מחזור 5 בליגת העל: שתי התל-אביביות עם הפסד ראשון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏3/10/08.

1. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - מכבי פתח תקווה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/10.Xxx

יום שבת, 17:00
    אצטדיון: קריית אליעזר
    שופט: מנשה משיח

מכבי חיפה תארח את אחת הקבוצות המפתיעות עד כה בליגה, מכבי פתח תקווה, למפגש צמרת. מכבי חיפה מגיעה מהמקום השני עם שמונה נקודות באמתחה לאחר משחק הליגה האחרון שהתסיים ב1-1 ונזכר בעיקר בגלל שיצאו ממנו יותר מורחקים מאשר שערים ברשת. מי שלא יוכל לשחק מכבי חיפה בעקבות ההרחקה הוא הבלם דקל קינן. אלישע לוי צפוי להסיט את אלון חרזי הוותיק לעמדת הבלם, עמדה אותה מילה בצורה טובה במשחק מול בית"ר. מי שיפתח כמגן ימני הוא אייל משומר שנכנס לאחר ההרחקה של דקל קינן. שאר ההרכב צפוי להמשיך לקבל כרדיט, מה שאומר ששלומי ארבייטמן יפתח בהרכב וימשיך להשאיר את פנטאני על הספסל. בחיפה מקווים שהחלוץ הדרום אפריקאי לחזור לעצמו לאחר שהחלים מהפציעה שלו והוא צפוי להשתלב כמחליף. מי שהיה בתמונת ההרכב הוא אייל גולסה הצעיר שהפגין יכולת טובה בדקות ששיחק במשחק האחרון, אך גם הוא ככל הנראה יחכה להזמנות מהספסל. מי שירצה לשחק קצת יותר דקות הוא הקשר ליאור רפאלוב שהוחלף מול בית"ר בעקבות ההרחקה של קינן. עד כה מכבי חיפה ניצחה בשני משחקי הבית שלה העונה ותרצה לשמר את הנתון הזה גם לאחר המשחק, מה שעשוי בסיטואציה מסויימת אף לתת לה את המקום הראשון.

http://mad.walla.co.il/archive/400881-5.Xxx
    שתי הקבוצות עם פתיחת עונה טובה. מי תפסיד ראשונה?

הפתיחה הטובה של מכבי פתח תקווה העונה נותנת בהם לא מעט תקווה שאפשר לחזור עם נקודות מקריית אליעזר. אם להסתכל על המפגשים האחרונים של הקבוצות אז בהחלט יש להם מקום לאופטימיות. בשלושת משחקי הליגה האחרונים שהתקיימו בין הקבוצות בקריית אליעזר, מכבי פתח תקווה לא ספגה אפילו שער אחד וניצחה 2 מתוך 3 המפגשים. תוסיפו לזה את העובדה שעד כה ספגה שער אחד בלבד מה שמציב אותה כהגנה הטובה בליגה בשלב זה. גיא עזורי ירצה להמשיך את המומנטום החיובי לאחר הניצחון על הכח רמת גן במחזור האחרון, והוא יאלץ לעשות את זה ללא נאור פסר שיעדר בוודאות. מי שעוד בספק גדול למשחק הוא הקשר סולי צמח שלא התאמן ושיתופו במשחק מוטל במבחן כשירות שיערך לו בסמוך למשחק. אם לא יוכל לשחק מי שצפוי להחליפו הוא רועי בקל. החלוץ פבלו בסטיאניני שערך אימונים חלקיים בימים האחרונים, שותף באימון המסכם ויפתח בהרכב לצידו של ליאור אסולין בחוד. מי שצפוי לערוך הופעת בכורכה בהרכב הוא הקשר הסלובני דליבור סטבנוביץ'. גם לטל בן חיים הצעיר יש סיכוי לפתוח בהרכב.

הרכבים משוערים:
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, ליאוניד קרופניק, אלון חרזי, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן ושלומי ארבייטמן.
    מכבי פתח תקווה: אוהד כהן, קובי גנון, בובאן גרנאצרוב, מוראד מגאמדוב, איסמעיל עאמר, עומר בוקסנבוים, רועי בקל (סולי צמח), סירמנה דמבלה (טל בן חיים), דליבור סטבנוביץ, ליאור אסולין, פאבלו באסטיאניני.

