מחזור 5 בליגת העל:: מכבי ת"א מנצחת בסמי עופר, עכו מפתיעה את ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/9/15.

1. Turgi Guest

איזה כיף שגם היום יש כדורגל. ובהמשך השבוע גם ליגת האלופות.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר היחידי שמאכזב אותי זה שאין לנו מחזורי אמצע שבוע, זה הרי קלאסי מצד הטוטו לדרוש את זה מבחינת הכנסות, לדעתי אנחנו חייבים להתאים את עצמנו לאירופה גם בקטע הזה ולחייב שכל עונה יהיו 3-4 מחזורי אמצע שבוע, גם אם זה אומר שהליגה תיגמר יותר מוקדם, זה גם טוב לשחקנים, שילמדו לשחק כמה פעמים בשבוע, גם אולי יהפוך את האימונים בחלק מהקבוצות ליותר רציניים, כי כיום, אני בספק מי חוץ ממכבי ת"א, מסוגלת לשחק 2 משחקים בשבוע באותו קצב. אם כבר, עדיף שיהיו מחזורי אמצע שבוע ואת גביע המדינה יכניסו לשבת במקום ההיפך.

היום זו ההזדמנות של הפועל כפ"ס להחזיר לעצמה חלק מהביטחון שאבד לה אחרי פתיחת העונה הטובה שלה, זו גם הזדמנות לנשום קצת אוויר ולהתרחק מהתחתית. הבעיה של כפר סבא זה שהיא קבוצה נאיבית, והיא עוד מסוגלת להפסיד לבית"ר היום, לא סתם להפסיד גם לקבל 3. אם היא תצליח לנצח, זה יהיה יופי של ניצחון עבורה, וזה יכניס את בית"ר לסחרור, שזה בדיוק מה שאוהדי בית"ר בסתר ליבם רוצים, מצד שני, הם לא השכילו להבין שגם אם טביב יעזוב, אף אחד רציני, אלא רק חאפרים, לא יתקרב אליהם, כי יש להם את לה פמיליה ששולט במועדון ביד רמה, נורדיה זה הפיתרון היחידי שלהם, אבל אל דאגה הם יבינו.

הדרבי הקטן בין הפועל לבני יהודה, משחק מאוד מסקרן, מצד אחד, BORING HAPOEL, הקבוצה אולי הכי משעממת בליגה, גנבה את המשחק מול הפועל חיפה, אחרי שהיה צריך להיגמר שם 0:0, מצד שני, בני יהודה שאי אפשר לאכול אותה כי היא נותנת שלישייה למכבי חיפה, אבל מפסידה לעכו, מנצחת את בית"ר אבל מפסידה למכבי פ"ת, לא יציבה, אבל קיבלה את פדרו גלבאן שהגיע לעונה הנוכחית במחזור הקודם וגולאסו של אמיר עגייב, אם הם יהיו בכושר, אין סיכוי שלמרות איינוגבה, בני יהודה תרד, ויש סיכוי שהיא עוד יכולה להתגנב לפלייאוף העליון. קבוצה עם תקציב מינימום, בלי בעלים ובלי מגרש ביתי (עם כל הכבוד לבלומפילד הוא לא ביתי עבורם כמו שהוא ביתי להפועל ומכבי. אין על הקומפקטיות של השכונה, היית בשנות ה-90 משאיר שם נקודות עוד בחנייה, מגיע להם ולמכבי יפו איצטדיון קומפקטי חדיש באיזור פארק דרום). אני לא מבין למה הפועל מחפשת להביא מאמן זר עכשיו, שתיתן לוואליד באדיר לאמן עד סוף העונה, ככה הוא גם יצבור את הניסיון שלו, ובינינו אין להפועל סיכוי להסתבך בתחתית, במקום לשלם סתם כסף למאמן שכמעט בוודאות יוחלף בסוף השנה (ישראלי) ואז יובא זר.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/15
    oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

