מחזור 7: El Derbi Madrileño

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏27/9/13.

1. Landon Donovan Member

כן.

2. Ricky van Wolfswinkel Member

למה הוא מחליט את מי לקנות?

3. Landon Donovan Member

ספציפית? לא. אבל הוא בהחלט יכול לדרוש חלוץ. או שהוא בובה. גם זאת אופצייה ריאלית.

חוץ מזה שהדיבורים האלה הם סתם מסך עשן. אצלנו בפ.ס.ז' היה לו חלוץ. האם היתה שיטה? האם היתה דרך? שום דבר, רק הברקות של זלאטן.

4. Telkiyski Member

נפל דבר היום בספרד.
    אתלטיקו נצחה בברנביאו לראשנה משחק ליגה (לא ממש מחשיב את הניצחון בהארכה בגמר הגביע).
    אתלטיקו הראתה היום רשמית שהיא לא מתכוונת להיות איזה סביליה נחמדה כזו שתסגור על מקום 3.

הלוואי הלוואי הלוואי שהקבוצה הזו תיקח אליפות, אני די בטוח שהם מכוונים לשם.

5. Ricky van Wolfswinkel Member

ואצלנו בצ'לסי הוא רשם עונה היסטורית וזכה בדאבל תוך כדי שהוא שובר שיאים ועם מילאן מאוד חלשה הוא זכה באלופות.
    בקיצור, התארים שלו מדברים בעד עצמם, גם אם הכדורגל שלו לא הכי יפה לעין.

ואיך אתה יודע שהוא לא דרש? גם אם הוא דרש הוא לא זה שיושב על עסקאות.

6. Landon Donovan Member

ראינו מה צ'לסי שלו היתה שווה בעונה שאחרי האליפות, כשהכוכבים שהביאו לו אותה התחילו לדעוך.
    התארים מדברים בעד עצמם? בהחלט. 4 אליפויות ושני גביעי אלופות ב-14 שנים שבהן הוא מאמן קבוצות גדולות. מאזן אומלל שחושף את הבלוף שנקרא אנצ'לוטי. שני גביעי האלופות, כמובן, הגיעו בזכות הברקות של שחקנים כשהקבוצה שלו אפילו לא היתה הטובה באיטליה.

אם הוא דרש ולא קיבל הוא היה צריך לקום וללכת, ובטח שלא למכור את היגוואין. אלא אם הוא חושב שהסגל מספיק טוב בשביל לעמוד ביעדים גם בלי חלוץ, ואז הוא אשם בכשלון. איך שלא תסובב את זה, האחריות היא עליו.

7. Ricky van Wolfswinkel Member

תן לי להבין את ההגיון שלך, ואן ניסטלרוי סחב את ריאל לאליפות של ריאל בעונת 2006/07 אז זה אומר לקפאלו אין חלק בזה? שהוא בלוף? שאפשר למצוא כל מיני סיבות איך לבטל את כמות התארים שהוא זכה בהם? לפי ההשקפה שלך כל המאמנים בעולם הם בלופים.

חוץ ממוריניו, תן לי דוגמא אחת למאמן שעבר בריאל והייתה לו יותר מילה מפרס ועושי דברו.

8. Landon Donovan Member

שוב פעם, כדי שאולי תבין - לאנצ'לוטי אין שיטת משחק, אין תוכנית, אין כלום. הוא עולה למשחק בתקווה שרונאלדו או איסקו יבריקו.

מה אכפת לי ממאמני ריאל קודמים? אנחנו שופטים את אנצ'לוטי על סמך התוצאות שהוא יביא בריאל או בהשוואה לבובות העבר?

9. Ricky van Wolfswinkel Member

אם לא הייתה לו שיטה הוא לא היה מגיע לאיפה שהוא היום, זה שהכדורגל שלו לא יפה לעין לא אומר שאין לו שיטה.

זה חשוב כי לשום מאמן בריאל אין שליטה על הרכש, הוא משחק עם מי שהנשיא מנחיט לו וזה כולל גם את קאפלו, הידינק והיינקס. גם מוריניו לקח אליפות וגביע עם סגל שולדאנו בנה לו ונתקע בעונה הראשונה לו עם כושלים כמו קנאלס ופדרו לאון.

בקיצור, אתה שונא אותו ולא משנה מה אתה עדיין תמשיך לטעון שאחד מהמאמנים המאותרים בעשרים שנה האחרונות הוא בלוף וזה ממש חבל.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הכתובת הייתה על הקיר וזו הזכייה בווינר כמעט הכי צפוייה שהייתה לי אי פעם..

אני רק מצטער עבור דור שנסע למשחק ונאלץ לראות משחק שכזה.. תנחומיי דור, מאמין ומקווה שתיסע לעוד הרבה משחקים בחייך ותחווה גם רגעי אושר.

