מחזור 8 בליגת העל: ק"ש וב"ש ממשיכות לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/11/14.

1. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

100% שלא.

2. danielone Member

זה היה עושה יותר גרוע, וגם תמוז הורחק על זה...

3. oFiRzZz Member

התנועה של אסולין בשנה שעברה הייתה מעצבנת אותי לפחות כמו פיו פיו מטומטם .

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/14
  4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

די להתייפיף ולהיות יפה נפש.
    תצמד לעובדות,שורה תחתונה עשה מה שעשה התגרה יותר או פחות,אוהד ירד לכר הדשא ותקף שחקן !! איפה זה נשמע ?!
    זה לא קשור לצאת גבר או שלא,זכותו לחגוג איך שבא לו מול מי שבא לו כל עוד הוא לא עובר את הגבול והוא הוזהר על כך ע"י השופט.
    אני מצדיק את זהבי בכל מילה שאמר,נכון שצנוע הוא לא,אבל הוא אומר את אשר ליבו,ובצדק הוא ציפה שיעמדו מאחריו כל הגרומים הרלוונטים,כולל אלי גוטמן (שהעדיף לא לקחת צד בסיפור) המאמן שמלווה אותו לכול אורך הקריירה העלה אותו מהנוער של הפועל ועד עכשיו בנבחרת.
    אנשים קצת פרופורציה נחצו כאן קווים אדומים,היגע הזמן לטיפול שורש עמוק,כזה שמתרכז באכיפה ובענישה קשה של אוכפי החוק,ולא בשחקן כזה או אחר שחוגג בצורה כזאת או אחרת.

Civil אוהב/ת את זה.
  5. yros1 Member

הקוים האדומים נחצו בשיח הספורט בתקשורת שמלבה משלהב ומאדיר את האלימות, כדי לעשות
    ממנה כותרות ורייטינג.

סמיכות הארועים בין השמעת הקללות של קורצקי לבין ההתפרצות למגרש של אוהד מוסת היא לא
    מקרית בכלל. יושבים בתקשורת - פאנלים, תוכניות ספורט, שחקני עבר ערסים, מרירים ורק מחפשים
    מה שיותר שלילי ומתלהם כדי לתת לו במה.
    דוגמה בולטת הייתה "מחאת אוהדי הפועל נגד טביב". במקום לגנות את האוהדים הפסיכוטיים האלה
    שעשו משמרות מול הבית שלו, הציקו למשפחה שלו, זרקו חפצים במגרש ומה לא.. אז הערסים
    בתקשורת נתנו להם במה בלי סוף, בלי סייג.

יש פה שרשרת מחזורית:
    1. התקשורת מלבה כותרות אלימות ואיומים סביב הדרבי / משחקים רגישים ומלבה שיח אלים
    2. השיח הזה חודר לראשם של האוהדים שמחפשים פורקן למצוקות אחרות ומושפעים מהתקשורת האלימה.
    3. אותה אינדוקטרינציה של אלימות מקבלת את הביטוי הפיזי במגרשים (תגרות, קטטות, התפרצות)
    4. התקשורת משתמשת בכך שוב לרייטינג עם כותרות 'חרפה, בושה, אסון, איום ונורא, לאן הגענו' וכו.
    5. צעקות וההתלהמות בתקשורת שחייבים ענישה, פעם אחת ולתמיד, לטפל טיפול שורש וכו'..
    6. צעקות והתלהמות בתקשורת על ענישה מופרזת, על חוקים מוגזמים, על תקנות מטופשות וכו'.
    ומשם שוב ליבוי השיח האלים, קללות, גידופים וכו'.
    ככה זה פועל בצורה מחזורית, מכונת הרייטינג והכותרות.

שימו לב לכותרת הזו רק מלפני כמה חודשים:
    "מכבי חיפה קיבלה הערב (רביעי) עונש של רדיוס על תנאי מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעקבות
    פריצה של אוהד לכר הדשא במשחק מול הפועל תל אביב" - 5 במרץ 2014

אם מכבי חיפה הייתה מקבלת הפחתת נקודות, אם התקשורת הייתה דורשת, מגבה ומצדיקה הפחתת נקודות,
    הארוע בדרבי לא היה קורה. אבל זה לא קורה כי ככה הם מנציחים את המצב, לצרכי הרייטינג שלהם..

6. עידן444 Member

ומה אתה חושב אבוקסיס היה עונה אם היו שואלים אותו את זה אחרי שירי הנאצה של אליפות השרוכים?