http://msc.wcdn.co.il/w/w-54/1930795-53.Xxxהפועל ת"א - בני-יהודה http://msc.wcdn.co.il/w/w-54/1935809-53.Xxx
    הפועל ת"א עדיין ללא מאמן קבוע על הקווים, אבל לפחות בעיה אחת נפתרה - בשעה טובה ומוצלחת הפועל ת"א רשמה ניצחון בכורה העונה עם 1:0 קטן-גדול וממש לא משכנע בסמי עופר על הפועל חיפה. רמזי ספורי המחליף, שצפוי לקבל את חולצת ההרכב היום(במקומו של עומרי אלטמן) - היה גיבור הרגע כשכבש את שער הניצחון כשעלה מהספסל. גם בן רייכרט אמור לפתוח בהרכב היום ע"ח של לינגאנה ונראה האם הקשר שלא ערך הכנה מסודרת לעונה הנוכחית נמצא בכושר טוב יותר. הפועל רוצה ליצור המשכיות, מחפשת ניצחון בכורה העונה בבית אחרי הפסד לק"ש(3:0) ותיקו מאכזב נגד מכבי נתניה(1:1) וכמובן גם שיפור ביכולת. לאור התוצאות האחרונות בליגה וחוסר היציבות של הקבוצות, בהפועל מרגישים שזה הזמן ללחוץ על הגז, רגע לפני שהמשחקים הקשים באמת מתחילים. ניצחון היום יקפיץ את הפועל עד למקום החמישי(אלא אם כן תהיה הצגת כדורגל - ואנחנו בספק), מעל קבוצות כמו באר-שבע וק"ש למשל. וואליד באדיר מתרכז אך ורק במשחק היום ולא בשום דבר אחר - "אנחנו רואים התקדמות ממשחק למשחק. צריכים להגיע מוכנים ולעשות תוצאה טובה. יש בעלים והוא מחליט. כשיגיע מאמן אתן לו את המפתחות ואמשיך הלאה, בינתיים האחריות היא עליי". בהפועל מקווים לשקט גם בגזרה בין הקורות. צליל חתוכה אמור להמשיך לקבל את הקרדיט ולא רם שטראוס שהצטרף לא מזמן, בעוד אריאל הרוש שהגיע בקול תרועה רמה ייעדר חודשיים נוספים מהמגרשים וזו מכה גדולה עבור הפועל.
    בני-יהודה בסימן 6 - יש לה 6 נקודות אחרי שני מחזורים וגם יחס השערים שלה הוא 6:6. הדירוג? המקום השמיני. עד היום הוכיחה הקבוצה של יוסי אבוקסיס שיש לה הרבה כישרון ונוח לה כמובן מעמדת האנדרדוג. אחרי הקונצרט בסמי עופר ופתיחת העונה המוחצת עם הניצחון 3:0 בחיפה - הגיעו שני הפסדים מאכזבים. בשבוע שעבר בני-יהודה תיקנה את הרושם ואפילו הפגינה אופי כשהפכה פיגור לניצחון מה שלא קרה לה מאז עונת 2012/13. הכתומים לא הרימו ידיים אחרי שספגו במתפרצת נגד בית"ר, המשיכו לשחק טוב וביצעו מהפך משערים של פדרו גלבאן וגם הגולאסו הגדול של אמיר עגייב. לקראת המשחק הקרוב בבני-יהודה מעדיפים את הניסיון. המאמן יוסי אבוקסיס, שכל מפגש שלו עם האקסית הפועל ת"א הוא סוג של פיקנטריה - יחזיר להרכב את איציק עזוז ואסי בלדוט(הביא לשיפור גדול במשחק נגד בית"ר כאשר עלה מהספסל) על חשבונם של המגן הצעיר מאור קנדיל והקשר סתיו פיניש. עוד בבני-יהודה, שיכולה ממש להריח צמרת ולקפוץ עד למקום השלישי במידה ותנצח את הפועל ת"א לראשונה מזה חמש עונות - הקשר גל צרויה לא יכלל בסגל משום שהוא מושעה ע"י המועדון. אוהד קדוסי ימשיך להמתין להזדמנות על הספסל. אבוקסיס דרש משחקניו לשמור על יציבות והפציר בהם - "כל משחק מבחינתנו הוא הכי חשוב שיש. שאר התוצאות בליגה לא מעניינת אותי אלא רק בני-יהודה. חשוב שניתן את המקסימום ובהחלט אפשר לנצח". סארי פאלאח שדי טעון על היחס של הפועל ת"א כלפיו - ישחק נגד האקסית.

