מחזור 4 בליגת העל: מכבי ת"א והפועל ב"ש מושלמות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Franco, ‏28/9/13.

1. Telkiyski Member

אני לא אמרתי ש"אנחנו לא כמו כולם", שוב נוח לך להוציא אותי אותי איך שמתאים לך ("מתנשא").
    אמרתי שהפועל תל אביב היא קבוצה/מועדון עם משמעות מעבר לכדורגל/מועדון ספורט הישגי.

וסתם שאלה, אתה גם חושב באותה מידה שזה יומרני מצד האנשים המאמינים פה בישראל לחשוב שהם "העם הנבחר" ולהאמין בזה שהעם היהודי שונה במשהו מעמים אחרים?

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מצד אחד מטיף לי ואומר שאני מהווה דוגמה למה שאני מציג - אדם שלא מקבל את דעותיו של מי שלא חושב כמוהו.
    אבל מאידך אתה טוען שדעותיי "תמוהות ולא חכמות במיוחד".
    מעניין.

ברגע שאתה טוען לאתוס מסוים שקהל האוהדים של הפועל והמועדון עצמו מחזיקים בו, וברגע שאתה אומר שאתם עושים משהו שאחרים לא עושים (בהקשר של תרומות לאוכלוסייה ככה וככה), אתה בעצם אומר "אנחנו לא כמו כולם". כך לפחות אני, ורבים אחרים שאני אישית מכיר, מרגיש. וכן, יש בזה מידת התנשאות.
    מה זה "מועדון עם משמעות" מעבר לכדורגל? משמעות היא עניין סובייקטיבי והיא קשורה לרגשות של האוהד. גם מבחינתי מכבי היא מעבר לכדורגל, אבל זה ממש לא קשור לפעילויות כאלה ואחרות במסגרת המועדון/האוהדים. כל מה שאני מנסה לומר לך הוא שכל מה שאתה מציג לא באמת מקנה ייחוד מסוים למועדון שנקרא הפועל תל אביב, אבל טבעי שעבורך הוא מעבר לכדורגל, פשוט עבור אלה שאינם אוהדים את הפועל מדובר במועדון ספורט הישגי ותו לא (גם אם יש יריבות עם הפועל, אני לא רואה בה משהו באמת מעבר), בדיוק כמו כל מועדון אחר.

ואני באמת לא מבין מה קשורה השאלה הזו ולמה אתה מנסה להכניס את הנושאים הללו. אתה סתם מעלה את זה באופן פרובוקטיבי.
    תסלח לי אם לא אענה לך על זה, כי זה פשוט לא קשור לשום דבר שעלה כאן.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/13
  3. Telkiyski Member

למה זה לא קשור?
    אתה טוען שזה יומרני ומתנשא מצידי להאמין בזה שהקבוצה שלי מייצגת משהו שהוא מעבר לכדורגל.
    ואגב, לא בהכרח דיברתי על פעולות ספציפיות שהפעול יוזמת או ארגון אוהדים כזה או אחר יוזם, דיברתי בעיקר על דברים שקורים בהפועל בניגוד להרבה מקומות אחרים.

השאלה קשורה ועוד איך, כי אתה טוען שמי שחושב שהוא שונה מהרוב הוא מתנשא.
    הדיעה הזו של כמה העם היהודי הוא "העם הנבחר" וכמה "העם היהודי" שונה מעמים אחרים בעולם היא די רווחת פה. בעיניך האנשים שמאמינים בזה שהם שונים משאר העמים בעצם היותם "יהודים" הם גם מתנשאים?

4. Landon Donovan Member

שטויות. אי אפשר להגיד על הכל "סובייקטיבי". להפועל תל אביב יש ערכים שהם לא רק ספורטיביים (לא משנה מה דעותיי על האופן שבו הם מתבטאים). הערכים שלנו במכבי, לעומת זאת, הם אך ורק ספורטיביים.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא טוען שאתה יומרני כי בעיניך המועדון שלך מייצג יותר מכדורגל.
    אני טוען שאתה יומרני כי אתה חושב שהוא מייצג דברים מעבר לכך גם לא בעיניך, באופן כללי ועבור הכלל.
    האמירה "מכבי היא מועדון ללא זהות שאוהדיו מנסים ליחס לעצמם תדמית... אבל הפועל לעומת זאת..." היא מתנשאת. תנסה לחשוב מה היית חושב על אדם שהיה אומר עליך משהו בסגנון בהקשרים אחרים.
    הדברים שקורים בתוך הפועל בניגוד למקומות אחרים הם לא כ"כ יוצאי דופן עד שאפשר לקרוא למועדון הזה מיוחד באופן כללי - זה בסה"כ עוד מועדון שלא שונה משום מקום אחר. אתה יכול להתחבר לאותם דברים, כמו שכל אוהד מתחבר לדברים שקבוצתו עושה, אבל לא מעבר.

