מחזור 38: ויאריאל וספורטינג גיחון יורדות לסגונדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏11/5/12.

1. riquelme1 Member

תאמין, תאמין, אחרי שלוטינה מונה הכתובת הייתה על הקיר, מי שהוריד את סוסיאדד בפעם הראשונה שלה בהיסטוריה, את סלטה הנפלאה אחת הקבוצות הנהדרות בשנות ה-90, ואת דפוריבו לה קורניה 5 שנים ברצף נציגה קבועה בצ'מפיונס, אליפות וזכייה בגביע יוריד גם את ויאריאל.

לוזר ואפס מאופס, הוא גם היה מוריד את ריאל מדריד וברצלונה ליגה.

רק לראות איזה רשימת שחקנים נהדרת יש שם שינטשו את הקבוצה כנראה, רוסי, נילמאר, קאני, בורחה ואלרו, דייגו לופז, ברונו, ג'ונתן דה גוזמן שעבר עונה איומה שנרכש ב-6 מיליון יורו רק בשביל לשבת בספסל, שחקני נבחרת לשעבר אלוף אירופה ואלוף עולם כמו מרקוס סנה ומרצ'נה.

ומחלקת נוער מהטובות בספרד ויאריאל ב' שבליגה השנייה ותאלץ לרדת ליגה בגלל שהקבוצה הראשונה ירדה, ומערכת סקאטויינג מהטובות בספרד שהביאה אין ספור כשרונות, חתיכת מכה לליגה.

וברכות למאלאגה ופלגריני על העלייה לליגת האלופות, או יותר נכון למוקדמת עם הכסף הגדול של השייח מדובאי הם עשו את שלהם, למרות עונה בינונית וכדורגל די רע, הם כנראה יפתחו את הכיס לא מעט בקיץ, ויהיה מעניין איזה שמות יגיעו לשם שהקבוצה תשחק בצ'מפיונס, השאלה עם פלגריני ישאר, אני מקווה שלא אבל לא נראה לי שיפטרו אותו.

עוד קבוצה מטומטמת שלא תיהיה באירופה היא סביליה, שהביאה את מיצ'ל האפס וגם לא תגיע לאירופה במקום מרסלינו.

2. aloneli Member

לא רק אתה...

רק לפני כמה חודשים היא שיחקה במרכז הבמה של אירופה עם באיירן סיטי ונאפולי ופתאום היא יורדת ליגה.

לא שעקבתי אחרי הקבוצה הזאת יותר מידי חוץ מליגת אלופות והמשחקים נגד בארסה וריאל ודוווקא במשחקים האלו שהם מאוד קשים היא לא הייתה כל כך גרועה.

ממה שזכור לי יותר מידי שחקני מפתח נפצעו במהלך העונה והכל הלך הפוך.

פשוט קשה לעכל את זה!

3. סדרו קייטע Member

עוד לפני הירידה, קראתי שברונו סוריאנו מועמד לולנסיה והגיע איתם כבר להסכם על חוזה.

לויאריאל יש כל כך הרבה שחקנים טובים שאפשר להשיג עכשיו בזיל הזול: סוריאנו, ואלרו, רוסי, נילמר, זאפטה, קאני, מרקו רובן, דייגו לופז. גם דה גוזמן אחלה שחקן לקבוצה קטנה. עצוב..

נקווה שלפחות סנה יעשה מעשה ואלרון וישאר בקבוצה בכדי להעלות אותה ליגה.

4. Don Joan Roman Member

כולם בשוק מהירידה של ויאריאל אבל אני חושב שהסיפור בתחתית של הלה ליגה זה ההתאוששות המדהימה של סראגוסה שהייתה קבורה במעמקי המקום האחרון בלי סיכויים לשרוד והיא עשתה את זה כמו ענקית במחזורי הסיום, בתור חובב סראגוסה אני מתרגש מאוד מההישג הענק הזה ומקווה שבעונה הבאה הבחורים ישמרו את יושבי הלה רומרדה עם קצת יותר נחת ופחות כאבי לב.

