מחזור 8 בליגת העל: הפסד ראשון למכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏31/10/13.

1. tapuzo Member

אתה מדבר על התקשורת כאיזה גוף אחראי, כלב שמירה וכו'.
    אתה לא מבין שחלק גדול מאותם 'פרשנים' בתקשורת זה עסקני ספורט או עסקני ספורט בפוטנציה או מאמנים ושחקנים מובטלים, שעבורם זאת חלטורה זמנית והם מחפשים דרכה ליצור לחץ לקבל ג'ובים להם/לחבריהם ויודעים שזה עובר דרך שתיקה על המצב או אפילו הגנה על ההתאחדות.

חלק אחר זה עיתונאים שהמטרה שלהם זה סנסציות וכותרות כדי להאדיר את יוקרתם האישית ולנסות להגיע למעמד 'סלב', אחרת יחליפו אותם.. הם כל הזמן פוחדים שאם לא יגידו את שמם 10 פעמים בשידור באיזו צורה, תילקח מהם המשבצת.. לכן מה שבאמת מעניין אותם זה ההזמנות לארועי בר מצוה וחתונות עם עסקני הספורט וסלבס אחרים והם רק מנצלים את התקשורת לנסות להשיג את הסטטוס הזה לעצמם.

ולכן כל ביקורת שעיתונאים משני הז'אנרים האלו (שהפכו לרוב תקשורת הספורט פה) ישמיעו תהיה מינורית כי הם והפרנסה שלהם ניזונים היטב מהמצב שמשרת אותם. אתה יודע איך תפגע להם הפרנסה והכותרות אם תהיה מנהלת מסודרת שבאמת תקדם ליגה שתתנהל בצורה ישרה וחלקה? על מה הם ימרחו את 10 שעות זמן השידור או 10 הטורים שהם צריכים למלא כל שבוע?

נערך לאחרונה ב: ‏2/11/13
  2. Civil Anti Madridista

תוציא את יענקל'ה שחר מהמשוואה, הוא לא הבעיה במכבי חיפה. הקבוצה בכל עונה פעילה בשוק ההעברות ושומרת על תחרותיות שפויה
    אני לא מבין למה לעזאזל אתה בכל זאת מצביע עליו כאשם העיקרי במצב הקבוצה, ורוצה שהוא יפנה את מקומו
    מודל גולדהאר שמצליח כרגע במכבי ת"א מסנוור אתכם כמו גאידמק בבית"ר ירושלים. מה יקרה ביום שאחריו?

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

גולדהר זה לא גאידמק. הוא יהיה פה גם בעוד 8 שנים. הוא פה כבר 5 שנים, ואני לא רואה אותו עוזב בשנים הקרובות.

4. alexshw Member

אם עונה שלישית רצוף מאמן שפותח את העונה נכשל טוטלית, זה אומר משהו גם על הבעלים.
    שוב גם לפי האמירות שלו בתקשורת אפשר להבין שהוא שבע ולא מעוניין להתחרות.

5. EuropeGuy Member

אל תדאג תפוזו, בכל מצב תהיה להם אפשרות ליצור באז עניין רכילויות וכותרות מפוצצות.
    שידרוג ושיפור הליגה זה הדבר האחרון שיפגע בחיוניות של התקשורת ופרנסתם. רק שבנוסף לאלה הם גם יצטרכו להתמודד מול יותר איכות.

6. tapuzo Member

שחר כבר שנה שלישית מדליף כותרות על "עונה תקציבית"
    כנראה הוא בנה על זה שגולדהאר זמני ומכבי תל אביב תתרסק עם עוד גלקטיקוס ומאמן זר, וזה לא עבד
    כמו שהוא חשב.
    ההישגים לא תמיד תלויים בכמה אתה מפזר על שחקנים ואת זה למדנו מהפועל קרית שמונה. אבל אז זה דורש שחקנים רעבים, צעירים, מחוייבים שרוצים להצליח וגם כשרוניים ועם המאמן הנכון שידחוף אותם ויעזור להם מנטאלית.
    שחר כנראה חשב על הנוסחה הזאת, רק עם שחקנים מבוגרים, עייפים, לא ממש רעבים, עם משכורות עתק, חלקם מחפשים "לסיים את הקריירה במועדון" ועם מאמן חסר נסיון. עטר היה אמור לבנות לו איזה מודל קרית-שמונה כזה בחיפה, אבל ירש מאלישע שחקנים שערערו את מעמדו ועשו לו שביתה איטלקית שילך. הם הביאו להצבת מאמן-בובה, בנאדו, שהם שיחקו עבורו כדי שיוחתם הלאה. העונה שוב לא היה לו הכח והסמכות המקצועית לבצע חילופי דורות ושוב פחד ונתקע עם אותם שחקני-טרום-פרישה, חלקם חברים שלו, לכן הוא צריך ללכת הביתה.

אם מסתכלים על הליגת צעצוע הזאת, אין פה מבנה תחרותי ומקצועני באמת שמחייב בעלים להכניס יד עמוק לכיס. לא הצליחו למצוא קונה לבית"ר ירושלים, קבוצה "מהגדולות", שבקושי הצליחה לפתוח את העונה, ואיתה עוד 3 קבוצות שכל קשר בינן לליגת על מקרי בהחלט ו-2 שמנוהלות בכלל על ידי ראשי ערים בהנשמה מלאכותית של תקציבים עירוניים.

