מחזור 7 בליגת העל: מכבי חיפה ממשיכה לצנוח, הדרבי התל אביבי פוצץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏31/10/14.

1. alexshw Member

פחות או יותר כן. אם ללכת באמת למצב אידאלי שצריך זה גם להביא אנשי מקצוע זרים לנוער ולפתח מערך סקאוטינג שבמכבי ת"א לדעתי הוא לא ממש קיים(אתם מתבססים על ישראלים מוכחים, בשביל זה לא צריך סקאוט, צריך פשוט רצון לשלם להם).

עד לפני שנה חשבתי שאפשר סקאוטינג ומנכ"ל חדש שגם ירכז את הנושא וזה ישפר את העניין המקצועי, אבל לא, אחרי העונה הקודמת הגעתץי למסקנה שצריך להדיר לגמרי את הבעלים מהעיסוק המקצועי.

ORIMOR למכבי חיפה יש לא פחות בוגרים בליגת העל ממכבי ת"א, אבל בלי קשר המחלקה שלה לא מספקת את צרכיה.

2. EuropeGuy Member

עומר, יש הבדל בין שחקני נוער שטובים להפועל פ"ת, לבין שחקני נוער שטובים למכבי חיפה.
    יש הבדל עצום אפילו. אני דווקא חושב שהנוער של מכבי חיפה במגמת ירידה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחר הירש (שייך להפועל חיפה אבל עדיין צעיר), דור כוכב, כליבאת שנזרק לסכנין, גאדיר שנזרק לסכנין, ריאן שנה שעברה בעכו, גוזלן שאומנם זה לא חוכמה אבל יש לו מקום של קבע בהפועל (למה לא לתת לו ובמקום זה לשלם לאידריסו סכומים הזויים?), קונסטנטינוס בעכו, ויש להם עוד כמה שלא סופרים אותם בספסל. במכבי לעומת זאת, יש כיום רק פרוספקט אחד שמוכיח את עצמו, שזה דור פרץ שעלה מהנוער ואני מתמוגג מאיך שהוא נראה יחסית לגילו!. אלטמן ומרגוליס זה לא זה, כרגע לפחות.

Civil אוהב/ת את זה.
  4. Bon Argumentum Ad Hóminem

מכבי חיפה עדיין מועדון גדול, היא פשוט חדלה להיות קבוצה גדולה. יש הבדל. ק"ש כבר שנים בצמרת - זה עושה אותה מועדון גדול?
    ליברפול כבר עשרים שנה ללא אליפות מקומית - זה עושה אותם מועדון קטן?
    מועדון מתייחס להיסטוריה ולמסורת, לא לכושר המשחק הנתון של הקבוצה עצמה.

עד שראובן לא יוריד קבוצה מחיפה לליגה השניה הוא לא יחדל לנסות.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מערכת הסקאוטינג במכבי מעולה, אלכס, אני מכיר אותה מקרוב, הן בכל הקשור לשחקנים ישראלים, יהודים בתפוצות וכשרונות אפריקאים. הבעיה היא אחרת והיא נקראת מגבלת זרים, שגם מגבילה את הסקאוטים, כי גם בנוער אתה לא יכול להיות עם 10 זרים. כמובן גם שהתשתיות בארץ נמוכות, במיוחד בקריית שלום, על אף השיפוצים הרבים שהיו בו והעובדה שהוא נראה יחסית סביר.

6. alexshw Member

קודם כל לשחקן צעיר בודד יותר קל להשתלב במערכת בריאה שרצה טוב. חוץ מזה גם לנו יש את עטא ששותף באופן דומה.
    מהשחקנים שציינת עלו בלי יסודות בכלל. זו הבעיה. לא רואה בעיה שנתנו להם ללכת למקומות בו יקבלו הרבה דקות משחק ומי שירשים, יחזור.
    דווקא במערכת חולה כשלנו שחקן צעיר יכול להיהרס אם יהיה עכשיו בהרכב.

עומר, מערכת סקאוטינג מתבטאת בהבאת זרים מוצלחים או בהבאת שחקנים אלמונים יחסית. מכבי ת"א מתבססת לגמרי על תוצרת ישראלית הטובה שיש בשוק ולא צריך סקאוטים בשביל להביא את זהבי או בן בסט. כולם יודעים מה הם שווים.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא טוען שהנוער של מכבי טוב יותר, פשוט לא צריך להתלהב יותר מדי מהנוער של חיפה. אותו דבר פחות או יותר.
    ואגב סקאוטינג יש במכבי, וגם בחיפה, בתוך ישראל בוודאי. אי אפשר לשדרג את זה יותר מידי וזה גם לא כזה נחוץ - זו מדינה קטנה ולא איזו ספרד או גרמניה עם כמה מחוזות שונים ומרחק גדול בין ערים בקצוות שונים של המדינה.
    גם סקאוטינג מחוץ לגבולות ישראל לא אפקטיבי כ"כ בגלל שהתקציבים שיש למועדונים לא יכולים להוות יריב למועדונים מאירופה. אפשר לחפש שחקנים באפריקה (וזה עושים, כשבמכבי זה מאוד שכיח בשנים האחרונות עם מאיוקה, קונאטה, קהינדה שמככב עכשיו בלאומית וצ'יבוטה שעושה למגנים בנוער סחרחורת אחת לשתי התקפות ולטעמי ישחק בבוגרים שנה הבאה) וכמה יהודים שמסתובבים בעולם, וזהו.