5. riquelme1 Member

עוד כמה נתונים עצובים על הלה ליגה העונה, ריאל מדריד שוברת שיא ומסיימת עם 100 נקודות ליגה, שהיא כובשת מ120 ושוברת גם שיא הכיבושים לעונה, ולנסיה שסיימה שלישית סיימה את העונה עם 61 נקודות שהספיק לה לליגת האלופות זה הניקוד הנמוך ביותר שקבוצה השיגה למקום בליגת האלופות ב-15 שנה האחרונות(הוענה הכי טובה שלך, אה אמארי?!), ומאלאגה שמסיימת רביעית משיגה רק 58 נקודות שגם זה הניקוד הכי נמוך שאני זוכר שמספיק לקבוצה לסיים רביעית, עם 14 הפסדים בעונה, אחד פחות מקבוצה שירדה היום ליגה- ויאריאל.

זה מראה על החולשה המחרידה של הליגה העונה, על חוסר היציבות הנוראית של הצמרת, על הפערים הבלתי נתפסים כבר בין ריאל ובארסה לשאר הליגה.

ואנחנו אוהדי הליגה הזאת נמשיך לסבול את המצב הזה שבאתחדות הספרדית המקוללת ימשיכו לשבת בשקט.

6. xavi6 Member

כן, כולנו שמחים שהאוהדים הגזענים של סרגוסה ינהמו לשחקנים שחומי עור גם בעונה הבאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא עצוב שויאריאל ירדה, אם אתה יורד סימן שמגיע לך.. ויאריאל נראתה איום ונורא במשך חלק גדול מהעונה וירדה בצדק

אני לא מבין למה הרבה אנשים רצו שראיו תרד? קבוצה סימפטית שסיפקה לא מעט משחקים מצוינים והייתה בחלק לא קטן מהזמן בחלק העליון של הטבלה, בגלל התבוסה שלהם לברצלונה פתאום כולם רצו שתרד בלי סיבה, יש להם מגרש קטן וביתי שקשה מאוד לצאת ממנו עם נקודות, קהל נהדר כמו בליגה הארגנטינאית שכל הזמן מעודד... הגיע להם להישאר ושמח שנשארו

8. riquelme1 Member

ממש לא בגלל המשחק המביש נגד ברצלונה שספגה שביעייה במשחק חסר חשיבות מבחינת ברצלונה, קבוצה עם ההגנה הכי גרועה בליגה שספגה 73 שערים(!), קבוצה שהפסידה 21 משחקים העונה כמו ספורטינג גיחון שירדה, קבוצה עם תקציב נמוך משהו ברמה של קבוצה צמרת בליגה הישראלית, שבקושי מתקיימת ומשלמת משכורות לשחקנים, קבוצה עם איצטידון ברמה של הפועל מרמורק, וקבוצה סופר בינוניית עם סגל שחקנים חלש ביותר ברובו.

לעומת ויאריאל שהיא קבוצה עם תקציב של 100 מיליון יורו, קבוצה צמרת לגיטמית כבר 7-8 שנים, קבוצה שהשתתפה בליגת האלופות 3 פעמיים והגיעה לחצי גמר ופעמיים לרבע גמר, קבוצה שהגיעה פעמיים לחצי גמר הליגה האירופית\אופ''א, הביאה כבוד גדול לכדורגל הספרדי, קבוצה שמנוהל בצורה פנטסטית ע''י פרננדו רואיג' אחד המנהלים הטובים והשפויים בספרד(למרות ההחלטה להביא את לוטינה שהייתה פשוט החלטה מטומטמת), קבוצה עם מחלקת נוער פנטסטית שהקבוצה השנייה שלה נמצאת בליגה השנייה ועם לא מעט כשרונות, ועם מערכת סקאוטינג מהטובים בספרד שהביאו עשרות שחקנים מעולים ללה-ליגה בשנים האחרונות.