אפשר להמשיל את זה לאמא ובן - אמא תחשוב שהבן שלה הוא הכי מיוחד בעולם ואין כמוהו, הוא עושה דברים מיוחדים מבחינתה והוא אחד ויחיד. אבל בתכלס באופן כללי הוא ילד, בדיוק כמו כל הילדים האחרים, גם אם הוא אוהב דברים אחרים או עושה דברים אחרים.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אילו ערכים? כל ענייני מפא"י ההיסטורית וכד'?
    זה כבר באמת לא רלוונטי.

אנחנו חיים בעידן אחר.

7. Love Is Red Member

מכבי תל אביב של העונה מפחידים אותי, עונה שעברה הם נראו טוב אבל העונה הם נראים מפחיד פשוט, קשה לי להבין אם זה בזכות סוזה או שאולי אוסקר גרסיה לא היה מספיק טוב, כי עונה שעברה עם כל התבוסות עדיין מכבי תל אביב לא הייתה מושלמת, היום הם נראים מושלם פשוט.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חושב שזה שילוב של שיפור בסגל והעובדה שהקבוצה רצה.
    צריך לזכור שבשנה שעברה המועדון כולו הסתגל למשהו שונה. השנה זה פשוט בשל יותר.
    מעבר לכך אני לא חושב שאוסקר וסוזה שונים יותר מידי, אולי פערי ניסיון.

אבל בכל אופן מוקדם לקבוע דברים. אנחנו רק במחזור הרביעי..

9. EuropeGuy Member

אם אפשר לתאר במכבי משהו שנראה "מפחיד" בה, זה העובדה שהיא מחליפה הרכבים במקרים מסויימים בצורה די ניכרת ועדיין שומרת על תבנית משחק ברמה די שווה. שחקן יוצא שחקן נכנס והצורה של המשחק לא משתנה, מרכז השדה דומיננטי, והמגוון בהתקפה עצום ביחס לשאר הליגה. מכבי פתאום גורמת לך להבין שדברים כל כך בסיסיים בכדורגל הם בעצם לא כאלה מובנים מאליהם כאן בליגה.

אבל יש לצהובים הרבה לאן לשאוף להתקדם מקצועית בשביל לומר שהפרויקט הזה הגשים את ייעודו. הייתי רוצה לראות את מכבי גם עושה משהו באירופה השנה. עד עכשיו היא בעיקר חילקה מתנות לבאזל, ואני רוצה להאמין שבשבועות האחרונים משהו שם התגבש קצת יותר ברמת החדות והאמונה העצמית.

אין במה טובה יותר בלהראות כמה אתה גדול, מבאירופה.

10. Love Is Red Member

אתה חושב שדברים יכולים להשתנות? (משבר נניח?)

11. Don Joan Roman Member

השיפור במכבי נובע מהעניין הפסיכולוגי, אחרי שקוף האליפות אחרי שנים שחונות ירד, השחקנים מרגישים הרבה פחות כבדים והרבה יותר בטוחים בעצמם

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ברור, מכבי זה עוד לא ברצלונה..
    משבר או גל פציעות - עוד יכולה לבוא נפילה..

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין שום ספק, גורש לא פחות טוב וכנראה שגם לא יותר טוב מעמוס והרוש, כי הוא טעה כמוהם בצורה עלובה שלא משאירה מקום לספק- אוואט חלש ככל שיהיה, עדיף מכל ליצן שיש לנו בליגה, שוער שחייב להילקח בחשבון זה אוהד לוויטה, שעדיין אני מצר על ההחלטה לוותר עליו, ואני לא זוכר שום פאשלה שלו בתקופה האחרונה ויותר מזה..

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מזל טוב למכבי ת"א על האליפות. עכשיו השאלה היא כמה שיאים היא תשבור השנה וכמה יהיה הפער הסופי מהקבוצה במקום השני.

15. קשר שמאלי Member

אוואט שוער שני בקבוצה תחתית מהליגה השנייה בספרד

כל שוער ישראלי בינוני עדיף על אוואט הפנסיונר
    להגיד שאוואט הוא השוער הישראלי הטוב ביותר כיום זה כמו להגיד שבוני גינזבורג הוא השוער הישראלי הטוב ביותר כיום