7. yros1 Member

ועוד משהו: התקשורת משתיקה את פרשת ההנחתה של עופר עיני להתאחדות..
    לכולם ברורים הקשרים שלו עם חיים רמון ומכאן ההטייה של הענישה להפועל ת"א
    לא מבין למה קבוצות מכבי עברו על כך בשתיקה.

8. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

טוב חברים !

הגעתם עם הדיון הזה גם לכאן ושימו לב לכותרתו - זה הדיון על המחזור השמיני בלבד, מתעסקים רק בכדורגל. מודה שגם אני חטאתי והכנסתי את זהבי לדיון, אבל פה זה נגמר.

בבקשה חברים באשכול זה להתעסק אך ורק במחזור השמיני. למי שממש בוער לו, דיון הדרבי הנפרד שנפתח עדיין חי ובועט ואפשר להעביר לשם את הדיון הזה.

9. Raulito Madridista

אל תהרסו את הדיון. אני מציע שעל כל החרא מהדרבי - תכתבו בדיון המתאים למרות שלדעתי זה נלעס כמו מסטיק.

בדיון הזה בבקשה - רק כדורגל:

- זה יכול להיות הזוי משהו אם אלון חרזי יביא לפיטורים של מאמן מכבי חיפה. מצד שני, גם במחזור הקודם כתבתי את זה - יש גבול כמה חיפה יכולה להסריח את הדשא. הפעם נראה שבאמת מדובר בקצת יותר משינוי קוסמטי אלא יותר לכיוון מהפכה. כשתורג'מן מחוץ לסגל זה לא מזיז לאף-אחד, אבל אם ראיוס לא בהרכב זה כבר יותר משמעותי. עכו בגדול נמצאת איפה שהיא ראויה להיות, אני חושב שהטענות הגדולות של הקהל הן בגלל פרסומים על השכר המוגזם אולי של המאמן, כסף שאפשר היה לפנות לחיזוק הקבוצה. סאליחי ימשיך להיות השחקן הכי מסוכן ואוראל דגני וקינן חייבים להשתפר כשהם שומרים עליו.

- בית"ר בדרך-כלל נוהגת לעשות צעד קדימה ואז אחד לאחור ובעצם היא לא מתקדמת, אבל הפועל חיפה ממש נראית כמו קבוצה פח, הכי חלשה בליגה - ואני מאמין שבטדי יהנו מניצחון וגם מכדורגל טוב. כמובן שהפועל חיפה תבוא להתגונן ובית"ר תצטרך את היכולת האישית של לידור כהן. גם קוראץ' ישמח לכבוש נגד האקסית.

- הדרבי של הדרום יוצא לדרך. באר-שבע פייבוריטית בגדול נגד אשדוד של קלינגר שהרשימה בדיוק בשניים וחצי משחקים שהיו בהתחלה ומאז - נאדה. באר-שבע תצטרך לבלום את המתפרצות של אשדוד והיא צריכה להשתפר בהשוואה לשבוע שעבר. לא שאי-אפשר לנצח את אשדוד מאיזה מצב נייח כמו תמיד - אבל בשביל הקהל שרוצה וצריך לראות כדורגל יותר טוב. גורדנה בכושרו הנוכחי צריך לפתוח בהרכב, אין שאלה בכלל.

- הפועל פ"ת 'מארחת' את עירוני ק"ש, רק חבל שזה קורה דווקא באשדוד. עם הדחיפה של הקהל היה לה יותר סיכוי. בכל-מקרה, לדעתי ק"ש בדיוק ההיפך מהפועל פ"ת - היא לא באה כדי לשחק התקפי או יפה אלא כדי לנצח, וכמובן שהיא פייבוריטית. פ"ת עם הרכב מלא בפן ההתקפי אך טוקורה שהוא השחקן האגרסיבי והמרכזי בחולייה האחורית - יעדר, וצפוי יום לא קל לקאלה(הופעה מס' 250 בליגה לפי מה שהבנתי, שאפו).

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אוי ואבוי אם לא ננצח את הפועל חיפה בטדי. אוי ואבוי.