בקיצר, קבוצה עם פוטנציאל פי 100 גדול יותר מקבוצה כמו ראייו שעם הייתה יורדת כנראה הייהת מתפרקת אולי לליגה השלישית ובכלל היא קבוצה בסכנת פירוק בגלל משאבים נמוכים וחובות מפה ועד להודעה חדשה, בניגוד לויאריאל שנקלעה לעונה אחת קטסטרופית בגלל החלטות שגויות ומינוי האסון לוטינה.

אז הפסדנו קבוצה צמרת לגיטמית, ונשארנו עם קבוצת פח שחצי מהסגל שלה הם מושאלים מקבוצת שלא מצאו מקום בקבוצות שלהם.

9. riquelme1 Member

וסתם, שתדעו, הגול של ראול טאמודו היה מעמדת נבדל של חצי מטר.

אז לא, לא ממש הגיע לה.

10. סדרו קייטע Member

אני דווקא לא מסכים שמספרי הנקודות הנמוכים של הקבוצות ממקום שלישי ומטה מסמלים חולשה של הליגה. לדעתי זה דווקא מסמל את החוזק שלה, הרי קבוצות כמו אתלטיקו איבדו את הנקודות שלהן לקבוצות אחרות בליגה. תחשבו על זה שהקבוצה הכי טובה של בילבאו ב30 השנים האחרונות עם כמה מהכשרונות הגדולים בכדורגל האירופאי, סיימה את הליגה במקום העשירי. הקבוצה אולי הכי חזקה של אתלטיקו מאז 96, לא הגיעה ל60 נקודות. אפילו ריאל הנוכחית, היא הקבוצה הרבה יותר חזקה מהקבוצה של פלגריני מלפני שנתיים.

מבחינת רמה, לדעתי זאת הייתה העונה החזקה ביותר שהייתה בליגה הספרדית בחמש העונות האחרונות, לפחות. היינו מרחק פנדלים מוחמצים של שלושת שחקני השנה האחרונים בעולם (מסי, רונאלדו וקאקא) משני גמרים כל ספרדיים, כאשר הקבוצות הספרדיות שוברות את שיא כל הזמנים בניקוד, למרות שייצגה אותם באלופות קבוצה שירדה ליגה ועשתה אפס נקודות.

רק לשים את הדברים בפורפורציה, מספר הנקודות של הקבוצות ממנצ'סטר או דורטמונד (ביחס ל34 מחזורים) זהה לזה של ברצלונה בספרד, קבוצה שעולה עליהן בכמה רמות. ההבדל הוא שבספרד קבוצות מרכז הטבלה והתחתית יותר חזקות, כך שאף קבוצה אחרת לא יכולה לעבור 70 נקודות מה שמייצר פערים גדולים משתי המובילות. הרי אף אחד לא יספר לי ששאלקה קבוצה יותר טובה מאתלטיקו או ולנסיה.

עם כל הביקורת על לוטינה, גם הירידה של ויאריאל מסמלת את החוזק של הליגה. ספק אם בליגה אחרת קבוצה עם סגל כזה יכולה לרדת (האמת שזה קרה עם סמפדוריה בעונה שעברה באיטליה, אבל רק אחרי שהיא איבדה שני הכוכבים שלה).

הבעיה היא שרמה זה לא חזות הכל ובהרבה מובנים הליגה הייתה יותר מענינת שברצלונה וריאל היו בתקופות פחות חזקות שלהן.

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/12
  11. Valencianista Member

אפרופו ויאריאל ב', מה יהיה איתם? שתי הקבוצות יוכלו לשחק בליגה השניה?

12. סדרו קייטע Member

לא, ירדו אוטומטית לליגה השלישית.

13. riquelme1 Member

יש גם ויאריאל ג', שאם אני לא טועה משחקת בליגה השלישית, מה שאומר שבגלל שויאריאל ב' תרד לליגה השלישית ויאריאל C תרד לליגה הרביעית.

מה שהירידה הזאת יכולה לעשות למועדון הזה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

אתלטיקו התחילה את העונה בצורה מזעזעת ורק שסימאונה הגיע השינוי הגיע, חוץ מיזה שהעומס של אתלטיקו מהליגה האירופית והסגל הסופר קצר שלה דפק אותה בליגה, וזה לדעתי הסיבה הכי גדולה לכמות הנקודות שלה, ביחד עם הפתיחה עם מאנזסנו שהקבוצה לא הלכה לשום מקום.

