מחזור 6 בליגה העל: 2:2 מרתק בין בית"ר להפועל פ"ת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏17/10/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בית"ר ירושלים- הפועל פתח תקווה
    http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx- http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/6.Xxx

ראשון, 20:50
    שופט: חיים יעקב

איזה משחק מצפה לנו בסיום המחזור.. בית"ר ירושלים כבר במחזור ה-6 מוצאת את עצמה במצב לא פשוט וניתן לומר בעדינות עם הגב אל הקיר. נכון לרגע זה הפער בין בית"ר ירושלים למוליכות מחיפה ונתניה הוא 10 נקודות, הערב בטדי אף אחד לא חושב על תוצאה אחרת פרט לניצחון, הבעיה היא שממול תעמוד הפועל פ"ת שפתחה את העונה בצורה לא רעה אבל מעבר לכך היא קבוצה עם כלים שיכולים לעשות לא מעט כאבי ראש לאלופה.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/901/593.Xxx
    כריסטיאן אלברז, התאושש מפציעה ויעזור לחבריו

בית"ר ירושלים מגיעה למשחק כאשר לפני הפגרה הפסידה כזכור 1-0 בקרית שמונה, מפלס הלחץ בבירה בהחלט גבוה וראובן עטר ממש לא מרוצה ממה שמראים השחקנים על המגרש. נגד קרית שמונה ראינו קבוצה כבויה, שלא הגיעה למשחק, שלא עשתה כמעט שום מהלך ראוי, שבהרבה מזל הפסידה רק 1-0, ראובן עטר יודע שאין יותר מדי מקום לתצוגות שכאלה, בטח לא במצב שהקבוצה נמצאת. נראה שראובן עטר יבצע שינוי די מרענן בהגנה, אלירן דנין תורגל בהרכב השבוע ויכול מאוד להיות שיפתח במקומו של יואב זיו, גם תומר בן יוסף תפס את מקומו של שמעון גרשון אבל לא ברור אם שינויים אלו נועדו על מנת לזעזע את השחקנים או שעטר מתכוון ברצינות לעלות עם בן יוסף ו/או עם דנין. מה שבטוח זה שהשחקנים חייבים לצאת מהאדישות ומההרגשה שהכל יסתדר וילך בקלות ולהתחיל להצדיק את עצם היותם אלופים. בבית"ר מאוד חוששים מג'וניור ויסה שפתח את העונה נפלא, ובואו נגיד בעדינות שבבית"ר ממש לא יזילו דמעה עם הפרואני אכן לא ישחק.
    דרק בואטנג וברק יצחקי חוזרים מהשעיות ישר להרכב, פרננדז אמור לפתוח לצידו של בואטנג כאשר באגפים צפויים לפתוח ברוכיאן וזנדברג, עידן טל ועמית בן שושן ישבו על הספסל אבל עדיין קיים סיכוי שאחד מהם יפתח על חשבונו של זנדברג, כריסטיאן אלברז סבל מפציעה בבטן אבל יוכל לשחק.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/982/331.Xxx
    ג'וניור ויסה, בספק גדול למשחק

הפועל פ"ת נמצאת כרגע עם מאזן של 2 ניצחונות, תוצאות תיקו ו-2 הפסדים. התיקו וההפסדים קרו במשחקי החוץ והערב ינסו חניכיהם של אלי מחפוד וזאביק זלצר לחזור הביתה אולי עם ניצחון חוץ ראשון העונה. בפעם האחרונה ששיחקו מחוץ לאורווה זה היה בבלומפילד נגד הפועל ת"א שם הפסידו 3-2 והיו קרובים מאוד לצאת לפחות עם נקודה, פ"ת הציגה כדורגל התקפי, טוב בראשותו של ג'וניור ויסה המצויין. בפ"ת אומרים שלכל משחק ובכל מגרש הם עולים בגישה חיובית, גישת הכדורגל ובאים לשחק פתוח וחיובי, המפתח שלהם הוא כאמור ג'וניור ויסה שמושאל מבית"ר, ויסה סובל ממכה בקרסול ולא התאמן עם הקבוצה, מצבו לא נראה מעודד והוא יערוך מבחן כשירות בסמוך לפתיחת המשחק. עוד נקודת אור של פ"ת העונה הוא החלוץ הצעיר שמעון אבוחצירא, שפתח את העונה נפלא מבחינתו ונמצא כרגע בראש טבלת המבקיעים עם 5 שערים מ-5 משחקים. אבוחצירה ונימבה משלימים התקפה מהירה ומסוכנת, התקפה שיודעת לנצל מצבים ולהוות סכנה לא קטנה לקבוצה היריבה.
    קוני ג'קאריג'ה יחזור מהשעייה להרכב הפותח. אם ויסה לא יהיה כשיר, יעלה במקומו שגיב כהן כאשר גם הגנאי עמנואל בנייאני בתמונה.

