מחזור 4 בליגת העל:: רעננה מפתיעה את מכבי ת"א, אצטדיון טרנר נחנך ללא שערים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/9/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

כשאתה מציג את זה כ"קללת האצטדיון החדש" זה בהחלט נשמע קצת דבילי, בטח לאנשים שפחות מאמינים בכל מיני אמונות טפלות, אבל אפשר גם לנתח את זה "מדעית" יותר ומקצועית יותר.

קבוצה שהבית שלה היה "מבצר", וכך אני בהחלט יכול לתאר את הקופסא עבורנו ואת וסרמיל עבורכם, וקרית אליעזר עבור מכבי חיפה, ובהחלט אפשר להגדיר את המגרשים האלה כמגרשים קשים, מגרשים שקבוצות אורחות שונאות להגיע אליהם(והקופסא ווסרמיל בהחלט עומדים בהגדרה הזו, קרית אליעזר אולי פחות...) גם כשהקבוצות הביתיות לא בתקופה הכי טובה- למגרש היתה השפעה. אני לא יודע לגבי ב"ש אבל מכבי נתניה גם היתה מתאמנת בקופסא והשחקנים הכירו שם כל בור וכל גבשושית...
    כשאתה פתאום עובר למגרש חדש, נוח, יפה, מתקדם, הוא כזה גם עבור היריבה. גם בדרך כלל הקבוצות לא מתאמנות ולא מרגישות בבית במגרשים האלה כמו באותם מגרשים מיתולוגיים. זה בהחלט משפיע על קצב צבירת הנקודות ואם מדובר בקבוצות בקשיים, כמו נתניה, כמו הפועל פ"ת שהקופסא והאורווה היום שוות עוד 10-15 נקודות, זה ההבדל בין להישאר בליגה ואפילו להיות באמצע טבלה לבין לרדת ליגה וזה מה שקרה לנו ב 2013, להפועל פ"ת פעמיים, למכבי פ"ת, להפועל ירושלים, ובקלות גם יכול היה לקרות להפועל חיפה.

2. alexshw Member

אם תבדקו מקצועית את כל הקבוצות שחנכו את האיצטדיון החדש שלהם ועברו עונה רעה תמצאו שלל סיבות מקצועיות. עניין הקללה זה טוב לפולקלור.
    איצטדיון בסופו של יום זה בטון, דשא ופלסטיק.

Nave אוהב/ת את זה.
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מעבר לזה שמכבי חיפה זה מועדון במשבר, כרגע הקבוצה והשחקנים בחוסר ביטחון מוחלט.
    פעם היינו מגיעים למשחקי אימון מול קבוצות הלאומית, כובשים 4-5 שערים ואז מגיעים למשחק הליגה וקורסים תחת הלחץ. עכשיו הגענו למצב שגם קבוצה מול קבוצה מהלאומית אנחנו לא מגיעים למצבים, ובסוף מנצחים בקושי מפנדל. כזה חוסר ביטחון לא ראיתי הרבה זמן.

4. עידן444 Member

זה לא בר בדיקה, אבל אני מוכן להמר על כל מה שיש לי שבקופסא נתניה מודל 2013 לא היתה יורדת ליגה.
    הקופסא היתה שווה לנתניה לא מעט נקודות בעונה.
    המשפט האחרון לא מהמוצלחים ביותר שלך... בעיני משפט מטופש לגמרי... עם גישה כזו קבוצה בכל מגרש אמורה להרגיש ולשחק אותו דבר... אז בעצם מה ההבדל בין בית לחוץ? הקהל? דווקא קהל החוץ בארץ בלא מעט מקרים יותר דומיננטי מהקהל הביתי.

