מחזור 5 בליגת העל:: מכבי ת"א מנצחת בסמי עופר, עכו מפתיעה את ב"ש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/9/15.

1. oranfu Member

נו באמת, 5 משחקים אנחנו לא שמים גול (וזה אחרי שנים שאנחנו מתקשים בהבקעה) והבעיה הכי דחופה היא המגנים...

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער, אבל התגובות שלך ילדותיות ומאוד מצחיקות.
    למה להסתכל על מספרים ועובדות בשטח כמו המיקום של באר שבע בשנתיים האחרונות וההצלחה שלה בגביע המדינה, למה להסתכל על המספרים של ישראלי אחד בשם מאור בוזגלו (שנתיים רצוף מלך הבישולים של הליגה, 13 בישולים ו13 שערים בעונה שעברה, 14 בישולים ו10 שערים בשנה שעברה) אם אפשר לזרוק טענות דמגוגיות בלי כיסוי.
    בליגה שמותר בה 5 זרים (השנה לבאר שבע יש רק ארבעה) יש לישראלים חלק חשוב בקבוצה ולכן יש לישראלים של באר שבע חלק עצום בהצלחה שלה בשנתיים האחרונות.

אהבתי גם את הזלזול בשהר כבר במחזור הנוכחי, זה בסדר, אל תיתן לעובדות לבלבל אותך :)

3. Civil Anti Madridista

לא אמרתי שאין בעיה בהתקפה, אבל המגנים לא תורמים לנו שום דבר ואפילו עושים רק נזק.
    כמה פעמים אוברניאק ניסה לשחרר את סאן מנחם קדימה והילד שמשחק עם הלם קרב החזיר את הכדור אחורה או איבד את הכדור לאאוט?
    על הנגר באגף הימני אני אפילו לא רוצה להרחיב את הדיבור, פשע שהוא חתום אצלנו עד הפנסיה וכולם עוצמים עיניים.

Bluekipper ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

מנחם הוא המגן המחליף שלך, ילד.
    טאווטחה המגן השמאלי הטוב בליגה. אפשר לגחך כמה שרוצים אבל זה מה יש.
    משומר כבר חלש, אין מה לדבר. אבל הגנתית הוא עדיין סביר.
    נזק? הם לא ממש נזק. משומר לא נזק הגנתית. התקפית הוא לא טוב (לא גרוע כמו שעושים) אבל אם היו שחקנים נורמלים בהתקפה אז הוא לא היה נדרש להיות איזה תותח. בפועל מי שמשחק בקישור ההתקפי שלנו זה פחים דוגמאת בניון.
    טאווטחה לא נזק התקפית, רחוק מזה.
    ביחס למה שיש בליגה, המצב של המגנים שלנו לא רע.

היינו צריכים לנסות לקנות את דסה בקיץ אבל מכבי ת"א גם רצו אותו אז לפי החוקים אסור היה לנו.

ההתקפה (מבחינת שחקנים) היא בעיה גדולה יותר.

5. alexshw Member

טווטחה מגן פח גם במונחי הליגה שלנו. מה שבונה לו את השם זה יחסי ציבור כי שחר קבע שהוא ישחק תמיד בהרכב מכבי חיפה. זה הכל

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למכבי חיפה יש הגנה של קבוצת תחתית בליגת העל. אמרתי את זה לפני פתיחת העונה ואני חוזר ואומר את זה עכשיו.
    אומנם ואליינטה מצטרף לסטויקוביץ' ונותן תוספת של איכות, אבל כל שאר השחקנים, דגני, טוואטחה, משומר, סאן מנחם, קינן, הם לא שחקני הגנה מספיק טובים כדי לשחק בקבוצה עם השאיפות של חיפה.
    ולמרות שחיפה עדין לא כבשה העונה, אני טוען שהכל מתחיל מההגנה. קבוצה עם הגנה חזקה, עם הגנה שנותנת שקט לכל הקבוצה, עם מגינים שתומכים בהתקפה ואשכרה מסוגלים לתרום התקפית, הכל זורם יותר.
    ברגע שאין לך ביטחון בהגנה שלך, ברגע שאין הצטרפות טובה של המגינים או לחילופין יש מגן כמו טוואטחה שמפקיר את ההגנה ומצריך מהקיצוני הרבה יותר עזרה בהגנה, אז כל הקבוצה מתקשה.
    קבוצת כדורגל זה לא אוסף של שחקנים בודדים, כי אז חיפה היו מרוויחים מהעובדה שיש להם בסגל שחקנים כמו עזרא, עטר, פלט ואחרים. קבוצת כדורגל אמורה להיות מקשה אחת, היא חי ונושמת ביחד, וכשיש פערים כל כך גדולים בין ההגנה להתקפה מבחינת איכות, אז כל הקבוצה בלחץ וכל הקבוצה מתקשה.

