מחזור 4 בליגת העל: מכבי ת"א והפועל ב"ש מושלמות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Franco, ‏28/9/13.

1. זכאי Member

מציקה לי הבלעדיות שלקחתם על המונח ?ווינריות?, כשבעצם היריבה העירונית שלכם היא זו שמתמחה בלקחת תארים בדקות האחרונות

2. Telkiyski Member

אין בנו שום דבר מיוחד, חוץ מהחלום לראות את נמני כובש בדרבי במדי הפועל ורץ לשער 5, רק כדי לתת לו להיות הקפטן שלנו, ועדיף שיעשה את זה תוך 8-9 חודשים מהרגע שהגיע למועדון.

כמו כן גם הייתי מאוד שמח אם אלי דריקס יקבל תפקיד כלשהו במועדון, מדובר בחלוץ ממש גרוע וצריך לעשות תיקון הסטורי.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/13
  3. Telkiyski Member

זה לא אמור להציק לך.
    כמו שהסברתי, מדובר באנשים שרוצים למצוא איזה משהו שייחד אותם, אז הם התלבשו על זה שהם "ווינרים ושחצנים" כשבעצם הם הישראלי הקלאסי, וכאלה הם באמת אוהדי מכבי, הישראלי הקלאסי.

4. Landon Donovan Member

אתה משווה בין המעמד של זהבי בהפועל לזה של נמני במכבי? מגוחך.
    רגע, אבל זה לא בדיוק מה שעשיתם עם יוסי אבוקסיס?

תמשיך לספר לעצמך שאנחנו רק מנסים להיות כמוכם, כאילו שלג'ורדי קרויף או פאולו סוזה אכפת משטויות כאלו בכלל. אם זה מה שעוזר לך לעבור את התקופה הקשה הזאת שלכם, עם הנהלה מפא"יניקית שמתנהלת ע"י קומבינות וקיבוץ נדבות, אז מי אני שאקח לך את הנחמה הקטנה הזאת.

5. Telkiyski Member

לא טוען שאתם מנסים להיות כמונו. איך הגעת לזה?
    גם באיירן לא מנסה להיות כמו דורטמונד.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עדיין לא הבנתי למה זהבי מכביסט, כי הוא רץ הרבה(רק אל תקנו את סאשה) או כי הוא שחקן טוב? במקום לזיין תשכל תגידו שהוא עלה היום עם סרט הקפטן כי חוץ מאולי ייני הוא השחקן שהכי מזוהה איתכם בקבוצה הנוכחית, אין לכם מה להתבייש בזה. לא הבנתי גם מה דחפתם את אלימלך, יש לו בכלל הופעת בוגרים במכבי?

אגב אם יבוא להפועל מאמן שמרוב ש"לא יהיה אכפת לו מהשטויות האלה" הוא יחזיר את זהבי הקהל יאכל אותו.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי צפיה בתקצירי משחקי השבת כמה נקודות שתפסו לי את העין:

* גורש היום שמט לתוך שערו כדור חופשי מ-30 מטר של גלבאן, גם חיימוב לא היה נקי בגול של זהבי ומרציאנו שבוע שעבר קיבל גול מתחת לידיים בקרית-שמונה. איפה כל אותם חכמים שקראו לזמן אותם לנבחרת בתור שוערים פותחים(כל אחד והפייבוריט שלו)? אז כל עוד גם הרוש ועמוס ממשיכים לפדח וברק לוי וקליימן ממשיכים לשבת על הספסל(על מנת "ללמוד ולהתפתח" כמובן) אין לנו אופציה טובה יותר בשער מאשר דודו אוואט גם בכושרו הנוכחי, הגיע הזמן להפסיק לזלזל.

* מכבי 2 רמות מעל הליגה וזה לא חדש ואני לא קובע זאת מבחינתי רק על סמך המשחק היום(שוב, צפיתי רק בתקציר). הכי פשוט להסתכל על ההרכב היום, אז נכון שחצי הרכב ישב בצד אבל אם נסתכל על הסגל של מכבי ונגלה 20 שחקנים שכל אחד מהם שווה הרכב בקבוצת צמרת בליגה שלנו. בכל משחק של מכבי יושבים 2-3 שחקנים בכירים ביציע, אפשר לדבר מכאן ועד מחר על ניהול אירופאי ואחר אבל בסופו של דבר מדובר בפריווילגיה שאין לאף קבוצה אחרת בליגה ולא שאני בא לבקר כי גם אני נהנתי באותה סיטואציה באליפות הקודמת של הקבוצה שלי שיכלנו להרשות לעצמנו להחזיק 18-19 שחקנים בכירים בסגל, רק הגיע הזמן להכיר במציאות. לגבי המשך העונה אני לא רואה תחרות אמיתית למכבי כאשר מכבי חיפה והפועל ת"א די בינוניות וכל השאר בכלל לא באותה הליגה, אלא אם יקרה משהו לא צפוי מכבי תדלג לעבר אליפות נוספת.

* רמת-שרון נראית כיורדת סופר בטוחה עם מלא בעיות ניהוליות, בלי מאמן, שחקנים חלשים, קהל אין, נראה שלכולם כבר נמאס מהםו דווקא בשבוע הבא היא פוגשת אותנו, לא יודע אבל לא בא לי טוב המשחק נגדם, בטח שאנחנו קבוצה מאוד נאיבית ועוד מחר אנחנו נפגשים למשחק לא קל בכלל נגד החבר'ה הנחושים של קורצקי. אני לא אופתע בכלל אם נסיים את שני המשחקים הקרובים נגד השרוניות עם 2-4 נקודות אבל אין ספק שחובה לפני לוח המשחקים הקשה(מתחילים נגד הפועל בטדי) להגיע עם עוד 6 נקודות.

