מחזור 36 בפלייאוף העליון: בשעה טובה סוגרים עונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏18/5/17.

1. Drama2 הסמל מעל הכל

קריית חיים היא שכונה של כדורגל, הרבה שחקנים יצאו משם. חבל שהמחלקת נוער שלהם נראת כך, עצוב.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@עידן444

אני יכול לענות רק בקצרה - אני מבין אותך, אבל מה שרלוונטי לנושא (לדעתי) זה שאין פה אחד לדעתי שמוריד מהערך של הפועל כמועדון.

3. alexshw Member

יש למכבי חיפה רוב אוהדים גם בתוך חיפה לדעתי מאז שנות החמישים. מכבי חיפה הייתה קבוצה עממית והפועל חיפה של הממסד. לקבוצה עממית תמיד יהיו יותר אוהדים באיזור המחיה שלה.
    משנות השמונים ואילך היא כבר הרחיבה את הבסיס שלה לכל הארץ.
    אגב אני חושב שלרובי שפירא היה חלק חשוב בשנות הדומיננטיות שלנו בתחילת האלף הזה. האליפות שלהם היה דבר מצוין למכבי חיפה.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. זוכר בעונת האליפות של שפירא ז״ל את קריית אליעזר סולד אואט בחלק מהמשחקים של הפועל חיפה (בעיקר מול הקבוצות הגדולות). לא בטוח שלא היו משחקים שהביאו יותר קהל משמכבי חיפה הביאה באותה עונה.
    לאורך זמן מכבי חיפה הייתה בכל מקרה גדולה יותר, אבל יתכן שהפועל חיפה הייתה עם בסיס יותר גדול של קהל.

2. אני התחלתי את החרם על אלי זינו, הצעתי תרעיון לכמה חברים במועדון האוהדים ומשם התחלנו עד לחרם מנויים ולהפגנה שגרמה לטרנר להכריז שזינו יעזוב את באר שבע ויהי מה.
    בלי החרם עד היום זינו היה הבעלים ולא הייתה מגיעה בכלל הפנייה מגורמים מאלי אללוף לאלונה.
    אז כן, הרבה בזכותנו אלונה כאן.

3. התקשורת תמיד ראתה 4 מועדונים גדולים בישראל. כאלה שגם בעונות בינוניות היו תמיד משודרות ותמיד זוכות לחשיפה בכתבות בעיתונים ובאתרי האינטרנט.
    לא אשכח שגם בתקופת אלישע היו משחקים שלא היינו משודרים! שהעדיפו לשדר את מכבי חיפה והפועל תל אביב שסיימו עונה מבחינת יכולת לאיים על האליפות עלינו!
    שבתכנית סיכום המחזור השאירו אותנו לסוף ואפילו שילבו אותנו לפעמים עם קבוצות כמו מכבי פתח תקווה והפועל רעננה בשני תקצירים רצופים, קבוצה במקום השני, רק כי רוב התכנית הלך על ״הגדולות״ ששיחקו באותו מחזור.
    מי שלא היה במצב שלנו שלא ישפוט אותנו.

5. עידן444 Member

מודה שלא מספיק מכיר את ההסטוריה ואת החלוקה בין מכבי להפועל בחיפה. אני חושב שזה יותר גאוגרפי- שהפועל יותר קבוצה של הקריות. ובהצלחה זה סוחף עוד. אני הכרתי אוהדי הפועל חיפה שרופים מטירת הכרמל למשל. אולי @רון עמיקם יכול להרחיב יותר בנושא.

מבחינתי מכבי נתניה סחפה עיר ובהמשך את כל הארץ.
    הפועל ב״ש סוחפת היום עיר ואם ההצלחה תמשך זה לא יעצר בבאר שבע(הרי כמו שאייל סגל אמר אתמול בפורום- ״אני לא מבין איך אפשר לשנוא את הפועל ב״ש? הרבה יותר קל לשנוא קבוצות אליטיסטיות. ב״ש לא קבוצה אליטיסטית״- קל מאוד להתחבר להצלחה של ב״ש כי למרות הכסף של אלונה היא נחשבת עממית).
    מכבי חיפה בשנות ה-80 סחפה עיר- ועיר שהיא והפריפריה שלה יותר גדולים, וכמובן שגם סחפה את המגזר ולמעשה את כל הצפון. בנוסף ההצלחה שלה גם היתה ממושכת.
    אבל באמת סטינו כאן מידי מהנושא.

