מחזור 8 בליגת העל: הפועל ת"א מנצחת 2:3 את באר שבע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏29/10/10.

1. לא מצאתי כינוי Member

זה מראה בערך את רמת ההתעניינות בכדורגל הישראלי שממשיכה לרדת משנה לשנה. אנחנו לאט לאט נהפכים להיות כמו בסקוטלנד, רק שפה במקום 2 קבוצות זה 4 קבוצות. ב20 עונות האחרונות, רק פעם אחת לקחה קבוצה את האליפות שהיא לא מה4 הגדולות (הפועל חיפה). וזה בעצם מראה על חוסר ההתעניינות שממשיך להיות בליגת העאלק שלנו. גם קבוצות עם פוטנציאל קהל לא רע בכלל כמו נתניה, באר שבע, הפוע חיפה והפועל פתח תקווה מביאות הרבה פחות צופים מהיכולת. כפי שנאמר כבר אלפי פעם ונשמע כמו קלישאה חרושה אבל אמיתי לחלוטין : איכות המתקנים הנוראית , רמת המשחק העלובה, איכות הזרים, ובעיקר החשיפה לכדורגל אירופאי שגרמה להרבה אנשים להעדיף בבית ולצפות בפריימרליג/לה ליגה עשתה את שלה. אנשים פשוט לא מתעניינים בכדורגל ישראלי כמו פעם.

2. Green Lantern Member

אנחנו חושבים שאנחנו קבוצה טובה?
    :aaagath:

רובן מעולה.מוכיח שהוא עשה את קפיצת המדרגה ומגיעה לו ההזדמנות בקבוצה גדולה באמת.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובן כבר הוכיח את עצמו בבית"ר לפני שנתיים שלקח קבוצה מפורקת אחרי קראקוב והעזיבה של ארקדי ולקח גביע ועם קצת יותר מזל וסגל טיפה יותר עמוק אולי גם היה לוקח אליפות, הוא גם היה ממשיך בבית"ר אם לא היינו תקועים עם החוזה של שום השמן, נראה לי קורנפיין עדיין לא מבין איך רובן ברח לו מהידיים, עם כל הצעירים המוכשרים שיש בבית"ר הוא היה עושה הרבה יותר ממה שעשו שם בשנתיים האחרונות.

השנה בנתניה הוא בנה קבוצה עם כמה שחקני בית כמו דגני, מוגרבי וימפולסקי בתוספת עוד כמה צעירים שלא מצאו את עצמם בקבוצות אחרות כמו עזרא ועשור בתוספת אריאס, סבע, דג'אני, קרופניק וניר נחום הוא בנה שם קבוצה שמשחקת כדורגל חיובי עם המון התלהבות ובלי פחד, על הנייר זה סגל שנראה חלש אבל זאת קבוצה של מאמן ויפה לראות אותם מצליחים.

זה עניין של זמן עד שעטר יחליף את אלישע במכבי חיפה.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי ספק שיש לא מעט אנשים שלא באים בגלל העובדות הבאות:

א. תנאים ומתקנים - זה לפני הכל. מגרש חרא תנאים חרא אלימות, אז אנשים לא יבואו. תסתכל על בלומפילד וטדי, אני לא זוכר מתי משחק שם ירד מ-7 אלף צופים במקרה הרע! אחלה מגרש, משופץ, נכון הוא טיפה ישן אבל כל עוד לא בונים חדש, הוא אחלה של מתקן. טדי מתקן מצוין...אין לי ספק שנראה יותר קהל בפ"ת בשנה הבאה, וגם בנתניה אני מאמין שיבוא קהל כשיהיה מתקן ראוי.

ב. רמת זרים שזה בעקיפין גם קשור למתקן ולתנאים של האימונים גם.

ג. טלוויזיה - למרות שהליגה חרא, כשמפיקים חרא את השידורי ליגה, לא תקבל משהו אחר.

ד. בנוגע למה שאמרת על הקבוצות האלופות. מאז 90, כולל, רק 2 קבוצות שהן לא ארבעת הגדולות לקחו אליפות, בני יהודה והפועל חיפה. בקשר להפועל חיפה, היה לה בעלים עשיר שהשקיע בה כסף ולכן היא גם היתה הקבוצה השולטת בעיר חיפה למספר שנים וגם לקחה אליפות ועשתה את המיטב גם באירופה (העיפה את בשיקטאש וברוז' נכנעה לולנסיה סגנית אלופת אירופה באותה שנה, ואייאקס וגם ניצחה בארינה) בעונה היחידה שלה שם.

