מחזור 8 בליגת העל: מכבי ת"א מפסידה לבית"ר, הפועל ב"ש במקום ה-1

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/10/15.

1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשמונת משחקיו הראשונים איגיבור לא ביצע פעולה חיובית אחת. הוא היה כבד, לא מדויק, לא מעוניין. עברו חודשים, עברו משחקים והופ - מסתבר שלבחור יש כדורגל.

אין טעם לחפש בשידורים חוזרים פעולה כזו או אחרת שראייקוביץ' ביצע טוב. לא זו הנקודה שלי. אולי הוא יהיה קאסיאס, אולי הוא יהיה אפולה אדל. את התשובה לא נקבל בגיל 19 לאחר תשעה משחקים בארץ זרה.

אלעד, HBS2208 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שהפורום השתגע באופן כללי. לאיפה שאני לא נכנס אני קורא תגובות קיצוניות לכאן או לכאן.

אנחנו, כולל אנוכי, כל הזמן מבקרים את תקשורת הספורט כאן. בזמן האחרון לא נראה שחלק מהתגובות כאן כ״כ שונות ברמתן.

אני חוטא בזה גם מפעם לפעם, אבל סבלנות זו לא מילה גסה. באמת.

oFiRzZz, hbs7, AmitHBS ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

אנשים שחטו אותו כי הוא היה "אפור מדי" ולא הבינו למה פאקו מעלה אותו ולא את ראדי "העילוי". יצא לי לי אפילו לשמוע מלא מעט אנשים שג'ורדי מכריח את פאקו לשים אותו בהרכב כדי למכור אותו בינואר ביותר כסף, כאילו אנחנו ב-NBA והליגה מתחילה רק בפליאוף ומה שלפני זה לא חשוב. זה כמובן בולשיט מוחלט, איגיבור היה באנקר אצל פאקו כי הוא התאים לשיטת משחק שלו שלפיה מכבי שולטת לגמרי על מרכז המגרש ומונעת מהיריב להניע משם התקפות.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני האמת חשבתי שמדברים על תקופתו בהפועל, אבל בכל מקרה הנושא שונה.

אייגיבור הגיע עם קבלות, גם אובארוב שאוהדי מכבי לא מפסיקים להשוות אותו לראייקוביץ׳. הסרבי מגיע עם ניפוח תקשורתי עצום, אבל כשמבקרים אותו ישר כולם קופצים ואומרים ״הוא כולה בן 19״.

אז עם כל הכבוד לכך שהוא בן 19, הוא עלה סכום עצום. בסכומים הללו הוא צריך להציג יכולת אחרת לגמריי ממה שהוא מציג. הוא לא צריך לעצור כל כדור, אבל אחד פעם בכמה זמן לא יזיק. לא להתייחס לכך שהוא לא נתן הצלה גדולה אחת זה להתעלם מנתון שלדעתי חשוב.

השורה התחתונה שלי - ראייקוביץ׳ יכול להיות שוער גדול, רק אם הוא יראה
    לנו משהו אחר לגמרי ממה שראינו עד כה. אם הוא ישאר ביכולת הזאת, הוא יהיה אפילו יותר חלש מאדל.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  5. סמואל אטו Member

נכון מאוד.
    מי אמר שכל זה לא יתגלה באותה צורה לגבי ראיקוביץ׳? שכל הביקורות שמטיחים בו כיום יתגלו כשטויות בעוד שנה-שנתיים?
    לא אומר שזה מה שיקרה, אבל המינימום זה לא לגמור ילד בן 19-20.
    ראיתי כבר איך קוברים את איגיבור, שרן ייני, אבי ריקן, קובי מויאל, איתי שכטר(בנתניה), איתן טיבי, מאור בוזגלו, מאור מליקסון ואפילו את ערן זהבי.
    בוא נהיה סבלניים ונראה מה הוא שווה.

