מחזור 7 בליגת העל: מכבי חיפה ממשיכה לצנוח, הדרבי התל אביבי פוצץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏31/10/14.

1. סמואל אטו Member

ופה קבור הכלב, מי יביא את השחקנים החדשים לסגל?
    אותם אנשים שבנו את הסגל ב-4 שנים האחרונות?

2. alexshw Member

אני לא מחובבי ברקוביץ'(כלומר ברקו האדם, לא השחקן), אבל הוא צדק ב - 100% כשייעץ לבניון לא לחזור למכבי חיפה.
    בניון היה צריך לפרוש ממשחק פעיל בקיץ. פעם ראשונה בקריירה שהוא עושה טעות במעבר לקבוצה.

גם כתבתי שהמעבר לא טוב עוד ביוני. ככה שזו לא חוכמה בדיעבד.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין: מכבי חיפה עם 5 הפסדים מ-7 משחקים.
    חבל מאוד עבור הליגה שדווקא בעונת פתיחה באצטדיון החדש, עם גב של 17,000 מנויים, כשמכבי תל אביב נראית עוצמתית ומלהיבה - מכבי חיפה לא מוצאת את המקום שלה בצמרת.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף מילה על הפועל חיפה וראובן עטר? עוד עונה מי יודע כמה במספר שהולכת לשום מקום עבור האדומים-שחורים, מלבד העונה עם ניצן שירזי ז"ל ועדן בן-בסט לפני היציאה לצרפת ראינו רק עונות כושלות שהסתיימו עבורם עוד לפני המחזור העשירי. בשביל ראובן עטר זה נראה נכון לעכשיו שהמוניטין שלו כמאמן ימשיך לצנוח והוא יצטרף לקלינגר, סיני וכו' ברשימת כוכבי העבר שהפכו למאמנים סתמיים שמתקשים לייצר הצלחות. חבל מאוד שמועדון עם עבר ואוהדים שלפני עשור היה מהמובילים בליגה הפך לכזה לא רלוונטי וכמובן ראובן עטר, אישיות שרוב אוהדי הכדורגל בארץ אוהבים בדרך לעוד כישלון.

שבוע הבא אגב הפועל חיפה בטדי מול בית"ר שתגיע כפייבוריטית, אפשר לסמן מעכשיו עוד 1-1?

5. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

איי עכו מצופפת עושה קצת לחץ במרכז המגרש והופ כל המנגנון שלנו משותק. חייבים להתעורר במחצית השנייה.

6. Raulito Madridista

אני כן כתבתי על הפועל חיפה וראובן עטר - הקבוצה הכי חלשה בליגה נכון להיום. אין לה את התמיכה של הקהל, הבעלים תמיד בסטטוס של ON& OFF וגם סגל השחקנים פשוט רע. קוראץ', עזאם, קאלה ודאריו פרננדס עזבו ולא הגיעו מחליפים ראויים. וגם את אושרי רואש כמעט זרקו על מה ולמה? יש שחקנים שעזיבתם הייתה בלי-נמנעת, אבל ברוב המקרים עטר פשוט טעה בקבלת ההחלטות. הוא לא חייב ליצור מהפכה לכל קבוצה אליה הוא מגיע. הבשורה הבאמת גרועה מבחינת הפועל חיפה היא שאף יריבה לא הייתה ברמה גבוהה עד עכשיו ושהבית שלה דומה יותר לבית קברות מבחינה ספורטיבית. היום הפועל חיפה קיבלה שלוש בראש במשחק בית נגד קבוצה שהגיעה למשחק במצב יותר גרוע ממנה ועם לא פחות לחץ ממנה.בהפועל חיפה חותמים בעיניים עצומות על שחקנים כמו גאדיר או מוגרבי.
    וכן, הפועל חיפה של ניצן שירזי הייתה קבוצה טובה, כפסע מהפלייאוף העליון. הם גם עצרו את חיפה בסיבוב השלישי במה שעזר לנו לזכות בדאבל :)
    לשאלתך האחרונה - בית"ר תנצח את הפועל חיפה בטדי, אבל זה יקרה רק אחרי שהיא תרשום את הפסד הבכורה שלה העונה - בק"ש.

דיברנו על קלינגר? הנה אשדוד מפסידה 2:1 להפועל רעננה וגומרת עוד עונה מוקדם, אנחנו עוד לא בחצי הדרך אפילו. קלינגר אגב פתח את הפה בתגובה לא אופיינית מצידו לאחר שאשדוד הובסה נגד מכבי. הוא אמר 'אני לא מתלהב מהם. גם אני בונה קבוצה אדירה ב-100 מליון שקל'. לא מכובד מצידו לדבר בצורה כזו על הקבוצה השנייה.

מילה לגבי בניון - חד משמעית אני מקווה שהוא לא יפרוש ממשחק כבר בינואר או משהו כזה. זו חוויה אמיתית לכל אוהדי הכדורגל הישראלי לראות אותו חוזר גם בגילו המופלג. יש לו מה לתרום מקצועית - אני בטוח. זה לא אותו סיפור עם קטן בעונה שעברה(אגב, הנה, קטן כבר איננו - איך חיפה עדיין כישלון?). לא מן הנמנע שחיפה תודיע מחר על מאמן חדש, ככה לפי התגובה של יענקלה.

