מחזור 8 ליגת העל: בית"ר מפסידה 2:0 להפועל ת"א בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏30/10/08.

1. Raulito Madridista

המחזור אתמול הוליד כמות רבה של שערים ומשחקי כדורגל בכלל לא רעים, הלוואי שכל שבוע נקבל תפוקה זהה של שערים(ואני מאמין שגם במשחק המרכזי יהיו גולים), וגם את אותו בקצב. המשחקים היו קיצביים(הכל יחסי כמובן) והיו לא מעט הזדמנויות.

הפנים של רן בן שמעון לאחר המשחק של מכבי אמרו הכל, ושוב, כמה זה אירוני שקריית שמונה, הקבוצה שבזכותה הוא הגיע לרמה הכי גבוהה בכדורגל הישראלי, היא זו שגורמת לו לעזוב את המשרה כמאמן. מכבי אתמול הציגה עוד משחק חלש יחסית. היא החזיקה המון בכדור אבל המצבים המסוכנים היו דווקא של התקפת קריית-שמונה, שלמרות יום חלש של השחקנים בחלק ההתקפי, הצליחה להגיע למספר מצבים. עדן בן בסט היה הבולט והוא בסופו של דבר הבקיע את שער הניצחון, שאומנם ישראלביץ הוצג כאשם בגול, אבל ליאור ז'אן דווקא הפסיד באותו מהלך בקרב על כדור גובה, וזה דווקא במשחק טוב מאוד שלו. בן בסט ניצח גם את בית"ר וגם את מכבי, ולא סתם הוא האליל שלי. רודי חדד היה היחיד מבין שחקני מכבי שהציג יכולת סבירה. הוא כל הזמן ניסה לאיים על השער, אבל הסיומת שלו מאוד חלשה. יבוריאן היה פשוט בדיחה, הוא החמיץ בענק קצת לפני השער שספגה מכבי, לדעתי עזרן צריך לקבל את הצ'אנס במקומו במחזור הבא. גם בוזגלו צריך לפתוח על הספסל. קמאנן אולי מחמיצן לא פחות מיבוריאן, אבל הוא לפחות מגיע למצבים בכוחות עצמו ונראה יותר טוב מהשאר. בקריית-שמונה ניתן לציין את שבתאי עם משחק מצויין וגם את סספדס שהוא בכלל קשר התקפי, אבל עושה את העבודה גם בהגנה. הקבוצה של מישל דיין מאוד מוכשרת אבל היא צריכה לשמור על יציבות.

אפשר לומר מצד אחד שהכח קבוצה חלשה ולא לתת את הקרדיט לחיפה על המשחק הנהדר אתמול. מצד שני, בית"ר והפועל מאוד התקשו נגד הכח ובדקות מסויימות לא היו רחוקות מלהפסיד. אתמול הכח עשתה המון שגיאות בחלק האחורי והייתה פחות רעבה משום מה, הם וויתרו על המשחק מראש כנראה, אבל בכל זאת מדהים לראות איך השחקנים של חיפה בחלק ההתקפי מקבלים תמיד את ההחלטה הנכונה. המתפרצת הראשונה שהובילה לשער הנהדר של רפאלוב שהשתפר, היא דבר שלא רואים מהרבה קבוצות בארץ, ההצטרפות של קולמה הייתה למופת. כל שחקני החלק ההתקפי פשוט פורחים. קטן מנהל את המשחק בצורה פנטסטית ולא מפסיק לבשל, בוקולי כבש שער מדהים ופאנטני לא היה רחוק כאשר עשה דריבל טוב ברחבה. הכל נראה זוהר במכבי חיפה, פשוט ככה. חיפה עשתה את המשחק אתמול הרבה יותר קל ממה שהוא אמור להיות, וכל הכבוד לה. במצב רוח כזה תענוג לארח את נתניה במחזור הבא, ובכושר שהיא נראית היא גם תרשום לחבורה של מתיאוס את ההפסד הראשון.

