מחזור 5 בליגת העל:: מכבי ת"א מנצחת בסמי עופר, עכו מפתיעה את ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/9/15.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא אומר שלא צריך לעשות, כמובן שצריך. אבל זה ממש לא הבסיס, וכשאין שום דבר חוץ מזה זה יותר תרבות אהדה עקומה.

2. oranfu Member

מי יקפוץ על דגני, משומר, מנחם וקינן? דגני ומנחם יכולים למצוא את עצמם במועדונים כמו הפועל לדעתי. אבל קח בחשבון שמנחם הוא ילד שנרכש יותר במבט לעתיד. משומר וקינן יתקשו למצוא מועדון נורמלי לדעתי והם מסתכלים על מקומות כמו נתניה ובית"ר.

עזרא, עטר, תורג'מן ושכטר? לעזרא ועטר יש מקום בכל קבוצה בארץ. אחד לא פותח ואת השני רוני לוי לא רוצה. הם שני שחקני ההתקפה היחידים ששייכים לטופ של הכדורגל שלנו שיש במועדון. תורג'מן? כגיבוי, הוא בסדר. כשיעזוב ימצא את עצמו בק"ש\הפועל. הבעיה היא אצלנו שהוא שחקן ההתקפה המוביל בשנים האחרונות.
    שכטר? אולי הפועל יקחו אותו בגלל העבר שלו. הוא כבר שנים לא שווה גרוש.

כמה ישלמו על שחקני ההגנה או ההתקפה? על ההתקפה יותר, ככה זה עובד. חוץ מזה שהמוניטין של שחקני ההתקפה האלה יותר טוב. שכטר היה שחקן מצוין.

אני מסכים שעטר ועזרא מסוגלים לתת הרבה יותר. יעזור אם המאמן ייתן להם לשחק בהרכב ביחד. תורג'מן, סביר כמו שאמרתי אבל צריך להיות לא יותר מגיבוי. הוא לא פחות טוב מיצחקי (הנוכחי) ובן-בסט. פשוט בזמן שהם שחקני ספסל במכבי ת"א, אצלנו אין ממש חלוץ מאז שחמד עזב ותורג'מן הוא שחקן ההתקפה שראה אצלנו הכי הרבה דקות מאז.

אגב, כמובן שיש בעיות בהגנה ואני ממש לא חושב שיש לנו הגנה טובה. מי כן חושב? הרי טענו כל הקיץ שיש בעיה בעמדת המגן הימני והבלם.

אליפות? מי מדבר על זה בכלל. המועדון בבירור לא מכוון לזה.

@Civil בחיים לא אמרתי "מגן נבחרת". זה לא עושה עלי שום רושם. לדעתי, משומר אף פעם לא היה חור מהלך. ההיפך, הוא היה מכסה על החורים של שאר שחקני ההגנה. לא היה לו כלום חוץ ממהירות? לא צריך הרבה יותר מזה פה בליגה. בן חיים הוא כלום ושום דבר, טיפש כמו נעל ועדיין נטו בזכות המהירות הוא שחקן הרכב במכבי ת"א והנבחרת.
    אני לא ראיתי אף מגן ימני יותר טוב ממנו בליגה עד העונה שעברה.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב ארגוני אוהדים לאיה אתה מתכוון לזה של הפועל שמחנך את החברים בו לשיר מכבי נאצים או להצדיע במועל יד?
    או לזה של מכבי שמשתדל אמנם כקומץ קטן לקלל את ראדי כי הוא חלילה ערבי?
    או לזה של ביתר שהוא ארגון טרור לכל דבר
    שנדע פשוט על איזה ארגוני אולטראס אתה מדבר? אולי על אלה שלא מפספסים לארגן תגרות אחד עם השני? אין פה ארגוני אוהדים אמיתיים ובטח לא כאלה רציניים.
    הם בעיקר סיבות שאנשים מדירים את עצמם ממגרשי הכדורגל ולא באים ועוד לא דיברתי על החלק העצום בהיעדרות של בעלי הקבוצות שהקהל מתרחק בגללם מהקבוצות

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני אישית סולד מאולטראסים (בטח מזה של הפועל, או אולטראס מכבי שהיו נוראיים בעיני והפנאטיקס יותר מידי הולכים בעקבותם למרות שהתחילו אחרת לגמרי), אבל זה עדיף משום דבר כלל. ללא ארגונים כאלה משחקי ספורט היו חוויה פחות עוצמתית.
    אני לא ממש מבין למה אתה חושב שאין כאן ארגונים אמיתיים, כי הארגונים פה מכובדים בהחלט. גם הצרות שעושים ארגוני אוהדים בישראל הן שום דבר ביחס לארגונים במזרח אירופה, בבלקן, באיטליה, בצרפת, בספרד בעבר ובטח שבדרום אמריקה.

