מחזור 6 בליגה העל: 2:2 מרתק בין בית"ר להפועל פ"ת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏17/10/08.

1. roeiuzan Member

5 משחקים=5 שערים... ככה נראה המחזור השישי בליגת העל בכדורגל הישראלי.
    איכסססססס

2. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

במחזור השני, אם זה אכן קרה, אז אני נגד זה כי זו רק תחילת העונה,
    אך נכון לעכשיו אני בהחלט יכול להבין את האוהדים המתוסכלים של מכבי ת"א,
    הציפיות במועדון הזה יותר מדי גדולות, האוהדים רעבים לתארים, משהו לא עובד בקבוצה.

תמיד יפנו אצבע מאשימה לגבי המאמן, הפעם אני טוען שזו האשמה מוצדקת או לפחות מובנת,
    אם מכבי תל אביב מתיימרת לקרוא תיגר על האליפות אסור לה להיראות כפי שהיא נראית.

הליגה ממשיכה לה ושתי המוליכות ממשיכות לצבור נקודות ולא מפסידות,
    אפילו מכבי פ"ת, שלדעתי אפשר לציין אותה העונה כקבוצת אמצע/צמרת טבלה,
    לוקחת את מלוא הנקודות בבית במשחק לא קל ועוקפת את מכבי ת"א בטבלה.

ככל שהצפיות גדולות יותר - האכזבות בהתאם.
    אני מצד אחד מסכים ששריקות הבוז והקריאות "תתפטר" לעבר המאמן הן רק מלחיצות את המועדון, אך לפי מבחן התוצאה בהחלט אפשר להבין אותם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/10/08
  3. Sergio Ramos Member

יכול באמת להיות שיש כאן סוג של חוסר סבלנות כלפי רן בן שמעון, שכן מכבי מלאת כישרון ודברים עוד יכולים איכשהו להתחבר. בן שמעון מאמן מצוין שאישית אני מאוד מעריך ואני עוד רואה סיכוי שהדברים יכולים להתחבר. אבל, אפשר להבין את הדאגה של אוהדי מכבי והקריאות פיטורים. השחקנים לא מראים ולו ניצוץ קטן מהפוטנציאל שטמון בקבוצה ולאחר שישה מחזורים בהם לא רואים את טביעת האצבע של המאמן, ניכר שיש בעיה מאוד גדולה במאמין ובכלל בקבוצה שלו.

לפטר אותו כאן ועכשיו לא בטוח שתהיה ההחלטה הנכונה מצד מכבי. הייתי נותן לו עוד 5-6 מחזורים להרים את מכבי. ואם גם אז לא יהיה שיפור, אזיי כנראה שלא יהיו לסניידר ברירות...

4. burning soil Member

אי אפשר להמשיך ולדבר על בניית קבוצה,סגל,וסבלנות, כל עונה זה אותו הדבר במכבי, מול
    קבוצה כמו הכח אין תירוצים במחזור 6 בבית! נצחון או שום דבר, ומכבי פשוט לא התקרבה
    לזה בכלל היום. באמת שהיו רגעים שקיוויתי שמכבי תפסיד היום כדי שרב"ש יפוטר.
    מצד שני עם אלי כהן בעונה הראשונה המצב היה גרוע יותר, במחזור 5 מכבי
    היתה עם ניצחון ושלושה הפסדים, ככה ששום דבר לא אבוד לעונה הזאת.

ואני סולד מקריאות התתפטר לבן שמעון כבר במשחקי האימון והקללות לטומאסיץ' - אבל לא
    לשכוח שהקהל לא מפגר ולפעמים רואה דברים יותר טוב אפילו מהמאמן, אי אפשר לשקר לקהל
    ומחזור הבא אני צופה שרב"ש יעלה עם חלוץ אחד בקרית אליעזר כדי להוציא תיקו ולשמור על
    החוזה שלו.

5. oFiRzZz Member

משחק די מגעיל .
    חבל דווקא מתי שהקהל מגיע , התוצאות לא בהתאם .
    השופט היה כל כך גרוע היום ..(ואני לא מדבר על הפנדל שהיה או לא היה ..) .
    שכטר לספסל ומיד . נמאס ממנו . יאללה ימפולסקי ! (אגב נתן משחק טוב) .
    אגב משפט שדי מסכם את מה שהיה היום , שראיתי באיזה פורום :
    אי אפשר להכניס גול עם 2 קבוצות שגוטמן בנה ..