דרך אגב, עם כל הכבוד לזכייה המרשימה, זאת לא אתלטיקו הכי טובה מאז 96, אתלטיקו בין השניים 2006-2008 הייתה קבוצה טובה יותר, מוכשרת יותר ועם סגל מרשים יותר משל היום.

גם עם בילבאו סיימה במקום ה-10 בגלל עומס המשחקים, היא הגיעה עד לגמר הליגה האירופית עם מאמץ כביר, וגם לגמר גביע המלך, עם סגל שגם הוא קצר מאוד וספסל לא עמוק מספיק כיאה לקבוצה הבאסקית שמשחקת רק עם שחקנים מקומיים גם העומס מארופה והגביע דפק אותה בליגה, שבייאלסה עלה עם הרכבים משניים בליגה והשחקנים היו גמורים מהמשחקים מיום חמישי.

עם כל הכבוד להצלחה של בייאלסה, ויש הרבה כבוד, בילבאו של העונה הקודמת לא הייתה הרבה פחות טובה מבילבאו של העונה.

הליגה לדעתי בעונה שעברה הייתה טובה יותר מהעונה, הרקולס שבעונה שעברה נשרה לליגה השנייה הייתה העונה נשארת בליגה, והיא קבוצה הרבה יותר איכותית מראייו שנשארה בליגה העונה.

לא פלא שקבוצות בינוניות כמו אוסאסונה ולבאנטה השתחלו העונה לאירופה, וישחקו בעונה הבאה בליגה האירופית, אני מצדיע ללבנאטה על עונה באמת גדולה עם סגל לא מרשים במיוחד, אבל הייתי מעדיף את סביליה באירופה עם סגל הרבה יותר טוב.

14. סדרו קייטע Member

אתה שוכח שדברים כאלה קרו תמיד בליגה הספרדית. בעונת 2006/7, אותה אוסאסונה העפילה לליגת האלופות עם קרוב ל70 נקודות, כאשר היא מקדימה את סביליה בשנות השיא שלה. לפני שנתיים מאיורקה בעונה פיננסית הייתה מרחק דקה מהעפלה לליגת האלופות והקדימה את ויאריאל וב20 נקודות את אתלטיקו של פורלאן ואגווארו. הליגה הספרדית תמיד הליגה הכי מוזרה מבחינת יחס בין כישרון על הנייר לבין מיקום טבלה (בעבר כולל שתי הגדולות, כיום מלבדן).

אני חולק עליך בשתי נקודות:

1. לא מסכים שהרקולס הייתה קבוצה יותר טובה מהקבוצות שירדו העונה, בטח לא מואיריאל. מעבר לזה, אתה שוכח שהייתה שם בעיית תשלום משכורות שגרמה לירידה גדול ביכולת בחצי השני של העונה.

אגב, ראיו לא הייתה לאורך העונה גרועה כמו שאתה עושה ממנה. אני מזכיר לך את המשחק הביתי שלהם מול ריאל שבו הם היו עדיפים, שלטו הבמשחק והפסידו בגלל החמצות מזעזעות, הברקה גדולה של רונאלדו וטעות קשה של השופט שלא נתן להם פנדל ואדום לראמוס. הייתה להם ירידה גדולה מאד בחלק האחרון של העונה, אבל בסך הכל הם לא היו אחת משלוש הקבוצות הגרועות בליגה (מי שנשארה ולא מגיע לה זו סארגוסה שגם נהיתה מאד מהחלטות שיפוט במשחקים המכריעים- היום היו שלושה אדומים לחטאפה).

2. אתלטיקו הנוכחית קבוצה יותר חזקה מעונות 2007/8 ו2008/9. לגבי הסגל אפשר להתווכח, אבל זו פעם ראשונה מאז 96 שאתלטיקו מדריד נראית כמו קבוצה. בשנים של אגוארו ופורלאן, גם בניצחונות הגדולים על ברצלונה, זה היה יותר הברקות אישיות מאשר יכולת קבוצתית.

