכניסו גביע הטוטו בבקשה)

*הפועל מעולם לא ניצחה דרבי בגשם - לגבי זה אני באמת לא זוכר מתי.
    *הפועל מעולם לא הפסידה דרבי שהיה בו מופע אבוקות מצד הקהל של הפועל*
    יש לי רק מחלוקות לגבי השני:
    בדרבי הראשון ב06/07 (1-3 למכבי) אני זוכר בוודאות שהודלקו אבוקות צהובות ואחת אפילו בתוך שער 4, הזכרון מעורפל לגבי אבוקות מהצד שלנו.
    *הדרבי של עטר ב11/12 לא נחשב מבחינתי כמופע אבוקות אלא כרימון עשן שנזרק במטרה לפגוע.

4. Turgi Guest

אם אני לא טועה. הדרבי שנקרא בפני אוהדי מכבי כ״דרבי ארבע הדקות״, כלל מופעי אבוקות של שתי הקבוצות. רק שהתזמון של מכבי היה מטורף ושל הפועל היה בעליית השחקנים.

שני הדרבים הכי זכורים לי בימי האבוקות האלה הם הנ״ל והנוק אאוט של טועמה ובלילי.

לא מאמין שהחלום שלך יתגשם. במדינה בה לא נותנים להכניס אביזרי עידוד חוקיים אני לא רואה סיכוי שיתנו להכניס אביזרי עידוד לא חוקיים.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שגם בדרבי של גולדברג ברמת גן ב-2003 אוהדי הפועל הדליקו משהו. בדרבי 4 דקות בוודאות.

6. Hapoel_Tel_Aviv Member

נתון סטט' נוסף על הדרבי, האתר הרשמי שלנו מפרסם את המאזן הרשמי החל מלפני קום המדינה, למרות שעד עכשיו חשבתי שאנחנו מובילים ב2-3 ניצחונות מסתבר שאנחנו מובילים רק ב1:
    57 ניצחונות להפועל
    56 ניצחונות למכבי
    58 תיקו
    (מקום המדינה: 48-46 למכבי, 53 תיקו)

כנראה שלעולם לא תמצאו מפגש צמוד בכדורגל הישראלי או העולמי כמו זה מבחינה סטט' היסטורית.

7. קשר שמאלי Member

שמואל קרלוס שיימן חוזר לספסל

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/8/size475x318/556118.Xxx

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי בדרבי, הייתי ברמת גן ביציע של אוהדי הפועל, אוהדי הפועל הדליקו מספר גדול של אבוקות, באותו הזמן אוהדי מכבי הדליקו רימון עשן מסיבי שגרם לדקות הראשונות להראות כאילו משחקים את המשחק בתוך ערפל.

9. Raulito Madridista

בויכוחים בבית-ספר היסודי היינו צוחקים על זה 'מה אתה מחשיב לי אליפויות מתקופת המשטרה הבריטית'. בדרבי השני בעונת הדאבל, ה-4:2 אדיר בעונת 2009/10 במשחק בו הפועל הובילה 3:0 והייתה יכולה לנקום על החמישייה העצובה ההיא מ-1970- הפועל עברה לראשונה לדעתי במשחקים מאז קום המדינה למאזן חיובי נגד מכבי - 42 נצ' להפועל לעומת 41 נצ' למכבי. מאז הוספנו עוד ניצחון בדרבי הראשון בעונה האחרונה של גוטמן, 2010/11 - ערן זהבי עבר את שטראובר וכבש אחרי בישול נפלא של תמוז. ואח"כ מכבי שברה את הנאחס של 4 שנים ללא ניצחון בדרבי וכמאמר הקלישאה - הגלגל התהפך.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/190/485.Xxx
    http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/190/488.Xxx
    http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/190/481.Xxx
    http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/190/491.Xxx

בחמש השנים האחרונות הנה המאזן:

2010/11:
    - ניצחון 1:0 להפועל בדרבי הראשון
    - תיקו 1:1 בדרבי השני
    - תיקו 2:2 בדרבי האחרון - בן-שהר עם גול דרמטי אחרי מהפך של קואוטי.

2011/12:
    - ניצחון 3:1 להפועל בדרבי הראשון - פאצ'לקה, אלרואי כהן בגולאסו ושי אבוטבול.
    - ניצחון 1:0 למכבי בדרבי השני ושבירת הנאחס - פנדל של עטר
    - תיקו 0:0 במשחק רדיוס בסיבוב השלישי.