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי את עניין לחצית היד שלא היה בין מתיאוס לאלמוג כהן. חבר'ה, זאת שוני התרבות, בהולנד עושים אותו דבר. לא נראה לי שאלמוג כהן מבין את הקטע הזה, בכוונה או לא, מתיאוס לפעמים בא מ'פלנטה אחרת' http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

לא יודע למה, אני מאד רוצה בהצלחתה של נתניה, אולי כי אני פשוט רוצה שלמכבי חיפה תהיה פעם יריבה אחרת מהקבוצות המסורתיות. אני מעריך שבשבוע הבא נדע קצת יותר לאן פניה של מכבי ת"א מועדות כי היא באה לבקר בקרית אליעזר. ניצחון של הירוקים וגם שם העניינים יתחילו באמת להתפרץ החוצה.

7. Don Joan Roman Member

כל הליגה הזאת היא חושך גדול, מספיק לראות שהקבוצה שמובילה את הטבלה כבשה רק 9 שערים בשישה מחזורים (לבית"ר ירושלים המובילה אשתקד באותו מחזור היו 18 שערים) כדי להבין עד כמה המשחק של הקבוצות בליגה הזאת נהיה מגעיל משנה לשנה וכמה שהטקטיות, ההגנתיות, חוסר החדות והאימפוטנציה מול השער הולכים וגוברים כל שמתקדמים המחזורים, גם העובדה שיש רק יורדת אחת לא גורמת לקבוצות לשחק פתוח כדי לנצח וכדי להנות את הקהל, זה לא רק מכבי ת"א ובית"ר ירושלים נראות רע, זה גם מכבי חיפה, מכבי נתניה ובעצם כל הקבוצות בליגה הזאת שמתדרדרות מים ליום ובהרבה מכך אשמים המאמנים אבל לא רק הם, גם לתקשורת יש חלק עצום בהדרדרות שכן על כל הפסד הם עושים כותרות ומטפטפים רעל לבעלים של המועדון המפסיד כדי שייכנס במאמן שלו וזה גורם להם לפחד על המשרה שלהם ולשחק סגור כי כל עוד אתה לא מפסיד אז אתה בעצם לא בסכנה למרות שלכולנו ברור שתמיד עדיף ניצחון, הפסד ותיקו מאשר 3 תיקו, ותמיד עדיף לספוג 2 ולהבקיע 2 מאשר לא לספוג ולא להבקיע בכלל.

8. oFiRzZz Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    בעיה שהתחילה עוד הרבה מזמן .

9. Number 8 Member

ועוד איך זה משנה. הלו, אנחנו מכבי תל אביב. עד מתי אתה רוצה שנחכה? עד אמצע הסיבוב השני שמכבי חיפה תהיה בפור דור ספרתי עלינו? אני הייתי הראשון שהאמין ברן בן שמעון שדווקא הוא יוכל להחזיר את מכבי ת"א לצמרת הכדורגל הישראלי, אבל עברו מספיק משחקים, ועזוב את התוצאות בצד, אין כדורגל! אל תבלבל את השכל עם חרא של אוהדים כי הקהל של מכבי אחד הקהלים, אם לא הקהל, הטובים במדינה(דרך אגב, במחזור השני לא היו שום קריאות, המשחק היה בטדי, ובמחזור השלישי היה קצת בוז, לא נורא ולא מזיק). כאשר רואים את שני הבלמים מתמסרים מאחורה ולא יודעים מה לעשות כי השחקנים עומדים במקום כמו קרח, יש כאן פאק של מאמן.

דרך אגב, ברח לי מהראש, אבל השופטים שוב פסלו לנו שער חוקי ולא העניקו פנדל שהיינו צריכים לקבל(השוער של הכח בזבז קרוב לעשרים דקות ווקסברגר לא שלף לו צהוב אחד).

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/08
  10. אלי מתחן Member

כבר מהמשחקי אימון התחילו הבעיות עם רן בן שמעון, אי אפשר להביא מאמן חדש לקבוצה חדשה לגמריי ולצפות ליכולת של ברצלונה במשחק אחד. דברים כאלה לוקחים זמן.