ה. כשיהיו לבעלים סיבות לבוא הם יבואו.

מבחינת נתניה אם היא תמשיך ככה יש לה משימה אחת לשנה הבאה: להשאיר את כל הסגל ואף לחזק אותו בכפוף לתקציב! וחוץ מזה אם אלישע לא יוחלף אני מציע לרובן להישאר בנתניה, מה רע לו? האוהדים אוהבים אותו. הכסף נכנס כל 10 לחודש לחשבון. נכון יש טיפה בעיה עם מתקני אימונים ומגרש אבל גם זה יפתר בקרוב ואז גם יאמר יחזור (ואני מצדיק אותו במיליוןאחוז) ונתניה תוכל לחזור ולעלות מדרגה אבל בתנאי שתמשיך עם הצעירים האלה ותוסיף אליהם זרים בכירים.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מקווה שהתכוונת להנהלה, ולא לאוהדים.

קלינגר, הגיע, לא משנה אם הקהל כן רצה או לא רצה, זה מה שיש, ואנחנו תומכים, אין לנו ברירה אחרת.

התוצאה משקרת מאוד ואני מקווה שלא תטעה את קלינגר, אנחנו נראים פח, "חזרנו" למשחק רק בגלל שהפועל נתנה לנו, ולא כי הרשמנו. אין לנו מה לתת מול קבוצה כזו שבאה לתקוף אותנו, עם האיכויות האלו, אין לנו סיכוי, ב-10 משחקים מול הפועל ת"א אולי נוציא תיקו אחד, אולי, אנחנו לא שווים יותר מזה.

קלינגר ישן בקיץ וזה ברור, הבנייה שלו הייתה מעוותת מאוד, לא מאוזנת, ואת זה אני כבר אומר מתחילת העונה, נכון לעכשיו אין איך לתקן, זה מה יש, ואם זה צריך להמשיך, פלייאוף אמצע, שם אנחנו צריכים לסיים.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשהמאמן שלך בא עם 9 שחקנים כולל השוער כמובן שנמצאים 30 מטר מהשער שלו לאורך כל המשחק מה אפשר להוציא מהמשחק הזה? דווקא אחרי הגול הראשון ב"ש הראתה שהיא מסוגלת לצאת להתקפה אבל מה זה שווה שהשניים היחידים שיוצאים זה מליקסון ואסולין, שהראשון בכלל מתעתע באגף ואסולין לבד מול 3 + אניימה. האם רביבו לא היה שווה מקום בהרכב? האם לא היה עדיף לתת לעוד שחקן או שניים שיהיה התקפי?

פרננדש וואשקונסלוש - למה לא שיחקו?

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא היו כשירים.

זה עניין של זמן שיופעל לחץ על קלינגר, זה עניין של זמן עד שיגיעו השריקות והקריאות, מתחילת העונה אנחנו לא רואים כדורגל, כדורגל אפור, זה היה יכול לעבוד טוב יותר, אבל זה לא קורה וקלינגר צריך להביא שינוי, אם לא הוא בסופו של דבר יגיע מכיוון הקהל, אין מה לעשות.

8. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/8/Black354X281/193648.Xxx

עוד משחק טיפוסי של הפועל ת"א הנוכחית. כאשר קצת לוחצים על הגז מבקיעים שערים בקלות לאו דווקא בגלל משחק קבוצתי אלא בגלל הכישרון בהתקפה; אחר-כך חלה נסיגה ביכולת שמגיעה לשיא לקראת סיום המשחק; שחקני המפתח לא מספקים את הסחורה(דה-סילבה ראה יותר מידי את הגב של מליקסון, ורמוט עלוב וידין נראה כמו הצל של עצמו); הישועה מגיעה ממקום לא צפוי כמו טוטו תמוז שכבש צמד נפלא; ההגנה עושה במכנסיים וגורמת לדפיקות לב מיותרות. יופי, ניצחון רביעי ברציפות בליגה, אנחנו כרגע במקום השני(בתקווה שחיפה ו\או מכבי תאבדנה נקודות) והתוצאות שהיו היום במחזור טובות לנו - אבל חייבים להשתפר. נראה לי שהקבוצה הנוכחית פשוט לא מסוגלת ליותר.