6. DRORIKO Member

לגבי השניים האחרונות. מליקסון עונה שעברה היה מזעזע,כמו שחקן לפני פרישה.הביקורת עליו היתה מוצדקת. אז עכשיו אנחנו רואים שהבעיה היתה במאמן המטומטם שלו ושעם מאמן טוב הוא מביא את האיכויות שלו,אבל זאת חכמה בדיעבד,לא זוכר אפילו אחד שהגן עליו עונה שעברה,כולל פה בפורום שבסקר סיכום העונה בחרו בו כמעט בפה אחד לפלופ השנה. לגבי זהבי,הביקורת עליו היא בגדר אוטיזם, הוא לא מבקיע 2 משחקים וכבר פוסקים "שהוא במשבר". אבל זה בסדר, גם כשרונאלדו או מסי לא מבקיעים 2 משחקים אומרים שהם במשבר, אז זהבי בחברה טובה :)
    ראיקוביץ' נראה כרגע מאד בוסרי, וצריך להשתפר כמעט בכל פרמטר, בוא נגיד שאתה לא תראה שוער-על כבר במשחק הבא, זה משהו שיקח עוד 10 משחקים אם בכלל

7. סמואל אטו Member

לגבי מליקסון, אני בכלל התכוונתי לתקופה שלו בבית״ר-חיפה-כפ״ס. שאמרו שכבר לא יצא ממנו כלום.

אני לא יודע לגביך או לגבי אחרים פה, אבל אני לא הייתי מצפה מראיקוביץ׳ להיות שוער על בשנה הקרובה או בשנה הבאה.
    משחק קרוב? 10 משחקים? מי שחושב שזה מד הזמן ההגיוני שיחסוך לעצמו את הציפייה מעכשיו.

8. DRORIKO Member

אז עוד פעם נשאלת השאלה בשביל מה הביאו אותו. אתה לא תראה קבוצות צמרת באירופה(הכוונה לקבוצות צמרת במדינות שלהן,לא בארסה ריאל) מביאות שוער בוסרי לחלוטין שהן יודעות שלא יראו ממנו את מלוא הפוטנציאל בעונה הראשונה-שניה. בכל זאת הקבוצות האלה רוצה לעשות הישגים כבר באותה עונה, ואין להן סבלנות להשתעשע עם העמדה הכי חשובה במגרש. וגם אם הן מביאות שוער כזה אז הוא מתגלח בגביע/במשחקים שהשוער הראשון פצוע, אבל בפירוש לא בתור שוער ראשון.

9. Turgi Guest

אני אתחיל ואגיד שגם אני מאוכזב כרגע ממה שהוא מציג.
    אבל יש כאלה ששאלו בזמנו למה הביאו את ערן זהבי....

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

תו לו זמן בחייאת ראבק, אני לא סובל את חוסר הסבלנות שמאפיינת אותנו הישראלים.
    למשל לאלישע לא הייתה לי סבלנות בעונה שעברה כי הוא שנתיים הראה שבמקסימום הוא יכול להיות סקאוט לזרים...
    דיי כבר לחוסר הסבלנות ההזוי הזה לזרים.
    ואגב היו כמה זרים שנכשלו פה והצליחו...
    ואני בניגוד אליכם ראיתי סרטונים וגם משחקים של הבחור לפניי שהוא נחת פה, וכן יש לו כישרון, הוא לא חתול בשק והוא הגיע מאותה ליגה שסטויוקוביץ' בה ממנה.
    שחקן בגיל שלו במדינה זרה לא תמיד מצליח אחריי 10 משחקים ש3 מהם מול קבוצות מצוינות...

11. Turgi Guest

עוד משהו שאני חושב עליו. התקשורת כבר מכתירה אותו כפלופ.
    אותה תקשורת שבעונה שעברה שאלה למה פאקו נותן יותר מדי קרדיט לאיגיבור מצד אחד ולא סופר את בן בסט מצד שני.