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, אלירן דנין (יואב זיו), שמעון גרשון (תומר בן יוסף), אריק בנאדו, כריסטיאן אלברז, דרק בואטנג, דריו פרננדס, אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, טוטו תמוז.
    הפועל פ"ת: שביט אלימלך; אורי אוזן, גל כהן, סטיבן אופיי, אבי ריקן; אייל שן, קוני ג'אקריג'ה, יוסי רוזן, ג'וניור ויסה (שגיב כהן/עמנואל בנייאני),פטי נימבה, שמעון אבוחצירא.

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/08
  2. Mr.Eko Member

התיקו אתמול הוא לדעתי יותר באשמת השחקנים,מה לעזאזל בן שמעון יכול לעשות כבר אם השחקנים שלו כל כך אנמיים ליד השער ומחמיצים 3 או 4 מצבי גול של מאה אחוז.?? מכבי שיחקה טוב יותר מהכוח אבל עדיין זה לא זה. יש כמה דברים שעדיין לא מובנים לי, בוזגלו תקוע באגף לא מקבל כדורים וגם כשהוא מקבל הוא מאבד,אם בן שמעון רואה שהתפקוד שלו באגף הוא כזה גרוע למה לא להעביר אותו לאמצע? למה לא לנסות לפחות? אצל סכנין הוא שיחק מהאמצע ועשה את זה נהדר... ולמה לעזאזל הנעת הכדור במרכז השדה הולכת למישאלוב,למה לא לתת לאחד שיודע להחזיק כדור כמו ג'ונסון וחדד לנהל בקישור? שוב פעם מכבי מסתמכת על כדורים ארוכים... אבל בסך הכל זה משחק שמכבי הייתה צריכה לנצח בהפרש גבוה ותוסיפו לזה גם החלטות מטומטות של השופט הבדיחה הזה(לדוגמה העבירה המכוערת על שבחון,השחקן אפילו לא קיבל כרטיס,בזבוזי הזמן המגעילים של השוער שלהם ושל עוד כמה שחקנים שלהם..). לקריאות של בן שמעון להתפטר אני לא מתייחס,עדיין צריך לתת למאמן את הקרדיט לטעמי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/10/08
  3. King Kenny Member

עוד תיקו משעמם, אם נמשיך ככה לא נגיע רחוק. ההגנה הייתה בסדר גמור חוץ מחור אחד נוראי שסחט מאניימה עצירה נפלאה (כל משחק הוא מביא הצלה מדהימה שמצילה אותנו, פשוט מצוין השנה), בונדר שחזר למגרשים אחרי פציעה ארוכה היה טוב מאוד והיה נחמד לראות מגן שעושה קצת הגנה לשם שינוי, טופצ'ו ודה סילבה גם היו טובים ועשו את העבודה, אנטבי כרגיל גרוע, הוא משחק כדורגל כל כך הרבה שנים ועדיין לא למד שאסור לתת לשחקן התוקף מרווח של 10 מטר להרים.
    ורמוט, אוי ורמוט, הוא כל כך חלש (פיזית כמובן), כל כדור שצריך טיפה כוח כדי להשיג אותו הוא לא מצליח. אם הייתי במקומו היית הולך לחדר כשור כל יום כמה שעות בשביל להתחזק. זה דבר כל כך בסיסי שיעשה אותו שחקן הרבה יותר טוב ממה שהוא.

4. Mehmet Member

נראה לי שבני יהודה הופכת לכבשה השחורה של אשדוד. פעם שלישית ברציפות שאנחנו מפסידים להם...
    אם את בני יהודה אנחנו לא מנצחים בחוץ, מתי זה יקרה לעזאזל?

