מחזור 38: ויאריאל וספורטינג גיחון יורדות לסגונדה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏11/5/12.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יכול להיות שיש תקדים, או לה ריאל, או סלטה.
    לוטינה לריאל מדריד!

2. סדרו קייטע Member

לא יאמן כמה אתלטיקו וולנסיה קבוצות לוזריות וחסרות תועלת. גם שהן נזכרות לנצח בדקה האחרונה בפעם הראשונה במיליון שנה, זה לא עוזר להן בכלום אבל מוריד קבוצה כמו ויאריאל. רק בשבועיים האחרונים, שהכסף היה על השולחן, אתלטיקו הפסידה ארבע נקודות בדקות האחרונות שבדעיבד, שתיים מתוכן, חסרות לה בשביל להעפיל לאלופות. אין דברים כאלה. אין ליגה בעולם שיש בה כל כך הרבה קבוצות לוזריות. אני לא יודע אם זו מכה לליגה, מכוון שקבוצות כמו מאלגה ובילבאו די תופסות את המקום של ויאריאל בכל מקרה, אבל פשוט חבל על מועדון כל כך סימפטי.

אני לא בטוח שלוטינה אשם. היה להם חוסר מזל מטורף עם הפסדים בדקות האחרונות והריצה המטורפת של סארגוסה.

אגב, לויאראיל יש הרבה מאד שחקנים עם ערך גבוה מאד בשוק (רוסי, נילמר, ואלרו, ברונו סוריאנו, זאפטה) שאפשר יהיה להשיג עכשיו במחירי מציאה. אפשר להתחיל לשמוע את הנשרים עפים מעל הגוייה.
    יש להם מחלקת נוער מעולה כך שעקרונית לא אמורה להיות להם בעיה לחזור גם אחרי מכירה מסיבית של שחקנים, השאלה היא כמה זה יפגע בהם כלכלית.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/12
  3. Raulito Madridista

http://s4.as.com/prom/201205/pro_photo1336934818.Xxx

עד 120. ישר מהסטטוס בפייסבוק:

120 שערי ליגה, 100 נק', מדהים.
    אבל העיקר שיש כמה חכמים שמכירים רק סגנון כדורגל אחד.
    איזו אליפות, איזו עונה. האללה מדריד!

וכמה חבל שבמקום לראות את החגיגות מהברנבאו החשוך והמאושר(והאוהדים אשכרה באו לחגוג - מריאים לכל חילוץ של בנזמה, כל עצירת כדור של ראמוס, כל מטר שכריסטיאנו זז) אנחנו חוזים בתמונות העצובות מהמדריגל(ושוב, ראול טאמודו אחראי על היסטוריה). ערוץ הספורט האלה פשוט נבלות. לי לא אכפת כי יש לי את כל הערוצים, אבל לא מספיק שדחפו אותנו לערוץ נידח, ביטלו את רבע השעה הראשונה, קפצו לנו כל רגע למשחק אחר וגם קטעו את החגיגות 'בשיאן'. איך אומרים פרימו ושות'? נו באמת.

חסנו וריחמנו על מאיורקה, פשוט ככה, אם היינו רוצים המשחק היה נגמר בעשירייה. הרכב התקפי מהשנייה הראשונה, הברנבאו רועד. רונאלדו לא השיג את המטרה אבל זה לא אכפת לאף-אחד, הבקיע את השער האחד שמספיק כדי להגיע למס' עגול ויפה של 60 שערים העונה(וכבש מול כל הקבוצות!) לא יכול לתאר את התחושה ברגע שאני רואה אותו רץ בראבאק לקו החצי - 'חברה, יש לי עוד משימות היום' כאילו הוא אומר, מאמין שאפשר להשוות את הפער ממסי, ובכל-זאת שיחק קבוצתי ופירגן. גם היגואין ומרסלו היום עם שני בישולים - איזה יופי. מסוט אוזיל הכפיל את כמות השערים שלו בליגה ובכלל שיחק נהדר.