2. Emil Member

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/19.Xxx הכח עמידר ר"ג - בני סכניןhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx

יום שבת 04.10.08, 17:00, איצטדיון וינטר
    שופט: אשר כהן

לאחר ארבעה מחזורים, הכוח עמידר ר"ג ובני סכנין טרם השיגו ניצחון בכורה לעונה בליגת העל. לפי ההצהרות האחרונות שעולות ממשרדי ההנהלה הסגולים, נראה שבהכוח מאמינים שבבית הם יכולים וצריכים לנצח כל קבוצה. השבוע, מול קבוצה שממוקמת במקום האחרון בליגת העל, הצהרה זו תעמוד למבחן. כדי להמנע מהמקום האחרון, המוביל חזרה ללאומית, או זה שלפניו, המסכן את הקבוצה בפלייאוף, הכוח תהיה חייבת לנצח את יריבותיה הישירות לתחתית במשחקי הבית.

הרכבה של הכח למשחק עדיין לא סגור, כשאחת ההתלבטויות היא בעמדת השוער בה עשוי לקבל את ההזדמנות ניל אברבנל. גם שני המוחתמים החדשים, סבליוס ודידי אונגר, עשויים לקבל מקום בהרכב.

הרכב משוער: ניל אברבנל, בני חדד, אביב חדד, ישראל ראש, חיים פונטרמולי, קאן ג'אמה, עידן וייצמן, מייקל טוקורה, גל לוי, קרלוס סבליוס, ברק בדש

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/752/738.Xxx
    עשוי לפתוח בין הקורות, ניל אברבאנל

גם בסכנין, בדומה להכוח, מייחסים חשיבות גדולה למשחק ורואה בו משחק מפתח. בשבועות האחרונים הקבוצה התחזקה במספר שחקנים שעשויים להיות משמעותיים ביותר ולשדרג את היכולת הפושרת של המחזורים הראשונים. יחיאל צגאי, אוקוצ'ה ופוסקאס, שאפילו הספיק כבר לכבוש שער בכורה, עשויים לקבל קרדיט בהרכב.

הרכב המשוער: מאיר כהן, איתן עזריה, פטי יא יא, טל חן, עלי עותמאן, מזואה אנסומבו, יניב לוזון, חאמד גנאים, יחיאל צגאי, אוקוצ'ה ופוסקאוס.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1304766/A68B2704_wa.Xxx
    מספר חיזוקים משמעותיים, בניהם יחיאל צגאי, הגיעו לסכנין

3. אלי מתחן Member

ש5 קבוצות טוענות להיות מועמדות לאליפות שזה כמעט חצי מהליגה אז רוב הסיכויים שיהיה משחק אחד ביניהן בכל מחזור.

4. Raulito Madridista

אני מאוד מקווה שהפועל תצליח לשים בצד את ההדחה מאירופה, הדרך בה הקבוצה שיחקה בצרפת וגם את העייפות המצטברת. הפועל תמיד מתקשה באשדוד, לא ניצחנו שם כבר כמה שנים טובות, והסטט' הזו מצד אחד מדרבנת את השחקנים ומצד שני מלחיצה אותם. השאיפה היא תמיד לשבור את הנאסחים, ואני לא אסתפק בפחות מניצחון למרות כל הבעיות שלנו, מהסיבה הפשוטה - גם לאשדוד יש בעיות. הקבוצה לא נראית מספיק טוב עד עכשיו. הקבוצה מגיעה מאוד לחוצה, ההגנה רכה וגם ההתקפה לא עובדת כל-כך טוב - שריקי מורחק, מקרייב עדיין לא פוגע(רק שלא יתעורר נגדינו) ודגו לא מספיק יוזם. למרות זאת, אני מתקשה להאמין שנשמור על שער נקי, כך שהמשחק תלוי בהתקפה שלנו. אשדוד אוהבת להתקיף בכל מחיר ואני מצפה שנדע לנצל את השטחים הרבים שיישארו למתפרצות. חזרתו של וורמוט בוודאי תועיל ותוסיף ברק למשחק שלנו. לדעתי נאתכו צריך להמשיך בהרכב, הוא לפחות מפגין חוכמה במשחק שלו בניגוד ללאלא או זהבי, והוא גם יודע למסור ועושה הגנה. ניצחון יהיה חשוב מאוד כי בשבוע הבא אנחנו מגיעים לעוד נאחס - הקופסא. אסור לאבד יותר מידי נקודות כבר בשלב כזה של העונה.