5. beitar4ever Member

עם כל הכבוד להפועל פ"ת ולפתיחה הטובה שלהם, המשחק היום תלוי בבית"ר.
    הלחץ בבית"ר מפתיחת העונה הוא עצום כשבית"ר מציגה יכולת ממש ירודה, והשאלה של כולנו היא מתי ועל מי בית"ר תתפוצץ?
    אני מאמין שעם חזרתם של בואטנג ויצחקי אנו ניראה בהרבה יותר טוב מהתצוגה שלנו בשבוע שעבר. אני מקווה שעטר ישכיל לשים את דנין ולא את זיו בהרכב, ויותר מכך, אני בטוח שאם הוא כן ישים אותו בהרכב, דנין יוכיח שמקומו בהרכב.
    אם יש לפ"ת סיכוי לנצח זה עם ג'וניור ויסה, וכרגע הוא נמצא בספק למשחק. ויסה הוא השחקן שבונה לקבוצה את כול ההתקפות ככה שהוא מאוד יחסר לפ"ת נגד בית"ר.
    מעבר לזה, לפ"ת יש התקפה מאוד מסוכנת שכוללת את נימבה ואבוחצירא ולהגנה של בית"ר תהיה עבודה לא קלה עמם.
    בכל מקרה,יש לי תחושה טובה לגבי המשחק היום. ניראה לי שבית"ר תפתח את העונה רישמית היום ועם ניצחון מאוד מרשים.

6. שגיא Guest

בית"ר חייבת ניצחון הערב. אני בהחלט יכול לראות את המשחק הזה מתפתח לכל מיני כיוונים. אני מאמין שבית"ר תבוא לתקוף מן הפתיחה על מנת להשיג שער מוקדם ואם תצליח בזאת המשחק אף עשוי להסתיים בתבוסה כואבת עבור המלאבסים. לעומת זאת, הפועל פתח תקווה כבר הוכיחה שהיא לא פראיירית ובהחלט יש לה חלק התקפי מעניין מאוד עם ויסה, נימבה ומלך השערים הזמני של הליגה, שמעון אבו-חצירה. מעניין בטוח יהיה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עדיין לא שמעתי במקור תקשורת מסויים אם ויסה ישחק או לא, כנראה שזה יקבע ממש בסמוך לפתיחת המשחק, אני נורא מקווה שויסה ישחק, הוא בהחלט שחקן שיכול לעשות צרות להגנה של בית"ר. לדעתי יהיה משחק שקול, בית"ר אולי תתפוצץ מתישהו וזה יכול לקרות היום אבל אני חושב שלהפועל פ"ת יש את הכלים להתמודד עם בית"ר ירושלים כאשר היא לא בשיאה ולתת לה פייט, פ"ת יכולה להפתיע ולנצח אבל כמובן שהכל תלוי באיך בית"ר ירושלים תשחק.

8. קליין Member

אין צדק. גועל נפש השחקנים של בית''ר.

9. AVISEY Member

כל הכבוד להפועל פ"ת, משחק מצוין שלה , נהנתי לראות אותה, פ"ת היא המנצחת שלי להערב , ולא רק שלי , של כולנו .. ביתר מראה שהיא יכולה לדגדג קבוצות כמו פ"ת ור"ג שהן גם העולות שלנו מהליגה השנייה , אף אחד כבר לא חושש מביתר ירושלים .

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/08
  10. שגיא Guest

את זה שאין צדק בכדורגל כבר ידענו עוד לפני המשחק הזה. הערב זה פשוט קיבל חיזוק רציני. בהחמצה השניה של ג'קאריצה בדקה ה80 בערך היה ברור שהפועל פתח תקווה תספוג. שתי הזדמנויות כמו שהיו לו היו חייבות להסתיים ברשת. מיד אחרי ההחמצה הזו הוא נפצע והפועל פתח תקווה בדיוק עמדה להכניס קשר הגנתי במקומו. ואז הגיע השער. הכניסה של עומרי רון היא לא משהו שיכול לשנות את המשחק, בדיוק כמו הכניסה ההיא של מאור בוזגלו כאשר משחק הנבחרת בלטביה. והיו עוד כמה הזדמנויות מצויינות להבקעה להפועל. עוד לפני כן. קבוצה שמגיעה לטדי ומאיימת 20 פעם על השער צריכה לקבל את המחמאות, אבל לצד המחמאות היא גם צריכה לקבל ביקורות אם היא מצליחה מתוך כל אלה להכניס את הכדור רק פעם אחת לרשת.

והנה בדיוק שניה לפני שאני לוחץ על "הגב" יש פנדל. יש צדק?