11. Number 8 Member

אף אחד לא ביקש יכולת של ברצלונה. קצת כדורגל לא יזיק במיוחד עם סגל כמו שלנו. עם כל הכבוד, שלוש הזדמנויות נגד הכח בבית, זה לא כדורגל. ובמזל גדול גם לא הפסדנו. ושום מילה על החילופים ההזויים שלו.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי ת"א עם תוצאה עלובה, היכולת אני לא יכול להגיד לפי התקציר אבל למצבים מכבי ת"א כן הגיעה, נראה שיבוריאן פתאום שכח איך מבקיעים שערים, רודי חדד איבד פוקוס... חוסר מזל..? לא יודע, מה שבטוח השחקנים של מכבי לחוצים בטירוף, יבוריאן מרגיש על הבשר שלו שלהצליח מול הקהל של סכנין זה כנראה יותר קל מול יותר קהל בבלומפילד, גדול עליו? אני לא חושב, הוא כבר הראה בהפועל ת"א שהוא יודע להבקיע שערים ברגעים הנכונים, אני חושב שעדיין יבוריאן יתן את המצופה ממנו, הבעיה שעד אז לכו תדעו מה יהיה מצבה של מכבי ת"א בטבלה.
    בקשר למכבי חיפה יש רק 2 דברים לציין. ניצחון גדול, זה רק 1-0 קטן אבל ניצחון חוץ במגרש קשה שמוסיף המון המון לביטחון העצמי של הקבוצה, מכבי חיפה לא דורסנית בינתיים אבל מצליחה להשיג תוצאות וזה כבר שיפור גדול לעומת השנתיים האחרונות. ודבר שני זה אמיר אדרי.. וואו! איזה הצלה הוא הביא לחלאיילה... אין דברים כאלה, הצלה פשוט מדהימה מדהימה... כל הכבוד לשוער הזה שהביא היום ללא ספק יותר מכולם את ה-3 נקודות לחיפה.
    אשדוד עם עוד משחק חוץ מחפיר... רק קבוצה אחת הייתה על המגרש וזו בני יהודה שרק במזל סיימה רק עם יתרון של שער אחד, אשדוד לא עשתה שום דבר במשחק הזה, יוסי מזרחי יהיה חייב להתחיל להתעורר כי זה לא נראה טוב בכלל מבחינת אשדוד.
    ומכבי פ"ת כבר קבוצת צמרת... מקום שלישי, 11 נקודות, גיא עזורי עושה שם יופי של עבודה.

Don Joan Roman

הליגה הזאת חושך כבר שנתיים פלוס מינוס, ההבדל היחיד הוא שהשנה בית"ר הצטרפה מבחינה סטטיסיטית לחושך הזה זה הכל.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד עכשיו אני לא יודע באיזה תחושה לצאת מהמשחק. מצד אחד, מגיע לנו יותר מנקודה. מצד שני, לא מגיעות לנו כל השלוש. הפועל תל אביב ניסתה להעביר זמן מהרגע הראשון. כל כדור חופשי של וינסנט אניימה לקח זמן רב מדי. ציפיתי מהם לאור המצב הרע שהם נמצאים בו שהם ינסו לנצח את המשחק, אבל הם רק באו להפריע. גם לשופט מגיעות מילים רעות, והרבה. בעצם, דווקא מילים טובות, כי הוא היה המצטיין בשורות האדומים.
    מכבי נתניה לא הציגה כדורגל גדול, אבל עדיין הייתה תחושה ברוב המחצית השנייה שהשער באויר. המון מצבים נייחים והתקפות שהיו צריכות להסתיים בשער, אלמלא חוסר דיוק. כמה פעמים שהשחקנים שלנו הגיעו ביתרון מספרי לרחבה של הפועל תל אביב ולא ידעו מה לעשות עם הכדור.
    איתי שכטר נתן משחק בזיוני. אני מת עליו. אני חושב שהוא השחקן המוכשר ביותר שהכדורגל הישראלי יצא בעשור האחרון. עם איך שהוא שיחק, אסור לו לראות מגרש. הוא הפסיד כל כדור, הלך באדישות ואשכרה עשה טובה שהוא משחק. לא יודע מה עובר עליו, אבל כדאי לו ולנו שיצא מזה מהר.
    מי שהיה רמה אחת מעל כולם, הוא ביוואן פרנסמן. בהגנה אין סיכוי שהוא טועה וכל מסירה שלו הולכת בדיוק לכתובת. גם שלו מנשה הציג משחק מצוין.
    חבל לי שאנחנו לא מקום ראשון, אבל באמת שחבל לי בעיקר על העובדה שאיבדנו נקודות בקופסא.

14. oFiRzZz Member

קלעת בול אבירם .
    נמאס כבר משכטר .
    משחק שלישי שהוא משחק כמו פרימדונה .
    עדיף לתת משחק הבא (הכח) לימפולסקי שנתן משחק טוב מאז שנכנס ואפשר להגיד שנתן לנו הרבה יותר אופציות להתקפה את המקום בהרכב .