המודל מבחינתי הוא ארגון שכבר לא קיים - השחקן ה-12. לא היה מדובר באולטראס ועל כן לא היו סממנים קיצוניים של גזענות וכד' (לפחות לא עם יד מכוונת לזה), ועבור לא מעט ילדים הוא היה סוג של תנועת נוער. גם הגייט בכדורסל מזכירים את זה.

5. ייא Member

מפת, לא יודע על מה אתה מדבר אבל נגד בניהודה היה עידוד טוב יותר. מול סכנין אולי 5 פעמים כל המשחק הייתה שירה רצינית...
    החרפה הגדולה היתה ששלחו את כל המנויים לקופות לאסוף כרטיס. כל יחד עד גיל 9 נתקל בקשיים בכניסה חרף זה שהודיעו שיכנס בלי כרטיס בליווי מנוי.
    לא פתחו את שער 3 מראש והביאו לכך ש400 איש נכנסו דק 20 למשחק. הארגון היה לקוי מאחורי הקלעים. מצטער

6. DRORIKO Member

@orimor2212
    אז בשביל הנוסטלגיה,סרטו המצויין של רינו צרור על האירגון

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

השחקן ה-12 היה ארגון גזעני פר אקסלנס בשנותיו האחרונות.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  8. Hapoel_Tel_Aviv Member

די עם השקר הזה.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

@orimor2212
    אגב לא עם הכל אני מסכים בסרט של רינו. האחיזה של השחקן ה-12 ב"סמלי עבר" ובעיקר בנמני היתה מסוכנת לקבוצה. הזריקה של נמני מהקבוצה היה הדבר הכי מוצדק שיש, עם כל זה שהוא "סמל עבר", וחבל בשבילכם שהחזירו אותו,וחבל בשבילכם שהיה צריך את ג'ורדי כמעט 10 שנים אחרי כדי להיפטר ממנו סופית.
    אז כן זה טוב שאוהדים דורשים יחס מהבעלים,וזה טוב שהם פוגעים לו בכיס אם צריך(בסופו של דבר הפעולות של השחקן ה-12 גירשו את לוני מהמועדון) אבל ברגע שהאוהדים מתחילים לנהל את העניינים במועדון זה מתכון לכישלון. תשאל את המגיב שמעלי.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קוסמן אדם ענק, הלוואי שעוד אנשים בארגוני אוהדים היו כמוהו. באיזשהו מקום גם מהפכן.
    אם זה כדי "להביך" אותי - שים לב שלא דיברתי קודם על מחירי כרטיסים וכד' קודם לכן, לא על כל נושא ההפעלות שהפכו לעיקר. גם אנשים כמו קוסמן לא רואים בזה תרבות עידוד.
    אוהד הוא גם צרכן, אבל הוא קודם כל אוהד. כשכתבתי שיהיו צרכנים, התכוונתי שפשוט כל העניין של אהדה מתפרק.

11. DRORIKO Member

חס ושלום להביך אותך,לשם שינוי ההודעה ההיא היתה נטולת ציניות מצדי. גם ההודעה השניה שכתבתי, תקרא אותה

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

השחקן ה-12 עודדו את נמני כסמל מייצג למשהו, אף אחד אז לא ממש זיהה את ההרסנות שבנמני, והמתנגדים להזדהות איתו (אני ביניהם) עשו זאת מתוך גישה של "אף אחד לא גדול יותר מהמועדון".
    היום אם תשאל את קוסמן, שהמחאה שלו התחילה על בסיס דברים אחרים לחלוטין (אל תתבלבל עם מחאת האולטראס, שעשו את זה בגלל נמני קודם כל והיוו שופר שלו), הוא כמובן יגיד לך שהוא טעה בלא מעט מבחירותיו בעניין הזה.
    גם אף אחד בשחקן ה-12 לא שאף לנהל (שוב, אולטראס). תשמע איך הוא מדבר על אוהד כאחד שהוא גם צרכן.

