מחזור 5 בליגת העל: ב"ש מנחילה למכבי ת"א הפסד בכורה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏27/9/12.

1. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

ממליץ לך לקרוא את התגובה שלי פעם נוספת. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/12
  2. Muurad Member

המצב של עטר שהתעקש להחליף לימין? הבעיטה של דאבור לידיים של אג'ידה אחרי בישול של עטר מתוך הרחבה? הבעיטה של עטר לידיים של אג'ידה בזווית עמוק בתוך הרחבה כשהגיע מימין?

הנה כבר 4-5 מצבים של שער בטוח שהחמצנו בשלוף בלי לבדוק את עצמי ולראות את התקצירים. העיקר לא הגענו למצבים ולא סיכנו את הסיכון הכי קטן על השער.

אני מדבר נטו על המחצית הראשונה - וכן במחצית הראשונה שלטנו ונראנו מצויין, והגענו למספיק הזדמנויות כדי לסיים את המשחק כבר המחצית הראשונה וביתרון של יותר משער אחד.

3. Muurad Member

ממליץ לך לקרוא את שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. South Boy Member

אני לא יודע איזו התקפה עונה להגדרה של "שער בטוח" בשבילך, אבל כל המשחק בעטתם 3 פעמים למסגרת וזה נתון עובדתי שאי אפשר להתווכח עליו, אתה מוזמן לבדוק שוב בסטטיסטיקה שהוצגה בסיום השידור של הערוץ הראשון.
    שער בטוח זה הבעיטה של נאסר שאניימה הציל, שער בטוח זה לא בעיטה לידיים.
    כמו שאמרתי הסיומת של מכבי הייתה זוועתית, אבל יש הבדל בין מצב לשער לבין "החמצה של שער בטוח" שלא הייתה ולא נבראה, המחצית הראשונה אכן נפתחה בשליטה של מכבי אבל אחרי הרבע שעה הראשונה המשחק התאזן גם אנחנו החמצנו ויצאנו קדימה וכל מה שלכאורה מכבי עשתה שזיכה אותה בתואר הנכבד " הגיע לה לנצח בהפרש של אפילו יותר משער" אתמול.

5. Muurad Member

פעם נוספת אמליץ לך לצפות במחצית הראשונה, ולהגיד לי אם אלה לא מצבים בטוחים של שער (בעיטה מול השוער בתוך הרחבה, זה מצב בטוח לשער מבחינתי - כמו גם להגיע 7 מטר מול השוער ובמקום לגלגל פשוט על השמאל להתעקש להחליף רגל).

ולמה להכניס לי מילים לפה? לא אמרתי פעם אחת שלמכבי הגיע לנצח. דיברתי נטו על המחצית הראשונה, שבה עם קצת יותר ריכוז אם היינו מנצלים חצי מהמצבים שהיו לנו היינו יורדים להפסקה ביתרון של יותר משער אחד, ובה שלטנו ונראנו טוב יותר בלי עוררין לדעתי.

6. yedidel Member

מכבי שיחקו טוב ויכלו לכבוש מחצית ראשונה.
    עדיין - זה לא שאנחנו היינו בבונקר, בטח לא מחצית שנייה.

ניצחנו 3-1 למרות טעות נוראית של אג'ידה ושהחלוצים שלנו (במיוחד גבאי) בכלל לא היו במשחק. זה לא רע בכלל

7. סמואל אטו Member

אח שלי, אתה חייב להפסיק עם הקטע זה של הנעלב והמתלהם, ולקרוא את התגובה כמו שצריך לפני שאתה מגיב.
    לא טענתי שמכבי לא ניצחה בגלל המשטח של וסרמיל ולא טענתי שב?ש ניצחה כל משחק שלה שם אי פעם מול מכבי בגלל המשטח.
    ההתייחסות שלי הייתה לטענה ש?משחק האגפים של מכבי היה חלש אתמול? בלבד(!), ולעובדה שעל משטח צר כזה אין מה לשפוט את משחק האגפים של מכבי.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בואו נסכם:

קודם כל, כל הכבוד להפועל ב"ש, זה מה שנקרא 3 עקיצות ב-90 דקות. ניצלו במקסימום מצבים את מה שמכבי נתנה להם. מכבי לא ניצלה, זה בדיוק סיפור המשחק. אגב אני הייתי מהבודדים ואתם יכולים להסתכל בהודעות אחורה שאמר שב"ש יכולה בהחלט לנצח, מאחר ומדובר ביום נתון, ושאם נשחק ב-50 אחוז יכולת ומעלה, אנחנו נחזור עם הנקודות, הבעיה היא שאנחנו לא שיחקנו בכל הקשור לניצול מצבים וסגירה בהגנה אפילו ב-50 אחוז יכולת, וב"ש היתה ביום מצוין שלה. בסופו של דבר מכבי וב"ש ישחקו 10 משחקים בוסרמיל, מכבי תנצח ב-7 או 8. אני קונה שכל עשור הם ינצחו אותנו פעם אחת ואנחנו את השאר. יש גם חדשות טובות, ב"ש ברחה למכבי חיפה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ואחרי שנגמרת ההתלהבות, אפשר לקבוע פה אחד: מכבי ת"א תהיה בפלייאוף העליון, הפועל ב"ש לא. כן אני אומר את זה אחרי 5 משחקים. הפועל ב"ש קבוצה בינונית, למעשה ללא תומר סויסה אין לה מה למכור בחלק הקדמי, ועם כל הכבוד להופעה המרהיבה (כן עד כדי כך העיתונות פה מטומטמת) שצוירה בעיתון של ברוכיאן, פרט לניצחון היוקרתי, אין לב"ש מה לבנות מעבר לזה.

45 דקות ראשונות בשליטה אבסולוטית של מכבי, למעשה ב"ש אלמלא קרלוס גרסיה שביצע טעות קריטית שגרמה לגול, לא הגיעה לשער של מכבי, בעוד בנגב יכולים להגיד תודה רבה לאלירן עטר ומואנס דאבור שחזרו לסורם של השנה שעברה, אחרת כבר אחרי 45 דקות היה אפשר להתחיל להניע את האוטו חזרה עם 3 נקודות לתל אביב. גם במחצית השניה, עד הגול אי שם בדקה 67, אני בספק אם הפועל ב"ש עברה את החצי, ואחרי זה כבר לצערי המומנטום היה לטובתם.

מי שאשם בהפסד לטעמי היה אוסקר גארסיה. אני לא יגיד שהשחקנים הגיעו עם האף למעלה, אני לא חושב שמכבי שיחקה ביהירות, אני דווקא חושב ששלטנו בצורה חלקה על כל מה שקרה בכר הדשא, ועם קצת מזל היינו גומרים אותו במחצית הראשונה, אבל, וזה אבל גדול. אוסקר שגה פעמיים: פעם ראשונה בכך שהוא עשה מעין רוטצית התקפה עם דאבור במקום לתת להרכב שרץ מצוין ב-2 המשחקים האחרונים עם קולאוטי בהתקפה להמשיך, לתת לארגנטינאי 8 דקות בסוף זה מחדל, מה גם שדאבור היה חלש מאוד, והעובדה שהוא שיחק ועטר היה תקוע באגף לא עזרה לאיש.

החלק השני בהפסד שלו היה העובדה שאחרי ה-1:2 של ב"ש, הוא לא ביצע חילוף מיידי, אה-לה מוריניו, ושאר מאמני היבשת. דקה 67, אתה בפיגור של שער, בשביל מה לחכות עוד רבע שעה עד שקולוטי ייכנס או עד דקה 75 בשביל להכניס את ארנשאו, שעדיין לא הבנתי איפה הוא היה אמור לשחק אתמול. תכניס ישר, שני שחקנים, אז נקבל את ה-3:1, מה ההבדל בינו ובין ה-1:2? שום דבר.