המשחק של נתניה ובני-יהודה אתמול היה מלא במהפכים ודרמות, אבל בעיקר אפיין את שתי הקבוצות: מכבי נתניה פשוט חסרת ברק, שני הגולים שהיא הבקיעה היו ממצבים נייחים, כדורגל גדול ממנה אתמול ממש לא ראו. מצד שני, בני-יהודה מוכשרת מאוד אבל חסרת אופי. גבלאן מפתיחת העונה הציג יכולת לא מספיק טובה, ואתמול הוא היה אדיר כאשר סיבב את לואיס מארין בצורה מדהימה, מעניין אם לוזון ייתן לו אשראי. השער השני של בני-יהודה בכלל היה למופת, אבל ההגנה שוב הייתה בעוכריה. אני חושב שההחלטה של שכטר לבעוט הייתה מאוד אמיצה, חבל לי שהוא לא הבקיע, בפנדלים הוא לא מספיק טוב, גם נגד בית"ר הוא פיספס. למרות שזה נראה רשלני מה שהוא עשה, אני אוהב שחקנים עם ביטחון ואני בעד ההצלחה של שכטר. הביקורת של בן דיין עליו לאחר המשחק הייתה מאוד לא במקום. בנתניה ניתן לציין לטובה שוב את גזל, מנשה ובן-דיין. מעניין אם מתיאוס הפנים שבלי שכטר משחק ההתקפה תקוע.

לא הרבה האמינו שאשדוד מסוגלת לעשות מעשו באורווה נגד מכבי פ"ת שבאה בתנופה גדולה, אבל זה מה שיפה בכדורגל. הקבוצה של יוסי מזרחי נראתה נהדר כאשר הציגה משחק כדורגל התקפי וגם הורידה את מספר הטעויות בחלק האחורי רק לשתיים. מכבי פ"ת הייתה כבויה מאוד, לא הגיעה לשום מצב וחבל גם על הוויכוחים המיותרים בבעיטת הפנדל. באשדוד מי שעשה את הכל בצורה נפלאה היה דגו, סוף סוף הוא כובש וגם הוא עשה זאת בצורה יפה, ובנוסף הוא היה מעורב בעוד שער. גם דוד רביבו שיפר את משחקו בצורה ניכרת. מה שכן, חבל מבחינת אשדוד שגם במשחק טוב מאוד שלה, מקרייב לא משתתף בחגיגה. הקבוצה של מזרחי צריכה להמשיך באותה צורה, ומנגד מכבי פ"ת צריכה לחזור למלחמה הרגילה, התקופה הטובה גרמה להם להרים את האף.

בני סכנין לא הראתה אתמול שום דבר שקשור לענף הכדורגל. אלימלך הדף יפה כדור אחד מסוכן וזהו. אבוחצירא עשה תנועה גאונית בשער הראשון של הפועל פ"ת והוא ממשיך בשלו, כמו גם ג'וניור ויסה. חבל רק על האדום שספג אבוחצירא אחר-כך, הוא יחמיץ את המשחק נגד מכבי ת"א. יוסי רוזן גם היה נהדר אתמול. היה מצחיק לראות את הגול של אוזן, חאליילה היה קרוב להדוף את הכדור אבל הדף פנימה. גם אוזן שיפר מאוד את יכולתו העונה. תענוג לראות את פ"ת.

2. פ''ת של מכבי Member

ראוליטו, אנא ממך. אם קראת בוואלה את "כל" ההזדמנוית שהיו לפ''ת, ועל סמך זה אתה כותב, עדיף שלא. פ''ת הגיעה אתמול להמון מצבים, אני לא חושב שאתמול היית במגרש, אני כן. היו למכבי הרבה מאד הזדמנויות, שלא ניצלה אותן. חבל שאתה כותב סתם שטויות בשביל למשוך עוד שורה מסכנה.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בית"ר ירושלים- הפועל תל אביב
    http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx- http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx

אצטדיון טדי, שני, 20:50
    שופט: אלון יפת

בית"ר ירושלים והפועל ת"א מגיעות לטדי כאשר הן הוציאו הרבה מאוד לחץ אחרי ניצחונות במחזור הקודם, אבל זה לבטח לא מספיק, 2 הקבוצות עדיין רחוקות ממכבי חיפה שממשיכה לנצח ואין יותר מדי מקום לטעויות, בית"ר ירושלים חושבת רק על ניצחון, הפועל ת"א אולי תסתפק על תיקו אבל תהיה יריב קשה לצהובים-שחורים.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/970/166.Xxx
    ברק יצחקי, הושיע באשדוד, האם גם השבוע?