11. Civil Anti Madridista

הוכח כבר העונה כשבית"ר פוגשת קבוצות שמולם היא צריכה ליזום היא מתקשה. למזלה אלה רק הסרדינים, בשר התותחים של הליגה ועוד בטדי בכלל אין להם מה לחפש. אני מהמר על ניצחון של 2 ומעלה לקורצקי.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אנחנו מתקשים להכניס את הכדור לרשת האמת, כי המצבים מגיעים, אולי רק נגד נתניה באנו למשחק כפייבוריטים ובאמת התקשינו לייצר אפילו מצבים, אבל נגד אשדוד ועכו הגענו למצבים טובים ופספסנו אותם. חסרים לנו קילרים בהתקפה, קוראץ׳ בלתי נסבל, סוויסה עוד לא בעניינים וכל השאר הם לא שחקנים של מספרים. לא רוצה לדעת איפה היינו אם לא ממן ואזולאי המצוינים.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

על פי ההרכב המסתמן של סטאנוייביץ' זה נראה ששוב הוא החליט להגריל הרכב.
    מויאל שהיה הכי טוב במשחקים האחרונים שוב בספסל, מיצ'ל הלא מתאים ממשיך לפתוח, כליבאת הנכה גם כן. עטאא חודש וחצי לא היה בסגל, עכשיו הוא יפתח בהרכב. הכל מקרי. המילה "זעזוע" הרבה זמן לא היתה כל כך מגוחכת כמו השנה עבור מכבי חיפה.

לא יודע, לא אתפלא אם לא ננצח את המשחק הזה.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שומע הרבה שלביתר ירושלים קשה נגד קבוצות שמולן היא אמורה ליזום, אבל זה לא מתחבר לי לעובדה ש-4 פעמים היא שמטה יתרון. הרי אם היא מובילה ואז היריבה שלה היא זו שצריכה ליזום התקפות, זה לא המצב הרצוי מבחינתה?
    הפועל חיפה קבוצה טובה יותר מכפי שהטבלה מראה ויש לי תחושה שדווקא נגד ביתר ירושלים בטדי היא תשיג את הנקודות שיתנו לראובן עטר חמצן.

על המשחק בין מכבי חיפה להפועל עכו קשה מאוד להמר. ברור עם איזו תכנית משחק הפועל עכו תגיע למשחק, אבל לא ברור באיזה מצב מנטלי תגיע מכבי חיפה. אם הירוקים יצליחו לנטרל את הלחץ שבו הם נמצאים, היתרון האיכותי שלהם אמור לבוא לידי ביטוי.

לא חושב שלהפועל פתח תקווה יש מה למכור מול עירוני קריית שמונה בלי הביתיות והקהל. אני גם לא חושב שיש למועדון ספורט אשדוד מה למכור נגד הפועל באר שבע. לפי דעתי, גם עירוני קריית שמונה וגם הפועל באר שבע תגענה למחזור הזה חדות מאוד למחזור הזה כדי לנצל בלבול אפשרי של מכבי תל אביב בעקבות אירועי הדרבי.

15. Raulito Madridista

מעבר לבעיה של בית"ר לשחק מול הגנה עומדת - רוב הקבוצה מורכבת משחקנים צעירים שלא בדיוק יודעים איך לחלק את הכוחות, ככה אני רואה את הדברים. מעבר לכך, דני פרדה למשל שחקן הרבה פחות טוב מלידור כהן. ההרכב של בית"ר טוב אבל הסגל קצר. קשה לראות שחקן מהספסל שבאמת יכול לעשות את השינוי שם. אני דווקא ממש לא חושב שהטבלה משקרת. הפועל חיפה שיחקה רע מאוד בכל משחקיה העונה, אולי חוץ ממחזור הפתיחה. ראיתי אותה מקרוב במחזור השלישי בבלומפילד - הפועל נראתה נגד הקבוצה של עטר כאילו היא ברצלונה. 7-8 מצבים של מאתיים אחוז שער. הפועל חיפה לא אגרסיבית, לא ממושמעת וכמובן שאין לה כישרון מקדימה. גם הסגל של העונה שעברה היה עלול להיגרר לתחתית - אז אני לא רואה שום טעם לוותר על שחקני מפתח. הבעיה הכי גדולה שם היא שאף-אחד לא מבין שיש בעיה. מי שראה את יואב כץ ב'שער השבת' - מבין על מה אני מדבר.

אגב, אני הייתי פוסל כל אפשרות של 'בלבול' במכבי מאירועי הדרבי. המושכים בחוטים שם הם חבר'ה אירופיים(עד שג'ורדי מחליט לקלל עיתונאי שרוצה לדבר עם זהבי - ועל זה אף-אחד לא מדבר אגב) - לא תהיה נפילת מתח. נתניה בבעייה גדולה, מכבי תבוא להתפוצץ וגם בלי זהבי היא משחקת טוב העונה.