גם בבאר שבע, שחקני ההתקפה לא מתפקדים הרבה בגלל שסוארס וביטון פתחנו את העונה רע מאוד הגנתית. כשכמעט כל משחק אתה פותח בפיגור, אתה מתחיל עם לחץ וצריך לרדוף אחרי היריבה (קריית שמונה, מכבי תל אביב, עכו), אז ההתקפה לחוצה יותר וסבלנית פחות וקשה יותר לבוא לידי ביטוי.

7. oranfu Member

אפשר להסתכל על זה הפוך. שחקני הגנה יודעים שאסור להם לעשות שום טעות כי להבקיע אנחנו לא נבקיע.

הצטרפות של מגנים זאת עבודה של מאמן. טאווטחה הרי כל הזמן בהתקפה אז איך זה שלא מייצרים שערים? הבעיה היא לא בהצטרפות שלו.

סוארס וביטון פתחו את העונה רע מאוד לדבריך אבל עדיין אתם מצליחים להבקיע ולהיות בצמרת. זה קצת סותר את הטענה שהבעיה אצלנו היא קודם כל בהגנה.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוואטחה - בעיניי דוידזאדה יותר טוב. המגן שלנו היה בראשית הקריירה שלו במכבי חיפה שחקן שעזר לנו בהתקפה. היום זה לא התקפה ולא הגנה. בכל מקרה הוא יעזוב בינואר ואז מה? נקבל מגן צנום גוף שאתמול היה החלש בקבוצה שלנו. מאז שורמוט עבר את הכביש הוא לא שיחק כל כך טוב. מדהים אותי שאיווניר עוד שיבח את משחקו של סאן מנחם. מבחינתי לא צריך לרדת על הבחור אלא על מי שהחתים אותו כמגן שני. שוב, תסמכו על שחר שבינואר הוא יהיה מגן פותח.

משומר - לדעתי המגן הוא הבן הממזר של שחר....אין לי שום סיבה אחרת למה הוא עדיין המגן שלנו. שנה אחרי שנה ההגנה שלנו מסננת. נכון, זה לא רק בגללו, אבל ברצינות, מישהו צריך להסביר לי איך שחר משאיר אותו עוד בקבוצה. אז נכון שיש לנו בארץ בעיית מגינים רצינית, אבל לכל דבר יש גבול.

אני לא יודע אם ההתקפה בעיה יותר גדולה, אולי טיפה, אבל בסופו של דבר המערכת חולה מא' עד ת'. גם על המגרש. הקבוצה הזאת במשבר מתמשך וזה בגלל בוס שמבחינה כספית מוציא לא מעט כסף. מה זה אומר על ראש הפירמדיה, האדון יעקב שחר?

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צמרת? אנחנו במקום ה - 6 כשקבוצות כמו עכו, רעננה וסכנין מעלינו בטבלה. איזה פתיחה טובה זאת בדיוק?
    אנחנו בנינו קבוצה כדי לזכות באליפות או להיאבק עליה עד הסוף, לא פחות.
    7 מ 15 זאת פתיחה לא טובה, בטח כשחיפה שיחקו מולנו בעשרה שחקנים כמעט 90 דקות ושמכבי הגיעו מולנו בהרכב חסר ועם אירופה על הראש.
    גם מול מכבי, גם מול רעננה וגם מול עכו חטפנו שערים שלא היינו צריכים לחטוף ושגרמו להרבה מאוד לחץ על החלק ההתקפי שלנו. שגם הוא לא חף מביקורת אבל בכל המשחקים אחרי השער שספגנו היה אפשר לראות את הלחץ על הקבוצה.
    מול מכבי ועכו הפסדנו, מול רעננה היינו בלחץ אטומי עד לשער של הובאן שהגיע עם הרבה מזל.