העובדה שהמשחק בין מכבי לנתניה יתקיים ברמת-גן קצת מוציאה את אפקט הביתיות מבחינת מכבי, וחבל מאוד עבורה. דבר נוסף שייפגע במכבי אילו ההיעדרויות בהגנה. איתי שכטר פשוט רוקד על המגרש מתחילת העונה, ואני לא בטוח שגם יחיאל כמגן ימני(הוא יחסית הפתיע לטובה בעמדה הזו, אבל עדיין) יוכל לעצור אותו. כל המשחק של נתניה בנוי על שכטר ובם-דיין, וכדי למנוע מבן דיין להשתתף במשחק, בן שמעון צריך לעשות אחד מהדברים הבאים: 1. לשחק עם ישראלביץ באגף ימין כדי שיישמור אותו שם. 2. לשחק עם בוזגלו בצד ימין, ולקוות שבן דיין יעלה בתדירות פחות גבוהה. בכל אופן, מכבי עדיין פייבוריטית משום שהיא קבוצה הרבה יותר מוכשרת. המהירות של קמאנן תקשה על ההגנה של נתניה שעדיין לא התמודדה עם משהו אמיתי, אשדוד של השלב הזה של העונה לא נחשבת. ג'ונסון מוסיף הרבה מאוד איכות למרכז השדה שלה ועושה הכל על המגרש. אני צופה משחק בלי הרבה כדורגל טוב.

גיא עזורי הצליח לבנות במכבי פ"ת קבוצה מאוד מאוחדת וחכמה, כך על פי המחזורים הראשונים. היא פתחה את העונה בצורה טובה והצליחה לא לאבד נקודות נגד הקבוצות הקטנות וזה גם משהו. בניגוד לשנתיים-שלוש האחרונות הקבוצה גם משחקת כדורגל יפה בינתיים. אני לא בטוח שזה יספיק לה מול מכבי חיפה, אבל פ"ת תתן קרב, זה בטוח. טל בן חיים פותח בהרכב ולדעתי הוא יכול לעשות למשומר צרות רבות. יהיה מעניין לראות אם אסולין ימשיך את קו העלייה יחסית מהעונה הנוכחית, ואיך שלומי ארבייטמן ייסתדר כחלוץ חוד, זו פשוט לא העמדה שלו. עבור חיפה תיקו יהיה אכזבה כי מדובר במשחק ביתי בכל זאת נגד קבוצה שהיא לא אחת מאריות הליגה, אבל פ"ת בהחלט יכולה להיות מרוצה אם תשיג נקודה.

אני לא בטוח בכלל שבית"ר ירושלים תנצח במשחק מחר. נכון שק"ש עד עכשיו לא מרשימה, בכלל לא, את בני-יהודה למשל היא ניצחה בפוקס, אבל אי-אפשר להתעלם מהעובדה שלקבוצה כן יש פוטנציאל ובית"ר מגמגמת. עומר פרץ-בן בסט-אבידור זו חוליית התקפה שבהחלט יכולה להציק להגנה המגמגמת של בית"ר, בייחוד אם אמסלם האיטי ייפתח כבלם. השאלה אם בהיעדרותו של צרפתי יהיה לק"ש מי שיכניס כדורים חכמים. סואן ייצטרך לתרום התקפית יותר הפעם. אני חושב שראובן עטר צריך להרכיב את משה אוחיון במקום עידן טל, מהלך כזה יוציא את בית"ר יותר מהר קדימה.

בני-יהודה הייתה צריכה להיות עם יותר מנקודה עד עכשיו, אבל הקבוצה לא מפסיקה להחציץ. מחר היא פוגשת קבוצה בידיוק בסוג שלה - משחקת כדורגל יפה אך קבוצה רכה יחסית, ללא גרזן אמיתי בקישור או הגנה יציבה. אני חושב שהישארותו של מגן תכניס בשחקנים מוטיבצייה אדירה ובני-יהודה תשיג סוף סוף נקודות, משום שגם המזל חייב להיות סוף סוף בצד שלה. תומר חמד ומשה ביטון צריכים לאפס כבר את הרגל. מה שכן, לבני-יהודה יש חורים גדולים בכנפיים, וניהול משחק חכם של ג'וניור ויסה או רוזן, בעיקר במסירות הצידה בהתקפות מתפרצות, יכול לעשות צרות רבות לבני-יהודה.

