מחזור 38: ויאריאל וספורטינג גיחון יורדות לסגונדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏11/5/12.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מעטים מאוד מודעים לכך שווייריאל זה מועדון קטן. אבל השחקנים כן מודעים וגם כשהצוללת צפה מעל פני המים הם עמדו בתור להימכר למועדונים גדולים. בקיץ שעבר היה התור של סנטי קסורלה והקיץ מכירת חיסול.
    ההישארות של ראיו חושובה בעיקר לנו, כי קמינרו הפך אותה לקבוצת הבת של אטלטיקו. :aaarse: חוץ מזה, אני שמח בשביל מובייה.

2. Landon Donovan Member

אני מסרב להכנס להלם מהירידה של ויאריאל. מעבר לזה שהירידה שלה היתה כמעט צפויה מראש אחרי מינויו של הסמרטוט במקום מולינה, קבוצות גדולות ממנה כבר ירדו ליגה וכדור הארץ המשיך להסתובב. אדיוס! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx

ומעניין לעניין באותו עניין - הלוואי שאספניול ימנו את האפס למנג'ר בעונה הבאה...

3. riquelme1 Member

אין ספק שויאריאל אינו מועדון גדול, לא רק במימדיים של שתי הגדולות אלא גם של ולנסיה, סביליה ואתלטיקו, אבל סנטי קאסורלה הוא לא דוגמא הטובה, מאלאגה אחרי שנרכשה ע''י השייח אל תאני יכולה למשוך אלייה שחקנים כמעט מכל קבוצה בליגה שהיא לא שתי הגדולות עם משכורת גבוה ושאיפות גבוהות לעתיד, כמו שעשתה עם איסקו העונה מולנסיה, שהובטח לו משכורת גבוה והצלחות בעתיד, וולנסיה הוא לא מועדון קטן.

ויאריאל קבוצה לא גדולה, לא עם קהל גדול ולא עם איצטדיון מפואר והיסטוריה גדולה, אבל הדרך שהיא עשתה מקבוצה קטנה לעלית של הכדורגל העולמי וביציבות שהוכיחה למשך שנים היא דבר מעורר הערצה, היא מנוהל בצורה מצויינת, קבוצת המילואים שלה היא השנייה בטיבה בליגה, ומערכת הסקאטוינג שלה הוא מפואר ביותר- גם מבחינה תקציבית היא גדלה במשך שנים מתקציב של אלמריה לתקציב של כמעט 100 מיליון יורו ומעט מאוד חובות בניגוד לקבוצות הגדולות כמו ולנסיה, אתלטיקו, ריאל מדריד וברצלונה בגלל ניהול שפוי.

איך שלא תסתכלו על זה, לא מגיע לה לרדת, לא מדובר בדפור של העונה שעברה שאחרי שהייתה קבוצה גדולה הבעלים הקמצן שלה גרם לה לרדת שלא השקיע ובסוף קיבל את המכה, אלא פה סבלו מפציעות כרוניות, בניית סגל לא מספיק טוב, נפילת מתח ועייפות מליגת האלופות ואפס מאופס בדמותו של לוטינה שהצליח להוריד אותם ליגה.

בלי קשר שהוא מאמן מזעזע שהוריד 4 קבוצות ליגה לגיטמיות בעשור, גם הקבוצות שלו משחקות בצורה זוועתית, ההרכבים שלו נוראיים, אתמול ובמשחק נגד ולנסיה במסטאייה קודם לכן הוא עלה עם הרכבים פחדניים בשביל ללכת על תיקו, אתמול הוא היה צריך ניצחון כדא ילהבטיח עלייה ולהיות תלוי בעצמו וכל המשחק שיחק על תיקו, שנילמאר וקאני אולי השחקנים הכי טובים בסגל שלו על הספסל.

מעניין מי הפריארית הבאה שתיקח אותו, אני רק מפחד שלא ולנסיה בטעות עם פלגרינו לא יצליח אולי ילכו עליו, פשוט לא מובן ואיך הוא עדיין בעצמו לא מתבייש לאמן כדורגל.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה הגמול על הניהול השפוי. והשפויה השניה במקום התשיעי. אבל סביליה לפחות זוכה בתארים. לווייריאל אין מה לקחת איתה לעולם הבא.
    חיחון מפסידה בגלל טעות של השוער, לא פיצ'ו. וזו עוד קבוצה שלא היתה צריכה להחליף מאמן.

