מחזור 7 בליגת העל :: ממשחקי הנבחרת למשחק המובילות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏18/10/18.

1. עידן444 Member

אגב, בנושא הנגיחות של דודי תירם וההוכחה שעבודה עם שחקן עבר שהתמחה בתחום מסויים- יכולה להועיל ולשפר שחקן- אחד מגדולי הנוגחים בתולדות מכבי נתניה והליגה הישראלית בכלל, דוד לביא- אימן את דודי תירם באופן אישי בדיוק על זה.
    דודי תירם הרגיש שמשחק הראש שלו לא מספיק טוב והוא רוצה לעבוד על זה ופנה לדוד לביא שיעזור לו בזה.
    עוד לפני השער ביום שני דודי הדביק נגיחה למשקוף. והוא כבש בנגיחה יפה גם מול מכבי ת"א ונגד בני יהודה אני לא כל כך זוכר אם הוא כבש ריבאונד של עצמו או שזובאס הציל נגיחה של מישהו אחר- אם כן זו היתה נגיחה טובה נוספת של דודי והצלה גדולה של זובאס.

2. Telkiyski Member

עוד פעם חולשת הליגה.
    לא נמאס?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. הרצליה Member

אני באמת מנסה להבין איך זה שיש הרבה משחקים שמסתיימים בתיקו או בלם שמבקיע שלושה שערים בשבעה משחקים זה סימנים לחולשת הליגה.
    סימנים לחולשת הליגה זה ששחקן כמו גיא משפתי לדוגמא שבמשך שנים היה שחקן רוטציה בקבוצות תחתית בליגה הלאומית כמו רמת השרון ומרמורק נמצא בליגת העל.

Nigel de Jong ו-עידן444 אוהבים את זה.
  4. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומהארן לאלא שהגיע מהפועל זומזום להפועל ת"א והתגלה ככישרון לא קטן זה גם מעיד על חולשת ליגה?
    מה עם מהרן ראדי שסופר (וכנראה יסתפק) 6 אליפויות רצופות, הגיע למכבי בגיל מתקדם ועד אז לא באמת היה שחקן בכיר בליגה?

5. הרצליה Member

לא אותו מקרה.
    שניהם היו שחקנים טובים גם בליגה לאומית ששיחקו, משפתי זה עוד שחקן.
    מהארן ראדי עלה ליגה במכבי הרצליה בגיל 23 והיה טוב בכל עונה ששיחק, היה טוב גם בבני יהודה וכיכב בסכנין.

6. עידן444 Member

יש פספוסים.
    גם אחמד סבע פוספס.
    במשך תקופה ארוכה אני כל הזמן שומע(עוד בתקופת שירים ושערים) שמי שכבש ללוד זה סבה(ככה שמעתי תשם וחשבתי שזה איזה זר תותח שקוראים לו סבא או סבה... משהו כזה... מתישהו הבנתי שקוראים לו אחמד ושיש ע' בסוף). כל הזמן שומע סבה וסבה וסבה ושואל עצמי איך יכול להיות שהוא בלוד?
    אגב, זה גם קרא לי עם בריהון בראשל"צ והוא באמת הגיע בגיל צעיר לבית"ר. כמה שם הוא מצליח אני לא יודע. כנראה שלא ממש.
    מצד שני גם חשבו שאבו ענזה יהיה תותח בליגת העל וזה לא קרה למרות פתיחה טובה באשדוד(נראה לי כבש כבר בבכורה)- זה אומר שהליגה היתה אדירה?
    אז יש משהו בדברים שלך... כל מקרה לגופו. כששחקנים שאפילו בלאומית לא התבלטו פתאום משחקים בליגת העל, בטח לא צעירים- כנראה שיש בעיה.

הרצליה אוהב/ת את זה.
  7. גלץ Member

כשנמצאים במלכות השערים בלם וגידי קאניוק במקום נוואקמה וקאירטנסון זה לא מעיד על חולשה? /:
    יצא לי לראות משחקים העונה בליגה הלאומית ומשחקים בליגת העל וזה היה די דומה,
    בעונה שעברה במקומות 1-6 היו כל כך הרבה משחקים איכותיים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/18
  8. הרצליה Member

לא, זה מעיד על זה שנתניה מבקיעה הרבה שערים במצבים נייחים ומכבי פתח תקווה בועטת הרבה מחוץ לרחבה.
    והכל יחסי כמובן למחזור 7, כן?
    לתירם יש 3, לשכטר יש 3, לורד 3, לצ'יבוטה 3, לאופואדו 3 וכו'.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  9. גלץ Member

ביום שבת יש משחק של נתניה נגד באר שבע.
    בעונה שעברה היינו אומרים איזה משחק גדול ומה יעשו דיא סבע וערן לוי,
    והעונה.. באיזה דקה יגיע הראשון של באר שבע

10. סמואל אטו Member

אולי זה בכלל מעיד על משחק מבוקר יותר של המאמנים?
    אולי זה מעיד על כך שבב"ש ומכבי ת"א כובשים פחות? או שיותר שחקנים כובשים את אותה כמות לעומת עונה שעברה?

זה לא כל-כך פשוט.

11. עידן444 Member

נוואקמה לא הצטיין בכיבוש.
    בב"ש יש פריסה יפה של הכובשים כבר די הרבה זמן.

12. הרצליה Member

אני מסכים שהמשחקים עד עכשיו ברמה נמוכה מאוד אבל הטענות שלך לא קשורות. אני יכול לתת לך טענות על המשחק ביום שני שבו במחצית הראשונה לא היה אפילו חצי מהלך כדורגל של שתי הקבוצות וזה שהחל מהדקה ה-75 השחקנים של מכבי חיפה כבר לא הצליחו לרוץ גם אם הם ניסו, הם בקושי הצליחו ללכת.
    ובתור מישהו אוביקטיבי לא חשבתי בשנה שעברה שנתניה נגד באר שבע זה משחק גדול. באר שבע גם הפסידה השנה לאשדוד, אז מה?

לא דומה אף פעם, כשהרמה בליגת העל יורדת אז הלאומית יורדת בהתאם, כמובן שיש מקרים יוצאי דופן במשחקים ספציפיים.
    גם אני עד השנה לא האמנתי כמה הרמה בליגה א' רחוקה מהרמה בליגה הלאומית.

13. עידן444 Member

באמת?
    מרגיש לי בגלל העליות הכפולות בשנים האחרונות שאין הבדלי רמות כאלה גדולים בין ליגה א לליגה לאומית.
    אבל מניח שהקבוצות שעשו דאבל עליה בטח היו רמה מעל ליגה א'.