לדעתי, הליגה התחזקה בשנתיים האחרונות, משלוש סיבות.

הראשונה היא שבשנתיים האחרונות הקבוצות שעלו ליגה (בטיס, סוסיאדד, לבנטה במפתיע, גרנדה) יותר טובות מהקבוצות שירדו. בעיקר בטיס וסוסיאדד.

השניה היא שיפור שיפור גדול ברמת המאמנים, נקודת תורפה יחסית בליגה הספרדית לפני שנתיים-שלוש. ביילסה וסימאונה שדרגו את הקבוצות שלהם ואתה רואה לא מעט מאמנים טובים טקטית גם בקבוצות הקטנות. פלגריני שאתה כל כך מאוכז ממנו, נחשב למאמן הטוב בליגה מחוץ לריאל וברצלונה רק בעונה שעברה.

השלישית, היא השיפור ביכולת של קבוצות כמו מאלגה ובילבאו (כל אחת מסיבות אחרות כמובן) שגרמה לליגה להרוויח עוד שתי קבוצות צמרת לגטימות, לא רק ברמת מיקום בעונה נתונה, אלא גם סגל וכישרון.

אבל כמו שציינתי, אין קשר בין רמה לבין ענין ותחרותיות ואין ויכוח שפער הנקודות משתי הגדולות הוא עננה שמרחפת מעל הליגה (אגב, אם תשים לב, פער הנקודות באנגליה העונה בין המקום הראשון לשלישי, די דומה לזה שהיה בספרד בעונה בעברה, רק בגלל שהפער בספרד גם גדל, לא שמים לב לזה). מי יודע, אולי בעונה הבאה עם סימאונה כמאמן מתחילת העונה, בילבאו שמורגלת לסגנון של ביאלסה ועם שנת ניסיון נוספת לשחקנים הצעירים שלה, ולנסיה עם מאמן חדש (ובלי פציעות של קנאלס ובנגה לכל העונה) ומלאגה המתחזקת, קבוצות הצמרת האחרות יגלו יותר יציבות, כך שהפער משתי הגדולות יחזור למימדים סבירים. תתעודד מזה שפער יותר גדול העונה כבר לא יהיה (גם כי סביר שריאל ירדו ביכולת וביציבות אחרי שנת אליפות וגם כי לא סביר שהקבוצה מספר 3 תיקח שוב 60 נקודות).

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מי היה מאמין לפני שבועות ספורים בלבד שסאראגוסה תשאר? שלא לדבר על אמצע העונה. מהמועדון הזה לא ממש אכפת לי לפה או לשם, אבל אני יותר משמח בשביל סוקוליני שאחרי תקופה ארוכה סוף סוף הצליח להציג יציבות ויעולת טובה לאורך תקופה. דיברתי עם כמה אוהדי הקבוצה, שמחתי לקרוא שהם מעריכים אותו מאוד ואומרים שמבחינת לחימה וביצים הוא אפילו עולה על פונסיו, שלהפתעתי מאוד מוערך שם. גם הסכמתי איתם שהוא מפוזר מדי ולעתים נראה כמו תרנגולת ללא ראש שרצה בעל המגרש, אבל העיקר שמעריכים אותו על מה שחשוב - האופי.

אני מרוצה מכך שויאריאל ירדה ומצטער שלפני שעשתה זאת הצליחה להיעזר בשופטים כדי להוריד גם את חיחון. כל ההצלחות של הצהובים בעשור האחרון ראויות להמון הערכה, אבל השנה הקבוצה הזאת פשוט איכזבה כשלא הראתה רוח לחימה גם ברגעים הכי חשובים והצליחה לסיים מתחת לסאראגוסה (לדעתי הסגל החלש בליגה).

הליגה הספרדית "איבדה" מועדון קטן שידע שנים טובות, בקרוב מאוד אני מקווה שהיא תרוויח במקום מועדון ענק כמו הרקולס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx למרות שלדעתי מועדון הפאר ייכשל במשימה.