6. alexshw Member

אוהד הפועל חיפה בטירה זה עורב לבן.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול לדבר על צניעות עם משפט ״רק תלמדו את מקומכם״?
    למעט מכבי תל אביב שמאז ומעולם היו מועדון גדול וזכו בתארים, יתר ״הגדולות״ הגיעו לזה רק בעשרים השנים האחרונות, הרבה בזכות עידן הבעלות הפרטית. איפה בית״ר היו לפני שנות ה-80 ובעיקר שנות ה-90 מבחינת אליפויות? איפה מכבי חיפה היו לפני שנות ה-90?
    אני מקווה שאלונה תשאר מספיק שנים כדי שידברו על 5 הגדולות, בינתיים אנחנו נהנים לראות אותנו מצליחים יותר מ״4 הגדולות״ הקלאסיות שבמשך שנים ראינו את הגב שלהם וידענו שעם הבעלים הנכון נוכל גם אנחנו להביא תכמויות קהל כמוהם ואת ההצלחות כמוהם.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מביך. שיהיה לך אחלה ערב גבר.

כשתעשו חצי ממה שמכבי חיפה עשו תשווה את עצמכם אליהם וגם אז ספק אם זה יהיה רציני בכלל.

9. עידן444 Member

מה שאני בעצם אמרתי מתחבר בדיוק למה שאתה אמרת-
    לזרוק בעלים זה אפשרי.
    יהיו יותר עקשנים ויהיו פחות.
    אצלכם באמת לא היה מה להפסיד.
    אבל במקום אלונה יכול היה לבוא לכם יאמר הקפריזי שברח ברגע שנעקץ והחם שלו סגר לו ת׳ברז או יואב כץ או אלי טביב ואולי המצב היה טוב יותר ממה שהיה קודם אבל לא דומה למה שהיום.
    שלא נדבר על מצב כמו של הפועל פ״ת וגם זו היתה אופציה למה שיכול לקרות לכם ולכל קבוצה שמגרשת בעלים.

10. alexshw Member

באוברול מכבי חיפה הייתה הקבוצה הטובה בארץ בשנות השמונים. אחרת שחר לא היה הופך לספונסר שלה. כסף נדבק להצלחה.
    כדאי שתדע שמי הפך את מכבי חיפה למועדון גדול היו ג'וני הרדי ושליימה.
    לפני בעלות פרטית.

למעשה לחיפה היו 3 אליפויות (ועוד אליפות שנגזלה בנבדל) בשנות השמונים ושתיים בשנות התשעים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

2-3 אליפויות לא הופכות מועדון למועדון גדול. מועדון גדול נמדד בתארים רבים, כמות קהל גדולה ובאזז גדול סביבו (כמובן שיש עוד דברים), ואי אפשר לקחת לשחר קרדיט על זה. השנאה שלך לאיש גרמה לך לאבד את זה, אני בטוח שכשעשיתם הישגים חסרי תקדים באירופה קיללת אותו ואמרת כמה הוא חרא.

הוא האשם הבלעדי במצב של חיפה היום, נכון, אבל בוא לא ניקח ממנו את מה שתרם למועדון. זה סתם יציג אותך בצורה לא חיובית.

היום יש שני מועדונים גדולים בארץ, ואלו מכבי חיפה ותל אביב. הפועל ובית״ר אחריהן. ב״ש קבוצה נהדרת אבל לא מתקרבת לחיפה ומכבי מבחינת סדר גודל מועדון.

oFiRzZz, amn ו-עידן444 אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

מועדון גדול זה מועדון שחושב בגדול. חושב על תארים. הסוויץ' קרה כששליימה הגיע. הגישה השתנתה. הרדי זה שטיפח את שחקני הבית הרבים והמצוינים שזכו באליפויות באייטיז.

שחר עד שנת 2002 2003 בערך שדרג את העסק. הכניס סטנדרטים של מקצוענות לאותה תקופה. אבל הוא קנה מועדון שהיה כבר גדול.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא משווה אותנו למכבי חיפה, אפילו אמרתי שאנחנו צריכים עוד שנים תחת אלונה כדי שידברו על 5 הגדולות, בינתיים אנחנו נהנים מההצלחה שלנו לעומת ״הגדולות״ הקלאסיות.

EO11 אוהב/ת את זה.
  14. alexshw Member

דרך אגב העבודה של אלונה מרשימה יותר ממה ששחר עשה בגלל נתוני פתיחה שונים בתכלית.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

טוב, אז שחר סתם היה ניצב.

amn אוהב/ת את זה.