מחזור 4: סביליה מדהימה את ריאל מדריד שמסתבכת בטבלה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏14/9/12.

1. סדרו קייטע Member

הרכש בסביליה הוא לא באחריות של מיצ'ל אלא של המנהל הספורטיבי (מונצ'י?). הוא היה ידוע אולי כטוב בעולם בתפקידו לפני שש-שבע שנים, נפל כמה עונות וקצת חזר לעצמו באחרונה.

אחרי כמה נפילות כואבות (זקורה, רומריק, קונה, קונקו), בשנתיים האחרונות סביליה הביאה את ראקטיץ', מדל, טוכבסקי, ספחיץ' וקאסארס (שנמכר בנתיים) בעלות כוללת של אזור העשרה מיליון יורו! עיסקאות פשוט נהדרות. העונה הם הביאו את בוטיה וסיסיניו בעלות כוללת של ארבעה מיליון יורו, עוד שתי עיסקאות מצוינות. עדיין לא הברקות ברמה של אלבס, קנוטה ופביאנו בשעתו, אבל בהחלט מגמת שיפור.

אגב בוטיה, אני לא אתפלא אם עד סוף העונה הוא יהיה שחקן נבחרת. שאתה מתסכל על אופציות האחרות: פויול סביר שכבר לא יחזור לנבחרת, אלביול לא שחקן כדורגל ודומינגז גם פחות טוב לטעמי וגם נמצא רחוק מהעין.

הבעיה הגדולה של סביליה היא באמת עמדת החלוץ השני ושם גם יותר קשה למצוא מציאות בכסף קטן (אם כי הם עשו את זה בעבר). מפליא אותי שהם לא הלכו על שחקנים דוגמת סביולה או סנטה קרוז בהעברה חופשית. זה גם עדיף על מה שיש להם לצד נגרדו.

נערך לאחרונה ב: ‏16/9/12
  2. riquelme1 Member

דווקא בבה הוא לא חלוץ רע לדעתי, חלוץ מעניין מאוד הסנגלי הזה והוא יכול להיות מחליף טוב, רק שמיצ'ל לא נותן לו לשחק מספיק לדעתי, יש להם עוד שחקן יפני במילואים שאני לא יודע עם הם מכרו, שפשוט כובש בצרורות בליגות הנמוכות ואומרים שהוא כשרון גדול, אבל מיצ'ל גם מימנו מתעלם.

אני מסכים שצריך לבוא עוד חלוץ, ונגרדו המוגבל הוא לא חלוץ שאפשר ללכת איתו לאורך זמן.

הברקות כמו אלבס, רנאטו, אדריאנו וכו' נדיר עם סביליה תשיג, לא משנה כמה מונצ'י טוב מה שהיה אז לא קיים היום, היום בברזיל יש המון המון כסף והם לא משחררים שחקנים בזול, וגם עם הכסף של היום שלא היה אז של צ'לסי, סיטי, סן ג'רמיין וכ'ו שגונבים כל כשרון צעיר.

3. סדרו קייטע Member

לא חושב שאדריאנו ורנאטו הם הדוגמאות להברקות רכש של סביליה מברזיל. ההברקות האמיתיות היו אלבס, פביאנו ובטיסטה.
    הקבוצות העשירות בדרך קונות שמות הגדולים, אבל לא חסר בדרום אמריקה (לא בהכרח בברזיל) שחקנים שאפשר לקנות בכסף קטן. למה ללכת רחוק? פלקאו נרכש בשלושה מיליון יורו רק ב2009.

רק מסיבות שאני לא מבין, מונצ'י שם בעונות האחרונות דגש על השוק הצרפתי-אפריקאי במקום הדרום אמריקאי.

4. AS R Member

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/375899_430282630341856_317154517_n.Xxx

5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההרכב:
    קורטואה-חואנפראן,גודין,מיראנדה,פליפה-מאריו,גאבי,ארדה,קוקה-דייגו קוסטה,פלקאו

ניצחון חיוני להמשך הדרך ואני מצפה מהקבוצה שלי לתת משחק טוב היום ולצאת עם 3 נקודות

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למרות הצמד אדוריס לא נתן משחק כזה גדול לדעתי ולא הורגש כמעט במרבית המשחק. מרבית ההתקפות של אתלטיק נעצרו אצל הקישור של אספניול במחצית הראשונה, המעט שעברו חשפו חוליית הגנה לא מרשימה שהשאירה יותר מדי מרווחים, אבל עדייו בילבאו התקשתה לייצר מצבים ממשיים גם מול חוליית הגנה מהוססת. לא יודע למה ביאלסה חיכה כל כך הרבה לכניסה של יורנטה, מהרגע הזה (אני יודע, אתלטיק כבשה קודם) כל התקפה של האורחים נראתה מסוכנת ואז גם אדוריס נכנס יותר לעניינים. עד לכניסה של יורנטה כמעט הכל היה תלוי במוניאנין שיימצא איכשהו פירצה בכוחות עצמו ויכין לאדוריס מצב של אחד על אחד.