והרגע המביך של המחזור, עוד לפני הדרבי התל-אביבי שיהיה חד-צדדי: הפועל מנצחת את מכבי בקרב על..שער 8. יו"ר עמותת האדומים - "זה ניצחון ברור של הפועל". חבל שהברור מאליו הוא לא כזה ברור.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה לפעול? בשביל לעשות ניקוי אורוות של שחקנים רציני שחר צריך לזרוק 90% מהסגל ולהיפרד מקרוב ל-15-20 מיליון דולר יחד עם שחקנים חדשים שיבואו במינימום, השחקנים לא יוותרו, כמו המנודים ובסוף יקבלו כל שקל שמגיע להם, כך ששחר ישלם בכל מקרה, הסיכוי שתהיה מהפיכה כזאת במכבי חיפה הוא קטן ושחר יודע את זה, הוא יודע איזה טעויות הוא עשה עם החוזים ויצטרך להיפטר מהם אחד אחרי השני, אמרתי לכם, הוא נושם לרווחה שמכבי ת"א עדיין לא הגיעה לליגת האלופות מתוך 2 ניסיונות כי זה הדבר היחידי שמשאיר לו סיכוי

8. alexshw Member

לפני שעושים מהפכות בסגל צריך שיהיה מנגנון שידע מה לעשות ויקבל את ההחלטות משיקולים נקיים. צריכה להיות עבודה סביבה רצינית. זה לא רק להביא מנהל מקצועי, זה גם להחליף מנכ"ל, למישהו יותר צעיר ומתאים למציאות הנוכחית.
    להחליף הרבה שחקנים את זה עשינו גם ב - 3 שנים אחרונות וללא שום תכנון והגיון.

השינויים במכבי חיפה כל כך גדולים שאני לא מאמין ששחר בגילו מסוגל לעשות כי זה גם אומר לוותר על שליטה וכן לשחרר כסף שהפעם ילך לשדרוג אמיתי ולא יחסי ציבור. בגיל 73 אני לא רואה את זה קורה.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תמונת המחזור עד כה:

http://msc.wcdn.co.il/w/w-635/1798825-18.Xxx

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכו מובילה בצדק רב, היתה צריכה להוביל במחצית, אבל רק אני חושב שהיה פה אופסייד בגול?

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם זה אני מסכים איתך לכן אני חושב שמכבי חיפה צריכה להעתיק את המודל של מכבי אחד לאחד, להביא מנג'ר מקצועי, למנות מנכ"ל, למנות צוות פול טיים למחלקת הבוגרת שיעזור לנוער ולא להיפך, ושהמנג'ר יבחר את המאמן והשחקנים. זה הדרך היחידה של מכבי חיפה לחזור למרכז הבמה ולהיות אלטרנטיבה למכבי.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחי חלוץ מעולה, עדיין לא מבין מה הוא עושה בעכו, שימו אותו במקום קוראץ' בבית"ר וההתקפה שלהם טובה פי 10. תנו לי אותו במכבי ובכלל הוא מוסיף...

13. EuropeGuy Member

לפעול זה אומר לנקות את השחקנים שלא יביאו למועדון מכבי חיפה שום תנובה עתידית, במקביל לקבל החלטה שהחל מהשנה הבאה הוא לא מחליט בשום נושא מקצועי ופועל לאתר מנהל מקצועי איכותי כבר עכשיו. אם יאתר מנהל מקצועי שכזה, אפשר להתחיל גם לעבוד על איתור מאמן מאחת מארבעת הליגות הבכירות שבא ממדינת כדורגל שמצליחה תדיר, ולא מסרביה ומדינות שהצלחותיהן לא שונות מהותית משלנו.

אחת הבעיות של שחר זה שהוא בשנים האחרונות הסתכל על כאן ועכשיו ומצא את עצמו בגלל חוזים מוטעים נשאר עם סגל גרוע במשך שנים. זו חשיבה עסקית שהתבררה כשגיאה. שחר היה צריך להתנהל עם שחקנים גרועים כמו שהתנהל עם עטר ובנאדו. צריך להבין שכל שחקן גרוע בסגל מוריד את הרמה מכלל הסגל, והיו יותר מדי כאלה. בנו טלאי על טלאי של שחקנים גרועים ולולא ליגה חלשה, תוצאות כמו השנה היו באות כבר הרבה קודם לכן.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה הגדולה של מכבי חיפה זה שיש לה נוער מצוין וזורקים אותו, במכבי ת"א יש נוער על הנייר טוב אבל בפועל כשהם בבוגרים הוא לא שווה הרבה, פרט לכאלה שמבליחים פה ושם...הנוער של מכבי חיפה הוא נוער מעולה! ורואים את זה כי הם מככבים בכל הליגה

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם תמנה לי יותר שחקני בית של חיפה שמככבים בליגה מאשר שחקני בית של מכבי, לא אתווכח. רק תמנה.