5. Love Is Red Member

דווקא מכבי חיפה לא הצליחה בחוץ, בסמי עופר מכבי חיפה הצליחה מעל ומעבר לציפיות.
    מכבי פתח תקווה ומכבי נתניה הן סוג של חוו את קללת האצטדיון החדש, במקרה של מכבי פתח תקווה גם ככה האצטדיון הקודם שלה היה גרוע ולא היה ביתי כל כך.
    במקרה של נתניה האצטדיון החדש שלכם הוא אצטדיון מאוד מאוד מודרני מכל הבחינות, יש בו משהו מאוד לא ביתי וזה מה שגרם לכם בהתחלה לאבד בו נקודות, כי בניגוד לקופסא שזה היה אצטדיון סופר ביתי על אף המגרעות שבו האצטדיון החדש מאוד מנוכר שמסתכלים עליו מנקודת מבט של פעם.
    למשל האצטדיון שלנו יכול לתת את אותו אפקט של הצלחה שהיה למכבי חיפה בסמי עופר, הבעיה זה המנטליות שמסביב למועדון שיש הרגשה שאנחנו לנצח נשאר הלוזרים של הכדורגל הישראלי, עוד משנות ה80 ושנות ה90....
    ככה שאצטדיון חדש שהוא לא וסרמיל שמאז שאלישע הגיע חזר להיות מבצר יש הרגשה שאולי לא תהיה לנו ביתיות אמיתית, מצד שני אצטדיון שיש לו יציעים מאחוריי השער ו14,000 אוהדים אמור לתת ביתיות.
    אוף אני מבולבל :\

6. alexshw Member

קהל יכול לעזור כשיש קבוצה שתהיה לפחות מחוברת ברמה הבסיסית וכשהמאמן עושה את עבודתו.

מכבי חיפה הצליחה בסמי עופר? שוב אל תצחיקו אותי.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנחנו עדיפים מקצועית ועל זה אין ויכוח. אבל הדיבורים על ניצחון בטוח די מגוחכים.
    הקבוצה שלנו הוכיחה לא פעם חוסר אופי כאשר למשחקים הבאמת קריטיים, משמעותיים וחשובים לאוהדים הם לא מנצחים. התחיל בחצי הגמר מול קרית שמונה, הגיע לגמר מול מכבי ת"א וכמובן צמד המשחקים מול ת'ון שהקבוצה הייתה טובה אבל בשורה התחתונה לא הצלחנו לנצח גם בבית. אז נכון ששם פגשנו קבוצות שהן טובות יותר ממכבי חיפה, אבל עדיין הייתה משמעות אדירה ונדרשה רמת מוכנות וריכוז גבוהות.
    כך גם ביום שני, זה לא גמר גביע, זה לא מחזור אחרון בליגה, זה לא נוק אאוט באירופה, אבל זה ערב שחיכו לו בעיר כבר עשרות שנים, ועשרות שנים ארוכות. אפשר להשוות את זה לכל מעמד משמעותי אליו הקבוצה הגיעה, בסופו של דבר השחקנים הולכים להתרגש, הביצים שלהם הולכים לרעוד אם נרצה או לא, האווירה תיתן אדרנלין אבל גם את הירוקים זה ידליק. הקו בין אדרנלין חיובי ללחץ מוגזם לא לפשל הוא מאוד מאוד מאוד דק, ואין לנו שום דבר להסתמך עליו שהשחקנים שלנו יצליחו לקחת את לכיוון הנכון.

הכל תלוי בנו וזה ברור לכולם, אבל הסיכוי שהשחקנים לא יצליחו לתפקד במעמד הזה, הוא סיכוי לא נמוך.

HBS2208 אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

מכבי חיפה הפסידה בבית לרעננה, ק"ש, בית"ר, מכבי ת"א, מכבי פ"ת- ומאמצע העונה ובפליאוף פתאום הבית היה נראה יותר דומה למבצר. ברור שיש לכך גם סיבות מקצועיות אבל בקרית אליעזר רוב הזמן לנצח את מכבי חיפה היה משהו בגדר בונוס. שלא נדבר על תקופות טובות שמכבי חיפה היתה מפסידה בבית פעם בעונה בממוצע. אם אני לא טועה גם מהגביע מכבי חיפה עפה בבית.