לאספניול יש קבוצה מאוד בינונית אבל האוהדים עדיין יכולים למצוא נקודות מעודדות מסוימות. החולייה האחורית חלשה, אבל מכיוון שכל הקבוצה מצופפת וסוגרת אפשר להסתיר את זה לאורך דקות ארוכות של המשחק. סה"כ שני הבלמים כשלעצמם לא שחקנים רעים מההכרות שלי, ככה שגם אולי יש מקום לאופטימיות שאחרי עונה התיאום ישתפר, לא יודע. מה גם שברגע שקולוטו ייכנס לעניינים אולי יהיו שינויים בציוות. האגפים נראה לי אבוד, בעיקר קאפדוילה.
    הקישור די אפור, ופורלין הוא ממש לא קשר אחורי לגיטימי לדעתי, אבל בדקות שיש לו כוח ורדו הוא אחד מעושי המשחק החכמים בליגה וגם כישרון לא חסר לו. אפשר להוסיף על כך את וואקאסו מובארק המאוד דינמי שנתן משחק טוב, הבנת משחק טובה יותר הייתה משפרת אותו בכמה רמות כשחקן, כולל דקות פחות טובות כמגן שמאלי (מה נסגר פוצ'טינו?!) והוחלף בשל פציעה, ועוד כמה שחקנים סבירים שאפשר להוציא מהם כדורגל.
    מקדימה יש בעיה שאין באמת שחקן מספיק טוב לכאורה מלבד ילד חסר ניסיון ברמת בוגרים שיש תקווה לגביו - סטואני אפור והצעיר הפורטוגלי לא נראה לי מציאה, סרחיו גארסיה...טוב, זה סרחיו גארסיה. אבל חצי הכוס המלאה היא שלילד הזה יש פוטנציאל מאוד גדול וחבל כל כך על ההרחקה המטומטמת שלו היום. לונגו הוא עדיין לא החלוץ השלם ורואים עליו שחסר לו דקות בקצב משחק כזה, אבל התחושה שלי היא שמדובר בחלוץ שיצליח בהמשך הקריירה בספרד או באיטליה, בעיקר בשל התנועה הטובה שלו יחד עם טיפול סביר בכדור, מבנה טוב ובינתיים גם התחלה יפה מבחינת כיבוש. ואולי כבר העונה הילד יצליח לסחוב את ההתקפה לבד יחד עם ורדו, אולי.

אגב, ההגנה הלא מרשימה של בילבאו הייתה צריכה לקבל את הרביעי בסיום אחרי טעות איומה אבל ברחמי השופט הארוע נגמר בבעיטה חופשית שלא נוצלה.

שתי קבוצות לא מרשימות, אבל משחק מהנה (למרות השיפוט החלש). ממשיכים להרקולס וויאריאל בדיון אחר, בתקווה להפתעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

תומר חמד ממשיך להיות החלוץ הישראלי הבכיר שלנו, כשהוא כובש שוב שער, רביעי במספר העונה, במשחק של מאיורקה הערב מול אוסאסונה. 1:1 הייתה תוצאת הסיום.

8. riquelme1 Member

כמה שאלות:

איך ריבונו של עולם אתלטיקו סופגת שלושה שערים מהסמרטוטים של ראייו תוך פחות מ-10 דקות שהיא מובילה 4-0?

למה דליביסיץ' שחקן נהדר שכבר שנתיים מוצא את עצמו בספסל, כל פעם שהמונטנגרי הזה משחק הוא כובש או עושה צרות להגנה, יש שחקנים שלא משנה מה יעשו פשוט בספרד לא יספרו אותם, בדרך כלל הם סרבים או מהאזור.

ומי שראה את המשחק שיפרט.

9. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית ראשונה נחמדה שיורדים ביתרון 0:1 עם כמה החמצות, ב 10 דקות הראשונות של המחצית השניה שלושה שערים שגורמים לכולם לחשוב שהמשחק נגמר..ישר סימאונה עושה 3 חילופים והמשחק נראה מת, ואז מדקה 82 כל שלוש דקות ראיו כובשת שער ובסוף נגמר 4:3 עם הרבה דפיקות לב

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דליבסיץ' כבש צמד בגארביג' טיים, אחרי שדייגו קושטה פירק את ראיו. איכשהו אחרי הגארביג' טיים המשחק התחדש. אל צ'ולו יטפל בזה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/Blasting_anim.Xxx
    למה לא לשדר את המשחק? ואם היו משדרים אותו בלי איזה מחליף של מחליף של נדב יעקבי, היינו רק מודים על זה.

11. RubberSoul Member

לא נמאס לך עם הטענות המגוחכות שראיו קבוצת פח? התקפה חמישית ב2011-12 ובלי הפסד עד אתמול לא הוכיחו לך?

12. AtleticoMadrid Member

חשוב שניצחנו אתמול, 30 דקות ראשונות של המשחק היינו פשוט חושך עד שהגול הגיע ומאז השתפרנו. מחצית שנייה נפתחה מעולה עם גול אחרי גול ודקה 60 השחקנים פשוט סגרו את המשחק ונרדמו, סימאונה חייב לרצוח אותם על זה.. 10 דקות 3 גולים וראיו עוד שנייה מוציאה פה תיקו? אדריאן יראה ספסל במשחקים הבאים אחרי שקוסטה פשוט שורף את הדשא.
    לדעתי חייב להמשיך לנצח ולא לאבד נקודות כי אין לנו משחקים גדולים עד המחזור ה-7 מול מלאגה - ובזמן שסביליה מנצחת את ריאל, מלאגה נמצאת במקום השני חייבים לאסוף את כל הנקודות מול קבוצות כמו ויאדוליד, ראיו ובטיס.

13. Zizou10 Member

טוב, ממש עכשיו סיימתי לצפות במשחק במלואו כי לא הזדמן לי בלייב. קראתי פה הרבה תגובות וגם דיברתי עם דור (Raulito-7) והתגובות, לפחות רובן די מובנות לי.

המשחק התחיל רע מאד - גול בדקה הראשונה אחרי שאיקר שם הדף כדור לא טוב שנהפך לקרן, משם כבר קיבלנו גול שגם בנערים א' בארץ אסור לקבל, די מאריה פשוט ליווה את השחקן שלו ופשוט שגה בשמירה - זה ברור לכולם, אף על זאת אני לא מצביע על די מאריה כאשם הבלעדי בהפסד כולו - הבעיה שהוא נכנס למרה שחורה והיה רע מאד כל המחצית הראשונה, מעבר לחוסר יצירתיות שבד''כ הוא מפגין ניכר היה שהוא מאבד המון המון כדורים של מסירות פשוטות, כנראה שהטעות שהובילה לגול המהיר נותרה לו בראש במקום שיהיה את הסוויץ' וינסה לכפר על העניין, מצד אחד חבל מצד שני טוב שהוא יצא במחצית, לא ברור מה הוא ניסה לעשות שם בסמוך למחצית וכנראה רק במזל הוא לא יצא עם עוד כרטיס (כמדומני היה לו צהוב אחד כבר).

