מחזור 9 בליגת העל:: ק"ש ראש-בראש עם מכבי ת"א; סכנין ובית"ר רוצות לשחק כדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/11/14.

1. עידן444 Member

הפועל ת"א בבלומפילד לא אמורה לפחד מאף קבוצה. להיות דרוכים ולא לזלזל כמובן, כי הפועל ת"א של היום באמת לא קבוצה חזקה אבל לדעתי יש לה תנאים אידיאלים להוציא תוצאה טובה. הפועל ב"ש מגיעה ללא חלוצים, ורמוט היה נהדר בנבחרת, מזג האוויר יכול למזער את היתרון האיכותי של הפועל ב"ש, ושחקנים כמו משה אוחיון ושי אבוטבול יכולים להיות מאוד מסוכנים בבעיטות מרחוק עם הדשא הרטוב. קשה מאוד לחזות את התוצאה במשחק הזה.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה אחת פשוטה שמכבי ת"א ומכבי חיפה מגיעות לדוחא הם גם מגיעות מדרכי אפר חשוכות והאוהדים שלהם אוספים כרטיסים בפארק אוסטרליה ומעמיסים אותם לאוטובוסים כמו שמעמיסים פרות על טנדר? במקום לטפל בבעיה העיקרית המשטרה מטפלת בכל הבעיות הקטנות מסביב שנובעות מהבעיה העיקרית והיא הפחד חוסר היכולת של המשטרה להתמודד עם ערבים בעיר במדינת ישראל. המשטרה למעשה אומרת אנחנו מפחדים מאוהדי סכנין ויודעים גם שאסור לנו לפעול נגדם ביד קשה כי הם ערבים ומעל החוק במדינת הערבים אז נטרטר את אוהדי בית"ר, נגרום להנהלת סכנין לשלם סכומים לא היגיוניים על שיטור, אבטחה וסלילת כבישים(?!) ונקיים משחק כדורגל באווירת טרור. הרי בטדי סכנין מגיעה ואין את כל הבלאגן סביב המשחק כמו למשל שבית"ר מגיעה לדוחא, ואוהדים של סכנין גם מסתובבים לפני המשחק בקניון מלחה ויכולים להסתובב בקירבת האצטדיון. מה קרה שמגיעים לירושלים כולם פתאום תרבותיים ולא מאיימים? או שהמשטרה מודה שלאבטח קבוצה יהודית בעיר ערבית זה בלתי אפשרי וכאן היא פשוט מאבדת מהלגיטימיות שלה. סכנין זה שכם או ג'נין שהמשטרה לא יכולה לאבטח את האוטובוסים של בית"ר בדרכים הראשיות? אפס היגיון וכרגיל בריחה מהמציאות. ואם אני בעלי בית"ר אני מודיע שאני לא שולח את הקבוצה שלי לסכנין כל עוד אין תנאים סטנדרטיים לקיום משחק כדורגל והקבוצה שלי לא מקבלת את מלוא הכרטיסים שהיא מחויבת לקבל ע"פ התקנון.

לא שיש לי בעיה שהמשחק בדוחא, אני לא רוצה לקבל פרס בדמות העברת ביתיות או משהו כזה אבל אין ערך ספורטיבי למשחק כזה.
    אוהדי בית"ר כרגיל יעברו גיהנום על מנת להגיע לאצטדיון ויכנסו למשחק באיחור, השיפוט יהיה כרגיל חד צדדי וביתי כי גם לשופט יש משפחה והוא רוצה להגיע הביתה בשלום, ספסל אוהדי בית"ר ימשיך מאוים ע"י אנשי ה"אבטחה" של סכנין והתקשורת כרגיל תתעלם וההתאחדות תגבה ותכסה את התחת של עצמה. איך אפשר לקרוא לזה משחק כדורגל בליגת העל בשנת 2014.

Bon, Don Joan Roman, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Civil Anti Madridista

אין סיבה שהוא לא יהיה ספורטיבי כמו כל משחק אחר. סכנין ובית"ר נפגשו מספיק פעמים בעבר, וכל עוד המשטרה\אבטחה יעשו את עבודתם כמו שצריך אין שום סיבה שהאירוע לא יעבור חלק. אני לא רואה את הסכם השלום נחתם עוד יומיים, כך שלדחות את המשחק לא יביא להרגעת הרוחות. וההצעה השנייה שעלתה למנוע מקהל האוהדים של בית"ר זו פגיעה בספורטיביות כמו שימנעו מסכנין לשחק בבית.
    דגל ישראל במדינת ישראל זו הסתה? אני מאוד מכבד את סכנין, אבל אם יש לה בעיה עם דגל ישראל היא מוזמנת לעבור לשחק בקטאר.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אין סיבה שהוא לא יהיה ספורטיבי? אלא אם אתה מיורדי ברלין, אני באמת לא מבין איך אפשר לכתוב הודעה כזו.

5. Civil Anti Madridista

על גזענות וקללות אתה לא יכול לשלוט, אבל מעבר לזה יש מספיק כוחות שיטור שיעבירו את האירוע הזה בשלום.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד לא כתב שזאת הסתה, אתה מוזמן לענות למה ששאלתי במקום לירות לי קלישאות.