באר-שבע באה להסתגר, ממש בונקר ברוטאלי כאשר פרט לאסולין כל השחקנים נמצאים בחצי-המגרש שלה. מותר לה לשחק כך אבל חבל, אולי אם הייתה מנסה ללחוץ על ההגנה החלשה שלנו היא הייתה משיגה יותר. קלינגר מאמן שאני מעריך ואני מאחל לבאר-שבע בהצלחה דרכו, אבל לזרוק את רביבו למערכה כשלוח התוצאות מראה 3:0 נגד הקבוצה שלך - הוא ממש חכם בלילה. אגב הגול של אסולין היה פשוט מלוכלך, באדיר שכב על הריצפה התקפה שלמה ובאר-שבע לא הועילה בטובה להוציא את הכדור החוצה. הגיע לבאר-שבע לכבוש ולא לרדת מובסת, אבל לא בצורה כזאת.

הנקודות החיוביות מהמשחק הן לא רבות:
    1) בראש ובראשונה הכושר של טוטו תמוז שניצח בכל מאבק אפשרי עם הגנת באר-שבע ולא היה רחוק מלרשום שלושער.
    2) בן-סהר בישל לו את השער הראשון כמו גדול, סוף-סוף קצת פירגון ממנו ולטעמי בן שיחק היום קצת יותר טוב.
    3) טועמה לא הפסיק לרוץ עד שגמר את האוויר והוא משחק מהר ולא מתמזמז יותר מידי עם הכדור, היה מרגש לראות אותו עולה בהרכב לראשונה מזה זמן רב(להוציא את גביע הטוטו).

* לא ראיתי כמובן את שאר משחקי המחזור, אבל ממש במילה-שתיים:
    וואו 1 - איזו השפלה לבית"ר באשדוד, ממש קבוצת פח בינתיים. ניצחון אחד, שתי תוצאות תיקו ו-5 הפסדים - מי היה מאמין לפתיחת עונה כל-כך חלשה.
    וואו 2 - איזו מהלומה ספגה ק"ש מהפועל עכו. היה ברור שהדלק של הקבוצה של בן-שמעון יגמר בשלב מסוים ויגיע הפסד, אבל לא נגד עכו ולא בצורה כזאת.

9. alexshw Member

תלוי מאוד בינואר.
    אם שחר ימשיך בשנתו העמוקה, אז בהחלט לא נהווה גורם במאבק האליפות.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'אקו עראפת שחקן על http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. אלי מתחן Member

לא ראיתי את המשחק של בית"ר, אבל אני חושב שלפטר את אורי זאת טעות.
    קורנפיין צריך לבוא ולהגיד למלמיליאן שהוא מאמן בית"ר עד סוף העונה לא משנה מה יקרה, שום מאמן שיבוא לא יצליח לעמוד בציפיות של כל מני אוהדים הזויים עם הסגל השבע שיש לנו.
    צריך להפוך את העונה הזאת לעונת בנייה ועוד לא מאוחר.

12. Raulito Madridista

מה חשב לעצמו יניב אלול כשכידרר בכל-כך חוסר אחריות סמוך לרחבה שלו? השער הקליל של מוגרבי ממש בהתחלה הקל את החיים על מכבי נתניה, אחר-כך אשקלון פשוט התפרקה ובכל התקפה היה לנתניה יתרון מספרי על שחקני ההגנה של אשקלון. ובכל-זאת, כל הכבוד לקבוצה של עטר. הגול הראשון של סבע הוא שער שרואים בדרך-כלל בליגה הספרדית, איזה טאץ' מעל השוער, פשוט אומנות. אשלקון הרסה במחזור הזה את הרושם החיובי שהותירה עד עתה.

לכל הגנה בליגה היה קשה להתמודד עם חוליית ההתקפה של מכבי פ"ת, אז ברור שגם הפועל רמת-גן לא תצליח. דאמארי ובן-חיים עם שערים נפלאים, אהבתי בעיקר את הבעיטה המסובבת של דאמארי לקורה ופנימה.