הלאה, משחק מאד מפוזר מכל הבחינות, הפריע לי מאד למשל שפפה וראמוס כבר חילצו כדור ועשו פעולה-שניים טובה ויצאו קדימה אבל איבדו כדור ברשלנות - אם זה פפה במסירה לא מדוייקת, ואם זה ראמוס שניסה מהלך אחד יותר מדי וניסה לעבור שחקן ואיבד כדור, חבל כבר עד שהם עשו טוב במשחק לא גדול שלהם הם שגו בהחלטה האחרונה, מרסלו עוד איכשהו אחד שאני יכול לציין שהיה סביר בהגנה אבל גם לו היו כמה שגיאות בעיקר בחזרה להגנה, אבל עשה גם כמה דברים יפים מהאגף שלו והיה ברור שאם יגיע גול זה יכול להגיע רק מהאגף שלו ושל כריסטיאנו.
    היגוואין נראה מאד לא חד, 2-3 מצבים של חצאי גול שבמינימום היו צריכים להיות למסגרת, כולל הריבאונד בקורה של מודריץ' שהיה חייב להיות למסגרת, אולי זה המשחק מול פרו באמצע השבוע והטיסות הארוכות שהוא בטח עבר אבל הוא פשוט נראה לא במשחק, התחיל עם המון עצבים ולא התעסק בכדורגל כ''כ לצערי, מצד שני גם בנזמה נכנס ולא ממש שינה משהו במשחק, אבל קשה לי להאשים אותו לאור התפקוד שהוא עשה במערך המוזר שעלה למחצית השנייה. אלונסו לדעתי גם היה במשחק פושר מאד, איבד כדורים במסירות לא אופייניות, לא היה מספיק דומינניטי, לא יודע מה סמי קדירה עשה במשחק אבל התיאום ביניהם היה לא טוב בלשון המעטה. מודריץ' נכנס והראה קצת נחישות, גם בעט מצויין לשער ולא הרבה היה חסר שהכדור יכנס, למרות ההפסד אני יחסית מרוצה מההשתלבות שלו ונראה שהוא בהחלט יכול (וכנראה גם צריך) לפחות נגד הסיטי ביום שלישי, כבר עכשיו רואים שיש לו הרבה כדורגל הן מבחינת מסירות וראיית משחק, והן מבחינת התאקלים שלו ומניעת התקפות מתפרצות, שחקן חכם מאד.

אוזיל נעלם במחצית הראשונה לגמרי, להוציא מסירה אחת-שניים טובה, אני חושב שראיתי אותו המון באגף שמאל נעלם אי שם ומדי פעם מקבל כדור (עשה גם איזה דאבל פס נחמד עם קדירה כשהאחרון מנסה לבעוט לשער) אבל באופן כללי - לא מספיק מעורב, לא מבקש כדור, בקיצור בגדר נעלם. נראה כבוי משהו. רונאלדו עוד איכשהו ניסה, עשה מה שהוא יכול. אבל בחלק הקדמי - אפס יצירתיות. לא יכול להיות שנגד הגנה שיודעת לצופף טוב במרכז ננסה כל כדור לעבור דרך האמצע/במהלך אישי, במקום לנסות לרווח את המשחק או מהאגף או מאיזה דאבל-פס כמו שעשו קדירה ואוזיל במהלך שהיה צריך להגמר במינימום בעיטה טובה למסגרת. מה גם שספאחיץ', נאברו, סיסיניו ושות' עשו הגנה טובה וגם כשזה כבר לא קרה מיהרו לנסות להוציא את שחקני ריאל מכליהם (וגם בחוכמתם הרבה הצליחו), כל מאבק על כדור של רונאלדו עם שחקן הגנה גרר (בד''כ) נפילה או איזה התגלגלות שתנסה למשוך איזה צהוב או לפחות שרונאלדו יצא קצת כעוס - תראו למשל שנית את המהלך שרונאלדו דורש פנדל (שלא היה), איך נאברו (שלא תיקל אותו) כמדומני רץ אליו אחוז אמוק ומתחיל לדבר/לשטוף אותו. בזה שחקני סביליה הצליחו יפה, בלי קשר לזה שהם עמדו יפה על המגרש וגם הגיעו לעוד מספר מועט אמנם של מצבים טובים שיכלו גם להסתיים בשער (נגרדו).

הליגה עוד ארוכה, זה לא קלישאה, 8 נק' פער זה המון אמנם, אבל הכי חשוב שהקבוצה תכנס לרצף של נצחונות - בראשון כבר יש את ראיו בחוץ, שלהזכירכם בעונה שעברה גירדנו שם 0-1 בסיום מאותו עקב גאוני של רונאלדו. עוד שלושה מחזורים בדיוק יוצאים לקאמפ נואו ואיך שהדברים נראים כעת נצטרך לחזור משם עם שלושה נקודות, אבל לפני כן, חשוב שנבוא עם שש משש במשחק מול ראיו ובמשחק שלאחריו מול דפור,ככה בין לבין יש את הסיטי שהיא מבחן עצום לקבוצה ונראה איזה קבוצה נראה ביום שלישי, חשוב שנצא לדרך חדשה ושהקבוצה תראה קצת יותר אמביציה ומחוייבות למועדון.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה היה סיפור סינדרלה לפי שעון ישראל. עד חצות אטלטיקו היתה מלכת הנפש, אבל בחצות המכונה המשומנת הפכה לדלעת.