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בית"ר ירושלים- הפועל פתח תקווה
    http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx- http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/6.Xxx

ראשון, 20:50
    שופט: חיים יעקב

איזה משחק מצפה לנו בסיום המחזור.. בית"ר ירושלים כבר במחזור ה-6 מוצאת את עצמה במצב לא פשוט וניתן לומר בעדינות עם הגב אל הקיר. נכון לרגע זה הפער בין בית"ר ירושלים למוליכות מחיפה ונתניה הוא 10 נקודות, הערב בטדי אף אחד לא חושב על תוצאה אחרת פרט לניצחון, הבעיה היא שממול תעמוד הפועל פ"ת שפתחה את העונה בצורה לא רעה אבל מעבר לכך היא קבוצה עם כלים שיכולים לעשות לא מעט כאבי ראש לאלופה.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/901/593.Xxx
    כריסטיאן אלברז, התאושש מפציעה ויעזור לחבריו

בית"ר ירושלים מגיעה למשחק כאשר לפני הפגרה הפסידה כזכור 1-0 בקרית שמונה, מפלס הלחץ בבירה בהחלט גבוה וראובן עטר ממש לא מרוצה ממה שמראים השחקנים על המגרש. נגד קרית שמונה ראינו קבוצה כבויה, שלא הגיעה למשחק, שלא עשתה כמעט שום מהלך ראוי, שבהרבה מזל הפסידה רק 1-0, ראובן עטר יודע שאין יותר מדי מקום לתצוגות שכאלה, בטח לא במצב שהקבוצה נמצאת. נראה שראובן עטר יבצע שינוי די מרענן בהגנה, אלירן דנין תורגל בהרכב השבוע ויכול מאוד להיות שיפתח במקומו של יואב זיו, גם תומר בן יוסף תפס את מקומו של שמעון גרשון אבל לא ברור אם שינויים אלו נועדו על מנת לזעזע את השחקנים או שעטר מתכוון ברצינות לעלות עם בן יוסף ו/או עם דנין. מה שבטוח זה שהשחקנים חייבים לצאת מהאדישות ומההרגשה שהכל יסתדר וילך בקלות ולהתחיל להצדיק את עצם היותם אלופים. בבית"ר מאוד חוששים מג'וניור ויסה שפתח את העונה נפלא, ובואו נגיד בעדינות שבבית"ר ממש לא יזילו דמעה עם הפרואני אכן לא ישחק.
    דרק בואטנג וברק יצחקי חוזרים מהשעיות ישר להרכב, פרננדז אמור לפתוח לצידו של בואטנג כאשר באגפים צפויים לפתוח ברוכיאן וזנדברג, עידן טל ועמית בן שושן ישבו על הספסל אבל עדיין קיים סיכוי שאחד מהם יפתח על חשבונו של זנדברג, כריסטיאן אלברז סבל מפציעה בבטן אבל יוכל לשחק.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/982/331.Xxx
    ג'וניור ויסה, בספק גדול למשחק

הפועל פ"ת נמצאת כרגע עם מאזן של 2 ניצחונות, תוצאות תיקו ו-2 הפסדים. התיקו וההפסדים קרו במשחקי החוץ והערב ינסו חניכיהם של אלי מחפוד וזאביק זלצר לחזור הביתה אולי עם ניצחון חוץ ראשון העונה. בפעם האחרונה ששיחקו מחוץ לאורווה זה היה בבלומפילד נגד הפועל ת"א שם הפסידו 3-2 והיו קרובים מאוד לצאת לפחות עם נקודה, פ"ת הציגה כדורגל התקפי, טוב בראשותו של ג'וניור ויסה המצויין. בפ"ת אומרים שלכל משחק ובכל מגרש הם עולים בגישה חיובית, גישת הכדורגל ובאים לשחק פתוח וחיובי, המפתח שלהם הוא כאמור ג'וניור ויסה שמושאל מבית"ר, ויסה סובל ממכה בקרסול ולא התאמן עם הקבוצה, מצבו לא נראה מעודד והוא יערוך מבחן כשירות בסמוך לפתיחת המשחק. עוד נקודת אור של פ"ת העונה הוא החלוץ הצעיר שמעון אבוחצירא, שפתח את העונה נפלא מבחינתו ונמצא כרגע בראש טבלת המבקיעים עם 5 שערים מ-5 משחקים. אבוחצירה ונימבה משלימים התקפה מהירה ומסוכנת, התקפה שיודעת לנצל מצבים ולהוות סכנה לא קטנה לקבוצה היריבה.
    קוני ג'קאריג'ה יחזור מהשעייה להרכב הפותח. אם ויסה לא יהיה כשיר, יעלה במקומו שגיב כהן כאשר גם הגנאי עמנואל בנייאני בתמונה.

הרכבים משוערים:
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, אלירן דנין (יואב זיו), שמעון גרשון (תומר בן יוסף), אריק בנאדו, כריסטיאן אלברז, דרק בואטנג, דריו פרננדס, אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, טוטו תמוז.
    הפועל פ"ת: שביט אלימלך; אורי אוזן, גל כהן, סטיבן אופיי, אבי ריקן; אייל שן, קוני ג'אקריג'ה, יוסי רוזן, ג'וניור ויסה (שגיב כהן/עמנואל בנייאני),פטי נימבה, שמעון אבוחצירא.