בן-שמעון אמר אחרי המשחק שהתבוסה לא משקפת - אפשר להסכים איתו. עד לגול השני של הפועל עכו היה משחק שקול פחות או יותר עם יתרון לקבוצה האורחת. אחר-כך ק"ש התקיפה בצורה מוגזמת ושילמה על כך ביוקר בגלל הגנה גרועה. ערפאת שחקן מצויין ואותו אנחנו משבחים שבוע אחרי שבוע, אבל גם רועי דיין לא מפסיק להבקיע. אני לא מסכים עם הביקורת המוגזמת על ק"ש, לדעתי עדיין יש לה סיכויים גבוהים להתברג בפלייאוף העליון.

וואלה יותר טוב עבור בית"ר שלא היה היום קהל בי"א באשדוד. בית"ר עוד סיכנה את השער במחצית הראשונה, אבל אחר-כך - פשוט חושך. הסגל של בית"ר מאוד בינוני אבל זו לא סיבה להשיג תוצאות גרועות שכאלה. מי האמין שכך יהיה - ניצחון, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים. גונזאלס שחקן גרוע מאוד והוא תופס מקום של זר מן הסתם, כך שהחתמתו לא הייתה מהלך מבריק במיוחד. לא מסכים עם אלון מזרחי שאלברז מהווה בעייה וגם אין צורך להיפטר מדאריו. הבעיה היא שברוכיאן וטל לא מספקים את הסחורה ובכל-זאת נראה שבלעדיהם העסק נראה יותר גרוע. אוחיון כבש שער נפלא בבעיטה חופשית אך לטעמי הרוש בכושר שיא מסוגל להתעופף ולהדוף, הוא פתח את העונה הנוכחית לא טוב. בית"ר בינתיים מעוררת רחמים.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היה קהל בטדי שבוע הבא ובית"ר היתה מפסידה להפועל פ"ת...

אני אמרתי עוד מזמן שבית"ר קבוצת אמצע טבלה במקרה הטוב, נכון שהיו 2 משחקים באמצע שהם הפתיעו את עצמם, אבל מה לעשות זו הקבוצה שיש.

14. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

איזה כיף לראות 'שער השבת' באיכות טובה בלי להזמין את הערוץ. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

עושה רושם שהקהל של מכבי פ"ת יצא מהחורים, היתה נציגות די יפה בוינטר, אין ספק שהמיקום הגאוגרפי תרם אך בהתחשב למה שהתרגלנו מהם בשנים האחרונות, זו התקדמות. שאפו גם לעכואים, שעשו את הדרך לנצרת עלית, אני בטוח שכשיסיימו לבנות את האיצטדיון החדש בעכו, האוהדים יגיעו בנוכחות מרשימה, אני אמנם לא תושב המקום אך אין עוררין על כך שהתושבים אוהבים כדורגל.

סך הכל מחזור שנפתח בצורה טובה מאוד, 19 שערים בשישה משחקים, ממוצע של 3.1 שערים למשחק, מאזן מרשים במונחים של לוזון ליג.

15. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם היה קהל היו מגיעים המנויים(2,000-2,500) ואולי עוד איזה 1,000 ככה שיותר טוב שיש רדיוס מה גם שלשחקנים לא יהיה התירוץ שהקהל מלחיץ אותם.

עומר את הקביעה של מרכז טבלה במקרה טוב קבעת לפני תחילת העונה לפני ששיחקנו משחק ליגה אחד ככה שזה היה על סמך סגל השחקנים, ואם קובעים על הנייר ושאר השטויות האלו אז מבחינת סגל בית"ר שווה מקומות 3-5 ולא 7-9 כמו שאתה טוען, מבחינת יכולת עכשווית אנחנו קבוצה של פליאוף תחתון באותו לבל של רמת-גן, הפועל פ"ת וסכנין.

ב-2 משחקים "שהפתענו את עצמנו" שיחקנו בהתלהבות ורצנו יותר מהיריב, ובית"ר של השנה זאת קבוצה התלהבות ושאתה רץ יותר ורוצה יותר מהיריב ויש לך שחקנים כמו פרננדס, ברוכיאן, יבואה, סטיבן כהן ובן-שושן אז אתה יכול גם לשחק כדורגל לא רע, בכל המשחקים שהפסדנו השחקנים נראו כבוים, עם כל הכבוד לטקטיקה שמקטיקה ומערכים ושאר השטויות האלו אז בסופו של דבר אם תרצה יותר מהיריב שלך תנצח.