* נראה שמרקו בלבול בנה בסכנין קבוצה שיכולה לעשות בעיות נגד כל קבוצה בליגה. כמה שחקנים מהירים ומעצבנים יש לו בהתקפה - מוגרבי, גאדיר, כליבאת, קאסום, גנאים, תוסיפו את הזרים שעל הנייר נשמעים מאוד מבטיחים, השלד בהגנה שרץ כמה שנים, גזל, דדי ומור שושן ויש להם קבוצה לא רעה בכלל. אם לא יתפתו לפטר שם את בלבול אחרי 2 הפסדים רצופים הם עוד מסוגלים לעשות עונה יפה, מה שבטוח יהיה מעניין וקשה נגדם השנה.

8. Landon Donovan Member

"קבוצה עם זהות ומשמעות". אנחנו, בניגוד אליכם, מעולם לא התיימרנו להיות קבוצה עם "משמעות" מעבר לספורט. מכביזם = השאיפה להגיע להישגים ולהיות הכי טובים. אתה יודע, מה שקבוצת ספורט אמורה לשאוף אליו בדר"כ. אנחנו פשוט יותר מוצלחים בזה, היסטורית, משאר הקבוצות.

9. Landon Donovan Member

כמו שהקהל אכל את מי שהחזיר את אבוקסיס?

אלימלך קשור, כי הטענה פה היתה נגד זה ששחקן בית של הפועל עולה כקפטן במכבי.

10. Telkiyski Member

אז סבבה, זכותך לראות את זה ככה.
    לדעתי בקבוצת כדורגל רצוי שיהיו עוד דברים עם חשיבות חוץ מאשר הרבה כסף, שחקנים טובים ונצחונות.

ואין לי שום טענה נגד זה שזהבי הוא הקפטן החדש של מכבי, זו בעיה שלכם כבר.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אבוקסיס קשור למקרה זהבי? הוא עזב את הפועל לביתר עם מעמד של דני בונדר, משה סיני שיחרר אותו למרות שהיינו בשנים הכי שחונות שלנו. גם פישונט הגיע להפועל אחרי ששיחק בשרוכים. הקהל לא ייתן לזהבי לחזור להפועל, בוודאות.

גם דוד אמסלם שחקן בית של הפועל והיה סמל וקפטן בביתר כי מי זוכר שהוא היה שחקן בית של הפועל?

12. Landon Donovan Member

לא הפריע לכם לקבל את אבוקסיס כקפטן אחרי שהוא היה אחד השחקנים השנואים עליכם בבית"ר (וגם סיכם במכבי). אני לא רואה הבדל בין זהבי כקפטן אצלינו לאבוקסיס כקפטן אצלכם.

איתי - אולי תסביר לי, אם אנחנו כבר בנושא, מה הם ה"עוד דברים" האלו שאתה מדבר עליהם. מהם הערכים של הפועל ת"א, ואיך הם באים לידי ביטוי באהדה שלך ושל חבריך לקבוצה?

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא אמרתי מילה על העלייה של זהבי כקפטן, עכשיו תענה לי אם אתה חושב שחזרה של זהבי להפועל תעבור בשקט ומה עושה אותו מכביסט.

14. EuropeGuy Member

אני מודה, אני לא יוצא מגדרי כשאני צופה במכבי מכבי ת"א.
    אין ספק שהיתרון המשמעותי שלהם הוא בסגל הסופר-רחב ביחס לשאר הליגה וצוות אימון מקצועני,
    אבל מבחינת נטו כדורגל, צורת המשחק שלהם עדיין לא גורמת לי עונג. אני מתקשה כרגע להצביע על הסיבות אבל חסר יופי במשחק שלהם, וזו פריבילגיה שיש לדרוש רק מהטובים ביותר. באירופה האיטיות והשבלוניות הזו בהנעת הכדור לא בטוח שתספיק.

גם פני ערן זהבי כפני הנבחרת. אם זה השחקן הישראלי הטוב בארץ, פלא שאנחנו כה בינוניים? אין בערן זהבי שום אלמנט מיוחד באספקט של המשחק, אבל הוא פשוט השחקן הישראלי השלם ביותר. לא מבריק בצורה יוצאת דופן, אפשר לחטוף לו די בקלות אם הוא נתקל בשחקני הגנה איכותיים מולו, והוא גם די איטי ושקוף כשהוא מכדרר, אבל מצד שני הוא די טוב במספר אלמנטים של המשחק (מסירה והשתחררות קדימה, מציאת פירצות ברחבה למצב בעיטה, משחק לעומק, בעיטה טובה) בו זמנית ולכן כשהוא טוב זה כמו שני שחקנים בבת אחת למכבי.

15. Telkiyski Member

להפועל תל אביב יש משמעות בחברה הישראלית, ואתה גם יודע את זה.
    בדיוק כמו שיש לבית"ר ירושלים אגב.
    הפועל וביתר מייצגות פלג מסוים של אנשים בחברה הישראלית, מכבי לא.
    גם חיפה למשל היא הקבוצה של הצפון, קבוצה שמשלבת שחקנים ואוהדים ערבים בין היתר.

מכבי היא משהו מהדברים האלה? או משהו אחר כלשהו?