מחזור 4 בליגת האלופות: יובה כובשת את הברנבאו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏4/11/08.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה אמור לנחם אותם? תאר לעצמך שבגמר ב-99', השופט פוסל את השער של סולשיאר מסיבה לא ידועה? היינו אומרים 'טוב, זה בסדר, באיירן גם כך היו טובים יותר'? המטרה בכדורגל היא לא להגיע ליותר מצבים, היא לשים יותר כדורים ברשת.

2. George Best Member

?
    אמרתי שאין לה יותר מדי מה להתלונן, היות שעד הדקה ה60 הגיעו לזכות ליברפול שני פנדלים ברורים.
    השופט נתן, השופט לקח.

3. Raulito Madridista

הניצחון של רומא אתמול מאוד הפתיע אותי, כל הכבוד להם, ניצחון כזה יכול לתת להם דחיפה מוראלית עצומה לקראת ביצוע המטרות בליגה - חזרה לצמרת, וגם כמובן שהניצחון הזה שיפר משמעותית את המצב של רומא בבית שנראה מאוד צמוד כרגע. נכון שצ'לסי שיחקה הרבה יותר טוב בתחילת המשחק, היא החזיקה הרבה בכדור וגם איימה על השער כאשר דוני הדף בעיטות נהדרות והציג משחק יציב מאוד לראשונה אחרי הרבה זמן, אבל ציפיתי מצ'לסי לקצת יותר יופי במשחק, שיגיעו למצבים אמיתיים פרט לבעיטות מרחוק. השערים של רומא היו נהדרים וכבר הרבה זמן לא ראיתי תצוגה הגנתית כה חלשה של צ'לסי, השחקנים פשוט נרדמו. בשער השלישי היה לווצ'יניץ כל-כך הרבה שטח לרוץ...הוא דהר חצי מגרש עם הכדור ורק שחקן אחד בא אליו - מיקל, שעדיין זה גדול עליו להחזיק את האמצע של צ'לסי. היה מרגש אפילו לראות את ספאלטי קופץ על שחקניו אחרי השער השלישי של רומא, בתקווה שזה יוציא אותם לדרך חדשה. ומה נותר להגיד על פאנוצ'י...שחקן מדהים - זה לא הגיל, זה התרגיל. גם בהגנה הוא נהדר וגם בהתקפה מבקיע שערים.

לפני המשחק של אינטר ופמגוסטה, אמרתי שתוצאת תיקו בהחלט אפשרית, וזה אכן קרה. מה שאמרתי לגבי צ'לסי תקף גם לגבי אינטר - משחק הגנה עלוב, פשוט ככה. השער הראשון היה מצחיק, סזאר צעק לבורדיסו לעזוב את הכדור אבל הוא לא עשה זאת ובשני השערים האחרים היו לשחקני ההתקפה של פמגוסטה יותר מידי שטחים. למרות שאינטר גם כבשה שלושה שערים, שום בשורה לא הייתה במשחק שלה, אולי פרט לכך שקרוז, דווקא הוא, שהושעה על ידי מוריניו וחזר לסגל בגלל חוסר ברירות, הוא זה שהציל אותו מכותרות גדולות הרבה יותר. באלוטלי אומנם כבש שער בכורה בליגת האלופות, אבל שיחק בצורה אנוכית. השער של מטראצי לא היה חוקי לדעתי, הייתה שם עבירה שלו. למוריניו יש עוד הרבה עבודה, הרבה מאוד עבודה.
    על הקבוצה הפייבוריטית השנייה בבית הזה, וורדר ברמן, כבר אין מה לומר. המשחק אתמול פשוט היה זהה למשחק נגד אולימפיאקוס לפני שנה. ברמן לא נראיתה מספיק טוב, היא הייתה רכה מאוד במרכז השדה, ומנגד ההתקפה שלה איכזבה וקיבלה רגליים קרות, דייגו לא עשה הרבה וגם פיזארו שמתחילת השנה לא הפסיק להבקיע. השער של קארגוניס פשוט נהדר, איזו בומבה שלו. את השער השלישי ויזה היה חייב לעצור. השער הראשון היה יפה גם, משחק מסירות נהדר. פנאתיניקוס הרגישה בבית אתמול. חבל לי אם הקבוצה של תומאס שאף לא תעלה.

