מחזור 4 בליגת העל: מכבי ת"א והפועל ב"ש מושלמות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Franco, ‏28/9/13.

1. Love Is Red Member

המועדון הכי מצליח כן, הכי גדול זה נתון לויכוח כי אפשר גם לומר על באר שבע שלדעת האוהדים שלה הוא מועדון גדול והכי קל לאהוד את הקבוצה עם הכי הרבה תארים......

2. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין עם זה שום בעיה. אין לי שום עניין בויכוחי 'למי יש יותר גדול', אני פשוט מצביע על חוסר ההיגיון או העקביות בניסיון לקבוע מסקנות חותכות על מועדון כזה או אחר תוך התיחסות לפרק מסויים בהיסטוריה שלו.

ואני יכול להבטיח לך, לא היה קל לאהוד את מכבי ת"א בין הדאבל של 96' לאליפות בעונה שעברה...

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה באמת מאמין לעצמך כשאתה כותב "1928 ראשית הכדורגל המסודר בישראל"?

אבל אם נספור אליפויות מתחילת שנות ה - 90:
    מכבי חיפה - 9 אליפויות.
    מכבי ת"א - 5 אליפויות.
    בית"ר ירושלים - 5 אליפויות.
    הפועל ת"א - 2 אליפויות, אחד מהן עם כוכבית.

ממוצע של אליפות כל עשר שנים זה גם לא משהו להתגאות בו איתי...

4. Love Is Red Member

גם את באר שבע לא היה קל לאהוד בתקופה הזאת ובאר שבע אכלה מרורים, מיד אחריי הגביע עונה לאחר מכן ירדנו ליגה, וכמה עונות לאחר מכן איבדנו גביע לקבוצה מהליגה הלאומית ואז שוב ירידת ליגה...
    אני לא בא להשוות אבל הסבל שלכם בעיניי רוב אוהדי הפועל באר שבע היה שווה להנאה.

5. Telkiyski Member

הויכוח הוא לא "למי יש יותר יותר". אני לא מנסה לפאר את הפועל ת"א בדיון הזה ואין לי בעיה שיגידו שהפועל היא קבוצה "פחות גדולה" מחיפה, בית"ר או מכבי. אבל יש לי בעיה כשמזלזלים בי.
    הבעיה שלי היא עם הרברבנות הבלתי מוסברת הזו (אולי ניסיון ליצירת זהות כמו שאמרתי בתחילת הדיון) של אוהדי מכבי לגבי עצמם.

גם אוהדי בית"ר היו עפים על עצמם ככה כשהם זכו באליפויות כסף של ארקדי?

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/13
  6. Telkiyski Member

אני התגאיתי פה במשהו? התרברבתי במשהו? טענתי שהפועל ת"א היא איזו אימפריית כדורגל ישראלי?
    ההישגים המשמעותיים שהפועל ואוהדיה יכולים להתרברב בהם באמת זה ההישגים באירופה משנות ה-2000.
    זה משהו שאין לאף קבוצה ישראלית אחרת ברזומה.

כמו שכבר כתבתי פה בעבר, אם מכבי הייתה מסיימת מקום ראשון בבית שכולל את המבורג וסלטיק היו באים 50,000 לכיכר רבין לחגוג עם משינה ואתניקס. הם שקטים כשהם לא לוקחים אליפות עשור, אבל יוצאים מהחורים כמו עכברים כשבא מיליארדר מקנדה. סחים בקיצור.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/13
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מה כל כך מפריע לך שהם עדיין באשליות שהם מועדון כל כך גדול? שנים לא ספרו אותם, הם לקחו אליפות והם מתלהבים.

ולפניי שאוהדי מכבי קופצים, כן בית"ר לא מועדון כזה גדול על הנייר, כי אצלנו ההתחלה הייתה מאוחרת (אמצע שנות ה-80). אבל מה שעשינו מאז? יצרנו קהל אוהדים עצום בכל רחבי הארץ, לקחנו תארים והפכנו לחלק בלתי נפרד מהכדורגל הישראלי.

ואם שואלים אותי, המועדון הכי גדול בארץ זה מכבי חיפה. לא צריך להסביר למה.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מצד אחד אתה טוען שאתה לא בא ומתרברב, אבל מנגד דואג לדחוף את המקום הראשון "בבית של סלטיק והמבורג" בכל חור.
    אוהדי מכבי היו בבלומפילד גם כשהיה פחות טוב ובדומה להפועל בעונה שבה כמעט ירדנו ליגה מכבי הובילה את ממוצעי הקהל, אז מספיק עם השטויות האלה.

אתה מדבר ומתייחס בפורום הזה הרבה יותר למכבי מאשר להפועל. אח"כ אתה מתייחס בסרקסטיות לזה שאני אומר שרגשי הנחיתות הורגים אותך. זה מגוחך.

9. Telkiyski Member

כמו שכתבתי, לא מפריע לי שהם תופסים מעצמם מועדון גדול. מפריעה לי הרברבנות, ההתנשאות והזלזול הזה ("הפועל לא לקחה אליפות בשנות ה90" וכאלה) בשאר הקבוצות והאוהדים, אז אמרתי את מה שאני חושב.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מצד אחד בית"ר לא מועדון כזה גדול כי ההתחלה הייתה מאוחרת, אבל מצד שני חיפה המועדון הגדול בארץ? הרי חיפה התחילה להיות פקטור משמעותי לא הרבה לפני בית"ר, עניין של חצי עשור בערך.

11. Telkiyski Member

1. לא הייתם בסכנת ירידה מוחשית כמו הפועל.
    2. באו אוהדי מכבי לבלומפילד פשוט כי אתם מוכרים כל קיץ הרבה מוניים (לא ידעו שאתם תתנו עונה גרועה בקיץ 2007).
    3. כשאתם תתרברבו על חשבונינו בנצחונות קלים על ק"ש ותחושו את עצמכם איזה פ.צ באזל, אני אתרברב בהמבורג וסלטיק, ככה זה.
    4. כשאני מתייחס למכבי זה בדר"כ תמיד בא בתגובה לאיזו הערה טיפשית של איזה אוהד מכבי כזה או אחר שכותב כאן על הפועל, אז אני מוצא לנכון להגיב.

12. Love Is Red Member

על פי הטענות של חלק מאוהדי מכבי תל אביב צ'לסי לא מועדון גדול כי הם לא זכו באינספור תארים...