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

תראה בשורה התחתונה הוא צודק. מה ההבדל בין בית לחוץ? על פניו, לא אמור להיות הבדל. שחקנים מקצועיים יודעים לשחק כדורגל ששורקים להם בוז בהתקפה ומצד שני כשקוראים בשם שלהם כשהם הולכים להרים קרן.

ברור שבפועל זה קורה אחרת. ולגבי נתניה לא יורדת בקופסא..אמרת בעצמך...אין דבר לבדוק.

בכל מקרה אני רואה בכל הרשתות החברתיות שלנו התעסקות במשחק הזה , כן נותנים כבוד לחיפה, לא נותנים כבוד. הפער לדעתי הוא כמו שהיחסים בבט365 הראו בעמוד הקודם. אנחנו פייבוריטים אבל אני לא מצפה להוביל 0-2 תוך 20 דקות. כי מי ישמע היכולות ההתקפיות שלנו בשמיים, ובתכל'ס גם ההגנה לא בשיאה. נחשוב טוב יהיה טוב, אבל משום מה, אולי בגלל האצטדיון, יש מלא התעסקות ב"אמונות תפלות" "עם כזה קהל לוזר וגישה לוזרית מה הפלא שהמועדון ככה" כאילו זה משחק אליפות. הלו, כולה משחק במחזור מס' 4.

10. alexshw Member

מכבי נתניה הייתה יורדת גם בקופסא כפי שירדה במגרש הזה פעמיים לפני כן.

11. עידן444 Member

פעמיים בכמה שנים?

12. alexshw Member

כשהיא הייתה גרועה בדיוק כמו בעונת 2012/13.
    קבוצה שתתנהל גרוע תכשל בלי קשר אם יש לה איצטדיון ישן או חדש.

המעבר לאיצטדיון החדש לא שיפר את התוצאות של מכבי חיפה וגם לא יכל לשפר. הניהול חשוב הרבה יותר.

13. עידן444 Member

אמרתי, כשקבוצה נמצאת בתקופה רעה, בטח במקרה של נתניה, תמיד היה את הבטחון להגיע לקופסא ברגע האמת כמו שקרה באינספור משחקים ולקחת את הנקודות. באצטדיון החדש הייתי מגיע והרגליים היו רועדות לי גם נגד רמה"ש ועכו ובעצם בכל משחק. אגב, כבר היום, שנתיים מאוחר יותר אני בא למשחק ביתי בביטחון הרבה יותר גדול מאשר אז. עדיין לא כמו בקופסא אבל המצב היום טוב יותר מאשר בשנה הראשונה שם.
    נתניה עם קבוצות גרועות בהרבה נשארה ליגה בקופסא ויותר מפעם אחת. בכל אופן האצטדיון החדש הוא רק אחת הסיבות לירידה. היו לירידה הזו הרבה סיבות נוספות ולא נכנס לזה כעת.
    ב"ש לא תרד ליגה העונה גם אם תעבור לשחק באצטדיון חדש בקמבודיה. ברור שיש משקל גם ליכולת המקצועית של הקבוצה.
    ב"ש העונה לכל הדעות טובה יותר מקצועית מאשר בעונה שעברה. נראה אם היא תשיג את אותם אחוזי הצלחה כמו בעונה שעברה בוסרמיל. על פניו זה אמור להיות קלי קלות,לא? בואו נראה...

14. Turgi Guest

מה אחוזי ההצלחה של חיפה בסמי עופר מישהו יודע?

15. alexshw Member

בליגה יש 10 ניצחונות, 3 תיקו, 6 הפסדים. 57.9% הצלחה
    לא ספרתי את דרבי החוץ

מצב נושא:
הנושא נעול.