בית"ר ירושלים כרגע כבר 12 נקודות ממכבי חיפה שבראש הטבלה, אי ניצחון מחר יוסיף עוד הרבה פאסימיים לאנשים שכבר בטוחים שבית"ר ירושלים גמרה את הסוס. הניצחון באשדוד שיחרר לא מעט את ראובן עטר, אבל זה ברור שבמצב שהקבוצה נקלעה אליו, שניצחון אחד לא אומר ולא גרם ליותר מדי חיוכים, בית"ר ירושלים חייבת להיכנס לרצף של ניצחונות ולהתחיל לצבור נקודות, מכבי חיפה נראית טוב וצוברת נקודות בקצב, אף אחד לא מחכה לבית"ר ולכן 3 נקודות על חשבון הפועל ת"א הן יותר מהכרחיות, פער של יותר מ-10 נקודות מהמוליכה נראה ממש ממש לא טוב. בקבוצה מקווים שברק יצחקי ימשיך להיות חד כמו נגד אשדוד, החלוץ מהווה מנייה בטוחה עבור אנשי בית"ר ובטוחים שאם יש שחקן שניתן להיות רגועים בנוגע אליו זה יצחקי.
    תומר בן יוסף נפצע בימים האחרונים ולא יהיה כשיר, מה שאומר שראובן עטר ייאלץ לפתוח עם בלם לא טבעי לצידו של אריק בנאדו, האופציות הם דוד אמסלם ןשמואל קוזוקין כאשר הסיכויים נוטים לכיוונו של דוד אמסלם שתפקד כבר לא מעט פעמים בעמדה זו. טברטקו קאלה יחזור להרכב על חשבונו של אריאל הרוש, והתלבטות של ראובן עטר קיימת בחלק ההתקפי, האם לפתוח עם חלוץ נוסף לצידו של ברק יצחקי על חשבון אחד הקשרים.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/952/422.Xxx
    אלי גוטמן וטופוזאקוב, שינוי עמדות או ישיבה על הספסל?

הפועל ת"א עם 2 ניצחונות עד כה, שניהם הושגו במשחקי הבית. ב-4 משחקי חוץ השיגו חניכיו של אלי גוטמן 3 תוצאות תיקו והפסידו פעם אחת. עם הנתון הלא מעודד הזה הם מגיעים לטדי לנסות ולהשיג ניצחון שני ברציפות, אחרי הניצחון על בני יהודה במחזור הקודם, כאשר גם תוצאת תיקו קרוב לוודאי יחשב לדבר לא רע. מצבה של הפועל ת"א לא טוב בהרבה מזה של בית"ר, 10 נקודות מתחת לחיפה ולא נראה שאנשים בהפועל ת"א מסתכלים כבר בצורה רצינית לכיוון התואר הנכסף. בהפועל ת"א יודעים שבית"ר תבוא עם רצון עז להמשיך ולצאת מהבור שנקלעו אליו, אבל מאמינים שאם הפועל פ"ת הייתה טובה בטדי אז ללא ספק יש לאדומים את היכולת לבוא לטדי ולשחק כדורגל ולצאת עם חיוך מירושלים. הכל שאלה של איך תעלה הקבוצה על המגרש ובאיזה אופי המשחק של יתאפיין. לא כל כך יפתיע אם הפועל ת"א תחפש פשוט לצאת משם בשלום. בהפועל האיש החם הוא סמואל יבואה שכבש נגד בני יהודה ונראה שמתחיל להיכנס לאט לאט לעיניינים, גוטמן יודע שהוא לא צפוי להגיע להרבה מצבים לכן הוא זקוק ליבואה חד ומפוקס, את היכולת לסיים ברמה גבוהה אנחנו יודעים שיש שלו, זה משהו שחשוב מאוד להפועל ת"א במיוחד במשחק מסוג שכזה.
    במחזור הקודם פתח באדיר כבלם ונראה שגוטמן רוצה להמשיך איתו בעמדה זאת, אם באדיר יפתח אלין טופוזאקוב צפוי לנדוד לעמדת המגן הימני על חשבון עומרי קנדה או לשבת על הספסל, שי אבוטבול צפוי לחזור להרכב אחרי שהחסיר מול בני יהודה, וטלקיסקי בספק בגלל פציעה.

