מחזור 4 בליגת העל: מכבי ת"א והפועל ב"ש מושלמות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Franco, ‏28/9/13.

1. Landon Donovan Member

כתבת את זה:
    בהתייחסות להודעה שלי שבה כתבתי שסוזה בחר בזהבי כקפטן כי הוא מנהיג, ושלא אכפת לו שהוא היה שחקן הפועל בעבר.

אני לא יודע איך חזרה של זהבי אליכם תתקבל. עובדה שאת אבוקסיס קיבלתם חזרה בידיים פתוחות, והוא היה שנוא עליכם לא פחות.

את השאלה "מה עושה אותו מכביסט" תפנה למי שטען שהוא מכביסט.

2. Landon Donovan Member

כן, אני מכיר את המיתוס שהפועל מייצגת את השמאל. איך זה בא לידי ביטוי, מעבר לאמירה "לנו יש ערכים"?

3. Telkiyski Member

זה לא העניין של השמאל (לא כל אוהדי הפועל שמאלנים אתה יודע).
    זה לקבל את האחר, למשל. לא לשנוא ישר את השונה כמו שנהוג פה (למשל העליהום על הפליטים הזרים, שאוהדי הפועל יצאו נגדו).

ובלי קשר אם לי אישית הפועל מסמלת משהו שהוא הרבה מעבר לכדורגל וככה אני רואה אותה, אז אני לא חושב שזה רלוונטי בכלל אם אני חי בסרט, או לא.

אתם די מודים פה שמכבי בשבילכם היא קבוצת כדורגל שאתם רוצים שתנצח ולא משהו מעבר שמסמל משהו בשבילכם.

בכל מקרה זה דיון אחר.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובאותה הודעה כתבתי שאין לכם מה להתבייש בזה שהוא השחקן שהכי מזוהה איתכם היום. הכוונה שלי הייתה ש"לסוזה לא אכפת מהשטויות האלה" זה לא תירוץ אם לדעת הקהל הוא לא אמור להיות קפטן, וכן האוהדים של הפועל ישרפו את מי שיחזיר את זהבי, במיוחד בשנים הקרובות. אבוקסיס גם מקרה שונה לגמרי וגם הרבה מים עברו בנהר מאז.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/13
  5. Landon Donovan Member

למה דיון אחר? בוא נפתח את הנושא. אם ירצה מנהל הוא יוכל לפצל את זה לדיון חדש או וואטאבר.

איך התבטאה התמיכה של אוהדי הפועל בפליטים? איך מתבטאת הפתיחות כלפי האחר? מה הפועל מסמלת בשבילך מעבר לכדורגל? נוח לך לדבר בצורה עמומה, כי אם תצטרך להיות ספציפי יתברר שהערכים של הפועל הם בעיקר דיבורים.

כן, אני מודה שאני לא צריך שמכבי תסמל משהו, ואני לא מחפש בקבוצת הכדורגל שלי "ערכים". את הערכים שלי אני מעדיף לבטא בצורה מועילה יותר.

6. Landon Donovan Member

אני חושב שלרוב הקהל לא מפריע שהוא היה הקפטן.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

חיפה "הקבוצה של הצפון"? אחלה זיהוי, מעניין מה היה קורה אם הייתה מגיעה מראש העין.
    משלבת שחקנים ואוהדים ערבים? אה, הם לא בני אדם? רק שם יש כאלה (אני אישית ישבתי היום ליד אוהד ערבי וצרחתי את שמו של מונאס דאבור)? יש לך את זה ביותר גזעני ומתנשא?

להפועל ולבית"ר יש זיהוי היסטורי עם קצוות פוליטיים, וזהו. זה גם לא נובע מאיזושהי שליכות, זה פשוט יצא ככה - הפועל זה אגודה של פועלים וברגע שמדובר מאגודה מתל אביב היא מייצגת את אותו שלטון מפא"יניקי שזהו בסיסו, ובית"ר זה פשוט ארגון שמזוהה עם הליכוד, וזו מי-ם היא הבכירה באגודה ומלאה באוהדים ממה שכונה "ישראל השנייה". היום אין לזה ממש משמעות ולא כל אוהד הפועל הוא מפא"יניק כמו שלא כל אוהד בית"ר הוא ליכודניק. מספיק עם השטויות האלה.

ובאשר למה הופך את זהבי למכביסט - זה פשוט ככה. אחד החברים הטובים שלי הוא אוהד הפועל מילדות (מה לעשות, קורה) והוא תיאר את זה בצורה מדהימה - "זהבי הוא בן זונה גדול שאתה רוצה שיהיה איתך", ואם לומר את האמת, זו מהות המכביזם במשפט פשוט.

ואגב נכתב כאן ע"י שחם שמפריע לו שאוהדי מכבי מייחסים את המילה "ווינריות" אליהם. אני ממליץ לו לעקוב אחרי ההודעות ולראות היכן נאמרה המילה הזו בהקשר לאוהדי מכבי.

8. Telkiyski Member

אתה יכול לבוא לבלומפילד ולראות למשל אוהדים ערבים. איך היו מקבלים את זה אצלכם בשער 8? או בשער 11?

ובזמנו "פועלים באדום" עשו לא מעט דברים למען אוכלוסיות במצוקה, כולל פליטים מאפריקה.