אתלטיקו פשוט טובה יותר, הבלוף של המחזורים הראשונים לא היה יכול להימשך לנצח, אם לא דייגו לופז ריאל מדריד כרגע במקום ה-11 ואתמול הייתה חוטפת 3, עוד גושפנקא למי שחושב שמקומו של קסיאס זה על המגרש. ריאל מדריד שוב נראיתה רע, הפעם לא היה שופט שיציל אותה, אתלטיקו החמיצה מצבים נוחים מאוד, ולמזלה לא שילמה על כך ביוקר. דייגו קוסטה מירר לבלמים את החיים, ממש סטייל דרוגבה.. ראמוס בלם טוב, לא יותר מזה, בטח לא וורלד קלאס, ורואים את זה כל הזמן שריאל פוגשת חלוצים איכותיים. ריאל צריכה להתחבר, אבל אין לה זמן כי ברצלונה לא תחכה לה.

אתלטיקו לא תוכל להחזיק בריצה הזאת יותר מדי, פייט לברצלונה קשה לי לראות אותה נותנת.. אבל.. הלוואי.

11. Landon Donovan Member

אין לי על מה להתווכח איתך. למזלנו, אנצ'לוטי לא מאמן בליגה הרביעית של אינדונזיה אלא בריאל מדריד, שכל משחקיה משודרים בטלוויזיה. כולם מוזמנים לראות את ריאל משחקת ולשפוט בעצמם את העבודה של אנצ'לוטי.

"אחד המאמנים המעוטרים" - שלוש אליפויות (ולא ארבע כמו שכתבתי קודם בטעות) ושני גביעי אלופות ב-14 שנה. מאזן עלוב עבור מאמן שמתיימר להיות גדול.

12. Ricky van Wolfswinkel Member

אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה, אנצ'לוטי לא אשם בזה שפרס ועושי דבריו היו עסוקים בלריב עם לוי על המחיר של בייל והשאירו לו סגל בינוני מאוד (+פציעות של הקשר והבלם הכי טובים בסגל).
    מאמנים היום כבר יש מאזן יותר טוב משלו? בכלל מוזר שאתה מזלזל בשני גביעי אלופות, אפשר לחשוב שהיה מאמן שלושים שנה האחרונות שזכה ביותר.

13. Landon Donovan Member

לאנצ'לוטי יש שלוש אליפויות ב-14 שנה. אתה צודק, אין הרבה מאמנים עם מאזן כזה, שעדיין מקבלים הזדמנויות למרות שהם לא מספקים קבלות.

תארי ליגת האלופות שהוא לקח לא מרשימים אותי. אם הוא היה מסוגל לבנות קבוצה טובה עם שיטה ודרך היו לו גם אליפויות. בליגת האלופות אפשר לזכות גם בלי שבנית קבוצה טובה, כל עוד יש לך כמה שחקנים שמסוגלים לספק הברקות.

14. Ricky van Wolfswinkel Member

ולהיינקס יש שבע אליפויות ב-34 עונות בהן אימן, זה עושה אותו מאמן רע? לא, כי חלק מהקבוצות שהוא אימן לא היו מספיק טובות בשביל אליפויות, אותו דבר פארמה ומילאן אחרי הקאלצ'יופולי של אנצ'לוטי.

תן לי מאמנים פעילים שאתה מחזיק מהם ותסביר לי להם הם יותר טובים מאנצ'לוטי (אם אפשר תמנע ממוריניו).

15. Landon Donovan Member

במשך 14 השנים שציינתי, מ-1999 עד היום, הוא אימן את יובה, מילאן, צ'לסי ופ.ס.ז'. כולן קבוצות גדולות ומועמדות לאליפות. לא התייחסתי לתקופה שלו בפארמה.

גם אם נוותר לאנצ'לוטי על שלושת השנים שאחרי הקלצ'יופולי (לא ברור לי למה - על הראשונה, כן, כי הורידו למילאן נקודות - אבל האם היה איזשהו גורם חיצוני שמנע ממילאן להתמודד על האליפות לאחר מכן?), עדיין יש לו שלוש אליפויות ב-11 שנים. עדיין מאזן עגום.

מאמנים פעילים שאני מחזיק מהם? יש הרבה, ואני לא רואה איך הם רלוונטים לדיון על אנצ'לוטי. לצורך העניין, אם ניקח נניח מאמן כמו פלגריני, אפשר לראות שהוא מנסה להנחיל לקבוצות שלו שיטת משחק מסויימת, שלא מבוססת על שחקן אחד או שניים שינצחו את המשחק במהלכים אישיים.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/13