אנשים מדברים על משחק אגף לא טוב של מכבי, הכל טוב ויפה, אבל שוכחים בעיה מאוד חשובה: איך אפשר לשחק משחק אגף אם אין למכבי מגנים? למה גורי יושב על הספסל אם הוא יכול לשחק כמגן? ייני לא תומך בהתקפה. זיו הבלחה פעם כן פעם לא, והאמת אתמול אני חייב להגיד לזכותו שהוא היה לא רע.

בנוגע לשערים שספגנו - מצבים נייחים, אי שמירה ואי יציאה של אניימה, הכל ביחד. כך או אחרת הגיע לנו להפסיד אתמול, אבל היי, מישהו חשב שמכבי תנצח כל העונה? תמיד אומרים מכבי מנצחת עד ההפסד הראשון שהורס הכל. אז הנה - בואו נראה איך מכבי תצא מפה: אשדוד, עכו, הפועל ר"ג ודרבי - בואו נראה איפה מכבי אחרי 4 המשחקים הקרובים, אם עדיין תהיה במקומות 1-2, היא תרוץ לאליפות.

9. ראיין אדלי Member

^ כמה שטויות בהודעה אחת.
    לבאר שבע אין מה למכור בהתקפה בלי סוויסה? באמת? מה עם פלצ'וק, דיא סבע המעולה, סיראג' נאסר? אוסיאקו שמתחיל להשתלב בקבוצה וסוארס שנותן הרבה שקט?
    הליגה היא כל כך חלשה שבאר שבע חייבת לגמור בחמשת המקומות הראשונים. הפער ממכבי הוא רק 6 נקודות וזה ממש דבילי לקבוע שבאר שבע תסיים בלפייאוף התחתון בתום המחזור החמישי.
    מצחיק גם לקרוא שבאר שבע ניצחה במקריות, במחצית השנייה היינו יכולים לכבוש בקלות עוד 2 שערים, מביך היה לראות שמכבי לא הגיע לשום מצב משמעותי ב45 דקות.
    לא נכנס לשום אופוריה, אבל אני בטוח שבאר שבע תסיים בפלייאוף העליון. לא בגלל שאנחנו כל כך טובים - פשוט שאר הקבוצות נראות מזוויע.

10. Ajax Amsterdam Member

+1

11. סמואל אטו Member

אני לא יודע אם אין לה מה למכור, אבל די ברור שאין לכם התקפה ששווה פלייאוף עליון.
    אלישע יצטרך להוציא מב"ש את המקסימום של המקסימום בשביל שתגיעו לשם עם הסגל הזה.

12. Telkiyski Member

באר שבע נצחה בצדק גמור

גם לא היה חסר הרבה שב"ש הייתה עולה ל2-1דקה אחרי שער השוויון כשאניימה הציל את הבעיטה השטוחה של אוסייקו נדמה לי, ולאחר מכן את הבעיטה של נסאר מ30 מטר.
    וזה גם בלי להזכיר שאת הגול שלה מכבי קיבלה במתנה מהשוער
    מכבי החמיצה פעמיים במצב של 0-0
    באר שבע החמיצה פעמיים במצב של 1-1

לבוא ולהגיד ש"באר שבע עקצה" ו"ניצול מצבים מקסימלי" זה להתעלם מהמציאות.

13. yedidel Member

יש דבר קטן אבל משמעותי שאוהדי מכבי צריכים להתעודד ממנו.
    תסתכלו בתקציר בדקה ה34 (המצב שהוביל לבעיטה של ראדי) על אלירן עטר, שכאילו מוכשל ואז קם ורץ לתת גליץ' שמחזיר את הכדור למכבי מהר. לא נראה לי שזה מובן מאליו אצל עטר של שנים קודמות.