השרידים של השחקן ה-12, במובן מסוים, נמצאים היו בעמותת "אחים לסמל", שהם חלק מ"כרטיס לכל כיס". גם אותם ניסו להחתים בתקשורת, למרות שהם עושים המון למען הקהילה בכל תחום שהוא, כולל אפילו סדר פסח לניצולי שואה שאין להם משפחה לחגוג איתה את החג, למשל.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורימור בוא לא נגנוב דעת.
    השחקן ה-12 היה אירגון בזוי, שכל תכליתו היתה לעודד לא משנה מה קורה על המגרש, גם אם הקבוצה תקבל 10:0 - זה ממש לא צריכה להיות מהות של אירגון. האירגון הכי רקוב ועלוב שהיה פה זה השחקן ה-12, והוא היה המקור לכל הצרות של מכבי.
    אדם ענק, במקרה אני מכיר את קוסמן, מהפכן הוא בטוח לא.
    השחקן ה-12 ממש לא עודד את נמני כסמל, לרוב החברים בו בכלל לא היה איכפת מאבי נמני, והמחאה עצמה היא בכלל לא היתה בגלל אבי נמני אלא בגלל הנושא של לוני עם המחירים וזה...

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מקור כל הצרות? אתה רציני?
    לעודד בכל מקום ובכל סיטואציה זה בזוי? זה כל העניין בלהיות אוהד במגרש. השחקן ה-12 ידעו גם למחות נגד היכולת של הקבוצה כשצריך, אבל פשוט לא בצורה אלימה. זה לא שהם היו רובוטים (בראיה אובייקטיבית הביקורת הכי גדולה שלי על אולטראס הפועל למשל, בכל נושא העידוד, הוא שהם תמיד אותו דבר ונראה שהם עושים את זה למען עצמם ולא למען הקבוצה שלהם. השחקן ה-12 לא היו כאלה).

אולטראס מכבי היו הרסניים ביציע, זה כן. המלחמות בין הארגונים גרמו להמון צרות.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שורה תחתונה בשביל שיבואו יותר קהל למגרשים הן בקבוצות הגדולות והקטנות:
    א. האיצטדיונים צריכים להיות מזמינים, ראויים וחדישים
    ב. כמות החניה צריכה להיות מספיקה - כנ"ל דרכי הגישה
    ג. לאיצטדיון צריכה להיות תחבורה ציבורית ראויה - רכבת + שאטלים/רכבת קלה או מרחק קצר מהתחנה מבחינת הליכה
    ד. המחירים צריכים להיות נוחים הן במסגרת הכרטיס והן במזנונים, מבחינת כרטיסים צריכים לעשות כרטיסי משפחה/הורה + ילד במחיר אטרקטיבי.
    ה. כל קבוצה צריכה שתהיה לה חנות מרצ'נדייז הן אינטרנטית והן במגרש עצמו
    ו. צריכים לעשות הפעלות לילדים ולהורים, אני מסכים עם זה. לגבי מה איך זה כמובן נתון לשיקול, יש הרבה מאוד אפשרויות. אני לא נגד התרבות מארה"ב, צריכים לשלב אותה עם מה שמתאים - מה שכן, בישראל, זה בהכרח יתאים - כי אין לנו אפילו שמץ של תרבות בספורט, ואנחנו צריכים לאמץ כל דבר שהוא טוב לאמריקאים, לאנגלים ולכל מי שאנחנו לא חושבים, כי אנחנו הוכחנו, שתרבות זה הדבר שהכי חסר לנו במדינה.
    ז. אגב אני מאוד בעד הקמעות, פשוט חלק מהן זוועתיים/לא קשורים, וחלק סבבה כמו הקמע של מכבי ת"א, מכבי פ"ת, עכו, היהלום הנתנייתי...אני לא חושב שהוא צריך לשלהב את הקהל, אלא עבור הילדים לפני ואחרי משחקים ובמחצית.

אני מאוד שמח שהיו כ-3,000 אוהדים במושבה, זה אומר משהו כמו 3/5 יציע מלא, זה יפה מאוד עבור מכבי פ"ת. חבל על ההפסד מבחינתם, גול מטופש, היו שווים פה תיקו, נקווה שהילדים והאוהדים החדשים שהגיעו לא התאכזבו יתר על המידה, וימשיכו להגיע. נראה לי שעכשיו יש להם 2 משחקים שבהחלט יכולים להמשיך למשוך את כמות הקהל. באר שבע בטרנר ומכבי במושבה. מעניין כמה הם יסחבו לבאר שבע, ואני מאמין שלמושבה סיכוי טוב שמכבי עצמה תביא 7,000 ופ"ת תדאג לשאר כך שיכול להיות איצטדיון מלא ב-11 אלף בסופו של דבר.

השאלה שלי עבור אוהד מכבי פ"ת:
    מה היתה החלוקה, אם אני לוקח את ה-3,000 - כמה מהם מנויים, כמה מהם כרטיסים שנקנו, כמה מהם חולקו וכמה הזמנות.