5. Igi Member

אני לא בטוח עד כמה שלומי יהיה טוב מול קבוצה שצריך לפצח את ההגנה שלה בבית, אבל מקווה מאד שהוא ימשיך עם היכולת המעודדת מבית"ר.

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

ניר דוידוביץ', שוערה של מכבי חיפה, בספק גדול למשחקה הביתי של הקבוצה מול מכבי פתח תקוה אחר הצהריים.

השוער, שחזר לאימונים אחרי ששב מטיפולים לשיקום הברך באיטליה,
    התלונן על כאבים בברכו במהלך שעות הבוקר ורק בסמוך לשריקת הפתיחה יחליט המאמן, אלישע לוי,
    האם לקחת סיכון ולהציב את השוער הבינלאומי בין הקורות.
    - - - - -
    מקווה שדוידוביץ' יפתח בשער ... אסור לנו לאבד אותו במשחק הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

7. Lupo Member

ONE אומרים שהוא ייעדר.
    גם בלעדיו אנחנו אמורים וצריכים לנצח.

8. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

זה ברור, מקווה שאדרי ייתן הופעה טובה בין הקורות ...

9. AVISEY Member

אמיר אדרי זה שוער שאני לא בטוח לגביו, והוא מחליף בכלל לא ראוי לניר , אבל זו ההזדמנות שלו להראות מה הוא שווה..

10. Ofek7 Member

"6,500 צופים בקריית אליעזר, הכמות הגדולה ביותר במשחקי מכבי חיפה עד כה העונ..."

אדון מוטי חביב, שכחת את הכמעט 10,000 במשחק הפתיחה?

משקוף של בוקסנבוים בעוד אני כותב את ההודעה...

11. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אוקי, 1:0 במחצית לחיפה, שער עצמי של גנון, בפתח תקווה טענו לעבירה של חרזי שבעקבותיה גנון נגח לשער של קבוצתו,
    אני לא בטוח שהיה מגע של חרזי בגנון ולדעתי האישור של השער הוא מוצדק, יכול להיות שאני טועה אך ממה שראיתי לא היה מגע.

פתח תקווה הגיעו לכמה הזדמנויות, הבעיטה של בוקסנבוים שפגעה במשקוף היתה הבולטת ביותר ...

סך הכל מחצית טובה עם כדורגל טוב, נקווה שהמחצית השניה תהיה טובה יותר.

12. Igi Member

הפציעה של דבידוביץ' מכה לחיפה ולבחרת, אבל מה כבר נעשה? צריך להתמודד עם מה שיש... בינתיים זה בעיקר מזל שהכדור של בוקסה לא נכנס וגנון לא עמד בלחץ של חרזי(שום עבירה אגב). בסה"כ יתרון מוצדק במחצית שמהדקה ה-10 עד לדקה ה-40 בשליטה מוחלטת של חיפה.
    קולמה במחצית טובה, כנ"ל קטן שממשיך באותו הקו ובחמשת המחוזרים עד כה הוא הישראלי שפתח את הליגה בצורה הטובה ביותר. נקווה להמשכיות במחצית השניה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/08
  13. מקסים לנגו Member

להוריד את הכובע. בלי דוידוביץ' הפצוע, בלי קיינן המורחק, בלי החיזוק הזר שאבד בייבשת אירופה. בלי כל אלה אבל עם הרבה שיקול דעת, קור רוח וסבלנות מכבי חיפה מצליחה לצאת ממשחק נוסף קשה שהסתבך בחלק מדקות המשחק עם ניצחון גדול. להוריד את הכובע, להמתין לתוצאות הנוספות של המחזור ולראות האם ליכולת של חיפה תהיה גם המשכיות לאורך העונה. שאפו!