הסנטדינג אוביישן להיגואין היה מרגש, רק חבל שלא הבקיע. מקווה ומאמין שזו לא הייתה פרידה ופיפיטה יכניס את הקהל לראבאק גם בעונה הבאה. היה חסר לי כמה דקות של קאקא והחילוף של אלביול בראסמי היה מיותר אבל בלתי-נמנע כי ארבלואה לא יכל להמשיך(וראמוס באמת התבלבל קצת כמגן, סגר לאמצע ואשם וודאי בגול של מאיורקה).

עזבו רגע את תואר הזאמורה ששוב חמק מקסיאס - במידה ולא היה סופג היום, ריאל הייתה מציגה את ההגנה הטובה ביותר שלה מאז עונת 1994-95, אבל לא נורא.

ראיתם את החולצה של מוריניו ש'לבש חג' ובא עם לבן? כמו שצריך, הברנבאו תמיד צריך להיות עטוף בצורה כזאת.

כמו שכבר אמרתי - זו הייתה עונה גדולה עם פנצ'ר אחד בלבד - מול באיירן, ואתם יודעים מה התחושה שלי שהתחזקה אתמול אחרי שדורטמונד תקעה לבווארים חמש חתיכות בגביע, אבל עשינו דברים גדולים שלא יחזרו - וכמה עצוב להיפרד, שעוד שבוע לא תיהיה ההתרגשות ביום שבת בלילה או לקום בצבא ביום ראשון - 'איזה שביזות, אבל לפחות יש ריאל'. בהמשך השבוע נתחיל 'לטפטף' את האליפות הזאת כמו שצריך עם פינה מיוחדת באתר ודיון סיכום עונה.

בינתיים לילה טוב, האללה מדריד! ואיך הקהל שר מדקה 80? קמפאונס, קמפאונס, עולה עולה עולה.

4. riquelme1 Member

שום חוסר מזל ושום נעליים, הוא קיבל את הקבוצה שעוד הייתה מעל הקו האדום, אז נכון שהפציעות הרגו אותה העונה, נכון שגם גארידו בנה סגל לא מספיק טוב והוא קרס באלופות והקבוצה לא התחזקה כראוי העונה, אבל לוטינה היה הפוש האחרון שיוריד את הקבוצה, הבן אדם מאז שהגיע מספסל את נילמאר בספסל אחד השחקנים הכי טובים ויקרים של הקבוצה, מספסל את קאני עוד אחד מהכוכבים של הקבוצה, הוא אשם בהבועה האשם.

4 קבוצות הכלב הוריד בפחות מ-10 שנים, להוציא את אספניול שגם איתה הוא היה מחזור אחד מהורדת ליגה, הוא הוריד כל קבוצה שהוא אימן בליגה הראשונה, ולא איזה ספורטינג גיחון או אלמריה, אלא קבוצות צמרת לגיטמיות עם סגל שחקנים ששווה אירופה וששיחקו כולם בליגת האלופות.

הבן אדם הזה אסון.

5. סדרו קייטע Member

אם נהיה קטונניים, אז צריך לזכור שברצלונה בעונה שעברה הייתה עושה יותר ממאה נקודות אם היא הייתה צריכה. פשוט אחרי הקלאסיקו השני שהבטיח אליפות ולקראת חצי הגמר והגמר, היא שיחקה בהרכבים משניים ואיבדה שבע נקודות שהיא לא הייתה מאבדת במצב אחר.

נ.ב

ראול טמודו, ימח שמו וזכרו.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

שמוריניו הגיע, זה היה כדי לשבור שיאים, ולא ברצלונה ולא נעליים מונעים זאת ממנו.