חבל מאוד שחאבייר אגירה לא העלה את אגווארו מהספסל יותר מוקדם, וכך אולי דווקא אתלטיקו הייתה כובשת את השער השני, כאשר הקבוצה של בניטס הימרה על התקפה והתקפה. לגבי הפנדל אני חושב שממש לא היה, אבל זה התאזן בסופו של דבר עם השגיאות של השופט מהאירועים הקודמים. רק חבל לאתלטיקו ששוב זה קורה באכזריות כזאת בדקה האחרונה. מקסי רודריגז חזר לעצמו אתמול עם שער יפה מאוד. הוא ניפנף את קארגר דיי בקלילות, והאנגלי מפתיחת העונה מציג יכולת בינונית לפי דעתי, פרט לתצוגה האדירה נגד צ'לסי. אני חושב שאתלטיקו נתנה אתמול יותר מידי כבוד לליברפול ולא ברור למה היא הפסיקה לשחק לקראת הסיום. אנטוניו לופז אחרי הרבה זמן נתן משחק יציב וגם היה מעורב בשער היתרון. מנגד אצל ליברפול, ריירה ממשיך בקו עלייה וקין לא חד. המאבק על המקום הראשון יימשך.

האוהדים של ברצלונה היו בטוחים(כמו הרבה חובבי כדורגל נוספים), שצפויה עוד חמישייה במשחק נגד באזל, אבל זה לא קרה. ברצלונה שיחקה בלי דרייב, כבשה רק שער אחד והחמיצה מספק הזדמנויות, ובסופו של דבר שילמה על כך עם תיקו שיימנע ממנה מאזן מושלם בשלב הבתים, אבל זה לא אמור להציק שם לאף אחד. אני חושב שהתיקו הזה טוב לברצלונה, השחקנים יחזרו לתת מאה אחוז, יחזור להם הרעב. כל רצף טוב סופו להסתיים. מה שכן, בוז'אן וחלב קיבלו דקות רבות וזה טוב עבורם, הם ימשיכו להיות חדים יותר ואז מתי שבארסה באמת תצטרך עזרה מהספסל, יהיה לה למי לפנות.

4. Sergio Ramos Member

הסיוט הכי טרגי שאני יכול לחשוב עליו טרם המשחק זה הצבה של דיארה וגאגו בקישור האחורי. ציוות כזה הוא מתכון קטלני לאסון ולמשחק שבלוני וצפוף. אני תקשה להאמין ששוסטר יעשה דבר כזה, על אחת כמה וכמה שזה משחק ביתי שכרוך בניצחון חובה. אולםף שוסטר ידוע כמאמן די מסתורי שלוקח לעיתים לחא מעטות החלטות ביזאריות משהו. בכל אופן, אני מקווה לראות את סניידר וVDV בקישור ההתקפי מנווטים את ההתקפה בשעה שדיארה(אני משתדל לקוות שלאחר והראה סימנים של חזרה לסורו במפגש האחרון, הוא יחזור ליכולת הטובה שאפיינה אותו עד לפציעה) יחזיק את הקישור האחורי. מלבד זאת, אני סומך על סניידר שיעשה את המעבר מהגנה להתקפה, ושלא נחזה באותו תסריט כמו במפגש הקודם מול האיטלקים בו גאגו ושות' למרכז השדה נשארו חסרי אונים אל מול הלחץ הכבש של האמצע של יובה. חוץ מזה, אני חושב שהנוכחות של רובן באגף גם כן תקל עלינו ואפשר יותר חופש סניידר ו-ואן דר וארט\גוטי. רובן ממשיך לאכזב אותי ממשחק למשחק, חשוב שהוא יהיה במיטבו כי אני סבור שנזדקק למימד שלו באגף; אין תחליף לואן ניסטלרוי, החזרה שלו למגרשים מבורכת עבורנו.

ההגנה תתחייב להיות קצת יותר מאורגנת מהפעם הקודמת. אין ספק שלמעט עמדת המגן השמאלי שמהווה את נקודת החולשה בהגנה ובכלל בקבוצה כולה, שאר העמדות מחוסות בשחקנים כבירים ונהדרים כשרק אי-תיאום מונע ממנה להיראות טוב פי כמה. הבאלגן שחגג בחולייה האחרוית במפגש הקודם הביא למעשה את הגול של דל פיירו. ובאופן כללי, אסור שנהיה שאננים ונאיביים כמו הרבה משחקים העונה. נמאס לראות את הקבוצה כובשת שער ונסוגה אחורה כמו קבוצה קטנה וחסרת מעוף.