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב, סיכום המשחק.
    נתחיל כמובן בהתחלה, באדרי, ובכל מכבי חיפה. פתיחה די מהוססת, שלדעתי בעיקר נובעת מכך שמלבד יכולתו של דוידוביץ בין הקורות, גם ההכוונה של ההגנה, העמידה הנכונה, השקט שהוא משרה פשוט לא נמצאים כשאדרי שוער. היה לנו הרבה מאוד מזל בדקות האלה, שנגמרו מבלי שנספוג. ככל שהמשחק התקדם השתלטנו על מרכז השדה, אך אני עדיין בדעה שכשארבייטמן בחוד יש לנו בעיה של הבקעת שערים. לא במקרה כאשר פאנטיני לא משחק אנחנו כובשים כמעט מחצית מהשערים שלנו ממצבים נייחים. (2 קינן, אחד חרזי, פנדל של קטן וכו').
    אין ספק שהחילוף של פאנטיני שינה את המשחק, אך אני חושב שגם מגיע לא מעט קרדיט לגולסה שנכנס במקומו של רפאלוב. לא יודע, ליאור פשוט לא מצליח להרשים אותי באף משחק שראיתי עד כה העונה. הוא אולי מנסה אבל מאבד כל כך הרבה כדורים שבשלב מסויים כבר פשוט לא רוצים לראות אותו על כר הדשא. צריך למצוא פיתרון לעניין הזה כי הוא פשוט לא משתפר.
    הייתה לי התחושה שכאשר התוצאה הייתה 2:1, אם לא נכבוש את השלישי אנחנו נספוג את השיוויון. אני שמח שהצלחנו במשימה, ועשינו זאת בצורה די משכנעת בדקות שנותרו עד הסיום.

המשחק הבא בסכנין מוקש לא קטן, על אף שסכנין מסתמנת כקבוצה חלשה, אם המשחק ייערך בדוחא, יצפה לנו משחק קשה.

15. Igi Member

ההודעה שכתבתי בדיון של חיפה:
    ניצחון חשוב. מכבי פ"ת יריבה לא קלה שעשתה(למכבי ת"א) ותעשה צרות ליתר הגדולות.

קולמה וכיאל נתנו משחק טוב ושלטו אבסולוטית במרכז השדה, כאשר כיאל אפילו קינח עם עוד בישול גדול שרק מזכיר לנו כמה כישרון טמון בילד הזה. קולמה, לאחק משחק לא טוב מול בית"ר, חזר לעצמו עם הרבה מסירות טובות ומדוייקות והרבה חילוצי כדור. נקווה שתהיה המשכיות ליכולת של שניהם.
    קטן ממשיך היום את פתיחת העונה המרשימה שלו. אמנם במחצית השניה התעייף ונחלש, אבל בסך הכל עוד משחק טוב שלו. בוקולי לעומת זאת, היה הכי חלש בחלק ההתקפי שלנו אחרי רפאלוב. גולאסה שהחליף אותו היה הרבה יותר יעיל. האמת, כשרואים אותו משחק ונלחם זה כלל לא מפתיע שילד שעוד לא הגיע לגיל 17 עולה בהרכב של אחת הקבוצות הגדולות בארץ.

לגבי פאנטיני- מדהים ההבדל בינו לבין ארבייטמן באיכות הפעולות ההתקפיות, איזו חזרה גדולה ל'טרור' אחרי התקופה החלשה שלו בזמן שהיה פצוע... כמעט בכל מהלך רואים את הטכניקה הגדולה שלו והיום הוא סוף סוף הביא לנו גם תפוקה , ואיזו תפוקה... שער מצויין אחרי הבישול של כיאל ועוד שער שללא שום צל של ספק שער העונה עד כה. לא בכל יום(או עונה) רואים ביצועים כאלה בליגת העל. רק נקווה שלא יקרה לו כלום בנבחרת ושימשיך ביכולת הזו, חלוץ גדול!

שי- האמת שהפנדל של קטן היה אחרי עבירה על פאנטיני וכנ"ל השער הראשון של דקל היה עם פאנטיני על המגרש, אבל בלי קשר ברור שהוא חלוץ עם נוכחות הרבה יותר משפיעה מזו ש לארבייטמן.
    וברור ש

יהיה קצת לא הוגן אם מכבי ת"א ונתניה ניצחו אותם בקריית אליעזר ואנחנו נצטרך לנסוע עד לדוחא, אבל כמובן נקווה לטוב.