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, אלירן דנין, דוד אמסלם, אריק בנאדו, כריסטיאן אלברז, דאריו פרננדז, דרק בואטנג, עידן טל (טוטו תמוז/עמית בן שושן), אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג וברק יצחקי
    הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, ואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, יגאל אנטבי, שי אבוטבול, אביחי ידין, ביברס נאתכו, גילי ורמוט, ערן זהבי, סמואל יבואה.

4. oFiRzZz Member

שי (?) , את רוב ההודעות שלך בפורום אי מאוד אוהב , וטלפעמים אפילו מחכה לראות תגוב שלך , אבל תגובה הזו לא נכונה . זו לא שנתניה לא מקצועית . כל הליגה לא מקצועית .
    תשים לב שב 90% מהפנדלים בארץ יש מיני מריבות בין השחקנים מי יקח את הפנדל .

אפרוריות ?
    תמשיכו להקשיב לתקשורת בשקל .

5. Igi Member

איך אני אוהב את האוהדים שכ"כ אוהבים להדגיש שכל התקשורת נגדם.
    אני לא מקשיב לשום פרשנים בשקל, ממה שראיתי מנתניה עד כה העונה(להוציא מחציות פה ושם), גם אם היכולת מעונה שעברה אמנם השתפרה, אפרוריות זו עדיין המילה הטובה ביותר לתאר אותם. אבל היי, עם תוצאות של 3 שנים רצופות אי אפשר להתווכח...

6. Number 8 Member

אני מסכים עם איגי. אין לנתניה הרבה מה להציע מלבד ההגנה שלה, וזה למעשה מה שמשאיר אותה בתמונה ובמקום השני בשנתיים האחרונות.

נערך לאחרונה ב: ‏3/11/08
  7. Villarreal Member

בוא נתחיל מזה שהשנה יש לנו גם את הכושר הגופני הכי טוב בליגה מה שנותן לנו לתת את אותה התפוקה בכל המשחק ולא להתעייף.
    אמנם ההגנה שלנו מצוינת אבל תזמאטה שכטר וימפולסקי שחקנים מוכשרים מאוד בנוסף לבה ואומברטו ששניהם שחקנים איכותיים מה שעושה גם את החלק ההתקפי שלנו לטוב,אמנם פחות טוב מההגנה אבל יחסית לליגה הוא טוב.
    זה לא מתבטא בליגה כי-תזמאטה היה פצוע,שכטר עם חוסר בטחון וסדרת חינוך מלותר,ימפולסקי עדיין לומד,בה לא פוגע אבל יש לו את היכולות ואני מאמין שהוא יחזור לכושר של עונה שעברה,אומברטו צריך להתאקלם.
    שכל זה יקרה אני מאמין שיראו בנו יותר מהגנה.

8. Macaclister Member

תשמע,נתניה לא הצליחה להרשים אותי כ"כ שאני אגיד שהיא מועמדת ראוייה לאליפות,למרות שייתכן בהחלט מצב שנתניה תמשיך עם הרצף הטוב שלה ואט-אט כבר אי אפשר יהיה להתעלם ממנה,או שתביא חיזוק דומיננטי בינואר (לפי דעתי,נתניה צריכה קשר התקפי יצירתי וחלוץ) ואז אפשר יהיה כבר להגיד שהסגל שלה פשוט טוב מקצועית ואין מה לעשות. הרי החלק ההגנתי עובד טוב מאוד.