כל תוצאה למעט ניצחון תחשב אכזבה. שיהיה לנו בהצלחה...

5. FC_Bayern Member

כבר אמרתי לא פעם, ואמשיך להגיד את זה:
    כל עוד הנציגות של גרמניה בצ'מפיונס לא מורכבות מבאיירן, לברקוזן ושאלקה , אתם לא תראו התקדמות. רק שלושת הקבוצות הללו יכולות לעשות דברים יפים באירופה- שטוטגארט, ברמן, דורטמונד והמבורג - הן קבוצות לא יציבות, והופעה שלהן בליגת אלופות יכולה להסתיים רק בדבר אחד- כשלון.

6. FC_Bayern Member

יום חשוב לבאיירן. תיקו תהיה תוצאה טובה, למרות שאוהד באיירן אף פעם לא שמח מנקודה. ההרכב שבאיירן מציבה היום הוא מצוין. 4-5-1 התקפי, שיכול להיות גם זהיר עם קישור מעובה שיקשה על שחקני פיורנטינה לשלוט במשחק ולהעביר כדורים לחלוצים.
    שיהיה בהצלחה לבווארים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

השער הראשון של אלכס, והעשרים הדקות אחריו, לא הייתי אומר שיובנטוס "עקצה" יובה שיחקה מצוין, והגיע לה השער הזה. ה-30 הדקות האחרונות במשחק היו בונקר טוטאלי של יובנטוס, ואין ממה להתפעל. יובנטוס מובילה 2-1 כנגד כל הסיכויים מול ריאל, בסגל מאד פצוע ולוקה, בין היתר בופון וטרזגה, יובה פעלה בהיגיון סך הכל, אם היא הייתה יוצאת קדימה, ריאל היתה מענישה. מי כמוני יודע איך ריאל יכולה להעניש אותך אחרי דקה בלי ריכוז. יהיה מאד מעניין הערב בברנבאו. אני אופטימי, טיאגו, לאחר שנה וחצי נתן 2 משחקים מצוינים, גם מול בולוניה בליגה, וגם כנגד רומא בליגה. אני מקווה מאד שטיאגו ייצא לדרך חדשה, ויציג את יכולתו המצוינת מליון. כמובן שהחיסרון הכי בולט שלנו הערב, הוא היעדרתו של גריגרה. דווקא בשיא פריחתו ביובה, הוא סופג פציעה. מלברג ייפתח במקומו, יש לי הרבה מאד חששות, מלברג הוא מאד איטי, מרושל, ומסורבל. מאנינגר שהוכיח שהוא שוער מצוין, יהווה גם קו של בטחון בקו ההגנה של יובנטוס. ריאל מדריד תפתח בלחץ היסטרי ברבע השעה הראשונה, אך אני מאמין שאחרי הדקות הראשונות, המשחק יתאזן. ריאל חייבת לנצח, בין היתר בשביל האוהדים, ויובה, חייבת לנצח בשביל להמשיך ולצבור ביטחון, ובשביל לסיים במקום הראשון בבית. בהצלחה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/08
  8. Raulito Madridista

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/pepe051108_ES.Xxx

חדשות רעות לריאל מדריד - פפה עדיין לא החלים מהפציעה שספג במשחק נגד אלמרייה ואילצה אותו להתחלף, והבלם הפורטוגלי בסופו של דבר נופה מהסגל על ידי שוסטר. פפה היה אמור לערוך היום מבחן כשירון, אך הוא עדיין סובל מכאבים חזקים ולא יכול לשחק היום. מכך עולה שגבריאל היינצה יתופקד בעמדת הבלם לצידו של קנבארו, ומרסלו אמור להיות המגן השמאלי. עוד דווח שמסתמן הרכב מעט יותר התקפי מהמתוכנן - גוטי אמור לפתוח במקומו של גאגו.