אני מופתע שירד לך עכשיו האסימון, אגב. היררכיה ומבנה כזה במועדון כדורגל זה מה שנהוג כרגע בעולם בערך בכל מקום. כתבתי את זה בערך 3657 פעם פה בעבר.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אגב, ב"ש עם שבעה פנדלים בארבעה משחקים.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב להתלהב, יש להם כל כך הרבה שחקנים צעירים שמפוזרים בליגה ולעומת זאת כמה כסף הם זורקים על שחקנים שכבר שנים לא נותנים להם כלום, עדיף לתת להם לשחק...

עכשיו גם אי אפשר להביא לפה שחקנים מאפריקה, יש אבולה = )

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שחר הירש לא התאמן אפילו עם הנוער של חיפה לטעמי. נרכש השנה והושאל להפועל פ"ת. שחקן בית של ממש הוא לא. דור כוכב, כליבאת וגאדיר אני מקבל, אבל הם בני 23 ו-24 ואתה משווה אותם לאלטמן ומרגוליס שצעירים בשלוש שנים (ואני מעריך שיעשו הרבה יותר בקריירה שלהם). ריאן, גוזלן וקונסטנטינוס זה בסדר, אבל בוא נדבר גם על רועי קהת ואולי דור ג'אן בעתיד, ולא מקבלים תמונה שונה. וכפי שציינת יש את דור פרץ שמראה יכולת מעולה במכבי ולא בחוץ, ושון גולדברג שהיה טוב בדקות שקיבל.

10. alexshw Member

שחר הירש לא ממש שחקן בית. הוא שיחק נדמה לי עד נערים א' או ב' במכבי חיפה.

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אוף איזה משחק מבאס. איך יכול להיות שאחרי המשחק(/מחצית ראשונה) הנהדר מול מכבי חיפה השחקנים מגיעים ונראים ככה? ועוד מדקה 70 השחקנים של עכו היו גמורים גמורים! פעולה אישית אחת קטנה מצד שלומי או בוזגלו או גורנדה, משהו קטן..לא יותר..ובמקום זה אבו לאבן מכניס עם היד..אחח..מבאס כל כך..

אלישע גם כן חזר לתלם, מכניס את אבולאבן מאוחר במקום לזרוק ישר את נאסר שינסה לעשות קצת בלאגן לפני שהכדור מגיע לחלוצים..

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מוקדם לחתוך דברים לכאן ולכאן, אך בשורה התחתונה כל התוצאות הטובות שלנו לא הכי הגיעו עקב יכולת מרשימה ומרעננת שלנו, פרט לכמה דקות נהדרות נגד חיפה וגם נגד מכבי פ"ת, בסופו של דבר יש הרבה עבודה, הקבוצה לא מחוברת, מליקסון נראה לא קשור לכלום, אנחנו צריכים להמשיך עם אותו קצב צבירת נקודות כמו עד כה ומצבנו יהיה טוב, כרגע המטרה העיקרית צריכה לנסות להתרחק כמה שיותר מהמקום הרביעי. כמובן שההרגשה בסוף תהיה תלויה כולה בהתפתחות העונה, אבל בסופו של דבר, תבטיחו לי מקום 3 אני קונה את זה, חייבים לצבור מסורת של צמרת והגעה של אירופה, מקום 3 יספק אותי מאוד, אבל לשם כך חייב להגיע שיפור במשחק.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשך ישיר ליכולת העלובה שלנו מאז המשחקים באירופה , חוץ מחובאן לא מצאתי שום נקודת אור במשחק הזה כולם היו רעים .

אי אפשר לחבות ולקוות לפנדל כל משחק ששה יביא לנו את הישועה.

ניהול משחק גרוע ביותר של אלישע

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בקשר לפנדלים, 6 מהם היו, אחד לא היה , אין מה להתעכב על זה, בסופו של דבר המזל הזה יסתיים לנו

15. EuropeGuy Member

עונה שלישית בב"ש וכל מה שאלישע מראה שהוא יודע לעשות זה לבקש שחקנים ברמה גבוהה ולנצל את היכולות האישיות שלהם כדי להשיג תוצאות. זה טוב לתאורייה של התבססות בצמרת, השאלה מתי יודעים לסיים עם זה ולעשות את קפיצת המדרגה הבאה.

Don Joan Roman, hbs7 ו-שי אוהבים את זה.