Nave אוהב/ת את זה.
  4. קשר שמאלי Member

הקשר רז מאיר(19) מקבל עדיפות על דולב חזיזה
    מאיר לא ממש הרשים בנוער של מכבי חיפה
    מעניין יהיה לראות אותו היום

5. Turgi Guest

רז מאיר זה לא ההוא ששילמו עליו חצי מיליון דולר?

6. קשר שמאלי Member

חצי מיליון שקל

7. alexshw Member

לא דולר. שקל

8. Drama Guest

אם הוא יצבור מספיק דק' בליגת העל זה יעלה למיליון שקל. (אאל"ט זה הסכום הכי גבוה שראשל'צ קיבלו עבור שחקן. יותר מעל עומר אצילי)

9. Raulito Madridista

התחלתי כבר לכתוב פתיח לקראת המשחק בית"ר-כפר-סבא אבל מפאת חוסר זמן לא יעלה פריויו. הנה הפתיח:
    דרבי 'נפגעות אלי טביב' ייצא לדרך ככל-הנראה ללא בעל המאה ובעל הדעה, אבל סביר להניח שזה לא יפריע לשני הקהלים לשתף פעולה לערב אחד ולשיר בגנותו של האיש. זה שפירק את הפועל כפר-סבא וזה שלא מוכן להצעיד את בית"ר קדימה.
    נושאים שתיכננתי לדבר עליהם:
    - בית"ר ירושלים עדיין ללא ניצחון העונה, היחידה יחד עם מכבי נתניה שלה יש נסיבות מקלות מן הסתם. הלחץ בשיאו, גם סביב אצילי.
    - הקהל ששוקל להחרים את המשחק, צפי לטדי שומם ולא בפעם הראשונה, ע"ע המשחק נגד הפועל חיפה בטדי.
    - טביב עצמו שדחה את מסיבת העיתונאים שמטרתה הייתה לספר את 'האני מאמין שלו' לגבי כל מה שקורה בקבוצה מפתיחת העונה.

לגבי המשחק של הפועל היום - חייבים ליצור המשכיות, הפועל מאוד מאכזבת כי היה לנו לוח משחקים קל ו-5 נק' מ-12 זה מעט מידי. גם שלושת המשחקים האלה עד לביקור בטרנר הם די נוחים - בני-יהודה(ב), כפר-סבא(ח), סכנין(ב). באדיר מאוד רוצה ונחמד אבל לאמן את הפועל ת"א כיום זה גדול עליו. אוי ואבוי אם לא ננצח היום את בני-יהודה, העובדה שמדובר במשחק בית חייבת לתת את האקסטרה. אין לנו חלוץ שייתן גול ולכן אני מודאג, אני בספק אם דודו ביטון יבקיע מעל שני שערים עד לסיבוב השני. ובני-יהודה מנגד שתמיד נראית טוב כשהיא אנדרדוג והיא מגיעה הרבה יותר משוחררת - יכולה לעקוץ עם מצב נייח של גלבאן, הברקה של עגייב או המהירות של בוזגלו. הפועל חייבת לפתוח חזק, השחקנים צריכים לעשות תנועה. איש המפתח הוא אנטל. ספורי חרא של שחקן אבל לפחות הוא מחפש את השער, בועט ומאיים. הרוויח את המקום בצדק. בנוגע לרייכרט אני סקפטי ומקווה לראות אותו אם משחק - אז בעמדה אחורית, הוא לא אחד שינהל את המשחק של הפועל, פיינטילי המאכזב צריך לעשות את זה. בומבה חייב להיות יותר מעורב. ניצחון והפועל תגיע עד למקום החמישי וגם זה משהו. אוטוטו יוצא לבלומפילד, יאללה הפועל.