2012/13:
    - ניצחון 1:0 להפועל בדרבי הראשון - פנדל של דמארי
    - מכבי מפרקת את הפועל 4:0 בדרבי הראשון של זהבי בצהוב כשפריצה ועטר חגגו.
    - ניצחון 2:0 למכבי עם שער מטורף של זהבי מהאוויר והתגרות בקהל
    - מכבי מפגרת 2:0 מול הפועל(טב"ח ואפולה אדל בפנדל) אבל הופכת ל-4:2. ראדי כבש בכדור חופשי, זהבי כמובן גם התכבד ודור מיכה נעץ את המסמר האחרון.

2013/14:
    - מכבי מנצחת 1:0 בדרבי הראשון מפנדל של זהבי
    - שלושער אדיר של זהבי ומכבי מנצחת 3:2 למרות שפיגרה בדקה ה-89(להפועל: צמד של דמארי)
    - תיקו מאופס בדרבי השלישי עם החמצות מזעזעות של דמארי וזגורי
    - 3:1 גדול להפועל בדרבי במשחק די חסר חשיבות מבחינת מכבי. דמארי, דגני בבעיטה לחיבור וגם ורמוט בפנדל בשער הראשון שלו בדרבי איי-פעם כבשו להפועל כשזהבי המחליף מצמק.

2014/15:
    - המשחק פוצץ בעקבות התקרית המביכה של פואד וזהבי, תיקו 1:1. משה אוחיון כבש להפועל אחרי בישול של אבו- אל-היג'א, זהבי השווה בפנדל.
    - הדרבי האחרון, מכבי מנצחת 2:0 בדרבי שעומד בסערת ורמוט. ראדי ניצל נמנום של אדל וכבש בכדור חופשי מקילומטר, מיטרוביץ' הכפיל בבעיטה אדירה לקורה ופנימה וסארי פאלאח כיכב עם היד.

המאזן: 7 נצ' למכבי, 3 נצ' להפועל, 4 תוצאות תיקו.
    מאז ג'ורדי קרויף: 7 נצ' למכבי, 2 נצ' להפועל, 2 תוצאות תיקו.

- נציין שאף שחקן בהרכב הראשון של הפועל מעולם לא שיחק בדרבי. ספורי ויחזקאל שולבו בסה"כ כמחליפים בדרבים קודמים.

Nave אוהב/ת את זה.
  10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בשנים האחרונות באופן כללי יש כמה משחקי דרבי אדירים שנכנסים לרשימה של הדרבים הגדולים.
    ה-4:2 של הפועל היה משחק מצוין, דרבי 2:2 של קולאוטי ושהר היה אדיר, ה-4:0 כמובן וה-2:0 אחריו שהיה באופן מוזר אפילו יותר חד צדדי (בחיי שזה יכל להיגמר בשביעייה), גם ה-4:2 אחר כך עם שערוריית שיפוט (פידלף), ה-3:2 של זהבי הוא אולי הכי גדול אי פעם, וגם דרבי פואד נכנס לספרי ההיסטוריה מסיבות לא משהו.

11. Turgi Guest

הכנת את הקרקע ל0-0 משמים.

12. Hapoel_Tel_Aviv Member

יכול להיות שיהיה דרבי משעמם אבל לא רואה דרבי בלי שערים, ההגנה של הפועל רעה מידי וגם של מכבי לא משהו למרות שאין מי שינצל אצלנו.
    אני חושב שאם נקח את 10 או 20 משחקי הדרבי האחרונים ביחס לכל מפגש אחר בארץ נקבל את כמות השערים הכי גבוהה (ואולי גם את כמות הפנדלים).

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שזה משחק בשביל סיראז' נסאר, בטח שלא רמזי ספורי. הפועל צריכה שחקנים מהירים וזריזים בהתקפה, לא מגדל מוגבל כמו ספורי.

בקשר למכבי, ריקן חייב לחזור לקישור על חשבון מיטרוביץ' החלש ובן הרוש צריך לשחק מגן שמאלי, בעוד ששפונגין צריך לפתוח בימין. בהתקפה דור מיכה, יצחקי וזהבי. בן חיים צריך לשבת בצד כמה משחקים בלי קשר לפציעה שלו.

14. קשר שמאלי Member

יצחקי פצוע

15. DRORIKO Member

נראה לי שבמכבי מבינים שטעו ששחררו את בדש.נכון,הוא לא איזה חלוץ על,אבל הוא עדיין חלוץ מספיק טוב לסגל של מכבי, מה שקשה לי להגיד על בן בסט ויצחקי,ועכשיו שיצחקי נפצע אז בכלל.