אני לא מזלזל חלילה,אבל קצת לא נראה לי הגיוני שיווצר מצב שבקריית אליעזר מלא וגועש נפסיד לנתניה. אולי תיקו מאכזב במקרה הכי גרוע,אבל הפסד לא נראה ריאלי נכון לעכשיו.

9. oFiRzZz Member

אם כך , אז כל קבוצות הליגה , כולל מכבי חיפ ,אפרוריות .
    חלקן יותר וחלקן פחות (חיפה) , אבל האפרוריות נשארת במקומה .

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

Igi - עד לקו האחורי של הקבוצות היריבות, אנחנו מגיעים בלי הרבה בעיה. הקישור שלנו תמיד מנצח. הבעיה שלנו מתחילה ונגמרת במצבים. אין לנו אף שחקן שאנחנו יכולים לסמוך עליו בתקופה הזו, להוציא את איתי שכטר (והוא נמצא בתקופה רעה מאוד), שיעשה את הפעולה הטובה.
    אם אחרי השער הראשון שלנו היינו מצליחים כמו מכבי חיפה להבקיע גם את השני והשלישי, הכל היה נראה לגמרי אחרת. קשה לנו עם כיבוש שערים.

Macaclister - בשיא הרצינות, אני לא רואה מצב שמכבי נתניה לא מנצחת את המשחק הזה. אם נשחק את המשחק הרגיל שלנו, והחלוצים שלנו יהיו מעט יותר מרוכזים, אין לי ספק שננצח. אנחנו משחקים טוב יותר.

11. Igi Member

אבירם, קראתי את התגובה שלך ל'מקאליסטר' פעמיים ואם בכלל לא דיברת על חיפה והתכוונת שנתניה משתפרת ומשחקת טוב יותר ממחזור למחזור, אין שום בעיה עם המשפט הזה, אבל אם לא, באמת שלא הצלחתי להבין מה גרם לך לכתוב את המשפט ש'אתם משחקים טוב יותר(מחיפה)'...

12. Don Joan Roman Member

גם גוטמן יבוא כדי לשחק כדורגל אז יש סיכוי יותר מסביר שנראה כדורגל טוב כי ל-2 הקבוצות יש שחקנים טכניים ברמה גבוהה מאוד וזה ברור שבית"ר תנסה להטיל את מלוא הכוח שלה החל מהפתיחה, אם גוטמן יבוא בשיטה הרגילה שלו ושל מאמנים מסוגו(רב"ש) אז הצפי הוא לשיעמומון שיוכרע במקרה הטוב בגול אחד.

גול מוקדם בצבע הנכון יכול לעורר את המשחק, גול מוקדם בצבע הלא נכון וכל הצופים יכולים ללכת לישון.