עכשיו אני רגוע.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

אין ויכוח שהתקשורת היא פח. אייסוקר הוא ממש לא פח, וכותבים כאן הרבה אנשים שאני מחזיק מהם. ואתה רואה שגם פה יש לך לא מעט שאומרים לך שראיקוביץ' מסתמן כפלופ(ולא,לא רק אוהדי חיפה :) )
    להזכיר לך שבפורום הזה גם ידעו לזהות פלופים אמיתיים שבתקשורת האדירו, כמו אידריסו,וכמו ראיוס, וכמו מיצ'ל וכמו בערך כל זר כמעט שדרך בחיפה או בהפועל :)

יכול להיות שראיקוביץ' בסוף יתפתח למשהו. אני עדיין לא מבין למה מכבי הביאה אותו בתור שוער ראשון,ועוד על חשבון חואן פאבלו. דווקא אתם בתור כאלה שבאמת אוהדים את הקבוצה הייתם צריכים להתרעם על זה יותר.

13. Turgi Guest

אנחנו למדנו בשנים האחרונות להגיד אמן על מה שעושים בקבוצה.
    לא הכל ורוד וגם לי יש ביקורת על כמה דברים. אבל אני לא מבין מה שואלים פה למה הביאו אותו. שוער שעל הנייר אמור להיות טוב לליגה כבר עכשיו ופרוספקט למכור בעתיד עדיף על שוער שכולם פה ירדו עליו במשך שנתיים.

אותם משתמשים שמדברים עליו כפלופ קראו לאיגיבור פלופ ופתאום רואים שמאז שהוא יצא מההרכב חלה ירידה ענקית ביכולת של הקבוצה. לא כל מה שאומרים פה זה תורה מסיני.

14. South Boy Member

אני באמת חושב שההשוואות בין חברי הפורום שחושבים שראיקוביץ' הוא שוער חלש לבין ליצני החצר של התקשורת היא מקוממת ואפילו מצחיקה במידה מסוימת, אני אמשיך לבקש מאותם אנשים שחושבים שצריך לתת לראיקוביץ' זמן שיראו לנו הצלות שלו או כל דבר שיעיד שלילד יש יכולת או פוטנציאל להגיע לרמות הגבוהות שמייעדים לו.
    גם אני חושב שיום אחד דן ביטון יחליף מסירות עם מסי בקאמפ נואו, אין לי שום תיעוד למהלכים שיעידו שהוא קרוב אפילו במעט לרמה הזאת אבל אני צריך שתאמינו לי כי אמרו עליו שהוא הולך להיות אחד הגדולים באירופה והוא זכה באליפות בתי הספר של באר שבע בקט רגל, תנו לו זמן בסוף זה יגיע.
    על סמך מה אנשים חושבים שצריך לתת לו זמן? מה הוא כבר עשה שמגיעים לו כל הסופרלטיביים האלה?
    עם ציפיות גדולות באה אחריות גדולה, כרגע ראיקוביץ' לא עומד בציפיות ממנו ושבוע אחר שבוע מציג תצוגות שוערות חלשות מאוד, ואם אפשר תמיד לציין כמה הוא ענק וכמה הוא הולך להיות שוער מהשורה הראשונה באירופה (אחד כזה היה מגיע לישראל בכלל?) ולשלם עליו פאקינג 3 מיליון יורו (יש קבוצות בארץ שהתקציב שלהם נמוך יותר) אז גם ביקורת מהצד השני עדיין לא הופכת את כל מי שלא מצדד בו לחסר סבלנות ול"נושאי לפידים", מותר גם לחשוב אחרת ובטח אחרי שהוא קיבל מספיק זמן כדי לפחות להראות יציבות ויכולת נורמלית ואפילו זה לא קרה.
    באופן תיאורטי לכל שחקן צעיר יש פוטנציאל להגיע רחוק, יש את אלו שמגיל קטן בולטים ברמתם מעל כל השאר ולכן סביר שידביקו עליהם תווית של שחקנים שיגיעו לטופ של הכדורגל, ראיקוביץ' לא נראה אחד כזה ואני חושב שהדביקו עליו את התווית הזאת בלי סיבה נראית לעין.
    מותר לי או שיש רק דעה אחת נכונה?

oFiRzZz, EO11, קשר שמאלי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

ירדו עליו שלא בצדק, אני בסוף העונה שעברה,לא עכשיו, כתבתי שחואן פאבלו הוא אמנם לא אניימה(ובגלל זה אניימה בצרפת והוא בישראל) אבל הוא כן בין שלושת השוערים הטובים בליגה לצד סטויקוביץ' ואג'ידה.