5. Raulito Madridista

מחזק את רוב הנק' שנאמרו כאן: גם אם קצת הזוי להגיד את זה על ליגה ששתי הראשונות משיגות כמעט 200 נק' - הליגה הספרדית העונה טובה יותר מאשתקד. גם סביליה קבוצה טובה למשל שקצת פוספסה, אבל היא סבלה מבעיות בעמדת המאמן(לא רק).

הזוי שויאריאל נגררה עד למחזור האחרון בקרב ההישארות, לא התעדכנתי כל-כך לגבי הטבלאות אבל חשבתי שהתיקו מול ריאל במדריגל יוציא אותם לדרך חדשה, אם כי ברור שלוטינה לא המאמן המתאים - כמה קבוצות הוא כבר יכול להוריד...העונה שום דבר לא הלך לויאריאל אבל זה לא מצדיק ירידת ליגה, זו היסחפות כמו שקרה לסלטה ויגו ב-2003-04. נילמאר היה חלש, רוסי נפצע, הצ'מפיונס היה נטל בעיקר. בחורף הקבוצה הייתה צריכה יותר להתחזק. היה מרגש לראות את הנשיא לוקח ללב ומוחא כפיים לאוהדים, באמת שאני מרחם עליהם. מאמין ומקווה שויאריאל תחזור, אבל אני בספק אם תחזור לאיים על המקום לאירופה, הסגל מיצא את עצמו ושחקנים כמו רוסי לא יישארו. מעניין לגבי מרקוס סנה.

וראול טאמודו - מה כבר אפשר להגיד עליו, חרוט בעוד רגע היסטורי של הליגה הספרדית.

אבל כל זה בטל בשישים לעומת הפרישה של רוד ואן-ניסטלרוי היום, למרות שהעונה במאלגה הייתה כישלון - לא ציפיתי. עצוב. כמובן שאני ארחיב עליו בהמשך, לא כאן.

6. Zizou10 Member

עצוב לראות את ויאריאל יורדים, לא ראיתי שום משחק מהמחזור בגלל לחץ לימודים להוציא חצי שני של ברצלונה בטיס בשבת שגם היה די משעמם.... קבוצה שבתחילת העונה עוד שיקחה בבית המוות של עם באיירן נאפולי וסיטי וצללה משם והלאה כולל כמה פציעות של שחקנים מצויינים (רוסי X2 איזה חוסר מזל ונילמאר) ועדיין מכאן ועד לרדת ליגה - בחיים לא הייתי חושב שזה היה קורה, מה שכן, יש לי הרגשה שתוך עונה אחת הם יחזרו שוב ללה ליגה. הרבה תלוי בסגל שהם ישאירו ויש להם גם את סנה המעולה ומרצ'נה הותיק אך אני לא יודע אם הם ימהרו להישאר ובטח יקבלו הצעות מקבוצות בליגה הראשונה.

7. xavi6 Member

פוטיצ'יניו ישאר, בברצלונה באחד העיתונים כבר עשו על זה קריקטורה מצחיקה-מוריניו קורא בעיתון את הידיעה הזאת וקרנקה אומר לו משהו בסגנון "אני מקווה שהוא ישאר שם לעוד הרבה זמן" אז מוריניו אומר לו "כן, זה מעולה, זה עוד 6 נקודות" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

8. ייא Member

יש לגיחון סיכוי לחזור לליגת העל?
    מי הפייבוריטיות שנה הבאה?

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

זה נקרא לרדת ליגה בכבוד? בדקות הסיום מרצ'נה שישב על הספסל הורה לחבריו על המגרש להגיד לשחקני אטלטיקו שמאלאגה מובילה 2:0, אז שיורידו את הלחץ.

10. riquelme1 Member

מרצ'נה תמיד היה מלוכלך. לעומת זאת, מיצ'ו מראייו ביקש משחקני גראנדה במהלך המשחק לתת להם לכבוש שער. חתיכת מלוכלך.

בלי קשר שהגול שלהם גם היה בנבדל, וכרגע בספרד יש ועדת חקירה על המשחקים במחזור האחרון, על ה-3 אדומים לחטאפה ועל האדום ההזוי לסראביה, ועל הגול של טאמודו.

11. ייא Member

אז יש סיכוי שגיחון תישאר?

12. riquelme1 Member

היא ירדה ליגה בן אדם, מה עובר עליך?

13. ייא Member

בגלל המכירות שדיברתם עליהם

14. riquelme1 Member

למרות שלדעתי היה משהו, כרגע ''ויצמן יער'' הספרדי לא מצא כלום.