ברגע שההגנה שקטה ויש ביטחון מאחור הכל נראה אחרת. גם יש לך את הסבלנות כשאתה תוקף. ברגע שההגנה שלך סופגת הרבה ואתה בלחץ לרדוף אחרי היריב ולשנות את התוצאה הכל נראה אחרת.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נוטה להסכים איתך. ההשוואה עם הקבוצה שלך די משכנעת אותי.
    בלי צל של ספק שחוץ מואליינטה וסטויקוביץ' (והשער של בן בסט כן ברובו באשמתו) ההגנה של מכבי חיפה לא מזכירה קבוצת צמרת כמו בעבר. מה שכן, בעיית הבקעת השערים היא דבר שאנחנו סובלים ממנה כבר שנים. אני מעריך שהשילוב של הגנה חלשה והתקפה לא איכותית מספיק גורמת לשיתוק מערכות. עד כמה שזה מצחיק, אבל בעיניי הפערים ניתנים לגישור. הליגה נראית העונה כל כך חלשה שזה מדהים. מכבי ת"א ללא זהבי לא תהיה אלופה. אתמול הטרבליסטית נראתה מאד פגיעה, אבל בסופו של דבר היא ניצחה הרבה בגלל הטעות של סטויקו. אם שחר סוף סוף יעשה את העבודה שלו הקבוצה יכולה מהר מאד לחזור לצמרת הטבלה, אבל בעיניי זה לא קורה בגלל שהנשיא עייף, לא חד, ולא מוכן להכנס למו"מ אם גולדהאר נמצא באזור. זה מדהים כי בסה"כ הקנדי של מכבי ת"א לא נותן לריקן עשרת מיליון דולר לעונה...

11. oranfu Member

לא חושב שדוידזאדה יותר טוב, אבל נגיד. מה יהיה בינואר? לא יודע, כרגע הבעיה שלנו בעמדה הזאת היא רחוקה מלהיות בעיה דחופה. אני חושב שלמנחם יש פוטנציאל טוב. אתמול הוא התקשה מול ורמוט. מצד שני הוא לא התקשה עם בוזגלו לפני שבוע.

ההגנה שלנו מסננת לא בגלל משומר אלא למרות. מבחינה הגנתית הוא היה טוב, הוא היה מכסה את החורים הבלמים שלו. חוץ מזה שהוא פחות או יותר כל הקריירה שלו אצלנו שיחק בלי קשר על האגף שלו שיעזור לו לא מבחינה הגנתית ולא מבחינה התקפית.
    הירידה הגדולה ביכולת שלו היתה עונה שעברה והיינו צריכים לדאוג לזה בקיץ. אבל חיפשנו בפינצטה שחקנים בלי חוזה, בלי דרישות גבוהות ובלי ביקוש. כנראה שלא היה מגן ימני כזה בנמצא.

בסופו של דבר, אנחנו לא מבקיעים, בכלל. לכולנו ברור שעטר היחיד מהחלוצים ששווה מועדון שרוצה אליפות (וגם אותו רוני לא רוצה). גם בכל העונות הקודמות היתה לנו בעיה קשה בכיבושים. אין לנו שחקני התקפה טובים - לא מבקיעים. זה לא כזה מסובך.

צמרת או לא צמרת, ב"ש מצליחה להבקיע. אנחנו לא מצליחים להבקיע. ב"ש לא לוקחת מספיק נקודות בגלל ששחקני הגנה פתחו רע. אז אם בשתי הקבוצות ההגנות נראות רע, למה אנחנו מקום אחרון ובלי שערים?

12. קשר שמאלי Member

באר שבע ב-3 משחקי ליגה לא הבקיעו
    יש להם בעיות גם בהגנה וגם בהתקפה

13. alexshw Member

שוב אם אתה מתנחם בבעיות של ב"ש וב"בלופים" שלה, אז אני שמח בשבילך

14. קשר שמאלי Member

כותבים כאן גם על באר שבע
    זה לא האשכול של מכבי חיפה

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/15
  15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אשאל אותך שאלה שאני תמיד שואל שמישהו טוען ששחקן X או Y מספיק טוב לשחק בקבוצה מסוימת, אם אתה משחרר בינואר ממכבי חיפה את דגני, משומר, סאן מנחם וקינן, מי הקבוצות שיקפצו על הארבעה ומה יהיו הסכומים שישלמו להם? עכשיו לצד השני של הקבוצה, אתה משחרר בינואר את עזרא, עטר, תורג'מן ושכטר, מי הקבוצות שיקפצו על הארבעה ומה יהיו הסכומים שישלמו להם?

אחרי שתענה על השאלה אתה תבין שגם אם יש ביקורת על ההתקפה, ואמרתי היא קיימת גם בבאר שבע, כשגורדנה וארבייטמן פותחים אצלנו זה כמו לעלות עם 9 שחקנים, הבסיס לכל קבוצה מצליחה היא הגנה חזקה. כשיש שקט מאחורה, אז החלק הקידמי, גם אם יש בו מקום לשיפור, בטח בחומר השחקנים שיש לחיפה, ייתן תרומה משמעותית הרבה יותר ממה שהוא נותן היום.

אני חושב שעטר, עזרא ותורג'מן מסוגלים לתת יותר, בטח שני הזרים החדשים, אבל לדעתי גם אז זה לא יספיק, כי עם הגנה כמו של חיפה אי אפשר להתמודד על אליפות.