11. הפועל_23 Member

תודה להפועל פ"ת על המשחק הכי מהנה עד כה השנה בליגת העל.
    אין צדק בתוצאה, הגיע להפועל פ"ת לנצח.
    יופי של משחק

12. AVISEY Member

לא אין , פ"ת הייתה צריכה לנצח תמשחק הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. קליין Member

גם תיקו לא משקף את המשחק הזה. בית''ר כבשו 2 שערים משום מקום. פ''ת נתנה משחק פשוט אדיר. סוף סוף מאמן שלא פוחד לשחק התקפי. לפ''ת הגיעו כל שלושת הנקודות. אם היו קצת יותר מדוייקים, בית''ר יכלה היתה לצאת מטדי עם שישייה. בלי שום הגזמה.

14. Raulito Madridista

כבר תיכננתי לרשום כותרת של 'ראובן עטר ו11 השודדים' אבל פ"ת השיגה נקודה ויש צדק בכדורגל.
    הפועל פ"ת הציגה היום בית-ספר לכדורגל בטדי, כאשר לא פחדה מבית"ר ובאה באמת במטרה לנצח. היא שיחקה ללא חשש עם המון שחקנים בחלק הקדמי והגיעה להמון מצבים. היא הייתה ראויה אפילו לניצחון הייתי אומר. ג'וניור ויסה עם עוד משחק פנטסטי שייכנס לספר. כל מסירה הולכת לכתובת הנכונה, כל דריבל מצליח, הרבה עבודה שלו, למרות שכל תשומת הלב של בית"ר הייתה עליו הוא הצליח להתעלות. במחצית הראשונה פ"ת גם הייתה יכולה לעשות יותר, אבל למרות תנועה של הרבה שחקנים למקומות הנכונים, המסירה לא הגיעה ליעד המתאים אלא המסירות היו שקופות וקצרות. אבל ג'וניור ויסה לא עשה את זה לבד. כל ההתקפה של פ"ת הייתה מתאומת בצורה נהדרת, עם נימבה, החלוץ הזר שנכנס לשחק ובעיקר אבוחצירא, איזה קלאסה שלו בביצוע מול אריאל הרוש. גם ההטעייה שלו על גרשון(הפראייר) נהדרת. יוסי רוזן העלים היום את בואטנג בייחד עם אייל שן וגם לו מגיעות מחמאות. ועוד בפ"ת חשבו לוותר עליו.
    אבל את מיטב הכותרות מחר ייקבלו השחקנים של בית"ר, שגם הצליחו פעמיים לגנוב גול אבל לא ידעו לשמור עליו. לא יאומן, קבלת ההחלטות של שחקני ההתקפה פשוט זוועתית. עידן טל שנכנס היה צריך לבעוט ממצב נהדר מתוך הרחבה, אבל הוא מעביר לרגל השנייה ומאבד. בואטנג בכלל על תקן תייר ולא יותר, ברוכיאן נעלם, יצחקי מאוד חלש, את תמוז הטיפש אין צורך להזכיר, ורק זנדברג אולי נקודת אור עם שער יפה מאוד, למרות שגם ממנו מצפים ליותר. וההגנה? פגיעה מאוד. בנאדו בעוד תצוגה חלשה שלו, הוא הגיע לעונה הזאת לא מפוקס. גרשון אומנם גילה יציבות אבל אחראי במידה מסויימת לנקודה של פ"ת. גרשון של לפני שלוש עונות לא עושה את הפאול הזה ברחבה. אבל לא רק הבלמים אשמים, האמצע של בית"ר היה פשוט פרוץ. לעטר, שניהל את המשחק בצורה מרושלת, יש עוד הרבה חומר למחשבה, כי בית"ר נראית קטסטרופה.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל פתח תקווה הציגה במחצית השנייה את המחצית הטובה ביותר שקבוצה ישראלית הציגה העונה בליגת העל. יש לה ים של כשרון בחלק הקדמי והיא לא מתביישת לתקוף. שמעון אבו חצירא זה הפספוס הכי גדול שלנו. אני עדיין תופס את הראש על כך שלא הצלחנו להפוך אותו ליהלום בקיץ האחרון. אינעל אריק איזקוביץ'.

ביתר ירושלים נראית רע. בדיוק כמו במשחק מול עירוני קריית שמונה, גם במשחק הזה היא יכלה להוציא 5-7 כדורים מהרשת.