ועכשיו לקראת המשחק שלנו -
    בקבוצה מדברים על המשחק היום כבש שבועיים, השחקנים יודעים שכל תוצאה חוץ מניצחון תיהיה אכזבה עצומה. למרות שתיקו לא ייסתום את הסיכויים לסיים ראשונים בבית, הוא יהיה אכזבה. ריאל מדריד צריכה לנצח היום בשביל להוכיח מה היא מסוגלת, שהיא כן אחת הקבוצות החזקות באירופה ושהיא יותר מקבוצה עם פוטנציאל. הגיע הזמן שריאל מדריד תשחק כדורגל טוב גם נגד יריבה שבאה בכושר טוב. השחקנים צריכים את הניצחון בשביל העלאת הביטחון והורדת הלחץ תחתיו הם מצויים, אבל מי שלא יודע להתמודד עם הלחץ אז מקומו לא בריאל מדריד, כך לפחות לפי דעתי. רצוי שהשחקנים ייפתחו את המשחק בצורה חזקה עם לחץ בלתי-פוסקת, לא הנעת כדור סתמית, דבר כזה צריך לעשות אחרי שהנקודות בטוחות בכיס. הלוואי ונראה פתיחה חזקה שלנו שתהווה שיחזור למה שהציגה יובנטוס בדלה-אלפי.
    ההרכב של שוסטר היום נראה מעניין, גוטי צריך לקחת את המשחק הזה בשביל להיכנס לעונה הנוכחית. בטוח שהוא ישיג הרבה כדורים נייחים, אבל חשוב שהוא גם ייתן מסירות עומק טובות. אני מקווה מקווה שבניגוד למשחק הקודם, אנחנו נגיע יותר קרוב לרחבה ושיובה לא תצליח לשבש לנו את המשחק עם המערך הצפוף. במשחק הקודם האיומים המרכזיים שלנו היו בעיטות מרחוק. אריאן רובן הוא שחקן המפתח השני. אני עדיין מחכה להגעתו. דקות טובות פה ושם, זה מה שראינו ממנו מאז המשחק המדהים נגד וולנסיה בסופר-קאפ. במשחק הראשון העונה נכנענו לבונקר של לה קורוניה. בטורינו לא הצלחנו לפרוץ את הבונקר של יובה במחצית השנייה. היום לא בא בחשבון עוד כישלון כנגד בונקר. זו לא חוכמה להבקיע הרבה שערים רק נגד קבוצות שמשחקות פתוח או בעלות הגנות חלשות. היגואין צריך לשחק בצד ימין כדי לאפשר למערך שלנו להיראות סימטרית. ראול ייתקשה מאוד לתפקד כחלוץ בודד, מה גם שליובנטוס יש הגנה פיזית מאוד, וההצטרפות מאחור של השחקנים, סניידר למשל, תיהיה קריטית. לפי דעתי ואן ניסטלרוי ייפתח על הספסל ונאלץ להסתדר בלעדיו, לפחות בהתחלה. אם הוא יהיה כשיר אז הדילמה לגבי ההרכב גדולה מאוד. החיסרון של פפה משמעותי, משום שאמאורי שחקן חזק מאוד שקשה לקחת לו את הכדור, ואפילו קנבארו מתקשה מולו. אני באמת לא רגוע לגבי המצ'אפ של אמאורי עם היינצה. וכמובן שגם דל-פיירו מסוכן ונדבד חזר לחיים. המשחק היום מהווה מבחן גם עבור ראמוס.
    אני ממשיך בדעה שיובנטוס קבוצה לא מבריקה עם כל הכבוד, מה גם שהיא מגיעה גם למשחק הזה עם מכת פציעות לא קלה. באמת שאסור לשחקנים לפשל כאן היום, יש לנו את כל התנאים לניצחון. אני קונה ניצחון גם אם ממש לא יגיע לנו, כי הנקודות במשחק הספציפי היום הרבה יותר חשובות מהדרך, אבל הגיע הזמן שהקבוצה תתפרץ כבר. שוסטר עד עכשיו בליגת האלופות לא מרשים. בהצלחה לנו, אני מחכה למשחק הזה הרבה זמן, האללה מדריד.