7. Mellow29 Kopite

מה הסיכוי שהמשחק הזה יתקיים בלי קללות גזעניות, זריקת חפצים, אלימות של האוהדים, מעורבות אקטיבית של השוטרים כדי למנוע מקרים חמורים? אין שום סיכוי, ולכן אין שום סיכוי שהמשחק הזה יהיה בעל ערך ספורטיבי ראוי, ולא חובה לקיים אותו.

נכון שזה התפקיד של השוטרים לשמור על הסדר ולהעביר הכל בשלום, אבל גם צריך להפעיל את השכל ולא ליצור בכוח מצבים שבהם צריכים כוחות שיטור בסדר גודל כזה.

alexshw אוהב/ת את זה.
  8. Civil Anti Madridista

אז אם מבחינת סכנין אין כאן אקט שנועד להסתה, מה הבעיה שדגלי ישראל יתנוססו באצטדיון דוחא?
    אבל למה ללכת רחוק, רק לפני חודש הם השתינו על כולם מהמקפצה בטקס הוקרה לעזמי בשארה והבהירו לכולם את עמדתם.

9. Don Joan Roman Member

שחם כל כך חשוב לי "להעמיד את הזקפה הלאומית שלי" דווקא באירוע טעון כזה נעוצה בעובדה החד משמעית שזו מדינת ישראל והיא בשליטה יהודית ולכן מותר לי להניף בה את הדגל שלי ולהתגאות בו גם אם זה יפגע "ברגשות" של אוהדי סכנין ששונאים את המדינה ואת היהודים, איפה נשמע דבר כזה שלתושב במדינה מסוימת אסור להסתובב עם דגל המדינה שלו.

לעניין הספורטיביות - המשחקים בדוחא כבר מזמן לא ספורטיביים ומוטים בבירור לטובת קבוצת המגזר והאמת שאין לי יותר מדי תלונות לשופטים עצמם, גם השופט יודע שהחלטה אחת שנויה במחלוקת לטובת בית"ר נגד סכנין שתוביל להפסד של האחרונה אומרת באופן ישיר שהוא לא יחזור הביתה בשעה סבירה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/14
    Civil אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

למרות שסביר להניח ששחם נולד בארץ ואולי גם כמה דורות של משפחתו נולדו פה, המנטליות נשארה גלותית לחלוטין.
    אני שנולדתי בגלות, מבין שיהודי בא"י לא צריך לפחד מאף אחד והוא לא מבין.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין למה אתה עונה לי. שאלתי למה כל כך חשוב לך שיהיו דגלי ישראל במשחק ומה יצא לך מזה חוץ מזקפה לאומית, אם אין לך תשובה נורמלית אתה לא חייב לענות.

אלכס, מקווה שאתה עושה משהו עם הכישורים הפסיכולוגיים שלך.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק הזה נהיה טעון לאומית רק בשנים האחרונות, לאורך כל השנים היתה את היריבות בין בית"ר לסכנין על רקע יהודים וערבים, אבל גם כששיחקו בקריית אליעזר או בטדי או בדוחא, זה לא הגיע לרמות של השנתיים-שלוש האחרונות. אם אני לא טועה עד לפני השנתיים-שלוש האחרונות, היה מיעוט של דגלי לאום מסוג כלשהם במשחקים האלה ורק דגלי סכנין ובית"ר, ובצדק.

13. Civil Anti Madridista

@Shacham קיבלת כאן מספיק תשובות מאוד ברורות לקביעה שלך שהכנסת דגלי ישראל לאצטדיון דוחא זו "זקפה לאומית", אז ברגע שתתפכח ותפסיק לשחק את עצמך ראש קטן אני אשמח מאוד להמשיך איתך את הדיון הזה.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא קיבלתי כאן שום תשובה. כתבת שאתה "מקווה מאוד לראות את דוחא גדוש בדגלי ישראל", כל עוד אתה לא חשוב לך באותה מידה שמחר במשחק בין הפועל חיפה להפועל פתח תקווה יהיו דגלי ישראל, ההסבר היחיד שאני מצליח למצוא ללמה כל כך חשוב לך שיהיו בסכנין דגלים הוא שאתה רוצה להראות לערבים כמה אתה גבר דווקא במשחק כדורגל, ואז אתה לא הרבה יותר טוב מבן ארי, בן גביר והחברים המטונפים שלהם שבאים דווקא כדי להתסיס את האווירה במשחק טעון גם ככה.

אתה מוזמן לתקן אותי ולענות כמו שצריך לשאלה למה כל כך חשוב לך שיהיו מחר דגלי ישראל בסכנין ומה זה יתן לך, אם לא בא לך לענות אז עדיף לא להמשיך את הדיון הזה.

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

בכל מקרה עדיף לא להמשיך את הדיון הזה.

יותר מדי דיונים חורגים מכדורגל בזמן האחרון. דיי, חברים, אל תעשו לפורום מה שכל מיני חברי כנסת ואנשי ציבור רוצים לעשות מהכדורגל. לא להסיט את הדיון לפוליטיקה. כן דגלים, לא דגלים, זה לא כדורגל. כאן זה דיון מחזור 9. יש את אשכול אוף טופיק שבו אפשר לדון על האם דגלי לאום מקומם במגרשי כדורגל, ואת פורום האוף טופיק לדון במצב הבטחוני.