10. Drama Guest

קהינדה וצ'יבוטה במשחק ראשון יחדיו. יהיה מעניין.

ליבי ליבי עם רן יצחק שנשאר בהפועל כפ"ס אף על פי הצעות יותר גבוהות מקבוצות בלאומית על מנת להגשים את החלום להיות שחקן הרכב בליגת העל ולעת עתה זה נראה לא טוב עבורו. מקווה שישתחל חזרה לסגל.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה? למה זה גדול עליו? הבן אדם מאמן את הפועל 2 משחקים, עשה 1:1 וניצח 1:0, על פי מה נקבע שזה גדול עליו? על פי הקבוצה מלאת השחקנים שנקבע? על פי אי האירגוניזציה שנבנה בה הסגל? למה לא מגיעה לו ההזדמנות? אני חושב שהוא חייב להמשיך עד סוף שנה, לקבל את הניסיון, ללכת למועדון אחר, לאמן שם ולבנות את עצמו, וככה אולי יחזור להפועל בעתיד. למנות את קלינגר למאמן או להביא מאמן זר זה יהיה טעות קשה, וואליד חייב לקבל את המושכות עד סוף השנה. אם חסארמה בקריית שמונה, ואני חלילה לא רוצה לרמוז שחסארמה לא טוב, אלא הוא גם חסר ניסיון כמוהו, למה לא וואליד?

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שיירד ללאומית? הבן אדם שחקן ליגת על לגיטימי, יש שחקנים כל כך עגלות בליגה שלנו שרן יצחק יכול להיות הרכב פותח ב-80% מהקבוצות. פשוט בתקופה פחות טובה, תוסיף לזה שכפר סבא הרבה יותר הגנתית השנה, ושיש את קהינדה וצ'יבוטה שהם פרוספקטים, אז וואלה, לא פשוט, אבל אני מאמין שהוא ייתן את הגולים והבישולים שלו וכפר סבא ככל שתתקדם העונה תצבור נקודות וביטחון, ותשתחרר וגם הוא יהיה בסדר.

13. Drama Guest

עובדה שבקיץ רן יצחק לא החזיק בהצעה משום קבוצת ליגת על למעט כפ"ס. הציעו לו בלאומית ובשדרוג כלכלי לעומת החוזה הקיים. כפ"ס פותחים עם שלישייה התקפית כל משחק (הוגו,רן/קהינדה וצ'יבוטה) וחבל ששלושתם זרים ככה המלחמה של רן די אבודה. (אני מאמין שדק' משחק לכאורה מובטחות)
    ליבי איתו כי הוא נשאר במטרה לשדרג את עצמו מקצועית ולמצוא את עצמו כשחקן הרכב עונה הבאה. הוא גם אמר את זה בראיון לחדשות הספורט, הראיון בו הוא נסע על אופניים במושב שלו. הוא גם בחור באמת טוב, חבל לי על מצבו.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוגו לא שחקן. אני זוכר אותו מרמת השרון, לא שווה את האגרת עובד זר שמשלמים עליו. ראיתי אותו גם במשחק נגד חיפה ששידרו אותם ונגד מכבי פ"ת - רע מאוד.
    כתבתי כבר בדיון של מכבי ת"א, בעיה של הכדורגל הישראלי זה הקשרים החבריים בין מאמן וסוכן במקום להיות מקצועיים, לכן הרבה מאוד שחקנים שלא שווים ממשיכים לקבל חוזים שנה אחרי שנה ושחקנים טובים נודדים או נפלטים ומסיימים קריירה.

15. Turgi Guest

מאיר פלוס עמבר עלו חצי מיליון דולר