9. ManUtd Fan Member

יופי, ומה עם שני פנדלים לזכות אתלטיקו בגלל נגיעת יד של מסצ'ראנו וקראגר? השופט לא נתן, הוא רק לקח. ליברפול יכלה לעשות הרבה יותר, היא הגיע למצבים אבל לא השכילה לכבוש. היא צריכה לבוא בטענות רק לעצמה אבל השופט איכשהו הביא להם את הפנדל הזה. פשוט מכה הדבר הזה. שיפוט כזה אני בספק אם היה פעם, וזה אחרי שראיתי כל מיני רוב סטיילס למיניהם. רוב סטיילס לעומתו זה קולינה. גועל נפש פשוט.

לגבי פמאגוסטה, לירן, הם לא צעד וחצי ובטח שלא 90% בשלב הבא. יש להם נקודה אחת יותר מפאנא כשפאנא צריכה עוד לארח את הקבוצה מקפריסין. שום דבר לא סגור בבית הזה, ולדעתי ברמן יכולה גם לעשות בעיות לפאנאתניקוס ופמאגוסטה. אם איך שאינטר נראית, אז אני לא אתפלא אם גם פאנא או ברמן יקחו מהם נקודות. שום דבר לא סגור בבית הזה. הכל פתוח.

10. y56kh Member

לא ראיתי את המשחק
    ברצלונה שיחקה בהרכב שני/שלישי?

ואיש המשחק במשחק ליברפול-איינדהובן הוא: מרטין האנסון.
    http://www.dif.se/~upload/BB18-08-DIF-GIF_44AV.Xxx

11. y56kh Member

נקודות בברנאבאו יקלו מיובנטוס לפחות 80% מהלחץ של שלב הבתים בבית המוות, אבל זה לא אומר שצריך לנוח על זרעי דפנה.

12. shakhtar donetsk Member

תיקון קטן: באנגורה לא כבש נגד פורטו,אלא זה היה אלייב.

13. c_web Member

סלטיק תחסר הערב כנראה את סמארה. גם ואן הסלינק לא ישחק.

14. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

ראוליטו, אחרי הרבה שנים שאתה צופה בכדורגל, אתה עוד לא יודע להבחין בין הדלה-אלפי לסטאדיו קומונלה? נו באמת. קבוצה לא מוכשרת? מארקיוני, דל פיירו, אמאורי, מארקיזיו, דה צ'לייה, ג'יובינקו, קאמורנסי, קייליני (מוכשר הגנתית, בדיוק כמה ראמוס). עזוב, אני שונא כשסתם זורקים שטויות לאוויר, אולי לא מוכשרת כמו ברצלונה, אבל יובה היא קבוצה מאד מוכשרת. ולא היותה קבוצה של הרבה שחקנים מבוגרים.

15. Sergio Ramos Member

פציעה של פפה היא אכן מכה קשה ללחולייה האחורים, שההשלכה שלה כה קריטית שבא לי לבכות - מרסלו או מצלדר, אחד מהם יישחק בוודאות בהרכב בעקבות הפציעה. על הבלם השלומיאלי אני כלל לא סומך ומבחינתי הוא סיכון לכל דבר, בעוד את מרסלו מיותר לציין. שניהם סכנה מסוימת עבור ההגנה, כך שלי לא ממש משנה מי ייפתח, ששוסטר כמאמן יעשה מבחינתו את הדבר הנכון. בכל אופן, נקווה לעוד יום גדול של קאנברו במרכז ההגנה(בניגוד למפגש הקודם, דאז נדמה שקיבל פיק ברכיים באיצטדיון של האקסית שלו) שאולי ייחפה על הטעויות הצפויות של אחד מן השניים.

באשר לחולייה ההתקפית,
    כל עוד ואן ניסטלרוי יימצא מקומו בהרכב, חד משמעית; על רובן קשה מאוד לוותר במשחק כזה, על אחת כמה וכמה שיובה צפויה לחנוק את המשחק, מה שאומר מבחינתי שזה או ראול או היגוואין - התלבטות קשה שכבר פגשנו ונפגוש עוד הרבה העונה. הקפיטן נתן משחק נהדר באלמרייה והיווה את נקודת האור מאותו זוועתון ויש לצפות להמשכיות. מאדיך, גונזו מצוי בכושר נפלא, ולו יש את יתרון המהירות והחדות על פני ראול שגם כן משחק פאקטור.
    על כל פנים, התחושה האישית שלי אומרת שבסופו של דבר שוסטר ישמור את רוד כקלף מהספסל.