לא תראה אצלינו את הלאומנות הזו של דגלי ישראל ולא ישירו אצלינו את התקווה לפני משחק רק בגלל שעל הדשא משחק שחקן מצרי.

ביציעים של הפועל למשל יש הכי הרבה נשים, אם אתה חושב שזה סתמי ומקרי אז זכותך.

והנה סתם תמונה מהמשחק נגד גטבורג.

http://www.ultrashapoel.com/gallery/albums/album78/6309_G.Xxx

9. Telkiyski Member

מה "גזעני ומתנשא" בזה שאני רואה בעין יפה שילוב של יהודים וערבים באותו יציע?
    העיקר לזרוק מילים באוויר.

וכן, חיפה היא הקבוצה של הצפון, רוב האנשים בצפון יהיו אוהדים של מכבי חיפה. ואמרתי שהיא לפחות מסמלת שילוב של ערבים ויהודים בנוסף לזה.

אצלכם למשל אין בכלל (או שלפחות עד השנה) שירי שחקן לראדי ודאבור, כי הם ערבים.
    אז אם יש קבוצה שאצלה ערבים הם לא בני אדם, זו הקבוצה שאתה אוהד כנראה.
    אני לא אחדש לך אם אספר לך שראדי ירד מהדרבי האחרון עם דמעות בעיניים נכון?
    ניסיתם למצוא לעצמכם משמעות האמת, כאילו אתם אוהבי ישראל הגדולים (שלטים לגלעד שליט, תשובי הדרום, דגלי ישראל, שרים את התקווה.. בקיצור סחים), אבל בית"ר כבר תפסו לכם את זה.

10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כתבתי שום דבר כזה.

11. Landon Donovan Member

יש אצלנו ערבים ביציע. לא הרבה (אני מניח שהמגן דוד מפריע), אבל יש והם מתקבלים בצורה יפה. בשנים האחרונות גם ארגוני האוהדים שלנו, בשעה טובה, פועלים למיגור הגזענות ביציעים שלנו. יש לנו גם גזענים כמובן ביציע, אבל הם באמת מיעוט. צריך לציין שראדי קיבל את תמיכת הקהל כשיצא נגדם.

לגבי הפעילות של "פועלים באדום", התרמה או שתיים זה דבר יפה. במשחק האחרון של הפועל בבלומפילד היו 8000 אוהדים. אם רבע מהם היו באים להפגנות למען הפליטים, זה היה יכול להיות טיפה יותר רלוונטי מתליית שלט גדול במשחק (לא שאני מזלזל, אני בטוח שהושקעה בשלט הרבה עבודה).

כמו שאמרתי, את הערכים שלי אני מעדיף לבטא בדרכים מועילות, ולא בהצהרות ריקות במגרש כדורגל.

אורימור, אנחנו מנסים לנהל פה דיון רציני, בבקשה אל תפריע.

12. EuropeGuy Member

תגידו זה דיון מחזור 4 בליגת העל או אוף טופיק אקטואליה?
    מה פליטים מה!

13. Don Joan Roman Member

באותו יום, הקאתי את הנשמה שלי בבית.

14. Telkiyski Member

איך בדיוק הארגוני אוהדים שלכם פועלים נגד גזענות? בזה שאתם שרים "אין ערבים אין פיגועים"?
    איך הכמה אנשים שסיפרת עליהם פה עכשיו אמורים להרגיש כשהם שומעים את זה? איך ראדי אמור להרגיש?

ופה יש לך על הפעילות החברתית של קבוצת הכדורסל למשל
    http://www.hapoeluta.com/%D7%A2%D7%A9%D7%9...99%D7%9C%D7%94/

יש שם גם מצגת מפורטת אם בא לך.

ויש את המפעלות חינוך וחברה גם של קבוצת הכדורגל
    http://www.mifalot.co.il/mifalot/

אבל זה גם לא העניין, אם עושים x y z.

העניין הוא שהאתוס של הפועל הוא לעזור לאחר, לקבל את השונה, לא ישר ללכת עם ההמון.
    וכן יש גם את העניין של השמאל, אבל זה כבר משהו אחר.
    אני אישית מתחבר לזה, אבל ברור שיש הרבה אוהדי הפועל שהם לא שמאלנים.

העניין הוא שאם בשבילי הפועל מייצגת את כל הדברים האלה ואני מרגיש שאני מזדהה עם זה, אז זה באמת לא משנה אם 2000 איש מבלומפילד הלכו להפגין למען הפליטים.

אתה יכול לטעון שהכל בולשיט ושבעצם הקהל של הפועל והפועל עצמה לא מייצגים שום דבר עם משמעות חברתית כלשהי, זו זכותך.
    אני לא חושב ככה.

גם אוהד ביתר יכול להגיד לך שביתר היא 10 דברים לפני שהיא קבוצת כדורגל בשבילו.
    זה אמנם יהיה קצת הקצה השני של מה שאני מתאר פה, אבל זה עדיין יהיה לגיטימי.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני חייב לציין, איתי, שכל הפעילויות האלה הן בעיקר פלצנות טרחנית. באמת.
    גם בקרב אוהדי מכבי יש את עמותת "אחים לסמל" שפועלת באופן דומה ל"פועלים באדום" ואף אחד לא מנסה לעטוף את זה תחת הכותרות שאתה מביא כאן.

הפועל תל אביב מייצגת היום מועדון כדורגל הישגי ותו לא.