ריאל עם עונה אדירה בליגה, נתונים לא אנושיים ובלתי נתפסים. עונה פנטסטית לריאל מדריד, אבל בהחלט יש מה לשפר, אין ספק שמול באיירן מינכן ריאל הייתה חייבת להראות אחרת.
    בליגה, זו הייתה שליטה כמעט אבסולוטית, שיא נקודות, שיא כיבושים לקבוצה- כל זה שייך לריאל מדריד.

7. סדרו קייטע Member

כתבתי שזה קטנוני לציין. אבל זה עדיין נכון.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בהחלט, עובדה מוצקה.

9. סדרו קייטע Member

נו באמת. עם העובדות אל תתוכח, בוודאי אם אתה לא מודע להן.

הפסד חוץ לסוסיאדד היה בהרכב משני, בין שני הקלסיקו בחצי גמר האלופות, במצב של יתרון 8 ומשחק חסר.
    התיקו ביתי מול לה קורוניה כאשר האליפות כבר הובטחה, בהרכב משני, כאשר ההרכב הראשון נח לקראת גמר האלופות.

משחק האליפות מול לבנטה שבו גם ההרכב לא היה מלא וגם שוחק בחצי המגרש במשך מחצית שלמה, מכוון שתיקו היה טוב לשתי הקבוצות.

אלו העובדות. אם אתה חושב שהיא הייתה מפסידה את הנקודות הללו אם המשחקים היו בעלי משמעות וההרכב המלא היה משחק, שיהיה לך לבריאות.

10. Roger_Federer Member

אני עדיין בשוק מהירידה של ויאריאל.

זה לא ר' זה שבתחילת העונה היא שיחקה בליגת האלופות,יש לה סגל מעולה אני לא מאמין שקבוצה כזאת ירדה ליגה.
    יהיה מעניין לראות מה יהיה עם כמה שחקנים שלה בקיץ בעיקר עם רוסי

ומה הליגה הספרדית הייתה עושה בלי טאמודו.....

11. אלי מתחן Member

איזה עובדות בדיוק?

12. סדרו קייטע Member

העובדות הן לגבי ההרכבים המשניים ששיחקו במשחקים שציינתי. אם מישהו טוען שברצלונה בהרכב מלא הייתה עושה תיקו ביתי במשחק קובע לאליפות מול לה קורוניה של העונה שעברה, שיהיה לו לבריאות.

13. סדרו קייטע Member

בספרד כבר ירדו קבוצות עם הרכבים חזקים מאד. סארגוסה ירדה ליגה עם קבוצה שכללה את איימאר ודייגו מילטו.

השאלה היא לגבי המכה הכלכלית, הרי לויאריאל יש שחקנים עם חוזים די כבדים והיא תלויה מאד בחוזה הטלוויזיה שהיא לא תקבל בליגה השניה. היא גם לא מועדון שורשי סטייל אתלטיקו (שלא לדבר על יובנטוס) שיכול למשוך ענין ותציבים גם בליגה שניה. אני גם מניח שירידת ליגה מעמידה אותה בעמדת נחיתות במו"מ עם קבוצות שירצו לרכוש את השחקנים שלה. הם יכולים לחלום על לקבל את ה30 מיליון שהם דרשו על רוסי בקיץ.

אם הם יחזיקו מעמד כלכלית, הם יחזרו מהר מאד כי יש להם תשתית מעולה. קבוצת הB שלהם היא השניה בטיבה בספרד (ואגב, עכשיו תרד אוטמטית לליגה השלישית).

14. אלי מתחן Member

או שכן או שלא, אתה רוצה עכשיו לחזור אחורה על כל האלופות ולבדוק האם היה סיכוי שהן היו שוברות את השיא?

15. סדרו קייטע Member

לא טענתי שהשיא לא לגטימי. כתבתי שברצלונה של העונה שעברה הייתה שוברת אותו אם היא הייתה צריכה לשחק חזק עד המשחק האחרון / לא מעפילה לגמר האלופות ולא צריכה לתת לשחקנם מנוחה. זה די ברור.

אתה צודק ששנים מהיום, אף אחד לא יזכור את זה.