מכבי חיפה בלי יעקב שחר יכולה למצוא את עצמה גם בליגה הלאומית. ההתנהלות של ההנהלה לא בנתה חילופי דורות בקבוצה ולא דאגה להפריש החוצה שחקנים שכבר מיצו את עצמם. קבוצה גם צריכה לדעת מתי להיפרד משחקנים מוכשרים וסמלים ככל שיהיו, אם היא חושבת מהראש ולא אמוציונלית מהבטן. ובמכבי חיפה חושבים מהבטן ושוב לדעתם כנראה שווה להשקיע מליונים בהבאת רכבות של זרים גרועים, על פני השקעה בהעלאת שחקני נוער ברמה גבוהה והחתמה שלהם. אז או שההימור הזה מצליח או שהקבוצה מתפרקת.
    כדי שההימור הזה יצליח צריך סקאוטינג רציני (שאין) וצריך מאמן רציני (שאין)

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו השנה הרביעית של גולהאר..
    אתה מתבלבל עם שניידר שניקה את המועדון מחובות.

8. oranfu Member

3 רוכשים על הפועל? בינתיים זה ספינים. גם אם ימצאו רוכש, בוא נראה שהוא באמת ישפוך כספים.
    בית"ר תמיד מוצאת בעלים? אחד יותר הזוי מהשני.

אף אחד לא עומד בתור לקנות את מכבי חיפה, וגם אם כן ספק אם הוא יהיה בעלים טוב יותר משחר.

9. oranfu Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

10. alexshw Member

שוב, הקבוצה מעולם לא הוצעה למכירה. אז איך אתה יודע?
    עובדה קונים פה קבוצות עם תנאים פחות טובים. למכבי חיפה יש הכל.זה הקבוצה המושלמת להשקעה בכדורגל שלנו.

הייתי אוהד גם בשבע השנים השחונות, אבל אני לא יכול לסבול חוסר רצום להתחרות וקמצנות מטומטמת.
    כל זה לא היה אז.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

2009/10
    2010/11
    2011/12
    2012/13
    2013/14 - זו השנה החמישית.
    שניידר לא ניקה את המועדון מחובות, חלקם או יותר נכון רובם עברו לגולדהר והוא משלם את חלקם מהעבר עד היום, אבל זה כבר כמה שנים שלמכבי אין חוב אחד שנצבר מעבר למה שהוא קיבל

12. oranfu Member

הפועל קבוצה עם המון אוהדים, חלקם בעלי ממון רב. מכבי חיפה? לא יודע. בכלל לא בטוח.
    תנאים מצוינים? צריך השקעה כספית רצינית בשביל להתחרות על תארים כל עוד גולדהאר ממשיך ככה, זה לא ממש קורץ. שחר בעלים נהדר שהפך אותנו לאימפריה והוא לא בדיוק נהנה מהאוהדים אז למה שמישהו ירצה להכניס את עצמו לחרא של הכדורגל הישראלי?
    קונים קבוצות עם תנאים פחות טובים אבל מי קונה אותם? לא רוצה אף אחד מהבעלים שקונים פה קבוצות (נראה מה יהיה עם גולדהאר בעתיד, למרות שאני חושש שהוא לא ייעלם מהמפה). למעט גולדהאר (שזה מזל לא מהעולם הזה של מכבי ת"א שמישהו לא ישראלי שבכלל לא מתעניין בכדורגל ואין לו שום זיקה למועדון קנה אותם ושופך מיליונים רבים) אין אפילו בעלים אחד שהגיע לכדורגל הישראלי בשנים האחרונות והיינו רוצים אותו בחיפה. מי שהוא שפוי- אין לו מספיק כסף ומי שיש לו מספיק כסף- הוא טיפש כמו גאידמק, לא קשור למציאות כמו גומא או בעלים זבל שקובר את המועדונים שלו כמו טביב.

גם אותי חוסר הנכונות להתחרות מוציאה מדעתי, אבל זה לא אומר שיש לזה פיתרון טוב בהחלפת הבעלים. אני גם לא חושב שזה קמצנות. התקציב שלנו הוא השני בליגה, אני לא יכול לבוא לשחר בטענות על זה שהוא לא שם סכומים לחלוטין לא הגיוניים. זה כסף שלו.

13. Don Joan Roman Member

גולדהאר זה מתנה של פעם בדור, ואף בעלים אחר בליגת העל לא מתקרב לרמה של שחר משום בחינה, אלכס אני ממש אבל ממש לא חושב שאתה רוצה שטביב/פניג'ל/רמון יהיו הרוכשים של הקבוצה שלך, האמן לי

14. Love Is Red Member

אני עדיין טוען שאתם בין הקבוצו תהחלשות בליגה, הנצחונות שלכם הם בפוקסים מוגזמים....

וד"א לא הייתי פה כי עבדתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

15. Civil Anti Madridista

באיזה קלות אתה אומר קונים פה קבוצות כאילו אנחנו מדברים על מכולת וזה מטריף אותי
    בית"ר ירושלים הייתה במרחק יריקה מפירוק אם טביב לא היה מגיע, הפועל ת"א מחפשת רוכש בנרות ובמידה ולא יגיע אחד כזה בהקדם יתחילו למכור שחקנים
    גם בני יהודה נמצאת במסלול המהיר לאבד דמאיו כשהקהל שם עושה לו את המוות להתנתק מהמועדון

הסיבה שמכבי חיפה לא הגיעה למקומות הגרועים האלה היא אך ורק כי יש לך שקט תעשייתי
    אז נכון, אולי השנתיים-שלוש אחרונות הם באמת כישלון חרוץ אבל מכאן ועד לסלק את שחר מהמועדון?
    כשאתה אומר קמצן למה אתה מתכוון? בשוק הישראלי אנחנו די שולטים, אז החתמת זרים שלא נראו במחוזותינו ב2-3 מיליון יורו יספק אותך?