13. Raulito Madridista

איזה מעצבן הגוטמן הזה, למה הוא משאיר את טלקיסקי על הספסל למרות שהוא כשיר למשחק? בשביל מה לוותר על השחקן היחיד בקישור שלנו שמסוגל לעשות מהלך מפתיע? מי יביא את הישועה? גילי וורמוט שהבעיטות שלו בקושי מגיעות לשער?; אני כבר רואה לאן המשחק הזה מתפתח מחר - בונקר ענק שלנו החלק מהדקה הראשונה כדי לחלץ נקודה ולומר אחר-כך שתיקו בטדי בתוצאה טובה, חבל מאוד. ואם כבר בונקר, אז למה טופוזאקוב גם על הספסל? באדיר הראה יכולת טובה, זה נכון, אז דה סילבה צריך להישלח לספסל, אסור לוותר על הבולגרי במשחק סופר-חשוב שכזה. למרות היכולת הטובה של באדיר אני עדיין חושש ממצ'אפ שלו עם יצחקי. בית"ר נמצאת במצב לא טוב ואפשר לערער אותה, אבל הפועל כרגיל עם הגישה הפחדנית, באים כדי לחזור משלום. ההגנה של בית"ר לא בשיאה, אמסלם מאוד איטי וגם בנאדו בירידה ביכולת, אבל אני בספק אם יבואה יוכל לנצל זאת, אם הוא ייקבל כדורים בכלל...; כל פעם יש תחלופה בהרכב בין ערן זהבי למהארן לאלא ושניהם לא מספקים את הסחורה, למה שדווקא מחר זה יישתנה?; אני מקווה שאביחי ידין יצליח להתמודד מחר עם בואטנג שגם כאשר הוא בכושר פחות טוב הוא משמעותי עבור בית"ר. דווקא דאריו פרננדס פחות מפחיד, כי למרות הכוח המתפרצץ הרב שלו, הוא בדר"כ לא משחרר את הכדור ואז בית"ר סוחטת רק עבירות ולא מרוויחה מעבר לכך מיכולתו. אנטבי נבחר לשחקן המצטיין במשחק נגד בני-יהודה למרות הצמד של יבואה, וליכולת שלו גם תיהיה משמעות רבה, שכן הוא משחק מול ברוכיאן. אסור לתת לו שטח ויש ללחוץ אותו. גם זנדברג האמת אוהב להתעורר נגד הפועל. אני מקווה שקנדה ייסתדר איתו וגם חשוב שהוא יתמוך בהתקפה, בעיקר שאין לנו יותר מידי מה להציע בקישור.
    אני מקווה למשחק טוב וקצבי ולא לאיזה נמנום ששתי הקבוצות בהחלט מסוגלת לספק. כל קבוצה שתאבד נקודות מחר תתרחק באופן משמעותי מהכתר, וניצחון מנגד יכול להכניס כל קבוצה למוראל אדיר. בית"ר עדיין לא ניצחה אף קבוצה גדולה השנה וכשלה נגד מכבי ת"א ומכבי חיפה, תיקו בבית זה לא מספיק טוב, אבל גם הפועל מנגד לא נראתה טוב נגד קבוצות הצמרת, ובחוץ בכלל אנחנו שוכחים לשחק פרט להופעה הלא רעה נגד קריית-שמונה.
    נקווה לטוב(תקוות ומציאות לחוד), יאללה הפועל!

עריכה -

http://images.one.co.il/images/d/gg109029.Xxx

תודו שמוזר לראות משחק בין בית"ר להפועל ללא השניים האלו, לא משנה באילו קבוצות. גם אלימלך וקורנפיין חסרים מאוד, לאוהדים אין עם מי באמת להזדהות.
    משחקי העבר בין השתיים הולידו המון דרמות, שמחה ועצב. שלושה גמרי גביע סופר-דרמטים, משחקי ליגה רגילים שהוכרעו בדקות האחרונות, מאבקים בין האוהדים, ומה לא.
    אני לא אשכח את שלושת הגמרים, בעיקר את זה של שנת 2000,
    וגם עוד שני משחקים: הניצחון 4-1 על בית"ר בעונת 2002-2003, במחזור ה-30, כאשר הפועל פתחו בצורה רצחנית והובילו 4-0 במחצית. הפועל הייתה זקוקה לניצחון בגובה שישה שערים כדי לעלות למקום הראשון, בשיאו של מאבק האליפות המשולש עם מכבי ת"א ומכבי חיפה.
    המשחק השני הוא ההפסד המביש בטדי עם יצחק שום על הקווים. שוד.
    אני ממליץ בחום לכל המעוניינים להיזכר במפגשי העבר הגדולים - לחצו כאן

14. Don Joan Roman Member

לא יודע מה איתך אני מזדהה עם קפיטאנו אמסלם הרבה יותר משאני מזדהה עם הקוף והבחור השני בתמונה שלך.

15. FC_Bayern Member

אמסלם ישרה שקט וביטחון במרכז ההגנה הבית"רית. הירושלמים לא צריכים את גרשון המסורבל ובן יוסף האוברייטד, גם ככה יש להם מספיק צרות על הראש בזמן האחרון. בנאדו ואמסלם זה השילוב הכי טוב שבית"ר יכולה לספק.

פאצ'ימו דויד? פאצ'ימו אריק? את זה נראה בסביבות השעה 22:40 היום.